Kusura bakmayın, birilerine içimi dökünce rahatlıyorum

kader1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2008
555
33
ya kızlar şuan aglıyorum ya bu kaderi neden allah çiziyor çok kötüyüm dualarımı ediyorum allaha uygun bir kul olmaya çalışıyorum yine olmuyor birgün olsun allah duamı kabul etmedi ne olacak benim bu halim anlamıyorum hayat çok kötü bana karşı acımasız artık kaldıramıyorum bu yükleri neden böyle oluyor allahın beni sevmedigini düşünüyorum 2 seneden beri iş arıyorum koskoca antepte bulamıyorum gönlümü kırmayab kalmadı herkes birşey söylüyor sıkıldım artık inan kaldıramaıyorum kimse beni anlamıyor sen çok şansızsın senin evlilik hayatında kötü olur diyorlar herkes benim yerime konuşuyor yanlarında kadersiz olarak görürlüyorum yaşım daha 22 bazen acır gözlerle bir kısmet bulursun diyorlar anlamıyorum allah herkese ayrı bir kader çizer diyorum kşimse dinlemiyor herkes evde kaldımı düşünüyor ne yapacagımı bilemedim hiç kimse anlamıyor hiç kimse bu genç demiyor
bıktım artık deprosayana girdim kimse bilmiyor inanınki şimdi aglayarak yazıyorum artık onlaraın dediklerine inanır oldum ömrüm boyunca yüzüm gülmeyecek çünkü ben çok şansızmışım öyle diyorlar kimsem yok buraya yazmak istedim biliyorum çok yazdım buraya sorunlarımı lütfen kusura bakmayın birilerine içimi dökünce rahatlıyorum

ya kızlar şuan aglıyorum ya bu kaderi neden allah çiziyor çok kötüyüm dualarımı ediyorum allaha uygun bir kul olmaya çalışıyorum yine olmuyor birgün olsun allah duamı kabul etmedi ne olacak benim bu halim anlamıyorum hayat çok kötü bana karşı acımasız artık kaldıramıyorum bu yükleri neden böyle oluyor allahın beni sevmedigini düşünüyorum 2 seneden beri iş arıyorum koskoca antepte bulamıyorum gönlümü kırmayab kalmadı herkes birşey söylüyor sıkıldım artık inan kaldıramaıyorum kimse beni anlamıyor sen çok şansızsın senin evlilik hayatında kötü olur diyorlar herkes benim yerime konuşuyor yanlarında kadersiz olarak görürlüyorum yaşım daha 22 bazen acır gözlerle bir kısmet bulursun diyorlar anlamıyorum allah herkese ayrı bir kader çizer diyorum kşimse dinlemiyor herkes evde kaldımı düşünüyor ne yapacagımı bilemedim hiç kimse anlamıyor hiç kimse bu genç demiyor
bıktım artık deprosayana girdim kimse bilmiyor inanınki şimdi aglayarak yazıyorum artık onlaraın dediklerine inanır oldum ömrüm boyunca yüzüm gülmeyecek çünkü ben çok şansızmışım öyle diyorlar kimsem yok buraya yazmak istedim biliyorum çok yazdım buraya sorunlarımı lütfen kusura bakmayın birilerine içimi dökünce rahatlıyorum

şşşş şu mübarek günde bu yazdığın kelime neydi şimdii?? nedemek allahın beni sevmediğni düşünüyorum nedemek dualarımı kabul etmiyo?? sen böyle karamsar olursan herşeyi geçtim böyle inançsız olursan başına herşey gelir arkadaşım lütfen silkelen kendine gel...

sen öyle boş konuşan cahil insanların lafına bakıp hiç bunalıma girme tatlım.kimin şanslı kimin şanssız olduğu sonradan belli olur.daha dur 22 yaşındasın neler ne güzellikler göreceksin.benimde babannem evlilik konusunda şanssız olduğumu söyler dururdu kısmetin bağlı falan beynimi yerdi ister istemezde etkilenirdim üzülürdüm.ama 3 sene önce öyle biriyle tanıştım aşık oldum ve evlilik yaptım şimdi benden şanslısı yok.herkes gıptayla bakıyor.eşimin şirketinde beraber çalışıyoruz ve çok mutluyum.senin hayır bildiğinde şer ,şer bildiğinde bir hayır gizlidir unutma.sevgiler....

