Laminat kaplama (Dental Veneer)

hangi doktor yapdi bu isi?

mrb.foruma yeni katıldım.ceyda bana nişantaşında bir klinik lamine nin tanesine 900 tl fiyat verdi.acaba sen nerde yaptırdın.bana msj atabilirmisin

merhaba,bende lamine düşünüyorum,ankara da yaptırdığınız kliniğin adını msj atarmısınız.

Ben aslında kanal tedavisi için gittim fakat gitmişken ön dişlermde laminat istedim doktor pek kimsenin memnun kalmadığını söyledi,, ne yapılcak peki dedim..zirkonyum kaplamayı sordum laminata göre daha dayanklı olduğunu söyledi ama gerek yok dedi..napıcaz peki dedim.. memnun kalcaksın kendi halinden dedi.. morlimi bozdu adam ya sinir

kızlar konyada lamine diş yaptıran varmı. nerde kime yaptırdınız fiyatları nedir.
çok sordum demi.
ön dişimde dolgu var lamine yaptırmak istiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var.neler söylersiz.

kızlar konyada lamine diş yaptıran varmı. nerde kime yaptırdınız fiyatları nedir.
çok sordum demi.
ön dişimde dolgu var lamine yaptırmak istiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var.neler söylersiz.

merhabalar..
benim de ön iki dişimde diş etlerime yakın kısımlarında dolgu vardı. yüzeyde olduğundan dolayı dolgular 3 ayda bir düştüğünden porselen lamine yaptırmak istedim. ilk önce özel bir polikliniğe gittim. doktorun dediğine göre dişlerim genç yaşıma rağmen aşınmış, şeffaflaşmış ve üstteki iki dişimin boyu alt dişlerime sürtündüğünden dolayı kısalmış.alt dişlerimle üst dişlerimin arasında çenemi kapadığımda az boşluk kalıyormuş, lamineyi çatlatır kırarsın dedi. önce 1 sene kadar tel takalım sonra lamine yapalım deyince ben vazgeçmiştim lamineden.öyle dişlerime kötü bakan biri de değilim, kaldı ki öndeki iki dişimin boyları hep aynıydı. bütün dişlerim aynı hizadaydı.
ertesi gün bir de diş hastanesine gidip sorayım dedim. ilk önce dişlerimin röntgeni çekildi, zaten muayene ücretsiz. daha sonra bir diş hekimine yönlendirdiler. ben de bi gün önceki dişçi ziyaretimi anlattım. bir de size sorayım, gerçekten olmuyorsa ondan sonra başka çözümler arayayım dedim. doktorun bana dediğine göre hiçbir kapanış problemim yokmuş.1 sene boyunca tel takmana gerek yok hele ki alt dişlerini düzelttirmek için dedi. zaten çarpık değil dişlerin, lamineye de gayet uygunsun dedi. herkese yapılamıyor lamine kaplama ama senin için bi sorun göremiyorum dedi. ben de tedavi aşamasıyla ilgili bilgi alıp aynı gün başlamaya karar verdim. aynı gün dişlerimin yüzeyinden bir miktar kaldırıldı, boyları yaklaşık 1mm kadar kısaltıldı. lamineler için birkaç ölçü alındı. daha sonra üzerine 1 hafta kullanıcağım kompozit dolgu maddesinden eski dişlerimin aynı görüntüsünde geçici dişler hazırlanıp yapıştırıldı.
2 gün sonra gidip doktor ve lamineleri hazırlayacak olan teknisyenle renge karar verdik. benim sadece öndeki ikidişim lamine yapılacağından etrafındaki dişlerle aynı renk olması önemliydi. c2 renginde karar kıldık. 5 gün sonra da hastaneye gidip lamineler yapıştırılıcak.diş şeklinde birkaç değişiklik yapılıcak bu arada. öndeki iki dişim kelebek şeklinde, o biraz düzeltilicek. dişlerimin altları da diğer dişlerle aynı hizada ve düzdü. onu daha feminen görünsün diye biraz daha oval ve diğer dişlerden çok fark olmıycak şekilde uzun yapıcaklar.

eğer diş hastanesine giderseniz sizin için daha iyi olur diye düşünüyorum. hastane olunca alanında uzman kişilerle muhattap oluyorsunuz. benim doktorum estetik diş hekimliğinde uzmandı, o yüzden hastanın beklentisini daha iyi anlayabildiğini düşünüyorum.

