Labrador kızım, Siyam oğlum

oyy miskinim benim pekde rahat yatmışş:))

bizim fıstıkda biri yoldan geçerken konuşsa bile kulağını kabartır dinleri kafasını yamultur mahallenin asayişi fıstık. yattığı yerden dinler gerekliyse çıkıp havlar girer içieri:)))

birde dilleri olsa mahallenin dedikoducusu olur bunlar:)) malum kulakları bizden çok daha iyi işitiyor:)

kaydirigubbakcemile3

ne güzel işte.. ama Allah onlara bakacak kadar ömürde bize versin.. yoksa yavrularımıza biz kadar iyi kim bakar:):eek:hihoyyyt
Amin er-ca cım.. Düşündüm de hakikaten tarumar olur çocuk yahu.. Sadece onlar uzun yaşasın diye dua etmek meğer eksik bir eylemmiş.. Sayende ayıldık.. yerimseniben

İnşallah Püsküütüm kaydirigubbakcemile3 onların sayesinde belki bizide vurur bu temenni, bizde istenmeyen tüylerle savaşı bıraksak mı ne?:roflol:
:roflol: :roflol:

dsc00022n.jpg
İlkinde yay gibi dikilmişiz.. Sesi duymuşuz ve/ya kokuyu almışız..
Bu teşhis aşaması
Burada da "Anam bunlar resmen yaklaşıyooo" tespiti :roflol:
....ve eylemden önceki son kare.. Duvara patiler dayanmış.. Yaklaşan tehlikeye, kafada son biçi veriliyor.. gelişmelere bağlı olarak duvardan atlanacaaaakk :eek:

Not: Ohhh bee.. Sen hep özletiyorsun Yırtığımı.. İyi bari, burada özledikçe gelip bakıp hasret giderecek foto sayısı artıyor yavaş da olsa.. :asigim: :nazar:
Bu arada burnu da hafif pembeleşmiş mi? Yoksa ışık yansıması mı, karar veremedim..

bizim fıstıkda biri yoldan geçerken konuşsa bile kulağını kabartır dinleri kafasını yamultur mahallenin asayişi fıstık. yattığı yerden dinler gerekliyse çıkıp havlar girer içieri:)))

birde dilleri olsa mahallenin dedikoducusu olur bunlar:)) malum kulakları bizden çok daha iyi işitiyor:)
Doğru tespit..alkisalkisalkis
Şimdi aklıma yazarın biri geldi.. Aklımda yanlış kalmadıysa Dan Brown (hiç ama hiç emin değilim) kitaplarını özel bir bilgisayar programı ile yazarmış.. PC ya beğlı bir mikrofon düzeneği.. Odada dolanırken ya da koltuğunda okurken konuşuyor.. ses PC ye aktarılıyor..ve sonra da yazıya çevriliyor.. Sonra da yardımcıları gerekli düzeltmeleri yapıyor..

Şimdi bu aletin köpek dilinin yazıya çevirdiğini düşünelim.. Ve bunlara takalım.. Ortaya ne çıkardı acaba? :roflol: :roflol:

ayyy çok güzel fotolar kallisiimm yaaw:eek: kaydirigubbakcemile2 bu arada ayçanın okuduğu kitap ışığın söndüğü an mı?sengözlerimebaksanab

Kesinlikle dedikodu meselesi için bende aynı yorumu yapıyorumkaydirigubbakcemile3 hiç bir şey kaçırmamaya gayret ediyor...Bizim söylediğimizi anlayabilmek içinse aynen anlattığın gibi kafanın yamulması var ben o an'a bitiyorum gülmekten ölüyorum:roflol:

İlkinde yay gibi dikilmişiz.. Sesi duymuşuz ve/ya kokuyu almışız..
Bu teşhis aşaması

Burada da "Anam bunlar resmen yaklaşıyooo" tespiti :roflol:

....ve eylemden önceki son kare.. Duvara patiler dayanmış.. Yaklaşan tehlikeye, kafada son biçi veriliyor.. gelişmelere bağlı olarak duvardan atlanacaaaakk :eek:

Bu arada burnu da hafif pembeleşmiş mi? Yoksa ışık yansıması mı, karar veremedim..