Allaha sığın , inancım azalmasın, dua etmeye devam et, duaların inşallah kabul olsun arkadaşım,
Birazda pozitif bakmaya çalış, depresyona mı girdin, üç günlük dünyada, Allaha şükür sağlıklısın değilmi, bende çok sıkıntılar çektimde bir gün olsun böyle konuşmadım, çok şükür iyiyim şimdi, her halimize şükretmek lazım

canım şuan haşa ama allaha isyan ettiğinin farkındamısın bence yat kalk rabbine şükret bir rahatsızlığınmı var hastana köşelerinde inim inim inleyen ne hastalar var bence dön rabbine ilk önce tövbe et sen böyle dersen rabbim elbette dualarını kabul etmez hem senin yaşın daha 22 3o yaşındamısında evde kaldım diyosun yapma canım rabbimin hazinesi okadar büyükkü o herkese o hazineden verir ama sen ilk önce rabbinr sığın............

canım bunları yaşayan bu hislere kapılan sen değilsin sadece
seni ve hislerini anlıyorum ama böyle düşünme lütfen en azından
düşünmemeye çalış çünkü eğer dünyadan rızkın kesilmiş olsa
şuan yaşamıyor olurdun birde sana bir tavsiyede bulunacagım
malum bayrama az kaldı arefe gününde eüzü besmeleyle
1000 tane ihlas suresi oku arefe günü çok mübarek bir gün
okuduktan sonra allaha çok çok dua et o günde bin ihlas okumak
çok faziletli allah bütün günahları affedep bütün duaları kabul edermış.
lütfen dikkate al canım...kendinide üzme hadi kal sağlıcakla

sen öyle boş konuşan cahil insanların lafına bakıp hiç bunalıma girme tatlım.kimin şanslı kimin şanssız olduğu sonradan belli olur.daha dur 22 yaşındasın neler ne güzellikler göreceksin.benimde babannem evlilik konusunda şanssız olduğumu söyler dururdu kısmetin bağlı falan beynimi yerdi ister istemezde etkilenirdim üzülürdüm.ama 3 sene önce öyle biriyle tanıştım aşık oldum ve evlilik yaptım şimdi benden şanslısı yok.herkes gıptayla bakıyor.eşimin şirketinde beraber çalışıyoruz ve çok mutluyum.senin hayır bildiğinde şer ,şer bildiğinde bir hayır gizlidir unutma.sevgiler....

inş bende senin gibi mutlu olurum ama çevrem öyle bir inandırdıki mutsuz olacagımı düşünüyorum artık

şşşş şu mübarek günde bu yazdığın kelime neydi şimdii?? nedemek allahın beni sevmediğni düşünüyorum nedemek dualarımı kabul etmiyo?? sen böyle karamsar olursan herşeyi geçtim böyle inançsız olursan başına herşey gelir arkadaşım lütfen silkelen kendine gel...

Bazen dualarının kabul olmadığını düşünebilir insan çaresiz olduğu anlarda. sert olmuş yazın. biraz daha yumuşak olabilirsin.
ben 5 yıl boyunca hiç usanmadan bıkmaadan her gün aynı duayı ettim aynı şeyi diledim. ama olmadı. bende düşünmeye başlamıştım dualarımın kabul olmadığını. bazen şer gibi görünen hayır , hayır gibi görünen şer olabilir. dualarında hayırlısını dile. ve 22 yaş çok büyük bi yaş deil evde kalmak için. her inişin bi çıkışı vardır unutma. bu yaşadıklarında geçecek. ama kendine ve allaha inancını kaybetme. pes etme bişiler için çabala sonra allaha bırak. üzülme. bu hayat üzülmek için çok kısa. kimsenin söylediğine bakma sen . hem ÖNEMLİ OLAN SENSİN

hepinize teşekürler iyiki varsınız beni bu çevre mahvetti annem teyzem en yakınımda olan bunlar bile ne laflar ettiler zoruma gitti hiç bir zaman genç bu demediler yoksa ben dualrını eden inançlı biriydim ama artık dinden uzaklaşmya başladım herkes kaderi insan çizer diyor şaşırdım kaldım yemin ederim 2 seneden beri ben hergün aglıyorum ne yapacagımı bilemiyorum

ayşegül benim kendi düşüncemi yazdım sizlerce sert olabilir yazım belki ama ben bu yazıyı allaha isyan olarak nitelendiriyorum hiç bişekilde denilirmi dualarım kabul olmuyor allah beni sevmiyor diye?? neyse bu benim kendi düşüncemdi ve yazdım...

Ne Demek kaderi neden ALLAH ÇİZİYOR böle bi sorgulamayı yapma gibi bi lüksün yok! ne senin nede bizlerin.....

Eğer Bir Gün Dünyaya Ait Çok Büyük Bir Derdin Olusa Rabbine Dönüp Benim Büyük Bir

Derdim Var Deme!!!!

Derdine Dönüp Benim Büyük Bir Rabbim Var De....... a.s.a.s.

