İğneli Epilasyon Lazer ve İğneli Epilasyon hakkında son noktayı koyuyorum...Herşey burada....

Doktor muayenehanesinde hangi hitap şeklini tercih edersiniz.?

• Hasta

OY: 10 83,3%
  • Müşteri

OY: 2 16,7%

• Ankete Katılan
    12
  • Anket Kapalı .

leon1980

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2011
585
0
HERKESE MERHABA...

İşte size tüm detaylar...
LAZER :
Yogun atımlı ışın ve ısı tedavisidir.Ankarada en çok alexsandrat ve ıpl kullanılır.Güzellik salonlarında kullanımı yasaktır,ancak hekim kontrounde kullanılabilir.Bu çok önemlidir,çünkü inanın bacaklarında ütü ile yanmış gibi görünen yanıklarla karşılaştım.Sonuçta hiçbir güzellik salonu tedavi masraflarını ve kişilerin paralarını ödemediler.Neyse şunu açıkça belirleteyim ıpl amerikan malıdır ve ayarlanabilir ısı derecelerine sahiptir,ayrıca ısı ve ışını bir arada kullanan tek makinedir ve en pahalısıdır.Leke yapma riski sıfırdır.7 ile 8 seans arası % 90 sonuç alırsınız.Kalan incelmiş tüyler için artık lazer sonuç vermez ve iğneli epilasyon yapmak şarttır,ancak kalan & 10 sizi rahatsız etmeyedebilir. Diğer alexsandrat makineler ise sadece ısı kullanır,aslına bakarsanız işinin uzmanı bir elde yani yıllamış bir profosyonel elde 1-2 seans daha erken sonuca varabilirsiniz ıpl lazere kıyasla.Ancak ısıları ayarlaması zor ve uzman ellerde olmadığı için leke ihtimali & 50 dir.
Gelelim fiyat politikasına,bazı doktor kontrolunde olan lazer fiyatlarını yüksek bulabilirsiniz.Ancak ucuz yapılan yerlerde şu hilelere dikkat edin.
1-Makine ucuz çin malıdır ve yakma riski kuvvetlidir.
2-Makine başlıkları belli bir atıma sahiptir ve başlıklar türk malı değilse çok pahalıdır ve değişmemiştir.Siz atım yapıyor zannedersiniz ancak boşunadır gidip gelmeler.
3-Ücretsiz kontrol seansları yoktur ve garantide sıfırdır lafta olsa bile.Birgün gitmekten bıkar ve lanet olsun diyip bırakırsınız.

Bölge olarak paket ve kol altı için idealdir lazer.Bacaklarda daha az etki göstermekle beraber,yüz bölgesine uygulanmasına karşıyım,sakal gibi değilse ve asla yüze tıraş uygulaması yapılmayacaksa.Hacettepe hastanesinde yüzüne lazer yapılan ve tıraş uygulandıktan sonra ciddi sakal halinde dağılmış olan kıllarla gelen 3 hastam mevcut.Hastane deyipte inanabilirsiniz ancak hacette dermatoloji sermaye kaygısı olan bir bölümdür.
Ayrıca hastalarda zaman zaman 4. seansta dahi yeterli sonuç alındığında lazer kesilmeli ve iğneliye dönerek hastanın zamanıda parasıda tüketilmemelidir.

İĞNELİ EPİLASYON :

Topluiğneden daha ince izalasyonlu bir iğnenin direk kılın çıkış yönünde batırılarak yeterli akım verilerek elektrikle yakılmasıdır.Makine olarara yeni olan epiflash sistem dereceleri ve akımı saniye hatta saliselere bölmesi bakımından en uygun olandır.Belli miktarda kabuklanma olması normaldir ancak 1 hafta engeç 10 gün içinde liyileşmektedir.

İyi bir uzmanının
1-izalasyonu kuvvetli nemetron iğne kullanması
2-işe başlamadan bölgeyi alkolle silmesi
3-kılın çıkış yönünde batarak doğru akım derecesiyle çalışması
4-gerekli uyarıları yapması
5-seri şekilde hareket edebilmesi gerekir.

Aksi halde leke oluşumu yada daha fazla para harcamanız kaçınılmazdır.Unutmadan piyasada u işi yapan eski elle sayılacak kadar az kişi mevcuttur.

Şimdilik bukadarı yeterli sanırım daha fazlası içinde yardımcı olabilirim.isteyene numaramı vericem.

ben 4 sene pfizer da görev yaptım farmakoloji kadın doğum ve dermatoloji eğitimi aldım,10 yaşından bu yana işin içerisindeyim klinik ve salonlarda yapılan tüm işlemlere hakimim.gazi üniversitesinden estetisyen ustalık usta öğretici belgesine sahibim. dermatolog doktorla beraber çalışıyorum estetisyen olarak görev yapıyorum.

uzmanlık alanımı iğneli ve lazer epilasyon zerine devam ettiriyorum.

evet haklısınız herkes şaşırıyor ama bu işin disiplini ve bence doğrusu bu. insanlara müşteri sıfatını yakıştırmak hoş gelmiyor bana,açıkçası hiçbirzamanda kullanmadığım bir terim.

