Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Bugün menümü yazayım olabildiğince dikkat etmeye çalıştım
Kahvaltı: 2 haşlama yumurta ile yapılmış bol yeşillikli yumurta salatası

Akşam: 2 kaşık ezogelin çorbası, 4-5 köfte, bol salata, fırında yağsız pişmiş kabak ve patlıcan dilimleri az yoğurtlu.

1 tatlı kaşığı züber fıstık ezmesi yedim az önce. İnşallah dururum daha bişey yemem kendimden korkuyorum resmen 😄
Su: 2
Egzersiz 4 bin adım
serap911 serap911

Akşam: 2 kaşık ezogelin çorbası, 4-5 köfte, bol salata, fırında yağsız pişmiş kabak ve patlıcan dilimleri az yoğurtlu.

1 tatlı kaşığı züber fıstık ezmesi yedim az önce. İnşallah dururum daha bişey yemem kendimden korkuyorum resmen 😄
Egzersiz 4 bin adım
serap911 serap911
Menü güzel şuan hicbirsey yemeden kapatırsan günü daha güzel olur

İyi akşamlar kızlar❤️ dünden beri gelemedim dün yavaş yavaş biraz yük taşıdım ama yinede kendimi incitmişim belim ağrıyor. Gece saat 3 den sabah 7 ye kadar uyku tutmadı vücudum çok yorgun oluncada uyuyamadım herhalde. Cumadan beri yediklerimde çok istediğim gibi olmadı bu sabah tartıya bir çıktım şok…
Rakam olarak 110 küsürü gördüm ama inanın küsüratı beynim algılamadı cumartesi 107.4 ü görmüştüm ben en iyisi kedi ve sincap olmaktan vazgeçeyim yine listelerimi yazarım size eşlik ederim.
uyumuştum yeni kalktım ocağa tavuk koydum haşlanmaya onu yerim yemeğim yoktu durumlar böyle yaniii sabah bir kalktım değil ellerim yüzüm gözüm şişmiş bu artının yarısı kilo ise yarısı şişkinliktir 🤷🏻‍♀️
Çok geçmiş olsun canım, fıtığın falan mı vardı. Mümkün olduğunca dikkat et yorma kendini. Sağlığın her şeyden önemli. Tartıda gördüğün rakamın çoğu ödem bence, yediklerine dikkat etmediysen kiloya da dönüşebilir, beslenmene özen göstermeye devam et canım, emeklerin boşa gitmesin.

9 Nisan Salı menüsü
Sahur yok

İftar
5-6 kaşık pirinç pilavı, 1 tabak etli patlıcan yemeği, yarım kase cacık, çeyrek kuru soğan.

İftar sonrası çay yanında 1 dilim baklava, 1 susamlı çekirdekli galeta (orta parmak uzunluğunda).

Su 1 litre (2 yaparım)
Spor 1 saat yüzme.

serap911 serap911 Cordelia Cordelia

Sağol canım 😘 alan büyük ancak bölüm bölüm yapabiliyorum yavaş yavaş. bayrama yetişsin istedim tam bitmedi arka bahçeyi temizledim birde inşaat yapılan yeri temizlemem lazım bayram sonrası pazartesi kiracı içine girecek yardımcı kadın bulabilirsem iyi olucak yoksa iş yine başa düşüyor
Mutfak işi ne oldu canım, halledebildin mi?

Giremiyorum cok kuzum yarın bayram sabahı sonra Sakarya nasıpse orda İzmit’e de ugrucaz muhtemelen epey yoğun geçer daha bayram başlamadan ben baklavamı pıdemı falan yedım resmen , annelik ile alakalı duygusal bi boşluktayım bu ara resmen onu kapatmaya çalışıyorum zorlandığım bi dönem farkındayım da bahane asla degıl ama bakalım sadece bı kac gun kafa dınleyıp tum enerjimle gerı donecegım
Sana iyi tatiller iyi gezmeler canım. Buraya gelemesen de aklından bizi çıkarma o zaman, yediklerini kontrol etmeye çalış ki sonra üzülme. Eğer kilo alarak dönersen de üzerine yapışmadan hemen verirsin canım onu da hallederiz. annelik ile de boşluğa düşme, her zaman istediğimiz gibi yolunda gitmiyor bazı şeyler.

Evet aralıklı oruç bircok insanda etkili oluyor. Ben araştırmıştim sonra fark ettim ki benim kendi yeme düzenim zaten aralıklı oruçla aynıymış :mapus:
Benim normal düzenim de aralıklı oruç, yani diyet için değil ama acaba değiştirsem mi diye düşünüyorum. Belki diğeri daha etkili olabilir mi.

