Kuzenimin Yaptığı

denzz85

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2011
23
0
Merhaba arkadaşlar; siteyi uzun zamandır takip ediyorum ve yeni üye oldum. Bir konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum… Şuan kuzenime çok kırgın ve kızgınım. Size herşeyi en başından anlatmak istiyorum: Kuzenimle çocukluğumuz birlikte geçti. Ancak seneler önce biz ayrı şehre taşındık, buna rağmen kuzenimle sık sık görüştük asla kopmadık. Zaten uzak mesafe değil komşu şehirlerdeyiz 2 saatlik yol. 4 yıl önce de kuzenim üniversiteyi kazandı, okulu burada olduğu için de bu süre zarfında bizde kalmaya başladı. Dolu dolu tam 4 yılımız aynı evde geçti, ve 4 yıl içinde biz iyice kardeş gibi olduk.. İnanın kardeşim olsa bukadar sevmezdim, bukadar paylaşım yaşamazdım. Zaten 4 yıl boyunca bizde kaldığı için, evin kızı gibi oldu. Neredeyse tüm boş vakitlerimi onunla geçirdim, arkadaşlarımdan daha önem verdim ona. Heryere birlikte gittik. Dışarıda bir simiti paylaştığım günlerimiz de oldu, en güzel yemekleri yediğimiz de oldu.. Artık kuzenim değil, kardeşimdi o benim. Buarada, yıllardır kuzenimi çok seven birisi vardı. Kuzenimin yaşadığı şehirden tanıdığımız biriydi.. Ancak, kuzenim çocuğun dış görünüşünü beğenmediği için istemiyordu.. Çocuğun sevgisini ben bile anlamıştım ve kuzenime hep şöyle diyordum: " En azından bir kahve iç, konuş, tanımaya çalış. Tamam beğenmiyorsun ama çook yakışıklı olup da hayırsız olandan ne fayda gelir. Önyargılı davranma, düşüncelerini de beğenmezsen görüşmezsin". Ve çocukla görüştü. Görüştükten sonra da lişkileri başladı, ve gerçekten çok mutlu oldular, çocuğu tanıdıkça sevdi.. Herneyse kuzenimin okulu bitti ve kendi şehrine geri döndü. Buarada ilişkileri 1 yılı doldurdu ve kuzenimi istemeye geldiler. İstendi, söz kesildi, herşey sırasıyla gerçekleşti. Ve sıra geldi nişana.. nişan açık alanda yemekli olacaktı, tıpkı kır düğünü gibi. Çok da güzel bir nişanı oldu... Nişanlandıktan sonra da, doğal olarak onunla görüşmelerimiz azaldı.. Ve geçen ay okuluyla ilgili işi varmış bize geldi, 1-2 saat oturdu, annemi ve beni ziyaret etmiş oldu. Bu esnada benim bilgisayarımdan facebookunu açtı birşey göstermek için, ben de açtım falan biraz oyalandık. Daha sonra da gitti. O gittikten bir süre sonra bilgisayarıma baktım ben, bir arkadaşıma facebook aracılığıyla mesaj atacaktım, ve "mesajlar" bölümüne girdim. Karşımda değişik mesajlar görünce anladım ki, kuzenimin facebook hesabı açık kalmış. Tam kapatacakken, bir arkadaşıyla son konuşmaları dikkatimi çekti. Ve aynen sizlere aktarıyorum:

KUZENİM: Bizim kız böyle nişan yapmadığı için pişman gibi. Milleti aşka getirdim görüyomusun:))) (benden bahsediyor ismimi kullanmış)
ARKADAŞI: Oooo nişan gecesi annesiyle baka baka bir hal oldular. Yanımızdayılar ne olcak gördü bişey yok onda pişman olmuştur.
KUZENİM: Kim kız? Halamları diyosun demi?
ARKADAŞI: Kız kuzeninle halan nasıl incelediler seni..
KUZENİM: Yaaaa ciddimi, doğrudur arkadaşım görmüşsündür..

