Kusursuz evlilik var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle evlilikler var öncelikle.
Biz mesela 9 senedir evliyiz. Hiç uzun süren küslüğümüz olmadı. Asla hakaret küfür olmadk. Geçmiş dönük kavgamız da hiç olmadı. Çocuk nedeniyle ara ara gerilim anlaşmazlık olur. Onda da bir kaç saat içinde çözeriz.
Bana ilginç geldi standart olan bir şeyi imkansız görmeniz.

Yaa kim o üye çok merak ettim

Eski konulara biraz bakarsan anlarsın. Çok ilginç bir eşi var.

Yooo gerçekten yaparsa kapıya koyarım o bambaşka bir konu

Bu bahsettikleriniz bizde yok. Kavgasız gürültüsüz mutlu mutlu yaşıyoruz. Ama kusursuz diyemem. Çünkü insanız. Gün gelir ikimiz de saçmalarız, ufak şeylere takılırız. Ama %95 sevgi doludur evliliğim.
Kayınvalidem iyidir ama ben de iyi gelinim.
Annem babam anlayışlıdır ama biz de onlara saygısızlık yapmayız. Her şey karşılıklı.

Allah mutluluğunuzu daim etsin. :) olur öyle ufak tefek şeyler hiç birimiz kusursuz değiliz. Ben eksik söyledim arkadasım kendı kardesınden cekıyor koca tarafı da çok iyi uzak olduğu için mesafe fazla görmuyorlar bırbırını gorumcelerı şehır dısında onları hiç görmez .. :)

Aman onunla da gorusmeyiversin kardes evlilik sorunu ıcıne dahil degıl
eksik yazmısım kusura bakmayın arkadasım kendı kardesınden cekıyor hatta ikizi .. akıllara zarar bir karakteri var bırbirlerine de yakınlar ikiz demeye bin şahit ister arkadasım sakin konusur sinirlense bile iltifat ediyor sanarsın ama kardesı öyle degıl tam tımarhanelık Allah o tür insanlardan korusun .. normal degıl .

simdi konu icinde sayilanlar herkesin dediği gibi zaten olmamasi gereken şeyler.

küfür,hakaret, aşağılama, siddet, senin anan benim anam kavgaları...

Bunlarin olduğu evlilik devam ediyorsa o toxic bir iliskidir sadece.

normal duzeyde tartisamadigim adami da istemem ben, her saniye gülecek miyiz, vic vic sevgi pitircigi mi olacagiz ki, bu coook sıkıcı olur, her konuda mutabık olmak, her seyi ayni dusunmek...

biz esimle taban tabana zit insanlariz, hicbir seyimiz uymaz.
bu zitlik belki de 15 yila yakin mutlu bir beraberliği getirdi.

beraber yapabildiğimiz şeyleri keşfedince o kadar seviniyoruz ki mesela, ha bulamayinca da herkes köşesinde istediğini yapar :)her seyimin ayni oldugu adamla bu derece heyacanli olamazdim ben.

kusursuz evlilige gelince;
bence birbirini tanimak, anlamaktir.
digerinin nelerden hoşlanıp nelerden nefret ettigini çözüp, anlaşmaya gönlü varsa da ona gore haraket etmektir.

eşimle birbirimize hiç hakaret etmedik

hiçbir sadakatsizliğini görmedim

ailelerimizle ilgili hiç kötü konuşmadık

birbirimize hiç fiziksel olarak zarar vermedik

birbirimize hiç yalan söylemedik(ben söylüyorum arada minik yalancıklar, eşimi bilmiyorum yakalamadım.)

hiç gerçekten şiddetli kavgamız olmadı

saçma sebeplerden kavga veya tartışma sıklığımız çok çok az

birbirimizin isteklerine hep önem verdik

ilk sıraya hep birbirimizi koyduk

çok huzurlu ve mutlu bir evliliğimiz var

Bu kriterlere göre kusursuza yakın bir evliliğim varmış ya la

Şimdi yorumları okuyayım eğlenceli konuya benziyor:

Bu yazdıklarınız kusursuz evliliğin anahtarı değil ama.
Her insan "ustasi" olduğu görevi üstlenir.
Benim elim mutfakta daha hızlıdır mesela. Elimin tadi iyidir. Ben mutfağa girişirim eşim evi süpürür siler. Ben banyo temizlemeyi severim. Çifle her yeri fircalarim. Stress atarım. Eşim ütü yapar. Ütü yaparken dizi bakıyor.
Ne bilim mükemmel olsun diye saçma bir eşitlik yarışina girilmezki.
Ben oğlumuzla kudurarak oynamayi seviyorum. Eşim kişilik olarak sessiz ve sakin bir adam o mesela lego yapıyor ve balik tutmaya gidiyor. Oğlum kuduruk zamanlarinda benimle vakit geçirmek istiyor. Şimdi eşit olsun diye oğlumu kuduruk zamaninda eşime atamam

Eşitlik yarışına girmiyorum ki bana göre “kusursuz” diyebilmek için bunlar olmalı diye örnek verdim. Kavga, aldatma, şiddet olmaması kusursuz yapmıyor evliliği. Olması gereken yapıyor. Ben yemek yapmaktan nefret ediyorum ama mecbur yapıyorum çünkü eşim yapmıyor. Bu benim için bir kusur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…