ŞÜPHESİZ HER DUA KABUL OLUNUR AKSİNE DÜŞÜNMEK ALLAHA İNANCIN SARSILMASINA VE ÜMİDİN KESİLMESİNE NEDEN OLACAĞINDAN RABBİMİN RIZASINI DA KAYBEDEBİLİRİZ O YÜZDEN EN BAŞTA ALLAH TAN KORKMALI VE ONU ÇOK SEVMELİYİZ ACELECİ DAVRANIP ŞEYTANIN VESVESESİNE UYMAMALIYIZ UNUTMAYALIMKİ HER DUA KABUL EDİLİR HER OLUMSUZ OLAYDA BİRAZ DAHA HIRSLA DUA ETMELİYİZ AYAĞIMIZA TAKILAN TAŞLARI SABIRLA İTELEDİĞİMİZ ZAMAN ALLAH IN İZNİYLE RABBİMİZİN MUCİZELERİNE NAİL OLACAĞIMIZI UNUTMAYALIM..VE EN ÖNEMLİSİ KUL VESİLEDİR UNUTMAYALIMKİ KUL KUL DAN İSTEYEMEZ KUL ALLAH TAN İSTER ŞÜPHESİZ O DA DUASINA İCABED EDER… ALLAH TÜM DUA EDEN KULLARININ DUASINI KABUL EYLESİN..Yüce Rabbim duamıkabul etmedi diye kuşkuya düşmemeliyiz.Çünkü hesap gününde bu kulum bana zamanında dua etmişti ama kabul etmemiştim.Onun karşılığı sana bu sevapları veriyorum diyecek.O zaman biz dicezki Allah’ım dünyada dualarımı kabul etmeseydinde bu sevaplardan bana daha çok verseydin.Arkadaşlar artık siz düşünün kabul olunmayan dualar için dahi Yüce Rabbim bize mükafat veriyor.Hem bu dünyamız hem ahiret hayatımız için bol bol dua edelim….
:Saruboceq:

ŞUNUDA YAZMADAN EDEMİCEM BAK Bİ YERDE OKUMUŞTUM SANADA YAZİM...

İnsanın hayatı boyunca almış olduğu telkinler, zamanla hayatın akışı içerisindeki inanılmaz mucizeleri göz ardı etmesine neden olur. Bu yüzden birçok insan, dünyadaki olayların başıboş ve tesadüfi bir biçimde işlediğine zamanla kendisini inandırır. Aslında Allah’ın varlığına inanmıyor değildir, en azından bunu kesin olarak reddetmemektedir. Ancak dünyanın Allah’tan bağımsız olarak işlediğini, O’nun olayların akışına hiçbir müdahalesinin olmadığını, ya da “mucizeler” aracılığıyla binlerce yılda bir müdahale ettiğini düşünür.

Allah’ı gerektiği gibi takdir edemeyen bu insan, doğal olarak Allah’ın dualara icabet eden sıfatını da kavrayamaz. Dua etse bile Allah’ın duasına icabet edeceğinden şüphe içindedir.

Oysa mümin dua ettiği zaman Allah’ın kendisini işittiğini ve duasına her ne şekilde olursa olsun icabet edeceğini bilir; çünkü olayların başıboş ve tesadüfi bir biçimde değil, Allah’ın belirlediği kadere göre geliştiğinin, O’nun dilediği şekilde yürüdüğünün farkındadır. Bu nedenle, duasına karşılık görmemek gibi bir kuşkusu yoktur. Bu samimi ruh haliyle dua edenin duasını da Allah makbul görür ve kabul eder. Allah, Kuran’da şöyle buyurmaktadır:

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar. (Bakara Suresi, 186)

Allah, başka ayetlerde de “… sıkıntı ve ihtiyaç içinde olana, Kendisine dua ettiği zaman icabet eden…” (Neml Suresi, 61-62) olarak bildirilir ki, bu da yine samimi duaların Allah Katında mutlaka karşılık göreceğinin ifadesidir.

Dolayısıyla duayı, Allah’ın yardımından kuşkuya düşmeden, kabul olacağına kesin olarak iman ederek dile getirmek gerekir. Aksi bir tutum içinde bulunan, yani Allah’ın icabetine karşı kuşku ile yaklaşan kişi ise, daha başlangıçta Kuran mantığı ile ters düşmüştür.

Bu nedenle dua eden kişinin sahip olması gereken en temel iki özellik, Allah’a karşı samimiyet ve güvendir. Allah kullarının Kendisine yakın olmasını ister. Samimi bir ruh hali içinde istenen güzel şeylere karşılık verir. İnsanı sadece bir su damlasından yaratan, yeryüzünü yoktan var eden Allah için, herhangi bir kişinin duasına karşılık vermek çok kolaydır. Yapılması gereken tek şey inançla ve sabırla istemektir.