Bunları okuyunca şok oldum arkadaşlar. Bu cümleler de ne demek oluyor? Arkadaşı belli ki art niyetli.. Kuzenim sonunda "o benim kardeşim tabi inceleyecek" ya da " O kötü niyetli değil" tarzında bişey söylese tamammm!! Ama kuzenim "Yaaa doğrudur" diyor! Onay veriyor! O arkadaşa bak!! Orada kızın nişanı takılırken, beni mi seyrediyordun sen? Elbette inceleyeceğim, o benim kardeşim annemin de kızı sayılır. Kötü niyetle incelemedik ki biz! nişan takılırken havaya bakacak halimiz yok! Demek ki kendisi kötü niyetle insanları inceliyor ki, başkalarını da kendisi gibi sanıyor!! Kuzenime ise çook çok kırgınım. Bunca yıl bizde kaldı, beni tek bir cümleyle koruyamamış. O çok pohpohladığı nişanı ve mutluluğunda benim payım hiç mi yok? Ben hep "çocuğa şans ver" diyip durdum. Kötü niyetli biri olsam, bunu yapmazdım zaten. Mutluluğunu istedim, çünkü kardeşimdi benim. Birşey daha var arkadaşlar, o üzüntüyle fotoğraf albümlerine girdim. Biliyorum başkasının facebookunu kurcalamak yanlış, ama o an gözüm görmedi. Bizim ikimizin fatoğraf albümümüz var, hem benim facebookumda hem de onunkinde.. Beraber gittiğimiz yerlerde çekildiğimiz fotoğrafları ve birbirimizin fotoğraflarını koyduk o albümlere. Albüm gizliliğine ilişti gözüm. Dayılarının kızlarından ve nişanlısından albümü gizlemiş... ".................. hariç arkadaşlar" diyor, hariç olan insanların isimleri yazıyor. Ben herkes görüyor sanıyordum.. Bu duruma anlam veremedim, dayılarının kızları da kuzenleri oluyor, kıskanmasınlar diye mi yaptı bunu? Peki nişanlısından niye sakladı benim fotoğraflarımı? Gittiğimiz yerleri, yaptıklarımızı, çocuk hep bildi zaten, yalan söylemedi kuzenim, öyle kıskanç biri değil. Hadi çocuk kıskanç da ondan sakladı desem, değil. Neden beni, yani KARDEŞİNİ saklamış olabilir? Yabancı mıyım ben? Ayrıyetten bu da çok zoruma gitti benim, benim albümüm kimseden gizli değil herkes görüyor. Tamam herkesin özel hayatı ben karışamam, ama madem saklayacaktı hiç koymasaydı… Sonra facebooku kapattım, daha fazla da incelemedim. O gün bugündür aklım karışık.. Ben onu "kardeşim" görmekle hata mı ediyorum? 4 yıl herşeyimi paylaşarak yanlış mı yaptım? Beni aslında sevmiyormu? Bütün bunlar ne demek? Yoksa ben mi alınganlık yapıyorum? Kafam çok karışık, yüreğim ise kırgın.. Sizlerle paylaşmak istedim.. Bana fikir verebilirseniz, sevineceğim arkadaşlar... Teşekkür ederim...

Oku oku gözlüğmün derecesi arttı valla Canım belliki o sana,senin ona verdiğin değeri vermiyor..herkesi kendimiz gibi sandığımızdan yaşıyoruz bu kırgınlıkları zaten..nişanlanınca da totosu kalkmış işte..bende var onda yok gibilerinden..herkesin türlü türlü huyu var..sana tavsiyem mesafeli dur....takma kafana..

Çok mu uzun yazmışım, içimi dökmek istedim uzun oldu heralde kusura bakmayın arkadaşlar:) evet ben ona çok değer verdim, bunları okuyunca da moralim çok bozuldu maalesef.

Canım benimde aynı senin gbi kardeşim gibi gördüğüm bi kuzenim var.Ona çok aşırı değer veriyorum ama o değer verdiğini hiç göstermez ve çabuk manipüle olan bir insan.Arkadaşı öyle deyince lafı dallandırmamak için geçiştirmek istemiş olabilir arkadaşıyla arasındaki nasıl bir samimiyet en yakın arkadaşımı bilmiyorum.Gerçi diceksin uzak bi insansa dahada set çıkması gerekir haklısın en azından yok ya iyi niyetlidir o demesi gerekirdi.Ben iki kuzenimdende bu yönden çok çekiyorum biri bana verdiği değeri göstermez diğeri bişey olur beni arkadaşına kocasına koruyamaz.Saklama mevzusuna gelince komplo teorisi olcak ama bu kadar sevdiğin kızı kötülemek istemedim,
belki nişanlısı bu resimlerin kaldırılmasını istedi,ama o kaldırmak istemedi o yüzden gizledi,diğer kuzenlerden birinede gizledim bi gir bak görünüyomu deyip öyle unutmuş olabilir.
Çok polyanacılık oynadım farkındayım ama bende seninle aynı dertten muzdarip olduğum için iyiye yormak istedim sanırım..

