Aile Planlaması kzlar yardm (yasmine yeni balayanlar)

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

assu4

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2009
329
1
kızlar ben başlayalı 5gun oldu bı yan etkısını gormedım ama bıraz duzensızlıklerım var hastlgm bttı ama ara ara gelıo bu normalmı hepınızde aynı sey oluyomu:asigim:

arkadasım bende kan pıhtılaşması yaptı,damarlarım tıkandı.............

hikayem çook uzun size tek şunu söylemek istiyorum:KULLANMAYIN ŞU LANET YASMİNİİİİİİİ :eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava:

bende kullandım ole bı hataya dustum ve berbat oldum sıze avsıyem kullanmayın dogum kontrol hapını yumurtalıkları yavaslatıo

yeni başladığın için ara ara lekelerin gelmesi normal canım.
ilk ay olur sonra geçmesi lazım

7gun oldu ara ara lekeler gelıo dahane kadar surucek ya :KK43:
sımdılık bı sıkıntı yapmıo bana memnunum arada ufak bı mıde bulantısı okadar

benimde 4. günüm suan için hiç bir sorun yok. adetimde bitmek üzere. bugün cok az geldi. doktor sigara içilen ortamlarda bile bulunma dedi. sigarayla birlikte dogum kontrol haplarını kullandıgında kanda pıhtılanma ve bacaklarda varis yaparmıs. cok tehlikeli yani. beyne bile pıhtı atma tehlikesi var.

dogum kontrol hapina baslandiktan ne kadar sonra iliskiye girmek guvenli sayılır? bir kutu bitmesi mi gerekiyor koruma saglamasi icin?

hastalıgın ılk gunu kullanırsan korudugunu ogrendım ama bana ık kutuyu kullan 2kutudan snra koruyacagnı solemıslerdı:sinifsinif:

ben bir buçuk yıl kullandım çok şükür mevlama bişey olmadı sadece depresyona soktu ama yumurta tembelliği yapıyomuş.çoğu arkadaşımda yaptı ve ayrıca aşılama yapıldı.kızlar başka yöntem varsa onla korunun valla ben pişmanım.

Kızlar ben de 2 yıl kullandım bu mereti, hiç tavsiye etmiyorum, o kadar uzun süre kullandığım için de çok pişmanım. Şimdi bebiş istiyorum ama olmuyor, düzenim altüst oldu :umursamaz: Kullanırken birsürü yanetki yapmıştı zaten (özellikle psikolojik etkiler çok sinir bozucuydu) ama asıl bomba bıraktıktan sonra oldu. ılk ay regli olamadım birtürlü, kasıklarımda da müthiş bir ağrı vardı sanki her an regli olacakmışım ya da olmuşum gibi. Kısacası uzun süreli kullanmayın benden size tavsiye.
Buarada koruması ikinci kutudan itibaren başlıyor, ilk ay boyunca da lekelenmeler olabiliyor.

ben yasmin değil mirvana kullandım 1 sene kadar. önceleri hiç problemim yoktu ama son zamanlarda feci baş ağrısı yaptı. zaten çevreden de bırak zararlı vs diyenler yoğun olduğu için bıraktım. fazla uzun kullanmadan bırakmak gerek bu hapları..

Kızlar ben de 2 yıl kullandım bu mereti, hiç tavsiye etmiyorum, o kadar uzun süre kullandığım için de çok pişmanım. Şimdi bebiş istiyorum ama olmuyor, düzenim altüst oldu :umursamaz: Kullanırken birsürü yanetki yapmıştı zaten (özellikle psikolojik etkiler çok sinir bozucuydu) ama asıl bomba bıraktıktan sonra oldu. İlk ay regli olamadım birtürlü, kasıklarımda da müthiş bir ağrı vardı sanki her an regli olacakmışım ya da olmuşum gibi. Kısacası uzun süreli kullanmayın benden size tavsiye.
Buarada koruması ikinci kutudan itibaren başlıyor, ilk ay boyunca da lekelenmeler olabiliyor.

koruması 2. kutudan itibaren mi baslıyor???? doktorum 1. kutuda baslar demişti.

ılacın koruma güvenirliliği, eğer ilk hapa adetinin ilk günü başladıysan o gün başlıyor. Prospektüste yazan da bu şekilde. Tabi hapları hiç atlamayacaksın, unutmayacaksın...

eveeet bugun ıtıbarı ıle ılk kutum bıtmıs bulunmakta cok sukur sorunum yok ama bırazfazla sınırlı ve gergınım ya dugun teleşından yada haptan bılmıyrm ama sımdılık gayet rahatım bakalım sonrasında ne olucak arada yazarım :)

ben bır kutu bıtırdım bıraktım çünkü kalbimi sıkıştırdı
tabı herkeste aynı olmaz

bn yasmini 6 ay kullandım we tam 8 kilo aldımmmmm..bu konuda cok dikkat edin sonra kilo wercem diye ugras dur eziyet yaaa :sinifsinif: ayrıca ilk basladgmda mide bulantısı we asırı sinir yapmıştı bnde.

benim migrenim var.ben de kullandım ama çok pişmanım.sürekli başağrısı ve migren atakları yapıyo.son günlerde de bacaklarımda ağrı olunca tıkanıklıktan korktum.bugün spiral taktırıyorum.bi daha da asla hap kulanmıcam.hele yasmin

Mrb kızlar benim sorum ve sorunum farklı sankii. Cinsel ilişki esnasında kuruluk yapıo mu ilaç farkedenler oldu mu? :kedi:

Sewgılı arkadaslarım yasmın pıyasadakı en zararsız hormon dengesını zararı cok az olan su an dr ların da tawsıye ettıgı tek ılac ama mıde bulantısı bas agrısı ws selerı yaptı bu tur yan etkılerı oldu doru yasmın %80 koruma saglayan bı ılactır. We sunuda belırtmek ısterım kıst ,plosıtırık ower, yurumurtalıkların byume we kuculme adet duzensızlıklerınde de kullanılmaktadır ama ben korunmak harıc dyer saymıs oldum rahasızlıklarda sogan kurunu yada cıwan percemı,papatya ada cayını tawsıye ederım benım de wardı we kurtuldum

ben 6 aydır diane-35 kullanıyordum. doktorum deiştirdi ilacımı yasmin olarak. adet düzensizliği için kullanıyordum 11 ekimde de düğünüm olucağı için bırakmıyım korunma amacıyla devam ediyim die düşündüm. doktorum , yasminin diane ye göre daha hafif bir ilaç olduğunu söyledi. ilk kutumdayım düğünüme kadar ikinci kutumu kullanıyor olucam. ikinci kutudan sonrada doğum kontol ilacı kullanmak istemiyorum kesinlikle. düğün günümü adetli geçirmemek için devam ediyorum. ben dianeden çok memnundum bende kesinlikle kilo yapmadı 49 kiloydum başladığımda hala 49 kiloyum, adetlerim düzene girdi , fazla olmayan kistlerimi tamamen yok etti. Ne yazıkki doktorum diane artık kullanmamı istemedi. uzun süreli aynı ilaç kullanımı ciğerlerime zarar verebiliyormuş çünkü. yasminde 4. günümdeyim.. ilk gün acaip başımı ağrıtmıştı.. dier günlerde bi şikayetim olmadı. sadece arada bacaklarımın ağrıdığını hissediyorum.. burada yazılanları okuyunca ii ce tırstım 2. kutu bitince bende kullanmayacağım.. inşallah bir yan etkisi olmaz

X