La İlahe İllallah (Allah'tan başka İlah yoktur) zikrini çekenler gelsin :)

allah rızası için yapmaya çalıştığımız şeyi bırakın rabbim karar versin gösteriş mi yapılıyor yoksa yapılmıyormu.bir kul olarak allahın rızasını kazanıp kazanmadığımıza siz karar veremessiniz.ayrıca dahada bişey yazmıcam.dua edilen güzel bi topik .tartışmaya açık değil.ceza alabilirsiniz yönetim tarfından.biz böyle çekiyoruz siz gösterişten uzak bi şekilde şekin.(ısrarla namazla ilgili ayetler ve hadisler sunuyorsunuz.insanlara engel olmayın.kimse kimseyi tanımadığı için bi menfaat gütmediği için gösterişe girmiyor.kör ebem yine bilir bunu)

Yönetim, fikrimi söylediğim için ceza verecekse buyursun versin.

Allah rızası için mi yapıyorsunuz bunu? Allah'ı Kadınlarkulübü üyesi sanıyorsunuz galiba. Değil. Bilginiz olsun.

Sizin kadar düşüncemi söyleme özgürlüğüm var. Size engel falan olmuyorum ama burada yaptığınız şeyin bal gibi ibadet gösterişi olduğunu tekrar ediyorum.

Değil diyen kanıtlar.

Babam : "Allah demenin sayısı olmaz. Yolda, belde, yatarken, aklında geldikçe KELİME-i TEVHİD çekilmeli." der. Böyle bilmem kaç tane okuyun vs şeylere biz şahsı olarak çok sıcak bakmıyoruz. Zira o sayı nereden gelmiş ki? Allah o sayıda yapınca kabul edecek de o sayıda yapmayınca kabul etmeyecek mi? HAŞA Allah bilir.

Ama şu var kutlu doğum haftasında biz de sayıca çekip "Peygamber Efendimize" dua ile gönderenlere bildiriyoruz. ( Hoş babam buna da sıcak bakmıyor, "selavat çekin ama saymayın." diyor.

Ben burada birkaç kez KELİME-İ TEVHİD'in önemini anlatan bir şey paylaşmama rağmen hiç "şu kadar çektim" yazmadım. Diyorum ya sayıya takılmamak için. Ya da işte birileri gösteriş zanneder mi şüphesiyle...
Bazı arkadaşlara buraya kadar katılıyorum.

YALNIZ şu da var ki; bu konu sayesinde KELİME-İ TEVHİD çeken arkadaşlar var, bu bir nevi hatırlatma oluyor. :KK34:
Yoksa birbirimizi tanımıyoruz bile, kim neden hava atsın? :26:
Hem hava atarsa havasını alır... Rabbim kendi rızası için ibadet eden, zikir çeken kullardan eylesin bizleri inşallah. :KK16:
Sebep olanlardan Allah razı olsun. :KK19: Buradan bakıp aklımıza geliyor çoğu zaman KELİME-İ TEVHİD çekmek...

Allah herkesin zikrini ve ibadetini katında kabul buyursun inşallah.

Okuduğum bir yazıdan "Maneviyatın yüksek tutulabilmesi için Allah’a çok fazla güvenmek, olayları her zaman Kuran ahlakına uygun bir tarzda değerlendirmek ve Allah’ı her zaman gizli ve açık zikretmek çok önemlidir."

Burada amaç Allah'ı anmaktır, diyor ve mesajımı Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetlerle bitiriyorum.

RA'D SÛRESİ 28. Ayet : Onlar, inananlar ve kalpleri Allah’ı anmakla huzura kavuşanlardır. Biliniz ki, kalpler ancak Allah’ıanmakla huzur bulur.

“Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah’ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki:) “Rabbimiz, Sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek yücesin, bizi ateşin azabından koru.”” (Al-i İmran Suresi, 191)

NÛR SURESİ (36-37)
Allah’ın, yüceltilmesine ve içlerinde adının anılmasına izin verdiği evlerde hiçbir ticaretin ve hiçbir alışverişin kendilerini, Allah’ı anmaktan, namazı kılmaktan, zekâtı vermekten alıkoymadığı birtakım adamlar, buralarda sabah akşam O’nu tesbih ederler. Onlar, kalplerin ve gözlerin dikilip kalacağı bir günden korkarlar.

73 / MUZZEMMİL - 8: Vezkurisme rabbike ve tebettel ileyhi tebtîlâ(tebtîlen).
Ve Rabbinin İsmi'ni zikret ve herşeyden kesilerek O'na ulaş.

