İğneli Epilasyon Lazer ve İğneli Epilasyon hakkında son noktayı koyuyorum...Herşey burada....

Doktor muayenehanesinde hangi hitap şeklini tercih edersiniz.?

• Hasta

OY: 10 83,3%
  • Müşteri

OY: 2 16,7%

• Ankete Katılan
    12
  • Anket Kapalı .
Size özel mesaj olarak numara göndericem eğer ankaada da iseniz ve tunalı hilmi caddesi size uygunsa....

merhaba,
cevabınız için teşekkür ederim IPL cihazını kullandılar. Seanslar devam ederken kıllar cok gec cıktığı için çok azaldığını düşündürmüştü bana ama ara verince öyle olmadığını anladım
ankarada oturuyorum tunalı hilmi bana cok uygun
tekrar çok teşekkür ederim :)

Mrblar. Ben bişe sormak istiyorum.Geçen gün yüzümdeki tüyler için bir güzellik merkezine lazer olmak için gitmiştim. Oranın sahibi bi kadın bana yüzdeki tüyler hiçbr zamn bitmez dedi.Bak ben 7 yıldır kendi yüzüme yaptırıyrm hala bitmedi dedi. Tek avantalıu 1 ay tüysüz raht geziyrsun dedi. Ben gerçekleri söyledim istersen yapıyım dedi. Bende kesin çözüm olmadığı için gitmedim. igneli operasyonu sorduğumda bana yüzdeki tüyler çok sık hangi birine yapıyım dedi. Biz iğneli operasyonu sadece çenede tek tük çıkan kıllarra uyguluyrz dedi. Bende şimdi sizin yazdıklarını okuyunca kafam karıştı? (Sonuçta kadın bu işten para kazanıyor niye beni caydırmaya çalışsınki). Beni bu konuda aydınlatrsanz sevinirim.

Mrblar. Ben bişe sormak istiyorum.Geçen gün yüzümdeki tüyler için bir güzellik merkezine lazer olmak için gitmiştim. Oranın sahibi bi kadın bana yüzdeki tüyler hiçbr zamn bitmez dedi.Bak ben 7 yıldır kendi yüzüme yaptırıyrm hala bitmedi dedi. Tek avantalıu 1 ay tüysüz raht geziyrsun dedi. Ben gerçekleri söyledim istersen yapıyım dedi. Bende kesin çözüm olmadığı için gitmedim. igneli operasyonu sorduğumda bana yüzdeki tüyler çok sık hangi birine yapıyım dedi. Biz iğneli operasyonu sadece çenede tek tük çıkan kıllarra uyguluyrz dedi. Bende şimdi sizin yazdıklarını okuyunca kafam karıştı? (Sonuçta kadın bu işten para kazanıyor niye beni caydırmaya çalışsınki). Beni bu konuda aydınlatrsanz sevinirim.

Merhaba...Lazer için doğru bir cevap almışsınız...Açıkçası yüzde çok köklü ve koyu değilse ayrıca tıraş yapılmayacaksa lazerin bir anlamı yok.
Ancak iğneli epilasyon her yüze ve her kıla uygulanır ve sonuçta alınır.Hangi birine yapıyım diye bir yanıt olamaz,çünkü bizler full bacak çalışıyoruz...O zaman bu cevap çok yersiz olacaktır.Tahminimce kendine çok güvenen bir iğneli epilasyon uzmanı değil yada yüzünüzdeki tüylerin rengi açık bu sebepten köklerini görmek zor ve zahmetli olduğu içinde yamak istememiş olabilirler..

iyigünler...

HERKESE MERHABA...

