La İlahe İllallah Muhammedun Resulullah

Zeyneb21

Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr.
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2015
3.412
2.500
Kızlar hayırlı bereketli cumalar ...
La ilahe illallah Muhammedun Resulullah ( Allah'tan baska ilah yoktur,Muhammed aleyhisselam Onun Resuludur.)

Kelimei tevhidin manasini bilmek ve inanmak biz muslumanlara farzdir..

Rabbim bu mubarek gunde bu guzel kelimenin hurmetine dualarimizi kabul, gunahlarimizi affetsin insaallah..

Son düzenleme:
LA İLAHE İLLALLAH’IN FAZİLETİ

La ilahe illallah kelimesinin Allah katında büyük bir yeri vardır. Bu kelime zikirlerin en faziletlisidir. Kişi onu telaffuz ederek Allah’ı andığı vakit zikirlerin en değerlisi ile Allah’ı zikretmiş olur. Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurur:

“Zikrin en faziletlisi, ‘La ilahe illallah’tır.”[1]

Bu değerli kelimenin faziletine dair birçok hadis-i şerif varit olmuştur. Onlardan bazıları şöyledir. Rasulullah (s.a.v.) buyurur ki:

“Allah ümmetimden bir kişiyi kıyamet gününde herkesin önünde ayıracak. Onun aleyhinde doksan dokuz sicil (dosya) açacak. Her bir dosyanın boyu gözün uzanabildiği mesafe kadar olacak. Sonra:

-‘Bunlardan bir şey reddediyor musun? Diyecek.

-Adam:

-‘Hayır, Ya Rabbi’ diye cevap verecektir. Sonra:

-‘Her hangi bir özrün var mı?’ buyuracak ve o kimse:

-‘Hayır, Ya Rabbi’ diye cevap verecektir.

Bunun üzerine Allah (c.c.) :

“Yanımızda senin bir hasenen (makbul olan amelin) vardır ve bugün sana haksızlık yapılmayacaktır.” Buyurur. Sonra içinde “Allah’tan başka ibadete layık ilah olmadığına şahadet ederim ve Muhammed’in O’nun kulu ve Rasulü olduğuna şahadet ederim ” yazılı bir kâğıt parçası çıkarılacak Cenab-ı Hak:

“Kendi tarafından hazır bulun” buyuracak.

“Yarabbi! Bu ufacık kâğıt parçası ve (kocaman) dosyalar nedir?” diyecek. Cenab-ı Hak:

“ Sana zulüm yapılmayacaktır.” buyuracak.

Müteakiben siciller bir kefeye, kâğıt parçası bir kefeye, konacak, siciller havaya kalkacak ve kâğıt parçası (yani La ilahe illallah’ın konduğu kefe) ağır gelecektir.”[2]

“Kul büyük günahlardan kaçınıp, tam bir ihlâs içinde “La ilahe illallah” derse Arş’a değin ona gök kapıları açılır.” [3]

“Musa (a.s.) dedi ki, “Ya Rabbi! Bana seni hatırlayıp dua edebileceğim bir şey öğret.” Allah (c.c.) şöyle buyurdu:

“Ey Musa! “ La ilahe illallah ” de. Musa (a.s.) dedi ki:

“Ey Rabbim! Bütün kulların bunu diyorlar.” Bunun üzerine Allah (c.c.) şöyle buyurdu:

“Ey Musa! Yedi gökler ve içinde bulunanlar ile yedi yerler bir kefeye konsa, La ilahe illallah daha ağır gelir. [4]

“La ilahe illallah diyen ve bununla Allah’ın vechini (yüzünü) arzulayan kimseye, Allah cehennemi haram kılmıştır.”[5]

“La ilahe illallah deyip de sonra bu söz üzere ölen her kul, muhakkak ki cennete girer.” [6]

Kişi bu kelimenin hakkını yerine getirdiği ölçüde bu sözün fazileti ve faydaları ortaya çıkar. Bunlardan bazıları şunlardır:

1) Cennete girmek

2) Ateşten kurtulma

3) Cehennemden çıkma

4) Rasulullah (s.a.v.)’ın şefaatine nail olma

5) Dünya da mal ve can emniyeti

6) Dünya ve ahirette güvende olma.[7]

İbn-i Recep el-Hanbelî bu kelimenin faziletini şöyle anlatır:

“La ilahe illallah, cennetin karşılığıdır. Kim bu kelimeyi söylerken ölürse cennete girer. Bu kelime ateşten kurtuluştur ve en güzel hasenedir. Günah sayfalarını silerek kalpteki imanı yeniler, varlığını ortaya çıkarır. Bu, söyleyeni Allah’ın (c.c.) doğruladığı ve nebilerin söylediği faziletli bir söz, en güzel ve en faziletli zikirdir. Amellerin en faziletlisi ve sevabı en çok olanıdır. Bu kelime köle azat etmeye eşdeğer bir sevap kazandırır. Şeytandan Allah’a (c.c.) sığınmadır. Haşr’ın korkusundan ve kabrin vahşetinden güvenli olmaktır. Kabirlerinden kalktıklarında (La ilahe illallah) müminlerin bir şiarı (işareti) dir.

O’nu söyleyene cennetin sekiz kapısı açılır ve hangisinden dilerse oradan girer. O’nun hakkını vermediklerinden dolayı ateşe giren günahkâr müminler, günahları nispetinde yandıktan sonra ateşten çıkarılırlar."[8]
[1] Tirmizi, 3383.

[2] Tirmizi, 2639.

[3] Tirmizi, 3590.

[4] Hâkim rivayet etmiş ve “sahih” demiştir.

[5] Buhari, 425.

[6] Buhari, 5827.

[7] Bu maddelerin delilleri için bkz: Pratik Akait Dersleri, sf. 48,49.