Demek ki zikir farzdır. Allahû Tealâ diyor ki:

33 / AHZÂB - 41: Yâ eyyuhâllezîne âmenûzkûrullâhe zikren kesîrâ(kesîran).
Ey âmenû olanlar! Allah'ı çok zikirle (günün yarısından fazla) zikredin.

Nisa Suresinin 103. âyet-i kerimesinde Allahû Tealâ diyor ki:

4 / NİS - 103: Fe izâ kadaytumus salâte fezkurûllâhe kıyâmen ve kuûden ve alâ cunûbikum, fe izatma’nentum fe ekîmus salât(salâte), innes salâte kânet alâl mu’minîne kitâben mevkûtâ(mevkûten).
Böylece namazı bitirdiğiniz zaman, artık ayaktayken, otururken ve yan üstü iken (yatarken), (devamlı) Allah'ı zikredin! Daha sonra güvenliğe kavuştuğunuz zaman, namazı erkânıyla kılın. Muhakkak ki namaz, mü'minlerin üzerine, “vakitleri belirlenmiş bir farz “ olmuştur.

Ankebut Suresi 45. ayet :
Kitaptan sana vahyedilen şeyi oku ve salâtı ikâme et (namazı kıl). Muhakkak ki salât (namaz), fuhuştan ve münkerden nehyeder (men eder). Ve Allah'ı zikretmek mutlaka en büyüktür. Ve Allah, yaptığınız şeyleri bilir.

Gülümsüm canım bişeyleri ispat etmek zorunda değisin değiliz.isteyen istediği şeyi yapar.GÖSTERİŞE GİRDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORSA YAPMAZ.KİME GÖSTERİŞ YAPACAKSAK.:)

Son düzenleme:
Saol arkadaşım ya , ben , bu ve benzeri topikler sayesinde hemen hemen hergün tespih çekip , dua okur oldum . Vesvese icinde boguldugumuz , dogru dini bilgiye ulasmanin cok zor oldugu gunumuzde sende karistirdin aklimi .
Kimin kime , neyin neye sebep olacağı bilinmez . Beni teşvik ediyor , icimi benden iyi Rabbim biliyor. Burda söylememe gerek yok. Belki benim dinime yönelmeme vesile olacak , nerden bilebiliriz .

Simdi ben topigi birakir , bir sure sonra da tespihleri de birakirsam vebalini tasiyabilecek misin ? Her aklımıza geleni yazar , sonucları ne olabilir diye dusunmezsek ne günahlar işleriz de haberimiz olmaz .

İyi niyetle yazmis olsan dahi üslubun cok kötü.

Üslubuma değil de ne dediğime kulak verseniz nasıl olur?

Burada bu başlığı görüp tespih çekmeye başladınız? Bu mantığı anlamam mümkün değil.

Yaptığınız işin benim tarafımdan nasıl göründüğünü söyledim sadece. Allah rızası için mi yapıyorsunuz? Doğru mu? O halde devam edin, benim fikrimi neden umursuyorsunuz.

Benim bir babaannem vardı, sessiz sedasız odasına geçip namazını kılan. ne zaman kılıp gelirdi anlamazdık. çok nadir görürdük namaz kıldığını. bir de onun kocası olan dedem. çarşıdan gelir. soba yanan odayı boşaltır, çocukları çıkarın der, televizyonu kapar ve namaza dururdu.

Bu açtığınız konu bana rahmetli dedemi hatırlattı ve bir de babaannemi tabii.

ikisi de müslümandı. (mı acaba?) :KK30:

Simdilik 100 defa okudum ama dewam edecegim gunluk zikirlerim arasinda cok sukur ..

Sunu soylemeliyim ki guzel seylere vesile oluyorsunuz unutmus olsak mesela gorup hemen zikirlerimizi cekioruz sayi vs elbette muhim degil cok cok fZla yapmaliyiz bunu ole 100 le 10000 le olacak is degil ama bazi sayilar wardir ki kilidi acar ne 1 eksik ne bir fazla ... yanlis anlasilmasin tefriciye vs icin soyledim...

Rabbim dualarimzi kabul etsin cok guzel seylere vesile olup, paylasimi baslatmakla sewap zinciri olusturuyorsunuz , konuyu konulari acan herbir arkadasim icin ayni seyleri dusunuyorum ...
:)

hayır yani sırf bunun gibiler yüzünden bu bölüm kapatılabilir.normalde yasaktı.iyi niyetle yönetimin açtığı bi bölüm dualarımız sizinle bölümü

Burada bu başlığı görüp tespih çekmeye başladınız? Bu mantığı anlamam mümkün değil.

