Mutfak Püf Noktaları Kuru fasulyeyi her yemekte haşlamakla uğraşmayın

asunagi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
195
0
45
:lepi::lepi:kuru fasulya ve nohutu haşlamanın pratik yolunu kaşfettim.keşfettim diyorum kendikendime tesadüfen oldu.bunu uygulayanlar vardır eminim.ben bilmeyenler için söyliyim.bi paket kuru fasulye yi(veya nohutu) düdüklüde haşlıyorum.ondan sonra buzdolabı poşetlerine koyuyorum az az ayırıyorum yemeklik pişirmek için.sonra onları buzluğa koyuyorum.pişireceğim zaman hemen buzluktan çıkarıp yemek yapıyorum.misafir falan gelince yemeklik bişiy yoksa çok kolay oluyo.:lepi:

bunu bende yapıyorum
ama en son yaptığım nohutta kötü bi koku vardı bi anlam vermedim benneyaptımki

Ben nohutu bu şekilde buzlukta saklıyorum ama kuru fasulyeyi hiç denemedim denemekte fayda vara.s

bende hep oyle yapıyorum fasulyemı ve nohutumu haslayıp dondurucuya atıyorum:lepi:

bende bu yöntemi 2 kişiyiz azıcık nohut veya fasulye ile ocak yakmamak için yapmıştım
iyi oluyo
ama sebzelerden kurulara yer kalırmı bilmem

evet güzel fikir arkadaşım ne kadar haşlıyorsun peki düdüklüdeCADIARZU

Ben de yapıyorum , çok daha kolay oluyor şahsen sonrası için.. :jeyyar:

Ben de böyle yapıyorum hatta donmuş nohutu parçalamak zor olduğundan pet bardaklara bölüştürüp bir tencere pilava yetecek kadar ayırıyorum..Yaklaşık 10 bardak oluyor..Çok rahat ediyorum..

benım esım nohutlu pılavı cok sever.bende pılavlara koymak ıcın buzdolabı poşetlerıne azar azar koydum.ama yemek yapmak ıcın hıc kullanmadım.bı ara denerım

ben de mutlaka fasulye ve nohutu haşlayıp dondurucuya koyuyorum. nohutlu pilav yaparken de elimin altında hazır oluyor.kaydirigubbakcemile2

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…