İşte size tüm detaylar...
LAZER :
Yogun atımlı ışın ve ısı tedavisidir.Ankarada en çok alexsandrat ve ıpl kullanılır.Güzellik salonlarında kullanımı yasaktır,ancak hekim kontrounde kullanılabilir.Bu çok önemlidir,çünkü inanın bacaklarında ütü ile yanmış gibi görünen yanıklarla karşılaştım.Sonuçta hiçbir güzellik salonu tedavi masraflarını ve kişilerin paralarını ödemediler.Neyse şunu açıkça belirleteyim ıpl amerikan malıdır ve ayarlanabilir ısı derecelerine sahiptir,ayrıca ısı ve ışını bir arada kullanan tek makinedir ve en pahalısıdır.Leke yapma riski sıfırdır.7 ile 8 seans arası % 90 sonuç alırsınız.Kalan incelmiş tüyler için artık lazer sonuç vermez ve iğneli epilasyon yapmak şarttır,ancak kalan & 10 sizi rahatsız etmeyedebilir. Diğer alexsandrat makineler ise sadece ısı kullanır,aslına bakarsanız işinin uzmanı bir elde yani yıllamış bir profosyonel elde 1-2 seans daha erken sonuca varabilirsiniz ıpl lazere kıyasla.Ancak ısıları ayarlaması zor ve uzman ellerde olmadığı için leke ihtimali & 50 dir.
Gelelim fiyat politikasına,bazı doktor kontrolunde olan lazer fiyatlarını yüksek bulabilirsiniz.Ancak ucuz yapılan yerlerde şu hilelere dikkat edin.
1-Makine ucuz çin malıdır ve yakma riski kuvvetlidir.
2-Makine başlıkları belli bir atıma sahiptir ve başlıklar türk malı değilse çok pahalıdır ve değişmemiştir.Siz atım yapıyor zannedersiniz ancak boşunadır gidip gelmeler.
3-Ücretsiz kontrol seansları yoktur ve garantide sıfırdır lafta olsa bile.Birgün gitmekten bıkar ve lanet olsun diyip bırakırsınız.

Bölge olarak paket ve kol altı için idealdir lazer.Bacaklarda daha az etki göstermekle beraber,yüz bölgesine uygulanmasına karşıyım,sakal gibi değilse ve asla yüze tıraş uygulaması yapılmayacaksa.Hacettepe hastanesinde yüzüne lazer yapılan ve tıraş uygulandıktan sonra ciddi sakal halinde dağılmış olan kıllarla gelen 3 hastam mevcut.Hastane deyipte inanabilirsiniz ancak hacette dermatoloji sermaye kaygısı olan bir bölümdür.
Ayrıca hastalarda zaman zaman 4. seansta dahi yeterli sonuç alındığında lazer kesilmeli ve iğneliye dönerek hastanın zamanıda parasıda tüketilmemelidir.

İĞNELİ EPİLASYON :

Topluiğneden daha ince izalasyonlu bir iğnenin direk kılın çıkış yönünde batırılarak yeterli akım verilerek elektrikle yakılmasıdır.Makine olarara yeni olan epiflash sistem dereceleri ve akımı saniye hatta saliselere bölmesi bakımından en uygun olandır.Belli miktarda kabuklanma olması normaldir ancak 1 hafta engeç 10 gün içinde liyileşmektedir.

İyi bir uzmanının
1-izalasyonu kuvvetli nemetron iğne kullanması
2-işe başlamadan bölgeyi alkolle silmesi
3-kılın çıkış yönünde batarak doğru akım derecesiyle çalışması
4-gerekli uyarıları yapması
5-seri şekilde hareket edebilmesi gerekir.

Aksi halde leke oluşumu yada daha fazla para harcamanız kaçınılmazdır.Unutmadan piyasada u işi yapan eski elle sayılacak kadar az kişi mevcuttur.

Şimdilik bukadarı yeterli sanırım daha fazlası içinde yardımcı olabilirim.isteyene numaramı vericem.

merhaba ankara'da ve tunalı hilmi'de olmanıza sevindim ben de orada bir yerde, çene bölgeme iğneli epilasyon yaptırmaya başladım.

çene bölgemdeki kılları zaman içinde cımbızla ala ala kaşımdan bile kalın hale getirdim. zamanla sayı olarak da arttılar. orta kısım boş olmakla beraber çenemi sağlı solu kaplamış durumdalar ve boynuma doğru da inmeye başladılar. ben de iğneli epilasyon yaptırmaya karar verdim. iğneli epilasyon yaptırdığım bayan dürüst olmak gerekirse kılların tamamen bitmesi 1 yılı bulur. 1 yıl içinde biteceğine garanti veririm dedi. ama düzenli gelirsen ve bu süre zarfında başka işlem yapmazsan 6 ayda %90 ı biter dedi.