Yaptığınız işin benim tarafımdan nasıl göründüğünü söyledim sadece. Allah rızası için mi yapıyorsunuz? Doğru mu? O halde devam edin, benim fikrimi neden umursuyorsunuz.

Benim bir babaannem vardı, sessiz sedasız odasına geçip namazını kılan. ne zaman kılıp gelirdi anlamazdık. çok nadir görürdük namaz kıldığını. bir de onun kocası olan dedem. çarşıdan gelir. soba yanan odayı boşaltır, çocukları çıkarın der, televizyonu kapar ve namaza dururdu.

Bir dala çıkıp başka dalları ırgalıyorsunuz.
Bahsettiğiniz şey başka bu başka.

Bakın aynı örneği birkaç saat önce bir arkadaşa yazmışım.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=601539&page=89
(Umarım link vermek yasak değildir.)

Gösterişe herkes karşı ama bu gösteriş değil! :KK34:
Ya da gösteriş için yapan varsa zaten az önce de yazdığım gibi Allah bilir onu!

Tamam , siz fikrinizi beyan ettiniz. Daha neyin ısrarı bu?
Cenab-ı Allah Hz. Muhammed Mustafa Peygamber (SAV) efendimize bile "sen tebliğ et, hesap görmek bize aittir." buyurmuşken ???

RA'D SURESİ: 40. Onlara va’dettiğimiz azabın bir kısmını sana göstersek de, (göstermeden) senin ruhunu alsak da
senin görevin sadece tebliğ etmektir. Hesap görmek ise bize aittir.

ŞÛRA SÛRESİ 48. Eğer yüz çevirirlerse (bilesin ki), biz seni onlara bekçi göndermedik. Sana düşen, sadece tebliğdir.

TEBAĞUN SURESİ 12. Allah’a itaat edin, peygambere de itaat edin. Eğer yüz çevirirseniz, bilin ki elçimize düşen sadeceapaçık bir tebliğdir.

Simdilik 100 defa okudum ama dewam edecegim gunluk zikirlerim arasinda cok sukur ..

Sunu soylemeliyim ki guzel seylere vesile oluyorsunuz unutmus olsak mesela gorup hemen zikirlerimizi cekioruz sayi vs elbette muhim degil cok cok fZla yapmaliyiz bunu ole 100 le 10000 le olacak is degil ama bazi sayilar wardir ki kilidi acar ne 1 eksik ne bir fazla ... yanlis anlasilmasin tefriciye vs icin soyledim...

Rabbim dualarimzi kabul etsin cok guzel seylere vesile olup, paylasimi baslatmakla sewap zinciri olusturuyorsunuz , konuyu konulari acan herbir arkadasim icin ayni seyleri dusunuyorum ...
:)
:KK34::KK34::KK34:

TEFRİCİYE konusuna sözüm olamaz.
Zaten vaktinde ben de okumuştum.

Asla yanlış bir şey söylemek istemem. Allah korusun birisi benim sözümle hareket ederse vebalini nasıl veririm?

Herkes kendinden , yaptıklarından , sonuclarından sorumlu. Şer sandığımızdan hayır , hayır sandığımızdan şer doğabilir.

Benim haddim degil kişilerin ibadetlerini , imanlarını sorgulamak , hüküm vermek . Allah yaptığımız ibadetleri saf niyet ve en doğru şekliyle yapmayı nasip etsin.

Amacim sizi inandrmak degil ki , bende kendi düşüncemi yazdım . Günahı sevabı Allah tan.
Yazdiklarinizi tabi ki onemsiyorum ama niyetlerimizi sadece Allah bilebilecegine gore , kime nasıl göründüğü önemli degil .

Gülümsüm canım bişeyleri ispat etmek zorunda değisin değiliz.isteyen istediği şeyi yapar.GÖSTERİŞE GİRDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORSA YAPMAZ.KİME GÖSTERİŞ YAPACAKSAK.:)

Sizin mantığınızdakilere katkı sunmak amacıyla "Sevap işleyenler gelsin :)" diye bir konu açtım. Oraya da ilginizi beklerim. :KK6:

Sevapla motive olmak daha yüce bir amaç bence. Sizce de öyle değil mi?

