Laminat kaplama (Dental Veneer)

bende bu işlemi yaptırmak istiyorum.benimde dişlerim aralıklı hem ortadakiler hemde yanlarda var biraz.bu iş için izmirde iyi bir doktor arıyorum bilen var mı acaba aranızda?

merabalar geçmiş olsun ,ben ege dişte son sınıf öğrencisiyim.ben ege üniversitesi protez anabilim dalından prof .dr.serdar çötert i öneriyorum.beklediğinizden çok daha fazlasını elde edeceğinize eminim:lepi:

arkadaşlar ben daha dün gittim doktora.. benim bir dişim prematüre yani hiç büyümüyor küçük sivri kalmış..bunun için lamineyi öneridi..bir diş için 500 tl istedi porselen biz kullanıyoruz aslnda 800 tl ama size 500 olur dedi eski hastası oldugum için..ama arkadaşımda 250 tl ye yaptrdı bir dişini acaba taktıkları şeyin kalitesimi farklı yoksa kazıklanıyor muyum nasıl anlayacağım bilmiyorum:/

Ben dişlerimi yaptırmadan önce 3 yerle görüştüm hepsinin dediği tanesi 250 €...aldığın fiyat normal aslında, arkadaşın lamine yaptırdığından eminmisin peki? kimi estetik dolgu yaptırıyor, yada normal porselen lamine ile karıştırabiliyorlar. Sen arkadaşının ne yaptırdığını iyi bir öğren canım, neymiş tam olarak?

üst dişlerim arası çok açık alt dişlerim de küçük ama takmıyoryum çünkü korkuyorum aslında çektirdiklerimi yaptırmak istiyorum cesaret gelirse araştırıyorum bakalım

dişler çok güzel gözüküyor ama renk ferkı var diymi sizi üzmüş olmayım ama öylemi.

Merhabalar,

Siz de diş etlerinizden yakındığınızı ve dişlerinizdeki estetik düzeltmeye ilk olarak buradan başladığınızı söylemiştiniz. Fotoğraftada gördüğüm üzere, çalışma bence çok başarılı ve güzel olmuş. Acaba size uygulanan yöntem sadece lazerle kesilip, kontür uygulama mı, yoksa yine lazerle kesilip, sonra diş etine atılan dikişli olandan mıydı?

Teşekkür ederim. Yok sadece lazerle yapıldı, dikişsiz oldu. Bir nevi estetik amaçla olduğu için.
Ama sizin söylediğiniz işlemi kuretaj diye bişeydi, ben onuyıllar önce, diş etlerimde rahatsızlık olduğundan olmuştum. Dikişiyliydi..O zamandan sonra işte diş etlerim çirkin görünmeye başladı. Bu lazerle baya düzeldi.Çok memnunum çok şükür.
Başka yardımcı olabileceğim bir şey varsa sorabilirsiniz?
Selamlar..

Elimde bir video var; ama burada henüz paylaşamıyorum. Youtube'da "Esthetic Crown Lengthening" diye aratırsanız (sanırım Türkçesi "Kuron uzatmak" olabilir.) bulabilirsiniz. Tabii ki kötü ve kanlı bir video, eğer sizleri iğrendirdiysem çok özür dilerim. Ama burada işlemde etler yukarı çekiliyor ve daha etkili bir görünüm sağlanıyor. Benim de size dikişli olan mı diye bahsettiğim olay buydu.

Bu sefer başka bir dişçiye gideceğim, gitmeden önce internette dersimi iyice çalışayım da, doktorla olan ikili ilişkimde birbirimizi kolayca anlayabilelim istiyorum. :)

Siz sonrasında lamina veneer taktırmışınız, çok da güzel olmuş. Ben de ilk derdim olan etlerimin görüntüsünden kurtulur kurtulmaz, üst öne 6 adet düşünüyorum.

Siz tüm her şey dahil olarak; diş eti kesimi, temizlemeler ve veneer'lerle toplam 3000TL mi ödediniz Ankara'da?

Tekrardan kusura bakmayın, çok soru sordum. Siz demiştiniz ama soracağım bir şey ya da birşeyler :) var mı diye?

Şimdiden çok teşekkürler.