araştırdım da en uygun fiyatlar şöyle

OSMAN NURSAL(kadıköy)
Zirkonyum Porselen 400 TL
Full Seramik 450 TL
Porselen Lamina 450 TL

ORAL DENT(şişli)
zikonyum 400
porselen lamina 600

BOĞAZİÇİ TIP MERKEZİ(beşiktaş)
full seramik 600
porselen lamina 600

dent34 (şişli)

full porselen 450
zirkonyum 350
lamina 450

bende bu işlemi yaptırmak istiyorum.benimde dişlerim aralıklı hem ortadakiler hemde yanlarda var biraz.bu iş için izmirde iyi bir doktor arıyorum bilen var mı acaba aranızda?

Alsancakta Protez Uzmanı Mehmet İzgi var. Süper!

Dişlerimden şikayetim renginin sarı oluşu, hassas olması ve de kimi dişlerin köklere yakın yerlerde aşınmış olması.. Bunun için dişlere en az zarar veren yaprak porselen kaplamayı düşünüyordum ama burada kimi hekimlerin önermediğini okudum bir de tabii ki pahalı bir yöntem..

Lazerle beyazlatmayla ilgili de ömür boyu sızlama ve sonradan daha kötü kararma olabileceğini duyduğumdan korkuyorum..

Ne yapmalı, hangi yönteme güvenmeli?

Ben çok uzun bir döneme yayılacağı için tel taktırmak istemiyorum, lamine düşünüyorum ama doğal olmaz diye korkuyorum. Artık dişlerimle yaşamaktan da sıkıldım çok kararsızım.

yaprak porselen uygulaması zor bir yöntem olduğu için her hekim yapmak istemez.. bence iyi bir hekimle yapılan bir işte inanılmaz memnun kalırsın..pahalı birazama bölgesine göre de değişyor. mesela istanbul da 200€ dan başlar 1000-1500€ ya kadar çıkabiliyor..

Kızlar İstanbul Mecidiyeköy ya da şişli taraflarında fiyatları uygun ve doktorları deneyimli bir klinik var mı? Dişlerime pembe estetik ve lamina yapılacak ama okuduğum yorumlarda sonra ücretleri çok fazla geldi bana

Ben tel tedavisi görüyorum. Ama dişerim çok kısa. O yüzden tel tedavisinden sonra sırf uzatmak için laminat yaptırmak istiyorum. Doktoruma bıraz çıtlattım ne gerek var gibisinden bir tavır sergiledi. Sizce ne yapmalıyım yaaa? Gereksiz mi olur. Sağlıklı mı onuda bilmiyorum.

Eskisehirde laminate kaplama konusunda tavsiye edebileceginiz bir uzman var mi?

lamine kaplama yaptıran arkadaşlar memnunmusunuz? bende yaptıracagım endişem doğal durmamasından yana. sadece üst ön dört dişime düşünüyorum. kendi dişlerimle çok farkı olurmu acaba. fikri olanlar paylaşın lütfennnn....

Arkadaşlar çok çok yardımınıza ihtiyacım var.
üst sağ 1 numaralı dişim hasarlı bende lamine porselen yaptırıcam uygun fiyat olursa üst 6 (köpek dişlerine kadar) dişimide yaptırmak istiyorum. Ama nerede nasıl yaptırıcam

15 Tatilde İstanbul'a gelicem ama nereye giderim hiç ama hiç bilmiyorum.
Ne zaman evde konusu açılsa annem sinir krizleri geçiriyor, sinirleniyor, artık şu tedaviyi oluyimde kurtuluyim (
Küçükken merdivenden düşüp kırmıştım, zamanla rengi koyulaştı, mora döndü. Kanal tedavisi oldum. Kalıcı dolguyla kapattırdım, son olarakta lamine porselen ile tedaviyi sonlandırmak istiyorum. Ne olur yardım edin, rahatça gülemiyorum, konuşamıyorum (

İstanbul'da hangi hastene? Güvene bilirmiyim? Malzemeleri 1. sınıf mı?
ve diş başı ne kadar ödüyoruz?

Kızlar tatile az kaldı lütfen yardımmm

ikimizden başka bu konuyla ilgilenen yok sanırım:)) ayın 28 ine gün aldım yaptırıyorum karar verdim. hala yaptırmamış olursan sonuçlarımı seninle paylaşırım canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…