Laparoskopik Abdominal Serklaj yapan doktorlar

Haklısın herkeste aynı olmaz, serklajdan sonra normal yolla hamile kaldın demi? Ben henüz gebe kalamadımda

Merhaba arkadaşlar, ben de 1 yıl önce 21 haftalık doğum yaptım. 17. Haftada vajinal serklajim vardı. Serklajdan bir hafta sonra baslayan kanamam vardı hep az az. Sebebi tam belli degil, plesenta previa da vardı yani eşi asagidaydi o yuzden olabilir ya da öncesinde rahim ağzından leep operasyonu geçirmiştim( gebelikten 3 ay öncesinde,rahim ağzının kazinmasi) ondan kaynaklı yaralar kanama yapabilir dendi. Hatta erken gelen suyum sonrasında da rahim ağzındaki yaraların enfeksiyon yapıp yukari çıkarak keseyi patlatmış olabilecegi söylendi. Hamilelik boyunca kasılmaların ağrılarım hep vardı. Adalat ve progestan kullanıyordum. bir gece suyum geldi kanamayla karışık. Serklaj duruyordu , sancım da yoktu ama suyum yüzde 70 oranında boşalmıştı sızmaya da devam ediyordu, iki gün hastanede yattım su takviyesi bile düşündük ama enfeksiyon çıktı riskliydi bebek ve benim için. Suni sanci ile doğum gerçekleşti. Kayıptan sonra iki kez kolposkopi yapıldı 6 sar ay arayla takipteydim rahim ağzı kanseri ile ilgili. En son temiz çıktı biyopsi sonuçları ve yeniden dusunmeye başladık, şimdi abdaminal serklaj önerdiler. Rahim ağzı uzunlugum tam sinirdaydi öncesinde bazı drlar gerek bile görmemişti serklaja. Oncesinde rahim ağzından operasyon geçirdiğim için ve kısalığından dolayı rahim ağzı yetmezligi teşhisi var. Dogum sonrasında peritanalog prof ( Eray çalışkan ) bir dahaki sefer abdaminal serklaj yapılır demişti. Şimdi gittiğim Dr da abdaminal yapabiliriz dedi. Korkuyorum , enfeksiyon riskinden çünkü crp de cikmayadabiliyormus, gizli enfeksiyon da olabiliyormus. Bunu suyum geldiginde söylemişlerdi. Bana katil hücre ya da pıhtılaşma testi yapilmadi. Acaba ondan mı kaynaklıydi diye düşünüyorum. Kafamda deli sorular her doğum bir mucize, her gebelik bilinmezlerle dolu. Allah yardımcımız olsun hepimizin. İstanbul Zeynep Kamil de murat Api yapacak ameliyatı . İstanbul Anadolu yakasında var mı iyi bir peritanalog öneriniz? ( Biraz uzun olmuş kusuruma bakmayiniz)

Çok geçmiş Olsun. Bende 10 gün önce 21 haftalık doğum yaptım. Rahim ağzım birden acildi 18 haftalıkken acil serklaj oldum. Ama serklajdan sonra enfeksiyon çıktı crp 90 oldu onu düşürmeyi başardılar bu seferde suyum sıza sıza bitti ve sizin gibi doğurmak zorunda kaldım. Doktorum bana rahim ağzı yetmezliği de olabilir enfeksiyondan dolayı da açılmış olabilir dedi. Hiç net bir şey konuşmuyor daha önce de 15 haftalık kaybim oldu. Şimdi kara kara düşünüyorum servikal serklaj mi olsam yoksa abdominal olandan mi olsam. Acaba enfeksiyon yine çıkar mı ne yapacağımı bilemiyorum. Sizde baya badire atlatmissiniz inşallah bu günler geride kalır bizde anne oluruz

DAHA ÖNCEDE ABDOMINAL SERKLAJ VE GEBELIK KAYIPLARI ILE ILGILI SORULAR SORMUSTUM . AMA BU SURECI YASAYARAK DENEYIMLEDIM VE PORTALI DA ASLINDA BU KONUYU ACARAK ONCU OLDU .BURSADA YAŞIYORUM