Doğru tespit..alkisalkisalkis
Şimdi aklıma yazarın biri geldi.
Şimdi bu aletin köpek dilinin yazıya çevirdiğini düşünelim.. Ve bunlara takalım.. Ortaya ne çıkardı acaba? :roflol: :roflol:
Püsküütüm utanarak söylüyorum o durduğu duvar değil ve ne olduğu belli olmasın diye fotoyu çekerken büyük çaba sarfetmiştim:roflol: ama anladım ki yolumuz tıkandı :eek: bir dahaki sefere nerede olduğunu gösterelimalkisalkisalkis

O yazarın düzeneğinden kesinlikle isterdim ama ortaya çok rezil şeyler çıkabilirdi :roflol:
Burnumuzda bir renk değişikliği var Püsküütüm ama ben bu kızımın renk tonlamasını anlayamadım kesinlikle:nazar: bukelamun gibi mubarek, bir gün karşıdan baktığında bile seçilebilecek bir renk açılması ama haftaya bakıyorsun tatilden dönmüş bir Yırtık:roflol:

ayyy çok güzel fotolar kallisiimm yaaw:eek: kaydirigubbakcemile2 bu arada ayçanın okuduğu kitap ışığın söndüğü an mı?sengözlerimebaksanab
Zaten tek çarem Yırtığada bir telefon almak :roflol: aradığında benden çok onla ilgileniyorsun beğenmemen gibi bir ihtimal yok benim gözümde..
Kitap doğru tahmin ama okuyan kişide yanıldın :roflol::roflol: bir bumara ufak olan... a.s.

Burun derisinde renk değişmesi.. Bu ne ola ki acep? meraklandım şimdi..
Vete danıştın mı kallisim? Daha önce duymadım ben böyle bi'şey..

Bak, Pako'nun sayfasında ne buldum..

Soru :
Benim 1.5 yaşında bir golden retriever'ım var. 6 ay önce oğlumun burnunda renk değişimi oldu. Kapkara olan burnu her geçen gün pembeleşmeye başladı. Şu anda burun deliklerinin altına kadar pembeleşti. Bunun ciddi bir sorun olmasından endişeleniyorum. Bu konuda ne yapmam gerekiyor?

Cevap:
Köpeklerde burnun uç kısmındaki tüysüz bölgede renk değişikliğine yol açan birçok hastalık bulunmaktadır. Depigmentasyon dediğimiz bu semptom enfeksiyöz, alerjik, metabolik, hormonal ya da kalıtsal hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bunlar arasında en çok karşılaştığımız hastalıklar plastik mama kabından kaynaklanan kontakt dermatitler, mevsimsel renk değişiklikleri, yaşın ilerlemesi sonucu ortaya çıkan renk değişiklikleri, kalıtsal pigment sorunları, vitiligo ve ilaç reaksiyonlarıdır. Nadir olarak böcek sokması veya diken batması sonucu bitkisel ve hayvansal zehirlerden dolayı da burun bölgesinde renk değişiklikleri oluşabilir. Bunların dışında diğer multisistemik hastalıklar da belirti olarak burunda renk değişikliğine yol açabilir. Köpeğinizdeki renk değişikliğinin başlangıcından itibaren sizin tarafınızdan belirlenen tüm belirtileri veteriner hekiminize anlatıp köpeğinizi muayene ettirmelisiniz. Mama kabından kaynaklanan kontakt dermatidler, çelik ya da porselen gibi diğer malzemelerden yapılan mama kaplarını kullanmaya başlamanızı takiben kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Bunun dışındaki problemlerin teşhisi için veteriner hekiminizin yapacağı fiziksel muayene, laboratuvar incelemeleri ve o bölgedeki dokunun patolojik açıdan değerlendirilmesi renk değişikliğine yol açan problemin ne olduğunu ortaya çıkacaktır. Ardından yapmanız gereken hekiminizin bu teşhise dayanarak önerdiği tedaviyi uygulamak olacaktır.

Sağol Püsküütüm bilgiler için...
Aşırı denebilecek bir değişiklik yok ama dediğim gibi ara ara bayağı farkedebiliyoruz yani biz her noktasını en ince detayına kadar bildiğimiz için... Veterinerimiz mevsimsel olabileceğini söylemişti geçen sonbaharda kışa girerken yaşamıştık bunu çünkü, ama o zaman öyle dendi diye büyük araştırmasını yapmadım açıkçası, yemek kabını porselen kullanıyoruz ama su kabı plastik onuda değiştirip gözlemliyeyim bir kaç gün.. Zaten kısa süre içinde hem kontrolümüz hemde aşımız var inceden didikleriz doktor amcamız ve ablamızla, Tekrar teşekkürler bende iyice araştırayım şu konuyu...

Hah süper! bak en azından plastik su kabını yakalamış olduk.. Bakalım nasıl tepki verecek.. gelişmeleri mutlaka yaz e mi kallisim.. Gözüm üzerinde he.. :1hug:

fıstığında burun rengi sık sık dfeğişiyor..

arada bir bakıyoruz pespembe.. bir bakıyoruz simsiyah...

ama benim kızımın besin alerjileri ve teppit edemediğim yaz alerjileri var. hangi çiçek yada polene olduğunu bilmiyoruz yani.
plastik mama kabına hassasiyeti varsa düzelebilir. ama hasssasiyeti yoksa ondan kaynaklanmıyordu.r biz geçen yaz geçtik plastiklere bir sorun yok bakalım. daha önce çelik kullanıyorduk.

