kuvöz olan hastanedemı dogum

ayse48

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2008
197
4
45
15 haftalık ıkızlere hamıleyım suana kadar bır sorum yasamadık ama tek korkum erken dogum ben tedavı oldugum merkezde dogumu yapmak ıstıyorum ama orada sadece tasıma kuvözü var erken dogum olup olmıyacagı ne zaman belllı oluyor. bu konuda bılgısı olan arkadaslar tecrublerınızı paylasırsanız sevınırım

bebekleriniz hayırlı olsun
sağlıklı hamilelik dilerim
ikiz gebeliklerde doğum tam teşekküllü bir hastanede yapılması gerekir
erken doğum konusuna gelince bu bebeklerin duruşu ve annenin yapısına göre değişiyor
düzenli kontrollerinizi olunuz
ayrıca ikizlerde 35. hafta geçtiğinde kuveze girme olasılığı çok çok düşüktür..
siz bol bol dinlenin..yediklerinize dikkat edin..

canım bebeklerin ve hamileliğin hayırlı olsun öncelikle.
Sanırım hamileliğimiz yakın,ben de senin gibi bugüne kadar sorunsuz geçirdik diyebilrim çok şükür.
Aynen biz de senin gibi biz de geleceğe dair düşünceler tasarladık ve şuna karar verdik:
Şimdi bizim hamileliğimiz yazı dinlenefrek yatarak geçirmek gerekiyor.Sürekli devam etttiğimiz kontrollerde bir sıkıntı olmaz da hamileliği bebekler kuvöze girmeyecek kadar büyütebilrsek ben de istediğim hastanede doğum yapmak istiyorum.Ama baktık ki,bu gitmeyecek,kuvöze ihtiyaç olacak gibi olursa(ki bunu doktor ilerleyen zamanda kontrollerde seninle paylaşır),o zaman tam teşekküllü bir devlet hastanesinde yapacağız doğumu inşallah..
Sana da kolay hamileikler diliyorum..

MERHABA yeni ikiz annesi olarak size yardımcı olmak isterim

ben gebeliğimin 6 haftası itibari ile kusmaya başladım çok sıkıntılıydı 16 haftama kadar herşey normal kusmaktan hiçbişey yapmıyprdum evde hep yattım ve uyudum yemek yiyemedim iş güç yapmadım dışarı dahi çıkmadım sadece meyve yedim ve kustum uyudum ...16 haftamda bir gece kanamam oldu öle böle değil dedim bebeklerim gitti önce su gibi bişey geldi arkası kanama tam 3 gün şakır şakır kanamam oldu tüp bebeği yaptığım hastaneye gittim bana bu durumdaki bu haftadaki kanamalara çok bişey yapamayacaklarını söylediler ......yani yaşarsa yaşar yaşmazsa ölür dediler en son bir doktor muayne etti (kendi doktorum şehir dışındaydı)ve muaynede bana bebeklerin eşinin aşağıda olduğunu ondan bu kanamanın olduğunu 5 aya kadar çıkabilieceğini çıkmazsa kanamanın devam edeceğini söyledi yani bebeklerden değildi bu kanama ama düşük riski vardı ve ben tam 1 ay yattım sadece tuvalete gittim yatağımda yedim içtim sonra çok şükürki kesildi .....6,5 ay süren kusmaların sonunda hasta oldum serumla beslendim....ve ateşlendim kendi hastaneme gittim hiçbişey yapamdılar 38,5 ateşle beni kapıdan çevirdiler karnımda iki bebekle havele geçirebilceğim şekilde eteşim artıyordu kendileri bana ya çapaya yada cerrahpaşaya gitmemi önerdiler....sonrasını orada devam ettim

yani şunu söyleyim gebelik engebeli bir yol hiçbişey yokken çok şey olabiliyor
çok şey varken birden geçebiliyor ama hiçbir doktor size diyemez küveze girer veya girmez diye
ben 33+2 de doğum yaptım bebeklerim küveze girmedi 28 haftada sancılandım 30 gün kolumdan hiç çıkmayan bir serumla yattım doğurmamak adına......serum çıktı 32 gün sancılandım.....

benim hikayem uzun doğum öykülerinde yazılı isterseniz okuyun ........ikizlerde ne olacağına kimse bilemiyor ama

yaaaa doktor ilerleyen tetkiklerle ne olabileceğine dair bir fikir veremiyor mu yaaa..Tamam şimdi 15 haftalıkken mesela diyemez sen şu hafta doğurursun diye ama artık son haftalardaki gidişata göre şu olur bu olur diyemiyor mu yani?

