İğneli Epilasyon Lazer ve İğneli Epilasyon hakkında son noktayı koyuyorum...Herşey burada....

Doktor muayenehanesinde hangi hitap şeklini tercih edersiniz.?

• Hasta

OY: 10 83,3%
  • Müşteri

OY: 2 16,7%

• Ankete Katılan
    12
  • Anket Kapalı .
selam leon 1980
diod lazeri önerir misiniz acaba yoksa kişiye ve kıl yapısına göre değişir mi

selam leon 1980
diod lazeri önerir misiniz acaba yoksa kişiye ve kıl yapısına göre değişir mi

kıl yapınız koyu renk köklü ve teninizde esmer değilse uygundur. zaten 3 çeşit lazer var dod aleksandar ve ıpl ..... leke riski sıfır olan ve ısısını hiç hissetmeyeceğiniz makine ıpl dir. ama dıod ta kullanabilirsiniz,önemli olan yapan kişinin titizliği.

kıl yapınız koyu renk köklü ve teninizde esmer değilse uygundur. zaten 3 çeşit lazer var dod aleksandar ve ıpl ..... leke riski sıfır olan ve ısısını hiç hissetmeyeceğiniz makine ıpl dir. ama dıod ta kullanabilirsiniz,önemli olan yapan kişinin titizliği.

Leon 3 çeşit lazer var demişsin ama nd yag ı bunların içine almamışsın.Varis tedavisinde kullanıldığını biliyorum ama tüyler içinde etkili değil mi ?? Bronzlaştıktan sonrada kullanılabiliyo mesela neden bunu saymadın sorasam :44:

leon 1980 gerçeten doğru bilgiler veridpin için teşşkürler keşke bnd edaha önce böyle araştırsaydım da su ıpl lazr illetine bulşamasaydım yüzüme 10 dan fazla gttim 2007 de ve her seferinde tıraşladılar sonuç felaket tabi.üstelik acıbadem cindy lazere gttim yani iyi biyer sayılır. şimdi iğneliye başladım
su ana kadar 2 yere gttim 1, yerde yüzme yaptırıyorum çok fazla açımıyor leke yok amabazen kılın çekilişni hissediyorum birazda ağır çalışıyor tek elle akı tek tek verıyor sonra topluyor.ama tüyler sanki daha geç çıkıyor sence değiştrmelimiyim burayı
diğer yeride burda okuduğum kadarıyla gttim şirinlevlerde bi yer .göbeğe yaptrdım ama o kadar acıdıki yarım saat dayandım ve şu an o bölge çok irite olmuş kırmız mor arası delikler var
napıcamı bilmiyorum .aslında yakında ankara gelicem yerini özleden msj atabilrmisn

Leon 3 çeşit lazer var demişsin ama nd yag ı bunların içine almamışsın.Varis tedavisinde kullanıldığını biliyorum ama tüyler içinde etkili değil mi ?? Bronzlaştıktan sonrada kullanılabiliyo mesela neden bunu saymadın sorasam :44:

Merhaba.... Öncelikle söylemeliyimki lazer epğilasyonda jel,krem,nd yağ vb... herhangi bir ürün kullanılmasının kıllar üzerinde hiçbir özel ve ekstra etkisi yoktur.varis tedavisi,leke tedavisi için kullanılan lazerlerle kıl için kullanılan lazer farklı sistemdedirler.Ayrıca esmer tenin üzerindeki kılları görecek lazer henüz mevcut değil,bazı salonlarda ısıyı daha yüksek vererek çalışıyor ve esmerlerdede işe yaradığını savunuyorlar ancak bu işe yaramadığı gibi leke riskinide maksimuma çıkarıyor bilginiz olsun...

leon 1980 gerçeten doğru bilgiler veridpin için teşşkürler keşke bnd edaha önce böyle araştırsaydım da su ıpl lazr illetine bulşamasaydım yüzüme 10 dan fazla gttim 2007 de ve her seferinde tıraşladılar sonuç felaket tabi.üstelik acıbadem cindy lazere gttim yani iyi biyer sayılır. şimdi iğneliye başladım
su ana kadar 2 yere gttim 1, yerde yüzme yaptırıyorum çok fazla açımıyor leke yok amabazen kılın çekilişni hissediyorum birazda ağır çalışıyor tek elle akı tek tek verıyor sonra topluyor.ama tüyler sanki daha geç çıkıyor sence değiştrmelimiyim burayı
diğer yeride burda okuduğum kadarıyla gttim şirinlevlerde bi yer .göbeğe yaptrdım ama o kadar acıdıki yarım saat dayandım ve şu an o bölge çok irite olmuş kırmız mor arası delikler var
napıcamı bilmiyorum .aslında yakında ankara gelicem yerini özleden msj atabilrmisn