işlemden sonra kızarıklık oldu ama ağdanın yaptığı kızarıklıktan azdı zaten 1 saat içinde geçti şimdi 5-6 tane minink kabuklanma, bazı bölgelerde hafif kabarıklık ve belirgin bir şişlik var. bu şişlik normal mi sizce (bugün yaptırdım ). ? madecassol krem sürdüm. bu iyi midir yoksa daha iyi bir krem tavsiye ediyor musunuz?

bir de su değdirmemem gerektiğini ve güneşe çıkmamam gerektiğini biliyorum. bugün güneşe maruz bırakmadım bundan sonraki günlerde de yani işlem yaptırmadığım günlerde de mi böyle olacak?

son sorum da tunalı hilmi'de nerdesiniz ? :)

Merhaba bayanlar ben de estetisyenim.Merkezi İstanbul Tarabya'da bulunan bir çok tanınmış ismin de her türlü bakımlarını yaptırdıkları temiz,güvenilir bir merkeziz.Bünyemizde Bay ve Bayan Kuaförü,Solaryum ayrıca Güzellik Salonumuz da bulunmaktadır.Cilt bakımı,masaj,bölgesel zayıflama uygulamaları,iğneli epilasyon işlemleri yapılmaktadır.

İlginizi çekerse bana özelden yazabilirsiniz.İyi akşamlar. :KK71:

merhaba ankara'da ve tunalı hilmi'de olmanıza sevindim ben de orada bir yerde, çene bölgeme iğneli epilasyon yaptırmaya başladım.

çene bölgemdeki kılları zaman içinde cımbızla ala ala kaşımdan bile kalın hale getirdim. zamanla sayı olarak da arttılar. orta kısım boş olmakla beraber çenemi sağlı solu kaplamış durumdalar ve boynuma doğru da inmeye başladılar. ben de iğneli epilasyon yaptırmaya karar verdim. iğneli epilasyon yaptırdığım bayan dürüst olmak gerekirse kılların tamamen bitmesi 1 yılı bulur. 1 yıl içinde biteceğine garanti veririm dedi. ama düzenli gelirsen ve bu süre zarfında başka işlem yapmazsan 6 ayda %90 ı biter dedi.

işlemden sonra kızarıklık oldu ama ağdanın yaptığı kızarıklıktan azdı zaten 1 saat içinde geçti şimdi 5-6 tane minink kabuklanma, bazı bölgelerde hafif kabarıklık ve belirgin bir şişlik var. bu şişlik normal mi sizce (bugün yaptırdım ). ? madecassol krem sürdüm. bu iyi midir yoksa daha iyi bir krem tavsiye ediyor musunuz?

bir de su değdirmemem gerektiğini ve güneşe çıkmamam gerektiğini biliyorum. bugün güneşe maruz bırakmadım bundan sonraki günlerde de yani işlem yaptırmadığım günlerde de mi böyle olacak?

son sorum da tunalı hilmi'de nerdesiniz ? :)

merhaba... 1 yıl düzenli gittiğinizde iyi bir zaman.Kime gidiyorsunuz yazarsanız yer hakkındaki fikrimide beyan ederim,çükü 1987 yılından beri tunalıda heryeri ve her uzmanı genellikle bilirim.Kabuklanma normal,krem olabilirinin en iyisi,su değdirmeyin,güneşe çıkmayın özellikle kabuklanma ve kahverengi hali geçmeden koruyucunuzu hep sürün...Kabuklar iyileşene kadar güneş olayına dikkat etmeniz yeterli,su yada havuza girmek yanlızca ilk 1-2 gün için geçerlidir.

Merhaba bayanlar ben de estetisyenim.Merkezi İstanbul Tarabya'da bulunan bir çok tanınmış ismin de her türlü bakımlarını yaptırdıkları temiz,güvenilir bir merkeziz.Bünyemizde Bay ve Bayan Kuaförü,Solaryum ayrıca Güzellik Salonumuz da bulunmaktadır.Cilt bakımı,masaj,bölgesel zayıflama uygulamaları,iğneli epilasyon işlemleri yapılmaktadır.