diye biliyor tabi simdi 16 hafatada bizde rahım ağzını olcuyorlarmıs bu bıle bır gostergeymıs dr um ılerleyen zamanlarda bellı olur demıstı tabı gene son ana kadar suprizlerde olabiliyormus bazıları 36 hafata hıc bır ssorun yasamıyor bazıları yasıyor ama benım etrafımda gordugum genelde sorunlar ılk 3 ay da cıkıyor su 28 haftayı bır gecırsek hergun dusunuyorum arastırıyorum stress oldum kuvöze gerek kalmaz ınsallah

bende hergün araştırdım kızlar ama doktorum hep 32 haftayı hep bitir dedi ....
ve ilk 3 ay kusma dışında herhangi bir problem yaşamadım tansiyon düşüklüğü yemek yiyememek ve kusma vardı ......4 ayda kanama sonrasında hep yatama ve diğer saydığım etkenler....
yatarak geçen zaman ve 28 haftada gelen erken doğum sancıları
hiçbir doktor küveze gerek var yada yok diyemez ben 28 haftada ciğer geliştirici iğne oldum her ihtimal göz önünde oldu.....küvez işi ne ikiz gebelikte nede tek gebelikte garantisi verilmez....orası allaha kalmış bişey...veren doktoruda tebrik ederim 6,5 ay özel hastanede tanınmış bir doktorun takibinde kaldım
sonrada cerrahpaşda bir hocanın takibinde kaldım hiçbiride küveze girer yada girmez diyemedi .....

ben 33+2 de küveze girmedim ama bebeklerimden biri özel bakımda 6 gün kaldı yeme problemi oldu ...

ayşe arkadaşım canını sıkmak için demiyorum yaşadıklarım bir roman gibi bende hep senin gibi düşündüm ama öle gitmedi inş.kimse yaşmaz düşmanım bile yaşamasın derim ...
16 haftada yapılan o muayne ilk 3 ayda yapılabiliyor ve rahim ağzında bi sorun varsa 3 ayda dikiş atılıyor ve anne hep yatıyor......

benim yolum çok zorlu ama mutlu bitti dilerim sizlerin başından sonuna güsel geçer...

kıyamam neler cekmıssın dırımkızı ama sonunda bebegın senınle... korkmuyorum teleas yapmıyorum desem yalan... ben tup bebekten once 4 kez laporoskopi ve hıstereskopi oldum okadar cok sıkıntılar cektımkı etrafın bunatan sorularını saymıyorum bıle ılaclarda devamlı arastırıyorum yok bogurtlen yapragı cayı erken dogumu onluyormus rahmı guclendırıyormus.... iyi seylerde duyuyorumm kotulerınıde kadar galıba nekadar temkınlı olmaya bılınclı olmaya da calıssak karsımıza heran bısey cıkma ıhtımalı var butun gun dusunuorummm allaha yalvarıyorum saglıklı olsunlar dıyee daha bu yasadıgımın gercek olduguna bıle ınanamadım aynda gobegıme bakınca ınanmaya calısıyorumm... inşallah allah herkese bebeklerını saglıklı dunyaya getırmeyı nasıp eder... bır konuda fıkrını almak ıstıyorumm tup bebek yaptırdıgıımız merkezde devam edıyor tedavımız dr umdan cok memnunum ama kuvozlerı yok oyle bır durum olursa tasıma kkuvozlerı var ama dr umun tavsıyesı (dr um esımın arkadasının arkadası) ben olsam dogum u erken dogum gıbı bırsey olursa unıversıtede yaparım dıyor ordada bos kuvoz olmaya bılıyor ama unıversıtede dogum yapanlar kesın bos kuvoz ayarlanıyor demıyorlar sımdıden unıverstıdeden bır dr a mı gıtsem oralara gıtmeyede cok korkuyorum offf napcam ben

cnm ben sana yine yaşadığım bişeyi analtacağım bende istanbulun bilinmiş bir hastanesinde yaptırdım
başarılıda oldu...ama gebeliğimi hiç güsel takip etmediler herşey ticari bir şekilde döndü doktorum tv.çıkmaktan hastaneye bile geç geliyordu saatlerce bekletiliyordum
ama herşeye rağmen orada doğum yapmak istedim çünki orada başladım orada bitsin dedim
doktorlada konuşurken çok sıcak davranıyordu ama başından savmış biz bunu sonradan anladık
ve bebeklerin küvez olayı olursa ne olur dedik....bunun için bişey diyemem dedi (özel bir hastane altından kalkıp kalkamayacağımızı düşündüğümüzden 4 ayda sorduk)eğer normal bir küveze girerse bebekler 100 ytl ile 150 ytl arasında dedi eee iki bebek ve üstelik ssk lı fiyatı bu ama yoğunbakımlık olursa ssklı fiyatı 500 ytl ile 1000 ytl arası dediler .....birde gece yada hafta sonu doğum oldu diyelim bebekleri hemen ssk ya geçiremedik o zaman hastane ssk sız fiyatı ödersinz dedi..ssk geçince öderiz gibi bir durum olmaz dedi.....neyse biz bunları bilerek devam ettik ben 6,5 aylık hamileyken
ateşlendim ılık duş aldım soğuk bezler vs.fayda etmedi hastaneme gittik oradaki doktor faranjit dedi el kadar serum ve içinde vitamin bulantı ilacı vardı .........bunlarla ağrıların ateşin düşmezse ya cerrahpaşaya yada çapaya gidin dediler....eve geldim ağrılarım full ateşim düşmüyor....cerrahpaşaya gittik devlet hastanesi ilgilenmez sandım ama çok şaşırdım öle bir ilgi alaka ki anlatamam hemen yatış yapıldı .....birhafta yattım ateşim düştü ...ama kansızlığım tavan yapmış neden böyle dediler dedimki çok kusuyorum aldığım ilacı içince hemen kustum doktorumda başka ilaç yok bunu içeceksin dedi
cerrahpaşanın hocası olurmu öle saçmalık birsürü ilaç var gebelere dedi....