Kuzenınız sızın gıbı degıl bu apacık ortada...bazı ınsanlar vardır..menfaatçi..bence kuzenınızde oyle...ve sıze karsı gercek duygular hıc beslememıs..bende tabırı caızse cook kazık yedım...alışırsın arkadasım uzulme ama ben senın yerınde olsam onunla konusurum ve mesafelı olurum...

Normal görüştüğüm bir kuzenim olsa bukadar üzülmem.. Bizde 4 yıl kaldı ve biz ondan maddi hiçbirzaman beklenti içinde olmadık. Elbiselerimden tutun da en basit tokama kadar paylaştım. Sürekli aynı evde, artık kardeş gibi olduk.O nedenle bukadar aklım karışık zaten. Şimdi nişan oldu diye neler diyor.. Kendimi kullanılmış hissediyorum.

Bu sana bi işaret bence.Kuzeninin senin onu sevdiğin kadar, seni sevmediğinin bi işareti.
Çok şaşırdım okurken.Benim de böyle bi kuzenim var, kardeş gibiyiz (sizin gibi sorunlarımız olmadı, olmasını da istemem..sadece seni anlayabildiğimi belirtmek için söylüyorum), çok çok severim canımdır benim..Şimdi bu yazdıklarından yola çıkarak aynısı benim başıma gelse;

Bi kere herkes göz odağı olan çiftleri inceler, kaldı ki bu bi nişan.Herhalde nişanlanan çiftelere bakacaksınız. Kuzenimin beni savunmaması böyle bi durumda bana da koyardı.

Arkadaşı kesinlikle art niyetli ve yakınlığınızı kıskanmış gibi geldi.Bazı insanlar çok kıskanç olur, aklın hayalin durur.

Bu konuşmayı gördğümü kuzenime söylerdim ben olsam. Çünkü, neden sadece ben üzüleyim?Üzülmekten ziyade hiç bişeyden haberim yokmuş gibi davransam onun her davranışında bi sagtelik ararım ki zaten sen bu konuşmayı görmediğini düşün, mal gibi hiç bişeyden haberin yok, her şeyi samimi sancaksın.Bu sana yapılan en büyük haksılıklardan biri olurdu.

İçinde ne varsa, burda bize ne söylediysen aynısını kuzeninle konuş.Kırıldığın noktayı, üzüldüğün ve hatta unutamayacağın noktayı altını çizerek kuzenine belirt. En azından saf saf ortada dolanıp hiç bişeyden haberin yokmuş gibi davranıpta daha fazla kötülüğe maruz kalma.

Hadi bunu geçelim, sen bu konuşmayı gerçekten görmedin..Ya ilerde bu kötü niyetli arkadaş kuzenini daha da fitnelerse?Daha kötü, daha kaldıramıcan olaylar gelirse başına..Kahrolan sen olursun.

O yüzden ne hissediyosan kuzenine söyle.

Evet daha konuşmadım onunla. Ona aynen bunları söylediğim zaman "ben o anda kötü düşünmedim" diye bahaneler uyduracağını tahmin edebiliyorum.. Çünkü ne gibi açıklaması olabilir? Çook haklısınız, şuan beni arıyor mesela her kelimesi sahte geliyor. Konuşmak istiyorum, içimde tutuyorum. En yakın zamanda bunları söyleyeceğim, vereceği her cevaba da karnım tok olacak.

Konu içeriği nedeniyle "Kendi ailesiyle ilgili sorun yaşayanlar" başlığına taşındı.

tabi ki seni kaybetmemek için her türlü savunmasını yapacaktır ama olan sana oldu.

işte karşılıklı sevgi çok önemli.kim arasında olursa olsun.

Canım nişanlısı neden albümün kaldırılmasını istesin. Kuzenimin bir sürü albümü var, ve nişanlısından sadece bu gizli. Albümde gayet düzgün eğlenceli fotograflar var. Nişanlısı beni sevmiyor desem, sevmiyorsa bizim evimizde kalmasına niye müsade etti ozaman, hem benim bir yanlışım yok neden beni sevmesin.. Madem saklayacaktı, koymasaydı ozaman ne gerek vardı. Düşünüyorum düşünüyorum, bu albüm neden gizli nedenini bulamıyorum.