Yukarıdaki mesajımı editledim yeniden yaptım bu kez sorunsuz açılır diye düşünüyorum.. Birde geçende ayırıp ekleyemediklerimide elim değmişken ekleyeyim dedim..
Yanlışlık olmasın 102. mesajda iki adet daha var...
Bir tanesi Spike ile yeni tanışmalar ve ilk bahçeye çıkışımız diğeride teyzemize gittiğimizde Lucky'nin mamasından aşırmaya çalışma :eek:)))

ImageShack - Image Hosting :: dsc00165ng0.flv

ImageShack - Image Hosting :: dsc00212jd8.flv

Ben şimdi gördüm bunları, kendime bir :mymeka: Çok tatlılar yaa, hele Spike ile tanışma, patiyi yiyor yiyor yine yılışıyor :roflol:

Bulut'um biraz Avrupai.. :roflol: İlk başta ortaya falan gelse de en fazla beş dakika içinde ayaklarımızın arasındaki boşluğa doğru kayar.. Sonra da bir bakmışsın cuppa yerde..O biraz yalnızlığı seviyor.. Diyorum ya filozof diye.. :roflol:

a.s kaydirigubbakcemile3

iyi günlerde yaşatın tüyü kadar ömrü olsun:)

alkisalkisalkis a.s a.s a.s

Zaten tek çarem Yırtığada bir telefon almak :roflol: aradığında benden çok onla ilgileniyorsun beğenmemen gibi bir ihtimal yok benim gözümde..
Kitap doğru tahmin ama okuyan kişide yanıldın :roflol::roflol: bir bumara ufak olan... a.s.

hımmmm burnuma hafiften kıskançlık kokuları mı geliyor sanki?kaydirigubbakcemile

madem tlf alcaksın 3g li olsun kallisim patileri yorulmasın :eek:

Yawhu bir köpekle kedi birbirine bu kadar mı yakışır... Mükemmelliğe bakın hele... Çok sevimliler canım benim ya... Allah nazarlardan saklasın... Hele Yırtık a bittim....

kallisiim bunları yeni gördüümmm ayyyy çoook sefimli çıkmış ya ilk fideoda amma küçük :emir_bebek:

ikinci fideo da o sesi nasıl öyle incecik venk diye koptum bu arada totoyu büyütmüş onuda takıma alalım mı -tatlicadiarzu-
P.S. luckyninde kulaklarını yirim :jeyyar: :jeyyar: :jeyyar:
Celebim bazen bizde ufaklık hallerini izleyip sesine çok gülüyoruz, şimdi ise arada kendini bekçi-çoban köpeği filan sanıyor yoldan geçenlere bir havlıyor insanların yüreği ağzına geliyor öyle kart bir sesi varkaydirigubbakcemile3

Çok sevımlıler :)
Teşekkür ederiz a.s.

Yawhu bir köpekle kedi birbirine bu kadar mı yakışır... Mükemmelliğe bakın hele... Çok sevimliler canım benim ya... Allah nazarlardan saklasın... Hele Yırtık a bittim....

Beğenmenize sevindima.s. çok teşekkür ediyorum güzel düşünceleriniz için...

Yırtık için Spike'tan başka kedi dost değil ama bir gün uygun pozisyon bulursak çekeceğiz sıralamamızda bu var komik huylara ekleyeceğiz inşallah... :smiley-cool:

Amağğğnnnn ben de yeni foto ekledin sandım.. :KK43:(

Ekleyecem Püsküütüm ama kızlar yoğun ve eski içi boş pc bana kalıyor:roflol: fotoları ve videoları attığımı ders amaçlı kullanıyorlar çok sıkışıklar bana sıra gelmiyor ama azıcık çıtlatayım.alkisalkisalkis

-Kızım su oyuncağı ile oynarken, yüzerken videolar.
-Yine kızım kaydirigubbakcemile3 ablalarıyla top oynarken fotolar...

bene heveslenmiştim yaww hıh kalliste hanımı dikiş nakış bölümünden kazıyabilirsek koyacak :p

Topu çalıyor ve peşinden koşmaları için karşılarında durup tahrik edici hareketler yapıyor, bu fotoda topu almaya hazırlanmalarını bekliyor kızlar uzandıkları an o yerinden ok gibi fırlıyor...

dsc266.jpg

Burada dil boyutuna bakarmısınız?:roflol::roflol:

dsc267.jpg

dsc268.jpg

dsc269.jpg

o nasıl dildir öyle :1shok: ayrıyetten o koskoca topu nasıl olupta öyle rahat rahat tutabildiğine şaşırdım kallisim son resimde de kulakları çok sevimli çıkmış :nazar:

X