İlginizi çekerse bana özelden yazabilirsiniz.İyi akşamlar. :KK71:

MERHABA...
Forumda reklam amaçlı yazılar kullanmamanız önemle rica olunur.Ben açmış olduğum forumda emin olmadığım ve tanımadığım hiçbir salon yada muayene adının olmasını özellikle uygun bulmuyorum.

anlayışınız için teşekkürler.İstediğiniz üyelere özelden ulaşabilirsiniz.

merhaba... 1 yıl düzenli gittiğinizde iyi bir zaman.Kime gidiyorsunuz yazarsanız yer hakkındaki fikrimide beyan ederim,çükü 1987 yılından beri tunalıda heryeri ve her uzmanı genellikle bilirim.Kabuklanma normal,krem olabilirinin en iyisi,su değdirmeyin,güneşe çıkmayın özellikle kabuklanma ve kahverengi hali geçmeden koruyucunuzu hep sürün...Kabuklar iyileşene kadar güneş olayına dikkat etmeniz yeterli,su yada havuza girmek yanlızca ilk 1-2 gün için geçerlidir.

houston kuaför'e gidiyorum. güngör hanıma yaptırıyorum. koruyucu güneş kremi olarak ne önerirsiniz çok beyaz tenliyim. bu arada ilginiz için teşekkür ederim.

houston kuaför'e gidiyorum. güngör hanıma yaptırıyorum. koruyucu güneş kremi olarak ne önerirsiniz çok beyaz tenliyim. bu arada ilginiz için teşekkür ederim.

bioderma 100 faktör önerebilirim.Güngör hanım ota yaşın biraz üstünde olan eskilerden olan güngör hanımsa rahatlıkla gidebilirsiniz.Unutmadan kışında koruyun çünkü kışın yaz mevsiminin aksine daha çok yanmaya ve leke almaya müsaittir yerden gelen ışınlar. iyigünler.

bioderma 100 faktör önerebilirim.Güngör hanım ota yaşın biraz üstünde olan eskilerden olan güngör hanımsa rahatlıkla gidebilirsiniz.Unutmadan kışında koruyun çünkü kışın yaz mevsiminin aksine daha çok yanmaya ve leke almaya müsaittir yerden gelen ışınlar. iyigünler.

cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.bir de göğüs uçlarıma da yaptırmayı düşünüyorum ne dersiniz? oradaki süt bezelerine falan zarar veriyor diyorlar ne derece doğru?

cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.bir de göğüs uçlarıma da yaptırmayı düşünüyorum ne dersiniz? oradaki süt bezelerine falan zarar veriyor diyorlar ne derece doğru?

h,çbir zararı yok yaptırabilirsiniz.

Adres ve telefonunuzu bana mesaj atabilir misiniz ?

merhaba...proleminizi ve nasıl bir işlem istediğnizi ve semt olarak nerde olduğunuz hakkında bili verirseniz,size yardımcı olur gerekirse numaramıda ulaştırırım.

Kızlar bende bu iğneli epilasyonu araştırıyorum bir süredir.Ayrıca tüm vücut olarakta gidicem ama yüz farklı tabii.Benim cildim hassas baya emin olamadım lekeler bi süre sonra geçiyor diyorsunuzda bazılarında iz olmuş çukurlar falan :KK59:
Bunun için neye dikkat edilmesi gerekiyo acaba altın gümüş die ayrılıyormuş iğne uçları etkili mi bu izlerin oluşup oluşmamasında acaba.Bide bi lazerle 3-4 seans gidip öyle iğneliye devam etmek mi yoksa en baştan iğneli yaptırmak mı daha iyi sonuç verir bilgisi olan var mı :44:

Kızlar bende bu iğneli epilasyonu araştırıyorum bir süredir.Ayrıca tüm vücut olarakta gidicem ama yüz farklı tabii.Benim cildim hassas baya emin olamadım lekeler bi süre sonra geçiyor diyorsunuzda bazılarında iz olmuş çukurlar falan :KK59:
Bunun için neye dikkat edilmesi gerekiyo acaba altın gümüş die ayrılıyormuş iğne uçları etkili mi bu izlerin oluşup oluşmamasında acaba.Bide bi lazerle 3-4 seans gidip öyle iğneliye devam etmek mi yoksa en baştan iğneli yaptırmak mı daha iyi sonuç verir bilgisi olan var mı :44:

MERHABA.Ben bu konuda uzman olduğum ve yardımcı olmak için açtım bu sayfayı,tek amacım hiç olmayacak kişilerin elinde zamanınızı ve paranızı boşa harcamamanız.Ayrıca kime ve nereye yaptıracağınız seçimi tamamen size aittir.