Resmen Allah size "gör kulum" demiş, her işte bir hayır vardır, çevrenizdekileri tanımış oldunuz.
Benim aklıma ilke gelen şu oldu, bir insan ortada mantıklı bir sebep yokken inatla sizin onu kıskandığınızı düşünüyorsa ya da bu düşüncede olanlara prim veriyorsa muhtemelen sizi kıskanıyordur.O resimleri gizlemesinin nedeni sizin görünmenizi önlemek de olabilir.Sizin güzel eğlenceli anlarınızın pozlarını nişanlınızın veya sizi onla kıyaslayabilecek diğer insanların görmesinden rahatsızlık duymuş olabilir.

Evet, öyle oldu galiba. Bu durum okadar koydu ki içime, başkası yapsa bukadar takmazdım emin olun. Bunca sene bizde kaldı, ben şimdi nasıl helal edeyim hakkımı.. Teşşekkür ederim yorumunuz için.

tatlım bence bıraz fazla alınganlık yapıyorsun .tamam ıncılmekte haklı olabılır kafanızı kurcalayan sorular olabılır ama ,bence yanlıs anlasılmadan dolayı alınganlık yapmayın ,kuzenınıze bunu soyleyın .dedıgım gıbı belkı sız yanlıs anlamıssınızdır .kuzenınızın arkadası art nıyetlı o kesın ,sızın samımıyetınızı kıskandıgı cok bellı .kuzenınıze sızı kotulerken kuzenınız bence de konuyu uzatmamak ıcın dogrudur oyle dıyorsun oyledır dıyıp gecıstırmıs ,kı verdıgı cevaplar da gecıstırme cevaplarıdır .ben de bır konu uzatılsın ıstemezsem veya aynı fıkırde degılsem karsımdakıyle ,onu da kırmamak ıcın ,dogrudur cnm oyle dıyorsan oyledır tabı dıyıp gecıstırırm .kuzenınız de bellıkı boyle yapmıs .eger kotu nıyetlı olsaydı dallandırıp budaklardı mevzuyu kısa kesmez dedıkoduzunu uzun uzun yapardı .album mevzusunda ıse;ıkı turlu secenek ldugunu dusunuyorum .dıger kuzenlerı kıskanclık yapmasın dıye gızlemıstır .nısanlısı sızınle gorusmesını ıstememıs olabılır bu sebeden dolayı da gızlemıs olabılır .nısanlısı sızı tanıyor hatta sızde kaldıgı donemı bılebılır ama ,o zaman nısanlı degıldı ve bu kadar karısma yetkısı yoktu kendısınde .ayrıca mecburıyetten kalmasına da ses cıkarmıyordur .elın ınsanların yanında kalıcagına kuzenınde akrabasında kalsın mantıgıyla ses cıkarmamıstır .sızı tanıyordur kotu nıyetlı olmadıgınızı bılıyordur lakın,oyle erkekler varkı ozellıkle nısanlandıktan sonra bırden sahıplenme duygusuna kapılıo yasaklar sıralıyorlar adamın onune .nısanlısını senden bıle kıskanıyor ıyı kotu olman farketmıyor kımseyı gorussun ıstemezler .dıyeceksınız madem nısanlısı benden hoslanmıyor ,neden kuzenım benı savunmuyor bız kardes gıbıyız dıyıp neden karsı gelmıyor dıyeceksın .demıyorlar sekerım o da evlenme havasına kapılıverıyor ,sahıplenmek kıskanılmak hoslarına gıdıyor savunmuyorlar .nerden bılıyorsun dersen benım de aynısı basıma geldı .benım de dayımın kızıyla aram cok ıyıdır kardes gıbıydık aynı sız gıbı .herseyımızı paylasırdık .hergun bızde kalırdı ben de onlarda .neyse bu cıddı bır ılıskıye basladı .kuzenım artık benı eskısı gıbı ne arıyor ne soruyor ne bıze gelıyor ne de benı davet edıyordu .ben anladım durumu zaten sevgılınmı ızın vermıyor dedıgım de,bana acık acık eet canım bır senle degıl ablama bıle gondermıyor kımseyle gorusturmuyor benı dedı .hıc gıgımı bıle cıkarmadım tamam cnm sen bılırsın dedım .cok kırılmıstım bır ınsan hemen nasıl bırı ıcın akrabasını sıler dedım ama hıc hesap sormadım .bende artık onu ne arar ne sorar oldum .ınan sessız kalmak hesap sormamak karsı tarafı daha da cok uzuyor .sonra kendısı utanrak cekınerek benı aramaya basladı .ben yıne de bırsey olmamıs gıbı konusuyordum ,boyle yaparak onu ıyıce rezıl edıyordum ,nıtekım dalga gecıyordum kendısıyle farkındaydı o da .sonra bızım hanımefendı nısanlanıyormus .tabı nısan ıcın yardım alabılecegı cevreye ıhtıyac lazım degıl mı .bızımkısı hergun benı arıyor zevkıme guvenıyor kendılerı ,ne yapsam nereden ne alsam dıye bana hep soruyor benım yardımcı olucagımı sanıyor ,ben de gecıstırme cevaplarla sen bılırsın cnm bu senın gunun sen daha ıyı bılırsın dedım .bu bana senın bıldıgın butıkler vardır bırlıkte gıdelım bakalım mı dedı .ben de cnm yogunum cok ısterdım ama gelemem kusura bakma dedım ama,adresını verıyım gıt bak kendın dedı.ama ben senın zevkıne guvenıyorm bırlıkte bakalım sana danısmak ıstıyorum dedı .ben de cnm dedıgım gıbı gelemem dedım .bu bırden patladı .guyya bız yegen olucagız boyle gunumde benı yanlız bırakıyorsun sen ne bıcım yegensın guyya bız kardes gıbı buyuduk dedı .ben de o an zaten lafı tıkadım agzına,ee cnm benım kardes oldugumuzu yenımı anladın boyle olmayı sen tercıh ettın dedım .bende saygı duydum dıyıp telefonu kapadım .nısanına da gıtmedım bır arkadası bıle katılmadı nısanına .mecbur aıle arası nısan yaptılar .hayallerınde kalabalık nısan torenı yapmak vardı ama ,es dosttan kendını cekerse kımsede katılmak ıstemedı nısanına .mecburaıle arasında nısan oldu