Dua konusunda belki de en büyük tehlike, kabul olmayacağı endişesiyle dua etmekten vazgeçmektir. Bu, pek çok yönden hatalı, hatta cahilce bir tavırdır. Öncelikle belirtmek gerekir ki, ayetlerde vurgulanan “duaya icabet” bir şeyin “aynen gerçekleşmesi” anlamına gelmez; çünkü insan, daha önce de belirttiğimiz gibi, bazen kendisi için zararlı olan bir şeyi Allah’tan talep ediyor olabilir. “İnsan hayra dua ettiği gibi, şerre de dua etmektedir. İnsan, pek acelecidir” (İsra Suresi, 11) ayeti, bu durumu açıklamaktadır.

Duada istenilen şeyin geciktirilerek verilmesinin veya tamamen farklı bir şekilde icabet edilmesinin bir nedeni, Allah’ın insanları imtihan etmesi de olabilir. Allah, kullarının sabrını denemek ve onları olgunlaştırmak için vereceği nimetleri belirli bir hikmete göre belirli sürelerin sonunda verebilir.

Bu ve benzeri nedenlerden ötürü duada istenilen herşeyin hemen gerçekleşmesini bekleyemeyiz. Büyük İslam alimi Bediüzzaman’ın belirttiği gibi, Allah dua konusu olan şeyin daha azını verebilir, belki de mükafat olarak daha fazlasını verebilir, ya da yukarıda saydığımız nedenlerden ötürü hiç vermeyebilir. Ancak her durumda da Allah Kendisine dua edenin duasına icabet etmiştir.
a.s.

Öncelikle asi olma yaradanına karşı .daha senin yaşın kaç başın kaç Allah aşkına sen bunun farkına varki öncelikle karşındaki cahil insanların sözlerine karsı dik durabilesin .Allah a yönel dua et ,hemen bir iş ve koca istemek yerine Allah ım bana hayırlısını ver de .isteklerimi gercekleştirebilecek sabır akıl ver de .onlar konuşsun dursunlar ancak bu yorumları inancı eksik insanlar yaparlar.herkesin kısmeti ,rızkı bir yerlede ortaya cıkma vaktinin gelmesini bekliyordur ve bunun zamanınıda en iyi Allah bilir .kendini başka ugraşlara ver kurslara git kendini geliştirmeye bak .hem kendine iyilik eder hemde kafanı dagıtmış olursun .

dur canim daha 22 yasindasin, guzel Rabbim herkese bir kader çizer ama kimseyi de yari yolda birakmaz
yine dualarini eksik etme
nice insanlar var is bulamayan, sence Allah onlarida mi sevmez ? olmaz oyle sey
bugun cuma...yaptigin dualarin kabul olsun insallah
cahil cahil konusanlarin lafina da bakma sen bosver
onlarda birsey diyoruz zannediyorlar kendilerini
uzme tatli canini

Kafası karışmış güsel arkadaşım, hiçbir anne yavrusunu diğer yavrusundan ayırır mı, ayrı tutar mı ? Yüce yaradan hepimize güzel hayırlı bir yaşam vermiş. Allah kulunu sevmese hiç can verip yaşamasını sağlar mı ? Bir düşün milyonlarca spermin arasından senin şansın olmuş ki doğmuşsun ne demek bahtsızım şansım yok. Allah sevdiği kulunu önce ağlatırmış bakalım sükredecek mi yoksa yakaracak mı her işte bir hayır vardır, sen olaylara iyi yaklaşırsan iii olur Allaha emanet ol kalbini Allah sevgisinden uzaklaştırma olur mu?

Allah kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemezmiş bu sözü unutma.
Yaşadıklarım çok ağır diyorsun, şu an senin üzerinde sadece psikolojik bir yük var.
Ya amansız bir hastalığın olsaydı o zaman ne yapacaktın ?
İşsizlik şu an bütün dünyayı tehdit ediyor bu günlerde bulamaman gayet normal. Evde kaldın diyormuşlar daha yaşım 22 diyemiyormusun. Bu konuda herkese verecek bir cevabın olsun. İnsanın cahilinle uğraşmak zor zanaat :kızgın:

Bak canım ben 32 yaşında evlendim. Ama sana şunu söyliyim ağlamak dışında yapman gereken şeyler var. Mesela bu iki yılı ağlamak yerine okuyarak veya kurslara giderek geçirebilirmişsin. Kendini geliştirmeye çalış. Ayrıca aç Kuran-i Kerim'i başından sonuna ayet atlamadan oku. En büyük hazine Kuran'da gizli.:)

ah be cnm..
ne diye bu kadar kendi kendine eziyet ediyosun..
şans birazda insanın elinde olur..
hırslı olman lazım..tuttuğunu koparmaya çalışman lazım..
evlilik mevzusuna gelince:
sen evde kalmış değilsin..
yaşın 22.....
dur bakalım elbet gönüne göre biri çıkacak karşına...
benimde gözümde hayat kapkaranlık ama inan elimizde bazı şeyler..
ben bekar olsaydım hiç bi derdim olmazdı...takmazdımm..

X