Merhaba...Eger acı eşiğiniz çok yüksek değilse iğneli epilasyonda,özelliklede yüz bölgesinde mutlaka acı hissedersiniz.Ancak kıl köküne iğne girip akım verildiğinde hissedersiniz acıyı,daha sonrası kıl cımbızla alınırken zaten yanmış olduğundan kıl kökü acı yada herhangi birşey hissetmeniz kılın yanmadığını gösterirki,buda demektir kıl yanmadan çekiliyor...Buda kılı bitirmek bir yana hatta arttırabilir.
Epilasyonu hızlı çalışacak olan kişi artık usta olmuştur.Ayrıca kıla akım verip yakıldığı an çekilmelidir.önce hepsini yakayım sonra çekeyim olmaz.
kırmızı mor arası deliklere gelince,pilasyondan sonra kızarması ve 1 hafta kadar sonra iyileşecek olan hafif kahverengi kabuklanma olması normaldir.Ama kişinin cildinin hassaslık derecesine göre en fazla 15-20 güniçerisinde iyileştiğini gözlemleyebilmelisiniz.Epilasyon yaptığınız bölgelere işlemden sonra hergün birkez madacosol krem sürerek daha çabuk iyileşmesini sağlayabilirsiniz.Bepantende kullanabilirsiniz ancak yağlı olan merhemi kullanmayın lütfen.

Size anlatttıklarım doğrultusunda değişip değiştirmeyeceğinizin kararını verebilirsiniz umarım...iyigünler.
Ayrıca lazerde gittiğim yer iyi değişmişsiniz,Ankarada Hacettepe üniversitesinde bile bu hatanın yapıldığını görüyorumki buda artık herşey Ticaret olmuş dedirtiyor.

merhaba leon1980,

bende yüz bölgemde sorun yaşıyorum.
ilk başta IPL ile başladım hiç memnun kalmadım aksine tüylerim çoğaldı ve boynuma doğru yayıldı.
daha sonra Nd-yag denedim bir kaç seans gayet iyiydi ama sonradan hiç azalma olmadı.
son 2,5 senedir de Alex. lazere gidiyorum. azalma oldu ama sonuç alabilmiş değilim. Doktora gittim hormanlarımın normal olduğunu söylediler ama tüylerim hâlâ duruyorlar.
ve lekelerde oldu yüzüm de. buradaki yazılanların çoğunu okudum iğneli epilasyon düşünüyorum. bunu için yer arıyorum.

sizde adresinizi telefonunuzu yazarsanır gelip görüşmek isterim yüz yüze.

cevap verirseniz sevinirim.

yanlışınız şurda,ben kadın hastalıkları,doğum,menepoz ve hormonlar ile ilgili eğitim aldım,derin ve kapsamlı. Çünkü kadın doğum doktorlarıyla menepoz ve hormon ilaçları üzerine çalıştım bir süre,onlarla karşılıklı diyalog için bu konuda herşeyi bilmelisinizki doktorla bunları tartışıp ikna edebilesiniz.

yani kadın doğum doktoru değilim ben.doktor tıp fakultesini bitirir tus a girer ve üzerine uzmanlık okur.

Bu cevabınıza göre birşey danışmak isterim;

Ben erken menopoz hastasıyım. 2 senedir HRT alıyorum. Östrojen ve progesteron ilacı kullanıyorum. İğneli epilasyonu yüz için düşünüyorum. Hormonal konuda bir sorun yaşar mıyım? Ya da kullandığım bu ilaçlar tüylenme etkimi arttırır mı?

Bu konuda detaylı olarak bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba.... Öncelikle söylemeliyimki lazer epğilasyonda jel,krem,nd yağ vb... herhangi bir ürün kullanılmasının kıllar üzerinde hiçbir özel ve ekstra etkisi yoktur.varis tedavisi,leke tedavisi için kullanılan lazerlerle kıl için kullanılan lazer farklı sistemdedirler.Ayrıca esmer tenin üzerindeki kılları görecek lazer henüz mevcut değil,bazı salonlarda ısıyı daha yüksek vererek çalışıyor ve esmerlerdede işe yaradığını savunuyorlar ancak bu işe yaramadığı gibi leke riskinide maksimuma çıkarıyor bilginiz olsun...

leon1980 burada yazdıklarınızı gördüm ve şok içindeyim.

nd yağ demişsiniz onun doğrusu Nd:YAG Lazerdir ve burada geçen YAG = Yttrium Aluminium Garnet 'in baş harflerinin kısaltılmasıdır. Yani düşündüğünüz gibi jel, krem ya da yağ tarzı bir ürün değildir.