bence bu iş disiplini filan değil hastam terimini sadece doktor ünvanını almış kişiler kullanabilir tabiikide bizler müşteri sizlerde güzellik uzmanısınız

Ben güzellik salonunda yetişmiş biri değilim. Düşüncenize saygı duyuyorum,tabi güzellik salonlarını tercih etmiş ve müşteri sıfatını kabullenmiş olabilirsiniz. Ancak benim için kullanabileceğim uygun bir terim değil kusura bakmayın.Ben gelen insanları hastamız diye nitelendiriri ve güzellik uzmanı sıfatıyla değil eğitimli bir estetisyen sıfatıyla ve aldığım birçok eğitimle değerlendiririm durumlarını ve tedaviye başlar,sonuç odaklı çalışırım. Asla çıkar ilişkiside gözetmem,rızası olmayan bir tedavi içinde asla zorlamam.Salon kültürü farklıdır ve tüm işlemler yapılır manikür pedikür ağda vs. Biz farklı bir alandayız. Bu orası kötü biz iyiyiz demek değil asla yanlış algılanmasın. Yanlızca eğitim alanımız ve hasta grubumuz farklı. Bizimle olmak isteyen insanlara müşteri diye hitap etmeniz saygısızlık olarak algılanır. Umarım anlatabilmişimdir. Sevgiyle ve hoşgörüyle kalın.:nazar:

Birkaç sorum var, size sorabilirim sanırım.. :KK17:

bacaklarıma iğneli epilasyon yaptırmak istedim ve iğne kıl kökünü yakıyor ya. bir daha o kökten kıl çıkmıyor dimi belki saçma gelebilir ama, burdakiler birkaç seansta bittiğini söylüyorlar iğnelinin ama eğer o kökten kıl çıkmıyorsa 5-6 seansa neden gerek var ki?

Birkaç sorum var, size sorabilirim sanırım.. :KK17:

bacaklarıma iğneli epilasyon yaptırmak istedim ve iğne kıl kökünü yakıyor ya. bir daha o kökten kıl çıkmıyor dimi belki saçma gelebilir ama, burdakiler birkaç seansta bittiğini söylüyorlar iğnelinin ama eğer o kökten kıl çıkmıyorsa 5-6 seansa neden gerek var ki?

şöyleki iğneli epilasyonda tek seferde kıl kökü bitmez.her seansta aldığı darbe ve akımla zayıflayarak biter.sert kıl önce yumular rengi açılır veson seansındada tutunamayacak ale gelir.o gölgede kıl yatagı olmadığı içinde birdaha aynı yerden asla kıl çıkmaz. yani 1 seanstan sonra kıl çıkmıyor değil,yanlızca zayıflayarak çıkıyor.

bende bişi danışmak istiyorum size suana kadar yüzüme hiçbi şekilde epilasyo uygulamadım ama çenemdeki ayva tüylerinin renkleri koyulasıyo ve beni rahatsız ediyo iğneli epilasyon düşünüyorum.daha önce tüylere hiçbi müdahale olmaması benim daha çabuk sonuç almama yarar saglar mı ve tahminizce kaç seans sürer

merhabalar.ben bişey bişey söylemek istiyorum.genelde (bu forum da dahil) ıpl lazer i kimse pek tavsiye etmiyo artık modern agda bi işr yaramıyor etkisi falan
yok derler.alexandrite laser içinse en iyisini söylerler.
siz şimdi böle farklı söyleyince bbenim bayagı bi kafam karıştı.ayrıca beinm bulundugum yerde de ıpl laser sayısı fazla ve seansları ucuz, alexandrite laser ise sayısı az ve
seansları pahalıdır genelde.ben de şimdi alexandrite ile baslamayı düşünüyodum ama burdaki yazıyı görünce karasız kaldım açıkçası.

bende bişey sormak istiyorum. Epilasyona başladım IPL lazer. İlk seansım bitti. bana ilk seanstan 15 gün sonra tüylerin azar azar dökülmeye başlicak dediler. herhangi bir dökülme yaşanmadı. Ayrıca çıktığında da makinenin traş başlığıyla almamı epilasyona gelirkende jiletle almamı söylediler. Sonuçta traş başlığıyla alınınca bacaklardaki kıl kökleri belli oluyor. Pantolon giymeye mahkum oldum resmen. Yine de epilasyon aletiyle alabilir miyim? Anlayamıyorum arkadaşım da aynı yere gidiyo ona da farklı şeyler söylenmiş. :KK25:

bende bişi danışmak istiyorum size suana kadar yüzüme hiçbi şekilde epilasyo uygulamadım ama çenemdeki ayva tüylerinin renkleri koyulasıyo ve beni rahatsız ediyo iğneli epilasyon düşünüyorum.daha önce tüylere hiçbi müdahale olmaması benim daha çabuk sonuç almama yarar saglar mı ve tahminizce kaç seans sürer

tabiki,hiç el değmemiş kılların bitmesi çok daha kolay olacaktır,bu dönemde ellemeyin,cımbız sir yada ip kullandırmayın.

