Laparoskopik Abdominal Serklaj yapan doktorlar

Daha sağlam oldugunu söyledi doktor canım ben zaten aralıkta 2. Düşüğü yaptım zaten virus girdi araya şimdi hamileyim doktora gitmemiştim

Daha sağlam oldugunu söyledi doktor canım ben zaten aralıkta 2. Düşüğü yaptım zaten virus girdi araya şimdi hamileyim doktora gitmemiştim
Rahminde dikilecek yer varsa önce vajinal serklaj öneriyor doktorlar. Bana da ilk vadenden SerkLaj yapıldı. Doğum erken başlarsa ne karından ne vajenden serklaj yapılmış farketmiyor. Farkedeni söyleyeyim, karından olmazda dikiş; dikişi alıp doğum oluyor. Karından olursa mecburen sezeryan oluyorsun bir de. Doktorun penatolog muydu? Hamileyken Bahçenden dikiş yapılmadı ise karından dikişi Doğrudan önermiyorlar pek riski biraz daha fazla olduğundan. Rahim ağzı olduğunu düşünüyor madem doktorun ölçüm yaptı mı hamilelikte ? Su an durum nedir ?

6. Haftadayım daha canım doktor bu ameliyatı yapıyor daha yeni hastasına yaptı ama bilmiyorum ki erken doğumda alttan yapılan dikiş tutmuyor dedi sağlamlık açısından karından yapılan diyor bana hiç dikiş atılmadı öncesinde 19. Haftamda hiç sorun yokken bi anda olup bitti normal doğurdum enfeksiyon veya baska bişey yoktu

Öncelikle erken doğumun sebebi önemli. Her erken doğuma dikiş atıyorsa doktorun düşündürücü... Enfeksiyon yine olabilirsin, karından dikiş atılması enfeksiyonu engellemez.

Bence bir perinatologa görün riskli gebelik doktoruna. Benim de ilk gebelikte sorun yokken normal doğum yaptım 22. Haftada 2. Hamileliğimde vajenden serklaj yapıldı. Ama sebebi bulunamayan yine bir erken doğum yaşadım. sancı başlayınca dikişin yapabileceği bir şey yok. Dikiş sadece bebeğin rahimden kayıp gelmesini engelliyor Doğum başlamamış ise. Doğum başladıktan sonra dikişin aksine acil alınması gerekli ki rahimi parçalamasın. Attıkları dikiş çok kuvvetli. Doktorum bana bunları anlatmıştı, senin de doktorun anlatmış olmalı. Doğum Eylemi başladıktan sonra Hiçbir şey doğumu durduramıyor sadece doktorlar geciktirebilşypr 48 saate kadar . Farklı riskli gebelik profesörlerine de gittim hepsi bunu söyledi. Takdir senin tabi ama ben olsa. Başka doktora giderdim ama riskli gebelik doktoruna. Karından atılan dikiş vajenden atılana Göre bir tık riskli.

Ben rizedeyim canım burda dediğin gibi başka doktor yok perinatoloji bolumu hiç yok sehir dısında var ama uzak onceki 7. Hafta düşümde de perinatoloje gitmiştim oda dikiş atılması gerek demişti ama karından dememişti doktor sıkıntısı var yani 19. Haftamda olan düşükte suyum gelmedi enfeksiyon da yoktu kanama oldum doktora gittiğimde eş aşaya gelmiş dendi doğurdum

Bence il dışına bir defa olsa da görün canım başka doktora . Karından serklajın hamilelikte riski var gerçekten karından yapmak şart mi? Benim de ilk gebelikte suyum gelmedi saatlerce kanama ve normal doğum oldu.
Özetle demek istediğim rahim ağzında dikilecek yer varsa eğer karından hamile olduğun halde yapılmayabilir. Ben operasyonu hamile olmadığım halde geçirdim. Karnına gaz verip şişiriyorlar içeride işlem yapılması için. Dikilecek yer yoksa veya kesin rahim ağzı eksikliği teşhisi varsa mecbur karnından olacalsın. Bilmiyorum bu konuda çok canım yandığı için paylaşma anlatma gereği duyuyorum. Karar senin tabi canım