YASADIKLARIMI BAHSEDEYIM KISACA
4 GEBELIK HEPSI SAGLIKLI KALBI DURMA YOK BNDE ENFEKSIYON VS YOKTU AMA HEPSIDE 13/14. HAFTADA KAYBETTIM

ILK 2 SINE TESHIS KONANMADI SEBB OLARAK SEHIR HASTAHANESI IDI OLDU BITTIYE GELDI DIYEBILIRIM PANDEMI DONEMI

3.SU ACIL SERKLAJ ATILDI ONA RAGMEN 13.HAFTADA DUSTU RAHIM AGZI YETMEZLIGI DENDI OZEL MUAYENEYE GIDIYORDUM

4.SU PLANLI OLARAK TEDAVI GORDUM VE VE SERKLAJIMDA AVIL DEGIL PLANLI OLARAK 12. HAFTADA ATILDI AMA 14. HAFTA ACILMA KANAMA TEKRAR KAYBETTIM VE DOKTORLAR UNIVERSITEYE ARASTIRMAYA GIRMEMI ONERDI

4.KAYIPTAN SONRA GENETIK , PIHTILASMA SORUNU KAN TAHLILLERI VS. 5 AYLIK HASTAHANE SURECINDEN SONRA SONUCLAR GENETIK PIHTILASMA LEDEIN5 HOMOZIGOT VE ILERI SEVIYE RAHIMAGZI YETMEZLIGI DENDI VE LAPOROSKOPIK ABDOMINAL SERKLAJ ICIN ULUDAG UNIVERSITESINDEN GUN BEKLEDIM

BIR HAFTA ONCE AMELIYATIMI YAPTILAR ONCESINDE KAN SULANDIRICI IGNELER KULLANDIM AMELIYATIMI DOC.DR.KIPER ASLAN YAPTI VE BASARILI GECTI COKTA IYI BIR DOKTORDU ALLAH RAZI OLSUN 2 ADET DONEMI GECTIKTEN SONRA DUSUNEBILIRSINIZ GEBE KALMAYI DEDILER . SU AN DIKISLER TUVALET IHTIYACINDA ZORLUK SISME OLUYOR BASKA BIR ZORLUGU YOK YAKLASIK GIRIP CIKMAM 3 SAAT SURDU .

BUNDAN SONRAKI SURECLERIDE YASADIKCA PAYLASACAGIM . HERKESE SEVGILER INANCINIZI VE MORELINIZI BOZMAYIN HER ZAMAN ICIN MOTIVENIZ YUKSEK OLSUN ESINIZ VE AILE SAGLIGINIZ ICIN SIZ PSIKOLOJIK OLARAK YIKILDIGINIZDA CEVRENIZ DAHA CABUK YIKILIR . MUTSUZ OLURSUNUZ BU BIR SUREC BU SURECTE HERSEYI KABULLENMIS OLARAK ILERLEYIN COCUGUN OLMAYABILIRDE OLABILIRDE HASTAHANE GIT GELLER KAYIPLAR ACILAR BEN BU ZORLUKLARIN BIZIM HAYATIMIZI VE KISILIGIMIZI GUZELLESTIRDIGINI DUSUNUYORUM HAYAT AKISINIZI KACIRMAYIN BIR SORU OLURSA CEVAPLARIM

SEVGILER...

Çocugunuzu sağlıkla kavuştunuz mu acaba ? Tavsiye edermisiniz ?

Merhaba canım. Ben yaptirdim İsveçte yaşiyorum burada yaptırdım. Ve şiddetle tavsiye ediyorum. Oğlum 24 haftalık doğdu ve ondan sonra 2 düşük yaptım 20 ve 14 haftalarda. Şimdi kızıma 32 haftalık hamileyim. Ve hamileliğim çok şükür iyi gidiyor. Laparoskopik serklaj süper birşey. )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…