Sevgili poobah, rica ederim ne kusuru, elbette sorabilirsiniz. Bende öyle hemen karar vermedim. Buraya zaten bu yüzden üye olmuştum. Benim gibi olan arkadaşlarla görüştüm, sonuçlarını sordum, pahalı bir yöntem ve diğer porselenden farkı nedir? hepsini araştırdım. 3 doktorla görüştüm ve bana en yatkın olanında karar kaldım.Öncelikle bizimkisi estetiğe girdiği için normal bir porselenden pahalıya geliyor..

Anladığım kadarıyla benzer sorunlarımız var. Gülerken diş etlerim çok görünüyordu, doktor bana pempe estetikten bahsetti. Şöyle bir durum varmış, doktorum bana şöle anlattı,diş eti 2 katmanmış ve izin verdiği yere kadar yukarıya çekiliyor, fazlası olamaz, sakıncalı dedi.Arka dişlerimdeki etleri çok fazla yukarıya kaldıramadılar, fakat ön diş etlerimdeki hem şekil bozukluğu gitmiş oldu, hemde gülerken diş etlerim görünmüyor eskisi gibi. Bu işlem lazerle yapıldı, anestezi ile oldu. Aynaya bakmam yasaktı :2: ama kanlıydı tabisi..bir kaç gün içinde iyileşti, o dönem biraz sancılı, sıkıntılı, katlandım mecburen. Sonuçtan çok memnunum çok şükür, hep böyle gider inşallah..

Bu işlemler ve 6 diş laminate, alttaki 2 dişimede estetik dolgu yapıldı, toplam 3000TL verdim. Evet ben Ankaradayım, burda özel ve donanımlı bir yerde yaptırdım. Sen araştır mutlaka, bu işlemi çok pahalıya yapanlar var, mutlaka sana uygun yerler olacaktır.Şuana kadar senden ne kadar ücret istediler peki?
Ayrıca, Burdan yaptıranlarla görüşebilirsin.

Sevgiler..

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba arkadaslar benim alt cenem biraz geride ve dislerim arasında hafif bosluk olan yerler var.ust dislerim daha buyuk bunu cozmek icin veneer kplama mı yapılıyor? oncelikle ortodontik muayene olmam gerekiyor mu? 3000 5000 tl bana cok pahalı geldi bildiginiz uygun fiyatlı yerler var mı?

Sevgili Rozelinda,

İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Kasım ayının başlarında dişçiye gitmeyi planlıyorum, herkesi haberdar edeceğim.

arkadaşlar benim de ön iki dişimin arasında hafif bi ayrıklık var onu kapattırmak istiyorum, bu durumda bi diş işin mi ücret alıyorlar iki diş için mi?
ve istanbulda tarif edebileceğiniz güzel bir yer var mı? :97:

ben forumu yeni takip ediyorum gop'ta derken hangi klinikte yaptırdınız? tesekkurler şimdiden

Ankara'da uygun ve iyi bir klinik ya da doktor ismi önerebilir misiniz?

Ankara'da iyi bir klinik ya da doktor ismi önerebilir misin? ayrıca sen hangi doktora yaptırdın? memnun musun hala dişlerinden? :44:

merhabalar.ben bugün ön iki dişim arasındaki boşluğu kapattırmak için kompozit dolgu yaptırtım.ama tuhaf görünüyo.sanki 2 diş bütün olmuş gibi hissediyorum.nolur yardım edin normalmi bu durum.yani boşluk kapandı ama sanki bütün olmuş gibi.oraya komple bişey yapışmış gibi.yapamadılarmı sizce.şimdi ne yapmam lazım

bu yorum çok uzun süre önce yazılmış ama ben yeni okuyorum bu muayenehane neresi acaba msj atabilirmisiniz

şuanda ön dişlerimden biri çıktı ve yapıştırılması gerek daha dün yapıştırdım bugün yeniden çıktı kimseye tavsiye etmem ....kullanışsız ama doğal görünümü var şiddetle tavsiye etmiyorum berbat kullanışsız..pişman oldum sabahı zor çekicem gidip yapıştırtmak için yapışıcakmıı oda mmuallak tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…