Size net cevap için görmek gerekir,fakat olabildiğince açıklayayım.en baştada yazmışyım kabuklanma normal ama leke kalması normal değil.iğnede önemli tabi izalasyonu en kuvvetli nemetron tercih edilmeli.lekenin tek sebebi kötü ellerde yapılan işlemdir.eğer doğru akımla ve şekilde çalışılırsa leke kalmaz.ayrıca tüm vücut demişsiniz ben kollar ve yüz yaptırmanızı önermem,sakallı erkek tipinde değilseniz.uygunsa yapıları birkeç sean lazerden sonra yumuşatıp iğneli için işi kolaylaştırabilirsiniz.gideceğiniz yerin referansı yoksa küçük bir bölgeyle başlayın derim mesala kol altı gibi. unutmadan yüzünüze lazer yapılacak olursa sakın tıraşlatmayın.

umarım yardımcı olur bu cevap.iyigünler.

Tüm vücut iğneli epilasyon yaptırmak istiyorum. Tüylerim ince olduğu için lazer epilasyon görmez denildi ama tüylerim çok sık, tenimde açık renk olduğundan korkuyorum açıkçası.
Çankaya tarafında oturuyorum. Kızılay, çankaya ya da tunalı uygun benim için. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tüm vücut iğneli epilasyon yaptırmak istiyorum. Tüylerim ince olduğu için lazer epilasyon görmez denildi ama tüylerim çok sık, tenimde açık renk olduğundan korkuyorum açıkçası.
Çankaya tarafında oturuyorum. Kızılay, çankaya ya da tunalı uygun benim için. Yardımcı olursanız sevinirim.

merhaba size özelden msj atıyorum... iyigünler.

MERHABA.Ben bu konuda uzman olduğum ve yardımcı olmak için açtım bu sayfayı,tek amacım hiç olmayacak kişilerin elinde zamanınızı ve paranızı boşa harcamamanız.Ayrıca kime ve nereye yaptıracağınız seçimi tamamen size aittir.

Size net cevap için görmek gerekir,fakat olabildiğince açıklayayım.en baştada yazmışyım kabuklanma normal ama leke kalması normal değil.iğnede önemli tabi izalasyonu en kuvvetli nemetron tercih edilmeli.lekenin tek sebebi kötü ellerde yapılan işlemdir.eğer doğru akımla ve şekilde çalışılırsa leke kalmaz.ayrıca tüm vücut demişsiniz ben kollar ve yüz yaptırmanızı önermem,sakallı erkek tipinde değilseniz.uygunsa yapıları birkeç sean lazerden sonra yumuşatıp iğneli için işi kolaylaştırabilirsiniz.gideceğiniz yerin referansı yoksa küçük bir bölgeyle başlayın derim mesala kol altı gibi. unutmadan yüzünüze lazer yapılacak olursa sakın tıraşlatmayın.

umarım yardımcı olur bu cevap.iyigünler.

Cevabınız için çok teşekkür ederim gayet açıklayıcı.Benim yüzüm çok sert değil ama uzun tüyler var özellikle favori kısmı esmer olduğum için baya koyu duruyorlar.Yaptırmam şart ama yer konusunda emin değilim.Eskişehirde yaşıyorum ama hastaneler bile çok güvenilir gelmiyor.Kontrol seansı yapmıyor bazıları ayrıca sadece doktor gözetiminde diyorlar yani bizzat doktor yapmıyor.Çok düşünüyorum sağlık sonuçta.Tüm vücut derken her anlamda tüm vücut istiyorum okadar yani :KK59: Hormon testi yaptırdım bi sorunda yok ama koyu ve uzunlar işte.Şimdi çok kalın olmayan yerleri sadece iğnelide mi yaptırmam daha mantıklı bide bilginiz var mı bilmiyorum ama buralarda önerebileceğiniz birileri var mı yardımcı olabilir misiniz ?

X