Herkes kendinden , yaptıklarından , sonuclarından sorumlu. Şer sandığımızdan hayır , hayır sandığımızdan şer doğabilir.

Benim haddim degil kişilerin ibadetlerini , imanlarını sorgulamak , hüküm vermek . Allah yaptığımız ibadetleri saf niyet ve en doğru şekliyle yapmayı nasip etsin.

Amacim sizi inandrmak degil ki , bende kendi düşüncemi yazdım . Günahı sevabı Allah tan.
Yazdiklarinizi tabi ki onemsiyorum ama niyetlerimizi sadece Allah bilebilecegine gore , kime nasıl göründüğü önemli degil .

Sevap işleyenler gelsin :) konusunu açtım sizler için, oraya bekliyorum. :KK6:

Sevap işleyenler gelsin :) konusu açtım silinmiş. Hangi gerekçeyle silindi bilmiyorum ama madem silindi düşüncemi burada paylaşıyorum:

Bu konuyu "La İlahe İllallah (Allah'tan başka İlah yoktur) zikrini çekenler gelsin :)" konusunu açanlara katkı sağlamak için açıyorum.

Kaç tespih çektiklerini birbirlerine söyleyerek ne yaptıklarını sordum, bunun bir ibadet gösterişi olduğunu söyledim, örnekler verdim.

Dediler ki: Hayır bu gösteriş değil, biz birbirimizi motive ediyoruz. Hiç tespih çekmezken, bu konu sayesinde tespih çekmeye başladığını söyleyen bile oldu.

Burası cami değil. Bu tip siteler, forumlar "fikir alışverişi" içindir.

İnsanımız madem "ibadet" gibi özel bir olayı, bence gösteriş haline getiriyor, ama kendilerince bunu iyi amel, iyi niyet, motivasyon olarak görüyor, ben de düşündüm böyle bir başlık açıp onlara katkı sunayım.

O konudaki arkadaşlar buraya gelsin, her gün ne tür sevaplar işlediklerini yazsınlar.

Böylece diğerleri motive olur, daha çok sevap işler. Kim bilir, belki de "Ben hiç sevap işlemezdim, bu konu sayesinde sevap işlemeye başladım" derler.

"Niye gösteriş olsun, biz birbirimizi tanımıyoruz ki" derler.

Hadi buyrun, anlatın sevaplarınızı, diğer konuda olduğu gibi "Allah kabul etsin, Allah razı olsun" demeyi de unutmayın.

Belki sevabınız daha da artar. :KK28:

Ayrıca burdan yönetime soruyorum:

Sevap işleyenler gelsin :)

Başlıkları arasında ne fark vardır? Neden benim konum anında silindi? Cevap verirseniz memnun olurum.

:KK34::KK34::KK34:

TEFRİCİYE konusuna sözüm olamaz.
Zaten vaktinde ben de okumuştum.

Asla yanlış bir şey söylemek istemem. Allah korusun birisi benim sözümle hareket ederse vebalini nasıl veririm?

Cnm kimse gosteris olsun diye, bak ben bukadar zikir cektim senden daha da muslumanim diye gelmiyo buraya , biz boyle dusunmuyoruz herkesin isledigi sewap kendine , ve burdaki arkadaslarinda birbirine yaptigi dualar kadar guzel birsey yok....

Ve kimsede kimseyi kolundan cekmiyo topiklere, olumsuz dusunenler sacma oldugunu dusunenleride kollarindn cekmedik hicbiyere ama lutfen kapanmasin bole topikler

ALLAH razi olsun unuttugumiz seyleri hatirlamamiza vesile oluyorsunuz ...

Cnm kimse gosteris olsun diye, bak ben bukadar zikir cektim senden daha da muslumanim diye gelmiyo buraya , biz boyle dusunmuyoruz herkesin isledigi sewap kendine , ve burdaki arkadaslarinda birbirine yaptigi dualar kadar guzel birsey yok....

Ve kimsede kimseyi kolundan cekmiyo topiklere, olumsuz dusunenler sacma oldugunu dusunenleride kollarindn cekmedik hicbiyere ama lutfen kapanmasin bole topikler

ALLAH razi olsun unuttugumiz seyleri hatirlamamiza vesile oluyorsunuz ...

Başlıkları arasında ne fark vardır o zaman, neden benim konum silindi sizce? Sonuçta o konuya da istemeyen gelmezdi?

Ayrıca, bir taneniz bile soruma içi dolu bir cevap veremiyorsunuz:

Madem bu gösteriş değil, çektiğiniz tespihleri burada paylaşmanın amacı ne?

