La İlahe İllallah (Allah'tan başka İlah yoktur) zikrini çekenler gelsin :)

Adima konusuyorum arkadasimin actigi konu gayet guzel, bana sewabimda hatirlatmalar yaptigi icin, memnunum ki burdayim, memnun degilsin neden hala burdasin...bosuna o sorularina cevap ariyorsun sana aciklama mecburiyetimiz,seni neyi neden nicin yaptigimizi aciklama ve kabullendirme mecburiyetinde degiliz ... ama amacin ne bilmiyoruz belki de biliyoruz ulasamazsin bacim...

okulda ki ogretmenine de odew werdiginde sorguladin mi ?
Nie werdiler o odewi sinaw icin,hepinize mi werildi sinifta ? Ewt... eee hepiniz yapiosunuz birlikte de yapiosunuz bu ne ayak ? Yardimlasiosunuz vs gosteris mi oluyo bu da sen hayatin boyunca her olaya bu bakis acisindan mi baktin yaaaaaaaa :)))))

Neden mi ? Bura da bizim odew yerimiz gibi !namaz da ilk ve en onemli sinawimiz....

Sabah namazina kalktin mi ? Keske acilsa da sabah namazina kalktigimizda yazsak ya da watssappdan birbirimize msj atip uyandirsak seytan alarmi dewreye girmesine karsilik....

Okumadan yazmak yaygın mı buralarda?

Sorum size değil yönetime.

Cevap için teşekkür ederim. Konu silinmemiş ama ben açtığımda en üstteydi tekrar baktığımda orda yoktu. Sitenin işleyişini henüz öğreniyorum, özür dilerim.

Polemik, hakaret veya site kuralları dışında bir davranışım olamaz şahsen.

Konu çözüme kavuştuğuna göre, herkesi topiğime bekliyorum.

Hep beraber hava atmadan sevaplarımızı paylaşalım lütfen.

Hepimizin tespihlerini, dualarını, namazlarını sevaplarını Allah kabul etsin. Allah'ın rızası üzerinize olsun. Allah kabul etsin. Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah ne muradınız varsa versin. (Amin)

Selamlar Arkadaşlar,
Bugün yazılanları okuyunca biraz kızdım, kızgınlığımın sebebi gereksiz bir tartışma yüzünden konunun kapatılabileceği fikriydi.
Dualarımız Sizinle bölümü, gerçekten ısrarlar üzerine açılan bir bölüm diye hatırlıyorum.
Ayrıca Kelime-i Tevhit çektiğimiz bu bölüm her türlü tartışmayla alakasız.
Bir kişinin bir laf ortaya atması, diğer arkadaşlarımın da ona cevap verip tartışmanın uzamasına sebep olmaları çok nahoş olmuş.
Çünkü konu kapatılıp çok güzel bir iş yarım kalabilirdi.
Sizlerden ricam sevgili arkadaşlarım, lütfen kışkırtmalara karşı dişinizi sıkıp, dilinizi tutun, sabır gösterin.
Zira, hangi fikirde olursa olsun, buraya yazı yazan herkesin ağzından ALLAH sözü çıkmış ve ALLAH diyen ağza düşmanlık edilmez.
Biz la İlahe illALLAH demeye devam edelim, desteklerinize teşekkürler

“Herhangi biriniz yüz sefer Sübhanallah derse kendisine bin sevap yazılır ve bin günahı silinir.” (Müslim, Zikr: 27)

Allah'ı Kadınlarkulübü üyesi sanıyorsunuz galiba.Değil. Bilginiz olsun.

Bu namazla ilgili kıyaslamayı verdikten sonra yukarıdaki cümle gibi bir cümle kurmanız... OLMAMIŞ !

Son düzenleme:
kızlar, geçen gün akıllara takılan sorunun cavabını birkaç kişiye danıştım
soru: forumda ortak yapılan zikir ve hatimleri yazmak gösterişe girer mi, yazmak doğru ya da yanlış mı?
1. cevap (din kültürü öğretmeni): Hayır, niyet önemlidir, teşvik amacı varsa yapılabilir
2. cevap (müftülükten bir bayan görevli): Gösteriş niyetine kayabilir kalp, bu yüzden tehlikelidir, yazılmamalı, dikkatli olmak gerek
3. cevap (müftülükten bir erkek görevli): Teşvik niyetiyle yapılabilir. Niyet önemlidir, burada amaç insanları teşvik etmek.

Kızlar cevaplar böyle, kalbinizden zerre kadar beğenilmek geçiyorsa buraya yazmayın, tek amacınız Allah'ın rızasıysa devam edelim

agzına saglık aşkitotomsu....

kızlar hatim topiği ve ihlas suresi zincirinde ilerleme durdu, oaraya da destek bekleriz :)

canım lütfen bu topiği tartışma yerine çevirmeyelim kimse cevap vermesin
bu topiğin kapanmasını istemiyorum

bu topiğe sadece La İlahe İllallah (Allah'tan başka İlah yoktur) zikrini çekenler gelsin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…