Ben kısa kesmek için konuşmalarının sonunu yazmamıştım. Konuşmalar kaldığı yerden şöyle devam ediyor:
KUZENİM: Yaaaa ciddimi, doğrudur arkadaşım görmüşsündür..
ARKADAŞI: Ben çıkıyorum Selim geldi kapatayım öptüm bebişim
KUZENİM: Tamam canım öpüyorum çok:)

Evet haklısın kız kötü niyetli ama, kuzenimin beni koruyamaması aksine gülerek cevap vermesine çok sinirlendim. Konuşmanın devamında da kız birisi geldiği için kapatıyor. Yani kuzenim konuyu kapatmaya çalışmamış, o esnada birisi geldiği için kapanmış. Bu durum da bana şüphe veriyor. Konuşma devam etseydi keşke.. Ozaman uzardı ve ben de emin olmurdum.. İşine geldiği zaman korumayı bilir baskınlık yapar çünkü, kuzenimi çok iyi tanıyorum.. Ben olsam, bana arkadaşım böyle dese "kötü niyetli değil o" tarzında birşey söylerdim, gülerek cevaplar vermek yerine.. Dediğin gibi kuzenime bunu söyleyeceğim bakalım.. Yani keşke dediğin gibi canım, boşuna alınganlık yapsam... Sen de benzer yaşamışsın aslında, kuzenin ya da kardeşin elalemin adamı için 2 günde insanı unutması ne kötü. Kuzenin hakettiğini bulmuş ama, davranış biçimini çok beğendim, hakettiği cevabı almış...

Son düzenleme:

Katılıyorum doğru....

Hayat boyle i$te, hep ummadik ta$ ba$ yariyor...
Insanoglu i$te, bel baglamayacaksin...
Ama o yaziyi gorup çok kirildigini da soyle ona... Nasilsa sen ona kar$i bir daha asla ayni olamayacak bir mesafe birakacaksin... Kaybedecegin bir $ey yok yani...

Evet onunla konuşacağım.Konuşmadan önce buraya yazıp fikirlerinizi almak istedim. Maalesef hayat böyleymiş gerçekten..Kimseye güvenmemek gerekmiş.

31 yasindayim ..ne kuzenler , ne is arkadaslari , ne kurs arkadaslari, ne komsu, ne ABLA NE YEGENLER neler gördüm neler..
su anda tek bildigim guvenme kimseyi ,kimseyi bilme kendin gibi..ne kuzeni canim yaaaaa..kuzen neki..insanin icinde hasetlik varsa , kiskanclik varsa , bencillik varsa kardes bile dinlemez..
ben kimseye guvenmemeyi darbe yiye yiye kafama vura vura ögrendim..
hic üzülme ..hayat böyle...

Ne kadar küçük bi insan olduğu belli olmuş kuzeninin. Takma sen kafana en azından daha ciddi bi olayla öğrenmedin bunu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…