Basit bir soru, lütfen cevap verin.

Motivasyon, dışında çünkü bakın benim sevaba motive etme başlığım uygun bulunmadı.

Ne anlamalıyım ben bu durumda?

Kadınlarkulübü, sadece "tespih ibadetinin paylaşımına açıktır" şekliinde mi anlamlıyım.

Lütfen birisi mantıklı bir açıklama getirsin konuya.

Başlıkları arasında ne fark vardır o zaman, neden benim konum silindi sizce? Sonuçta o konuya da istemeyen gelmezdi?

Ayrıca, bir taneniz bile soruma içi dolu bir cevap veremiyorsunuz:

Madem bu gösteriş değil, çektiğiniz tespihleri burada paylaşmanın amacı ne?

Basit bir soru, lütfen cevap verin.

Motivasyon, dışında çünkü bakın benim sevaba motive etme başlığım uygun bulunmadı.

Ne anlamalıyım ben bu durumda?

Kadınlarkulübü, sadece "tespih ibadetinin paylaşımına açıktır" şekliinde mi anlamlıyım.

Lütfen birisi mantıklı bir açıklama getirsin konuya.

Kusura bakmada bizim dua etmemiz ( ister zikir de bunun adina, ister 4444 defa de ister burda sukadar okudum diye bu dua yoluna birliktelik edenler icin de, sayiyla olmaz de bunun gibi vs. Seyler desen bile yani) Niye dokundu sana? Zorla mi soktuk seni topige Allah askina ...

Fikirlerini elbette yazarsin 1 yazarsin 2 yazarsin, ucu acik yazarsin ama bu ucu acik yazi bir tartisma ( ki tartisilmiyo orasi da ayri da :) ) yaratmasin..

Fikrini sole cik katilan katilir katilmayan katilmaz...

Seni nasil ilgilendirmiyosa kimin nasil ibadet ettigi, bizi de senin ibadetin ilgilendirmiyo ya da senin nasil gordugun..sn gizli yap biz boyle iyiyiz bizi kabul eden boyle etmis zaten sen yorulma ama yine soyluyorum bunlar bnm fikrim ve de tartismiyoruz :)

Kusura bakmada bizim dua etmemiz ( ister zikir de bunun adina, ister 4444 defa de ister burda sukadar okudum diye bu dua yoluna birliktelik edenler icin de, sayiyla olmaz de bunun gibi vs. Seyler desen bile yani) Niye dokundu sana? Zorla mi soktuk seni topige Allah askina ...

Fikirlerini elbette yazarsin 1 yazarsin 2 yazarsin, ucu acik yazarsin ama bu ucu acik yazi bir tartisma ( ki tartisilmiyo orasi da ayri da :) ) yaratmasin..

Fikrini sole cik katilan katilir katilmayan katilmaz...

Seni nasil ilgilendirmiyosa kimin nasil ibadet ettigi, bizi de senin ibadetin ilgilendirmiyo ya da senin nasil gordugun..sn gizli yap biz boyle iyiyiz bizi kabul eden boyle etmis zaten sen yorulma ama yine soyluyorum bunlar bnm fikrim ve de tartismiyoruz :)

Tamam.

Başlığı ve burdaki sohbet normalse, o zaman neden

Konusu silindi. Bu açıklansın. Açıklansın ki, ben sırayla:

Sabah namazını saat 5'te kılanlar gelsin :)
Sabah namazını kaza edenler gelsin :)
Üç ayları tutanlar gelsin :)
Online mevlit okumak isteyenler gelsin :)
Birlikte yasin okumak isteyenler gelsin :)

vbg, çeşitli topikler açma hakkına sahip olayım, diyorum. Sahip layım ki insanlar birbirini motive etsin, Allah rızası kazansın, diyorum. İbadet zincirine katkım olsun istiyorum.

Anlaşıldım mı? :44:

10 tane çektim
başına besmele çekerek başladım

birde abdestim yoktu işyerinde çektim
olmaz derseniz yazmayın
olur derseniz 10 tanecik ama :)

Ayrıca burdan yönetime soruyorum:

Başlıkları arasında ne fark vardır? Neden benim konum anında silindi? Cevap verirseniz memnun olurum.

Siteye yeni girdim, kim neyi sildi bilemem ama silindi dediğiniz konu burda: http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=685040

Ve lütfen artık tartışmayı bırakın zira polemik, saygısızlık vb yasaktır, site kurallarına uymayan herkes banlanır.

X