merhabalar.ben bişey bişey söylemek istiyorum.genelde (bu forum da dahil) ıpl lazer i kimse pek tavsiye etmiyo artık modern agda bi işr yaramıyor etkisi falan
yok derler.alexandrite laser içinse en iyisini söylerler.
siz şimdi böle farklı söyleyince bbenim bayagı bi kafam karıştı.ayrıca beinm bulundugum yerde de ıpl laser sayısı fazla ve seansları ucuz, alexandrite laser ise sayısı az ve
seansları pahalıdır genelde.ben de şimdi alexandrite ile baslamayı düşünüyodum ama burdaki yazıyı görünce karasız kaldım açıkçası.

merhaba.öncelikle ben elimden geldiğince net ve samimi açıklamalar yaptım.ayrıca aleksandrite için en önemli risk yanık tehlikesidir.eğer o makineyi tercih edecekseniz,mutlaka uzman diplomalı ve uzun yıllardır yapan bir el bulun,özelliklede doktor olmasını tercih edin.çünkü herhangi bir problemde hem tedaviniz hemde muhatabınız olur.

bende bişey sormak istiyorum. Epilasyona başladım IPL lazer. İlk seansım bitti. bana ilk seanstan 15 gün sonra tüylerin azar azar dökülmeye başlicak dediler. herhangi bir dökülme yaşanmadı. Ayrıca çıktığında da makinenin traş başlığıyla almamı epilasyona gelirkende jiletle almamı söylediler. Sonuçta traş başlığıyla alınınca bacaklardaki kıl kökleri belli oluyor. Pantolon giymeye mahkum oldum resmen. Yine de epilasyon aletiyle alabilir miyim? Anlayamıyorum arkadaşım da aynı yere gidiyo ona da farklı şeyler söylenmiş. :KK25:

merhaba.öncelikle herkese farklı bir şekil uygulanamaz.epilasyonun herkes için kuralları aynıdır,yanlızca kılların bitme süreleri farklıdır.cilt rengi,kıl rengi,kılların nekadar güçlendirildiği vb. doğru olan şudur.seans yapılır ve 15 gün hiç dokunmazsınız,dökülme oranına bakılır ve 15.gün sonunda ücretsiz kontrol seansı yapılır ve dökülmeyen bölgelere ücretsiz tekrar atış yapılır.eğer hiç etki etmiyorsa sonuş sıfırsa devam etmeyin.ancak devam edilecekse sonraki seansa giderken uygulama yapılan bölge terrar traşlanır.

merhaba nergıs hanım.sanırım bu isminizdi . çok üzgünüm çokyoğun platformu kullanmadığım için msj ahakkım yok,ama mesajınızı aldım.ben tunalı hilmi cad. deyim.

Merhaba,
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ben daha önce tüm vücut lazer uygulaması yaptırdım azaldı ama bitmedi malesef. 8 seans gitmeme rağmen sadece bacaklarda azaldığını hissettim ama diğer bölgelerde pek bi değişiklik olmadı. Şimdi bitirmek için yeni bir yer arıyorum kendime ama doğru yeri nasıl bulacağımı bilemedim :KK43:
Ankarada oturuyorum tavsiye edebileceğiniz bir güzellik merkezi var mı yada benim için doğru olan merkezi nasıl bulabilirim ?? Bana yardımcı olursanız cok sevinirim.
Teşekkürler:KK59:

Merhaba,
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ben daha önce tüm vücut lazer uygulaması yaptırdım azaldı ama bitmedi malesef. 8 seans gitmeme rağmen sadece bacaklarda azaldığını hissettim ama diğer bölgelerde pek bi değişiklik olmadı. Şimdi bitirmek için yeni bir yer arıyorum kendime ama doğru yeri nasıl bulacağımı bilemedim :KK43:
Ankarada oturuyorum tavsiye edebileceğiniz bir güzellik merkezi var mı yada benim için doğru olan merkezi nasıl bulabilirim ?? Bana yardımcı olursanız cok sevinirim.
Teşekkürler:KK59:

merhabalar...hangi makine ve nerde işlem yaptırdığınızı yazmamışsınız.Ancak herkes iyi sonuç alamayabilir,bu kişiden kişiye farklılık gösterir.Ancak 8. seansa gelene kadar lazerin size olumlu yada olumsuz yanıt vereceği konusunda bir sonuca varılabiir ve bukadar devam ettirilemeyebilirdi. Size tavsiyem önce bir uzmana görünüp son haliniz ve kıl yapınız hakkında bilgi alın,ona göre muhtemelen iğneli epilasyona dönmeniz gerekecektir.Şu aşamada size tavsiyem 8 seanstan sonra uzmanla görüşene dek tıraş jilet vb. tüy alma yöntemlerini kullanmayın ve hali hazırda yumuşamış olan kıllarınızı tekrar sertleştirmeyin.Daha önce nerde ve hangi makine ile hangi bölgelerinize epilasyon yaptırdığınızı daha net yazar yada msj larsanız,size adres ve telefon ile danışabileceğinz biyerler önerebilirim.

X