Mutfak işi ne oldu canım, halledebildin mi?
Mutfak bitti ilk takıldığında geri gönderdim sora tekrar kapak değişimi yaptılar. Genel olarak istediğim kalitede olmadı mağlesef 🤷🏻‍♀️ankastreyi taktıramadım doğalgazı açılmadığı için servis takamıyoruz dedi ankastereler kutularında halaa bayram sonrasına kaldı eşimde olmadığı için yorucu oldu yoksa iyi ilerlettim inşaatı aslında 😅

9 Nisan Salı menüsü
Sahur yok

İftar
5-6 kaşık pirinç pilavı, 1 tabak etli patlıcan yemeği, yarım kase cacık, çeyrek kuru soğan.

İftar sonrası çay yanında 1 dilim baklava, 1 susamlı çekirdekli galeta (orta parmak uzunluğunda).

Su 1 litre (2 yaparım)
Spor 1 saat yüzme.

Yüzme olmasaydı iftar sonrasını elestirecektim

Mutfak bitti ilk takıldığında geri gönderdim sora tekrar kapak değişimi yaptılar. Genel olarak istediğim kalitede olmadı mağlesef 🤷🏻‍♀️ankastreyi taktıramadım doğalgazı açılmadığı için servis takamıyoruz dedi ankastereler kutularında halaa bayram sonrasına kaldı eşimde olmadığı için yorucu oldu yoksa iyi ilerlettim inşaatı aslında 😅
Evet canım gönderdiğini hatırlıyorum, neyse ki bir şekilde halletmişsin. Yeni baştan biriyle anlaşmak çok zorlardı seni. Araya bayram girince birçok iş aksıyor tabi ki, geç olsun güç olmasın diyelim, hayırlısıyla bitsin inşallah.

İyi akşamlar
09.04.2024 Salı

Sabah 11:00 2 kupa y.sütlü filtre kahve,yarım çay bardağı leblebi

Öğle 13:00 4 yk yoğurt,3 yk yulaf,8 çilek

Ara 16:30 2 mısır ve pirinç patlağı arası 20 gr süzük peynir,1 salatalık

Akşam 19:45 5 yk bakla,4 yk yoğurt

3 lt su
8500 adım

Afiyet olsun canım, bugünü çok hafif geçirmişsin, adımların da güzel.
Hedef cumartesine kadar 6lari görmek. :KK49:
Menüm
Öğle: avuç içi kadar tam buğday lavaş
1 rafadan yumurta
1 tatlı kaşığı labne

Ara: sade soda . Yeşilçay

Akşam: 2 yemek kaşığı pirinç pilavı
Tavuk göğsü
Cacık 1 buçuk kase kadar

Cordelia Cordelia
10000 adım
Afiyet olsun canım, menün de adımların da çok güzel.
Sahur iki ceviz iki hurma iki kayısı Bir incir
Tarçınlı biir bardak süt

Akşam iki lahmacun bir kase salata bir kase çorba 3 bayram kömbesi

Papatya çayı vs içicem bugün biraz yiyesim geldi 😉 dengelerim bu hafta ama
arke arke
Afiyet olsun canım, kömbeler olmasaydı menü sıkıntılı değildi.

Egzersiz 4 bin adım
serap911 serap911
Afiyet olsun canım, menün gayet güzel. Bence durursun artık, yoksa pişman olursun.

Afiyet olsun canım, bugünü çok hafif geçirmişsin, adımların da güzel.

Afiyet olsun canım, menün de adımların da çok güzel.

Afiyet olsun canım, kömbeler olmasaydı menü sıkıntılı değildi.

Afiyet olsun canım, menün gayet güzel. Bence durursun artık, yoksa pişman olursun.
Bugün kullandım hakımı diyelim canım 🥹

Evde çok sevdiğim birşey olur ve dayanamıyordum hemen başkasına yediririm. Ortadan kalkmali
Dünkü misafir o kadar çok getirmiş ki iki gündür yiyorlar bitmiyor. Yarın biter mi o da belli değil ama ben yemem artık. Son abartma hakkımı yarın bayram kahvaltısında kullanacağım, kahvaltı için evdekilere söz verdim çünkü.

9 Nisan menümü yazayım
Elhan Elhan Cordelia Cordelia serap911 serap911 ❤️

Kahvaltı: çok geç yaptım saat 2 ye geliyordu ustalarla uğraşmaktan
2 haşlanmış yumurta, 2 dilim ekmek, domates, salatalık, 4 adet zeytin peynir

Ara: bir armut 15 adet kadar fındık

Akşam: geç oldu biraz bir haşlanmış tavuk butu, bir kasede yoğurt ve buğday karışımı, 2 yemek kaşığı erişte salatası

Ara: 3 adet hurma

X