Şehir dısında devlette perinatoloji bolumu var bu doktor ozel her zamn ulasabilirim diye gittim ama inan kafam allak bullak birde aklıma takılan alttan yapılan dikişlede kaybedersem karından olması daha saglam olmaz mı

Şehir dısında devlette perinatoloji bolumu var bu doktor ozel her zamn ulasabilirim diye gittim ama inan kafam allak bullak birde aklıma takılan alttan yapılan dikişlede kaybedersem karından olması daha saglam olmaz mı

Alttan veya üstten yapılan dikiş, rahim ağzı yetmezliği sebebi dışında başka bir sebepten erken doğum başladığında işe yaramıyor. Karından yapışan dikişte de erken doğum olabilir, doktorun söylemesi lazımdı. Sancın başlarsa dikiş işe yaramayacak.

Neyin daha sağlam olacak cidden anlamadım, rahim ağzı yetmezliği tanısı bile konmamış, sebep yok diyorsun?

Neyse ben dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım ama İfade edemedim :)

sen bence dikişin ne için atıldığını Önce internetten Bir araştır. Risklerini hamileyken oku. Ne doktorun sana anlatmış ne de senin bilgin var bu yüzden.

Bu yüzyılda hala hastasına tedavinin amacını, neye iyi geleceğini, risklerini izah etmeyen doktorum demesin. Sanki biz tıp öğrencisiyiz, anlatacaklar ki öğreneceğiz.

Canım sebebi histereskopiye bağlıyorlar perinatoloji bolumune gittiğimde de aynını soylediler bana histereskopi sonrası rahim yetmezliği oluyor dendi

Canım ben sana karından ol derım cunkü enfeksıyon rıskı dha az vajınal dıkıste enfeksıyon kapma sansı dha yuksek ne olutsa olsun takdırı allaha bırak ve ol derım bnde cok korkuyordum tereddutlerm vardı ama olmaya karar verdım

O kdAr cok yaptıran varkı karından dıkıs bir kayıpla bile yaptıran var korkma bnce allaha bırak teslim ol tedbırını al takdir rabbimin ınş etkılı olur kasılma ılaclarıyla prgestanlarla dıkısınıde attır ıns rabbıme bırak

Sagol canım birde doktor bana alttanda deneyebiliriz dedi ama ya öylede kaybedersem zaten kaybım var pskolojisi olarak dayanması guc ilk dogumda sütüm bile geldi ateşlenince sagmak zorunda kaldım o yuzden korkuyorum aynı şeyi yasamaktan haftaya doktor gun verdi bayramdan sonra dikiş atılacak

Canım ben ıkısındede sütüm aktı hareket edemedım tas gıbı sıstı mahfoldum bedenen piskolojikmen cok kötüydüm bende alttan dıkıs attırma karnından attır sansı daha yuksek en fazla sezeryanla kaybedecez ama kaybetmeme sansımız dha yuksek allahın ıznıyle enfeksıyon rıskı dha az dıkıs cok yukarda oldugu ıcın ben cok arastırdım cok kısıyle konustum hepsı cok guzel haftadalar tedbırını ol dıkısını ol takdırı rabbıme bırak ben oyle yapacam

Kac yasındasın hangı sehırdesın kac haftalık kac kaybın var cnm sebebı neydı yanı nasıl oldu kaybın crp yüksekliği acılma olması mı

Kac yasındasın hangı sehırdesın kac haftalık kac kaybın var cnm sebebı neydı yanı nasıl oldu kaybın crp yüksekliği acılma olması mı
leke geldi benden gittiğim de eş aşaya gelmişti 2cm acıklık var dediler normal doğurtrular beni rahim yetmezliğini histereskopiye baglıyorlar yani gittiğim doktorlar hep aynı şeyi söyledi 19 haftada kaybettim sun an 8.4 haftadayım rizedeyim 33 yaşındayım

Canın ben sayısız hısteroskopı oldum bılmıyorum hıc oyle bısey denmedı olabılır belkıdebende ıkı hamılelıgımıde 22haftada kaybettım bnce abdomınal ol derım yenıden aynı seylerı yasamak cok zor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…