ben o gün itibari ile o özel hastaneye gitmedim cerrahpaşada bir hoca buldum
özel odası muaynanesi vardı ....gittim eşimle konuştum durumu anlattım ilgisizlikten bahsettim altıbuçuk aylık hamile birinide her doktor kabul etmezdi ...hoca kabul etti beni takip etmeye
birkere muaynesine gittim ikinci kontrolümeze gitmek nasip olmadı erken doğumdan yatış yaptım..
orada küvez , yoğunbakım ve özel bakım var eğer boş yer varsa bebekler orada kalıyor ama yoksa
dışarıya sevk ediyor ve yine ssk an karşılıyor...ama özel hastaneden oraya gelinse kabul etmiyolar cnm..

vee benimle transferi olan bir arkadaş diğer özelde devam etti ...28 haftasında suyu gelmiş 4 cm açılmış o hastaneye gitmiiş bizim doktor gece gelmemiş beklesin demiş
ve doğum olursa yer yok demişler kız şaşkın ortada kalmış dünya para verdiği doktor sabahı beklesin demiş....üstelik parayalada olsa küvez olasılığı yok yoğumbakımda yer yok......
başka hastaneye gitmiş acil sezeryana alınmış ve oradaki doktor eğer beklenseydi anne ve çocuklar ölebilirdi demiş.....şimdi bebekleri 3 ay küvezde yoğumbakımda kalacak...........

ben devlet hastanesine giderek böyle bir riskten kurtuldum demek öteki doktor 28 haftadaki sancımı durdurmayacaktı.....ama devletteki haca tam 30 gün doğumu erteledi...........

bence universite hastanesine git özeller ticari bakıyolar olaya ........sen bir insan değil para destesinin
belki sen öle muamele görmüyorsun ama bebeklerin için git üniveriste hastaneleri devlet hastaneleri bu konuda çok iyi .................korkma bende önyargım yüzünden ssk hastanesi devlet hastanesine hiç gitmedim ama delilik yapmışım paramla rezil oldum...

cok tesekkur ederım tavsıyelerın ıcın sabahta anlatmıstımya yasadıgım operasyonları cok korktum galıba son ıkı amelıyatıma hep esımle gırdım halada o olmadan muayene bıle olamıyorum odum kopuyorr devlette doguma almazlar dıye korkuyorum dr uma cok alıstım esımın arkadasının arkadası cok sacma gelıyordur bwlkı anlattıklarım benım esım subay ben heryere ozel gıtmek zorundayım askerı hastane harıcc galıba unıversıteye gıtmem en ıyısı

cok tesekkur ederım tavsıyelerın ıcın sabahta anlatmıstımya yasadıgım operasyonları cok korktum galıba son ıkı amelıyatıma hep esımle gırdım halada o olmadan muayene bıle olamıyorum odum kopuyorr devlette doguma almazlar dıye korkuyorum dr uma cok alıstım esımın arkadasının arkadası cok sacma gelıyordur bwlkı anlattıklarım benım esım subay ben heryere ozel gıtmek zorundayım askerı hastane harıcc galıba unıversıteye gıtmem en ıyısı

cnm neden saçma gelsin olabilir korkabilirsin kk da nelerini okudum herşey biz insanlar için ...........

gittiğin üniveriste hastanesinde bulabilirsen benim gibi senle özel ilgilenecek bir doktor hoca bul illaki birinin özel muaynanesi vardır. konuşup anlaşabilirsiniz sen narkoz alanakadar yanında durur.....sezaryen olacağın için eşin ameliyatta olsada olmasada fark etmez ama epidural sezaryen istersen değişir tabi.....tüp bebekte ve ikizlerde sezaryen şart biliyorsun....yada özeldeki doktorunla konuş küvez olayında çok rahatsızım de
böle bir durumda ne yapabilirsiniz de madem arkadaşınız gidişat6a göre ayarlayabilir eğer birden doğum gerçekleşmezse ....inş.ne küveze gerek kalır nede ani doğum olur....
hayırlısını istemeliyiz ben hep bebekleirmi alıp çıkmak istedim hep dua ettim küveze girmesin yoğum bakıma girmesinler diye ama kendim yoğumbakıma girdim ....hakkında hayırlısı iyice konuş bu konuyu cnm

dırımkızı geçmiş olsun çok zor günler geçirmişin allah bebeklerine sağlıklı uzun ömür versin. şu tüp bebek hastanesini ve doktorunu çok merak ettim. buraya yazmazsan özelime mesaj atar mısın? yanılıp da gitmeyelim. cerrahpaşadaki dr u yazmanda bir engel yoktur herhalde?

X