Önceki mesajınızda da 3 çeşit lazer var deyip bunun içine IPL yi katmışsınız. IPL lazer değildir.

Kendinizi tanıtırken "Ben 4 yıl farmakoloji eğitimi almış 1 sene kadın doğum ve dermatoloji eğitimi almış Gazi üniversitesi mezunu bir estetisyenim Ankarada önemli bir güven sağlamış bir dermatogla beraber çalışmaktayım." demişsiniz. Bu yanlış bilgilerinizden sonra almış olduğunuz eğitimlerin doğru olabileceğine inanmak mümkün değildir. Dermatolog ile birlikte çalışabilirsiniz ama ne yazık ki hiçbirşey öğrenememişsiniz.

Üzülerek söylüyorum ki burada arkadaşlara yardımcı olmaktan çok yanıltıcı oluyorsunuz. Lütfen bilmediğimiz konularda konuşup kimsenin kafasını karıştırmayalım.

Bu cevabınıza göre birşey danışmak isterim;

Ben erken menopoz hastasıyım. 2 senedir HRT alıyorum. Östrojen ve progesteron ilacı kullanıyorum. İğneli epilasyonu yüz için düşünüyorum. Hormonal konuda bir sorun yaşar mıyım? Ya da kullandığım bu ilaçlar tüylenme etkimi arttırır mı?

Bu konuda detaylı olarak bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.
bu sorularınızı ,sizi takip eden doktorunuza danışsanız daha doğru olur.çünkü bende doktoruma danışarak iğneli epilasyona başlamıştım.belli bir süreçten sonra yani.

bu sorularınızı ,sizi takip eden doktorunuza danışsanız daha doğru olur.çünkü bende doktoruma danışarak iğneli epilasyona başlamıştım.belli bir süreçten sonra yani.

Zaten öyle yaptım. :KK66:
Ben sadece konu sahibinin iddia ettiği(!) eğitimine yönelik, cevabını merak ettiğim için sordum.

nd yağ demişsiniz onun doğrusu Nd:YAG Lazerdir ve burada geçen YAG = Yttrium Aluminium Garnet 'in baş harflerinin kısaltılmasıdır. Yani düşündüğünüz gibi jel, krem ya da yağ tarzı bir ürün değildir.

Önceki mesajınızda da 3 çeşit lazer var deyip bunun içine IPL yi katmışsınız. IPL lazer değildir.

Kendinizi tanıtırken "Ben 4 yıl farmakoloji eğitimi almış 1 sene kadın doğum ve dermatoloji eğitimi almış Gazi üniversitesi mezunu bir estetisyenim Ankarada önemli bir güven sağlamış bir dermatogla beraber çalışmaktayım." demişsiniz. Bu yanlış bilgilerinizden sonra almış olduğunuz eğitimlerin doğru olabileceğine inanmak mümkün değildir. Dermatolog ile birlikte çalışabilirsiniz ama ne yazık ki hiçbirşey öğrenememişsiniz.

Üzülerek söylüyorum ki burada arkadaşlara yardımcı olmaktan çok yanıltıcı oluyorsunuz. Lütfen bilmediğimiz konularda konuşup kimsenin kafasını karıştırmayalım.
[/QUOT''E]

''nd yağ '' olayına çok güldüm .d

Ama her nedense cevap gelmedi...:82:

merhaba.... gebeliğimin son zamanlarındayım ve bu dönemde hem işten hem burada uzak kaldım üzgünüm... Çünkü şuan ağırlaştım ve ilgilenmem gereken daha önemli mevzularım oldu.lütfen kusura bakmayın...

[/QUOT''E]

''nd yağ '' olayına çok güldüm .d[/Q

üzgünüm ama tarz olarak bana üslubunuz hiç uygun gelmedi,burada daha öncede yazmıştım paylaşım,bilgi birikimi,üsluplu tartışmalara açığım. ancak sizin tarzınızda birisine cevap vermem manasız...iygünler... ikili ilişkilerde eğitim dersleri almanızı tavsiye edebilirim...

ben 4 sene pfizer da görev yaptım farmakoloji kadın doğum ve dermatoloji eğitimi aldım,10 yaşından bu yana işin içerisindeyim klinik ve salonlarda yapılan tüm işlemlere hakimim.gazi üniversitesinden estetisyen ustalık usta öğretici belgesine sahibim. dermatolog doktorla beraber çalışıyorum estetisyen olarak görev yapıyorum.

iyi günler. ben iğneli epilasyona yeni başladım. şunu sorcam işlem yapıldıktan 5 saat sonra yüzümde içi yağ dolu küçük sivilceler oluşuyor sarı renkte. buda beni rahatsız ediyor. bu sizce normalmidir. acil cevabınızı bekliyorum tşk.ler

X