Eşim her şeyi çok eleştiriyor ne yapmalıyım

Ennn hassas olduğum ve tehlikeli olan şeyi yapıyor eşiniz. Yargı, artı olarak dedikodu.

Karma yani sebep sonuç yasası. İlahi sistem asla ve asla kişinin bu yargısını yanına bırakmaz. En ufak bir tolerans yok bu konuya

Uygun zaman ve ortam olduğu anda şüphesiz kendisine döner. Çok yazık.

Direkt yüzlerine söyleyip kalp kırsa başına gelme olasılığı yüksek bu kendi aralarında dedikodu gibi günaha giriyorlar sade

Aynen Allah tan yüzlerine bişey demiyo da yine de arkadan konuşmak da günah yapılan şeyi ayıplayıp yargılamak kınamak Allah korusun
Kendince olması gerekenleri söylüyor adamın hayatını kısıtlama günahsa ona günah başa gelecek durum yok onu konuşma bunu konuşma ne konuşucaz adam ufaktan kritik yapıyor farklı yansıtmamış iftira falan da atmamış

Kendince olması gerekenleri söylüyor adamın hayatını kısıtlama günahsa ona günah başa gelecek durum yok onu konuşma bunu konuşma ne konuşucaz adam ufaktan kritik yapıyor farklı yansıtmamış iftira falan da atmamış
Başka güzel şeylerden konuşalım canım illa birinin yaptığı kötü şeyler üzerine niye eleştiri yapalım ki nedennn iyi şeyleri ni konuşmuyoruz mesela hayatını kısıtlamak mı bu karı koca olarak birbirimizin hatalarını düzeltmeliyiz ben iyi olmanın çabasındayım

Eleştirmek değil ki bu, dedikodu. Burdaki hanımlar hiç dedikodu yapmadıkları için yermişler eşinizi 🙄
Evet dedikoduyu herkes yapıyo hepimiz zaman zaman yapıyoruz ama eşimin birisinin yaptiğini konuşması yorum yapması sık yapıyo rahatsız ediyo beni çünkü kötülüğüne konuşuyosun bizene demek zor bişey mi

Boş boğazlık yapıyor , başkalarının hayatını,seçimlerini bu kadar içselleştirip eleştirmesi tuhaf yani,birimi evleniyor hayırlı olsun de geç, ölüm haberi mi geldi Allah rahmet eylesin de geç ,niye yorumlama gereği duyuyor ki bu kadar.

Hayatı boyunca hiç takdir edilmemiş mi ki acaba,kendince kötü örnekler (!)üzerinden içsel tatmin yaşıyor gibi.

Şöyle söylüyüm. Bi olay olduğunda eşim hemen arkasından eleştiri yapıyo kimsenin yüzüne karşı söylemez ama oturur başkalarıyla eleştiri yapar. Ben de rahatsız oluyorum çünkü insan eleştirdiği kınadığı şeyi yaşarmış korkuyorum eşime de anlatıyorum ileride çocuklarımız olduğunda başımıza ne gelir Allah bilir kimse hakkında konuşma diye. Hemen susturuyo beni aileside hep uyarıyo işine gelmediği için susturuyo hemen. Hiç kendini hatalı bulmaz. Kendini düzeltmeye çalışmaz . Sizce ne yapmalı eşim yüzünden başımıza kötü şeyler gelir mi nasıl akıllanır.

Yakın zamanda olan bişeyden örnek vereyim
Kuzeni evleniyo erkek kuzeni daha önce nişan atmış sadece şimdi boşanmış çocuklu bir kadınla evleniyo eşim kuzenine hayırlı olsun falan yaptı ama arkasından mesela annesiyle olsun dayısını arıyo mesela olacak iş mi sen bekarsın dul çocuklu bi kadınla olur mu niye ailesini bu duruma düşürüyo olacak iş mi falan diye eleştiriyo.
Başka bi olayda da akrabasının çocuğu intihar etti. Onda da dayısını arıyo ya da annesiyle intihar etmiş çocuğa sitem ediyo ailesini ne duruma düşürdü babası ne hale geldi falan diye o zaman da ben eşime çok kızdım saçmalama insanların ne yaşadığını bilemeyiz böyle konuşma diye ben kendim korkuyorum eşimin bu hareketleri yüzünden başıma aynı şeyler gelirse
Eşiniz aşırı cahil ve karı ağızlı, o ne öyle dedikoducu teyzeler gibi..

Boş boğazlık yapıyor , başkalarının hayatını,seçimlerini bu kadar içselleştirip eleştirmesi tuhaf yani,birimi evleniyor hayırlı olsun de geç, ölüm haberi mi geldi Allah rahmet eylesin de geç ,niye yorumlama gereği duyuyor ki bu kadar.

Hayatı boyunca hiç takdir edilmemiş mi ki acaba,kendince kötü örnekler (!)üzerinden içsel tatmin yaşıyor gibi.
Doğru tespit. Ben de öyle düşünüyorum kendini böyle yüceltiyo. Bugün de noldu biliyo musun ben instagram da video izliyodum bir tane reelsin altına yorum yazdım kadın bunu paylaşan babası çocuğuna istediği hediyeyi almış o sevinci çekmiş bende" bu ânı unutmayacak😍" Yazdım kadında inşallah yazmiş. Bizim ortak hesabımız olduğu için eşime de bildirim gitmiş beni aradı kızdı bağırdı ben sana yorum yazma demedim mi niye yazıyosun diye. Bunda ne varki ne kötülük var eşim benim sözümü dinlemiyosun diyo ama ben onun eşiyim çocuğu değilim ki. Yanlış mı düşünüyorum?

Şimdi ben böyle ortak hesap işlerine de karşıyım ama sizin dinamiğiniz buysa bilemedim , bireyselliğiniz yok gibi hissettim ben, bunun için kızmak bağırmak çok uç benim için.
Mesela neden onun sözünü dinlemeniz gerektiğini düşünüyor , sizden daha üstün olduğunu ona düşündüren ne mesela, sizi aklı fikri olan bir birey olarak görmemesi benim için diyorum ya kabul edilemez , mantıklı bir açıklaması yoksa çocuğa bile böyle davranılmaz.
P periperi06

Şimdi ben böyle ortak hesap işlerine de karşıyım ama sizin dinamiğiniz buysa bilemedim , bireyselliğiniz yok gibi hissettim ben, bunun için kızmak bağırmak çok uç benim için.
Mesela neden onun sözünü dinlemeniz gerektiğini düşünüyor , sizden daha üstün olduğunu ona düşündüren ne mesela, sizi aklı fikri olan bir birey olarak görmemesi benim için diyorum ya kabul edilemez , mantıklı bir açıklaması yoksa çocuğa bile böyle davranılmaz.
P periperi06
Doğru dediniz aslında ben de bunu eşime göstermeye çalışıyorum bunun çabasındayım ben bir bireyim neyin doğru yanlış olduğunu biliyorum niye bu kadar müdahale ediyosun. Eşim geri kafalı olduğu için babasının yolundan gidiyo babam da öyle benim kadınlarına hükmeden geri kafalı insanlar ama ben annem gibi olmucam ben boyun eğmicem eşim gibi bi insana da bunu anlatmak zor

X