LEEP Sonrası Hpv'nin Tekrarı, 2. Kolposkopi

Bende lsil smear sonucuna rağmen hpv negatif cıktı böyle bisey olabilir mi kolposkopi olacak çarşamba gunu
Cok bilgim yok ama hpv negatifse lezyon falan olacağını sanmıyorum. Sonucunuz büyük ihtimalle temiz gelir veya iltihap olabilir. Mesela ben de cin1 gelmişti doktora ama hocam smear negatifti dedim. Hoca da olsun hpv pozitifsin demişti. Düşük dereceli lezyonlar vardı.

Insallh öyle olur inanın çok korkuyorum psikolojim bitmiş durumda anksiyete yaşıyorum galiba

Smear lsil gelince hemen arkasından hpv testi istediler sonucu geçen hafta cıktı negatif daha önce hiç yatırmamıştım smearda hpv de ilk kez yaptırdım
lsl geldiyse pozitif canim malesef ama negatif olsa lezyon yapmaz çünkü daha çok yeni başlangıcı olabilir

lsl geldiyse pozitif canim malesef ama negatif olsa lezyon yapmaz çünkü daha çok yeni başlangıcı olabilir
Hpv pozitif olsa mutlaka bir tipi çıkardı illaki smear de yanlışlık olabilir mi yada farklı bi sebepten böyle cıkmış olabilir mi diye düşünüyorum lsil olup kolposkopide lezyon olmayanlar gördüm burda sanki

Peki lsil gelen smearden sonra 1 sene bekl3diniz mi kolposkopi olmadınız mi
Zaten 6 ay önce kolposkopi olmuştum. Cin1 gelmişti. 6 ay daha bekleyip kendi doktoruma gittim. Açıkca anlatmak gerekirse gecen sene şubat ayında kolposkopi oldum cin1 geldi smear temizdi. Hpv pozitifti. Ben ağustos ayinda prolaktin yüksekliği nedeniyle kadin doğuma devlet hastanesine gittim. Doktor muayene ederken smear de aldi benden sonuç lsil geldi. Doktor kolposkopi önerdi Ben de daha 6 ay once kolposkopi olduğumu söylediğim tamam o zaman dedi. Bu geçtiğimiz şubat ayında kendi jinekoloji onkoloji doktoruma gittim. Testleri yeniledim negatif geldi.

Çok sevindim inşallah benimde temiz gelir

Hpv kaç vardi sizde

Belki lezyon değil başka birşeydir inşallah

Allah kurtarmış sizi ne güzel geçmiş olsun

anladım çok geçmiş olsun
Merhabalar yonca hanım nasilsiniz leep sonrasi sonuçlariniz cıktı mi sonraki süreç ic9n dr bisey dedi mi ben de kolposkopi oldum 2parca aldılar sonuç 15 20 güne anca çıkar çok korkuyorum özel mesaj atmayı bilmiyorum burdan bana özelden yazabilir misiniz sizin ic8n bi mahsuru yoksa sizinle vatsap 'tan iletisim kursak

merhaba iyiyim teşekkürler sonuçlarım çok şükür güzel çıktı temiz çıktı 3 ay sonra smear vereceğim kontrole gel dedi doktor

Kızlar selam size birşey sormak istiyorum smear testimde lsil ve kandida var hpv negatif 16 ve 18 de negatif doğal olarak simdi haftaya kolposkopi yapılıcak biyopsi alınacak dedi doktor ama nedir ne değildir bilmiyorum kafam cok karıştı negatif olmasına aşırı sevindim ama yine de kolposkopi yi yaptırmam gerek sanırım bu arada smear yapılırken ağır bir mantar geçiriyodum o zamanlar alındı simdi cok şükür hiç bir şikayetim yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…