[8] Kelimetü’l İhlâs, sf. 54 vd.

Insallah bunlari okuyan ve tesbihati okumak isteyen olur
70000 okumak efdaldir.. 1 haftada bile olsa bu sayiya ulasip Bagislayip , insallah gunahlarimizin affi belalarin defi dualarimizin kabulu ve ölmuslerimizin kabir azaplarinin azalmasina sebeb oluruz..

Son düzenleme:
Bizler bazen bi salavatin bi tesbihatin sayisindan dolayi uzak dururuz ama bunlari yapmak okumak belki yarim saatten fazla surmez inanin.. Hem bu hayatta imtihan uzere variz vaktimizi neyle kimlerle harciyoruz bunlarin hesabini verecegiz o yuzden guzel islerle mesgul olmayi ve ogrendiklerimizle amel etmeyi Allah bizlere nasip etsin...

Allâh dostlarından bir zât, 70 bin kelime-i Tevhid çekmiş, fakat sevabını hiç kimseye hediye etmemiş öyle bekliyormuş.
Bir gün bir ziyafette yemek yerken, hal ve keşif ehli irfan sahibi bir genç elini yemeğe götürür götürmez ağlamaya başladığını görür.
Çocuğa:Ne oldu? Bir derdin mi var? Hasta mısın bir yerin mi ağrıyor? diyenlere..Cehennemi gördüm. Annemin orada azab çektiğini gördüm. Onun için ağladım der.
Allâh dostu okuduğu 70 bin kelime-i Tevhidin sevabını Yâ Rabbi! Biliyorsun ki; Tevhid kelimesini 70 bin kere okudum. İşte onu bu çocuğun annesinin azabtan kurtulması için hediye ediyorum! diye hediye etti.Allah’ın sevgili kulu bu hediyeyi eder etmez,
Cocuk gülümsemiş: Annem cehennemden kurtuldu, diye sevinmiş. Ve yemek yemeğe başlamış.
Allâh dostu zât:"70 bin kere kelime-i tevhidi okuyan veya okuyup başkasına hediye edildiği taktirde cehennem azabından kurtuluşa sebeb olur” Hadisi aklıma geldi okudum ve Hadisin doğruluğuna inandım demiştir.Kelime-i Tevhid okuyan cennete girmek lûtfuna erecektir.
70 bin Kelime-i Tevhid okumak için Allah’ın ehli olan muhteremlerce mâlumdur.
Sevgili Peygamberimiz (Sav)) Efendimiz,
Hadis-i şeriflerinde:“Arkasında bir salih evlâd, anaya babaya hayırlı duâ edecek evlâd bırakan kimsenin amel-sevab defteri kapanmaz” buyuruyor.

Hadis-i Şeriflerde buyruldu ki;
(La ilahe illallah demek 99 belayı önler. Bunun en aşağısı sıkıntıdır.) [Deylemi]
(Benim ve diğer Peygamberlerin dediği en üstün şey, La ilahe illallah sözüdür.) [Tirmizi]
(La ilahe illallah diyenin günahları silinir, yerine o kadar sevap yazılır.) [E.Ya’la]
(La ilahe illallah Cennetin anahtarıdır.) [İ.Ahmed]
(La ilahe illallah diyen, sözünde sadık ise, bütün günahları affedilir.) [İ.Gazali]
(Ölüm halindekilere La ilahe illallah söylemesini telkin edin, onları Cennetle de müjdeleyin. Şeytanın insana en yakın olduğu an bu vakittir.) [Ebu Nuaym]

Kizlar benim istedigim bu liste olusturup herbirimiz payimiza duseni okuyup sonrada Kuran sohbetlerinde bagislamak her hafta gittigim sohbetler var,hoca olan arkadaslarim sizin benim ne duamiz varsa onun icin bagislarlar olmuslerimizin ruhlarina bagislarlar dileginiz duaniz neyse Rabbim tez zamanda kabul etsin
Sayi cok evet 70 bin ama onceden de yazdim belki 1 hafta tamamlariz belki 3 gunde yeterki ihlasla duaya ibadete devam edelim her zaman belaya sabir deriz ama ibadete sabir etmekte cok onemlidir bence insallah haydi baslayalimmi bu guzel gunun hurmetine :KK24:
Canim eger liste yapip hepimizin dileginin kabulu icin toplu olarak okursak guzel olur diye dusunuyorum...
Listedeki sayiya gore esit paylasip okuyabiliriz..

Hayirli cumalar arkadaşlar rabbim bütün herkesin sıkıntılarını gidersin.hastalara şifalar versin.lailaheillah in hürmetine gunahlarimizi affetsin.Amin.

Aminnn inşallah

La ilahe illallah Muhammedun Resulullah ( Allah baska ilah yoktur,Muhammed aleyhisselam Onun Resuludur)
Rabbim bu mubarek gunde bu guzel kelimenin hurmetine dualarimizi kabul, gunahlarimizi affetsin insaallah..

Ben katilirim canim
bende katılmak isterim...

DUALARIMIZIN KABULU ICIN, ÖLMÜSLERIMIZIN RUHLARI ICIN, HASTALIKLARIMIZA SIFA ICIN 70.000 KELIMEI TEVHID OKUYORUZ RABBIM KABUL ETSIN
La İlahe İllallah Muhammedun Resullullah

1. Zeyneb21 Zeyneb21 ---
2. pozitifhatun pozitifhatun ---
3. N nebahat_1990 ---

KATILIMLARINIZI BEKLIYORUZ KIZLAR....

La ilahe illallah Muhammedun Resulullah ( Allah baska ilah yoktur,Muhammed aleyhisselam Onun Resuludur)
Amin.. bu güzel duayı bize okuttugun için tesekkur ederim

X