Aile Planlaması Kürtaj yaptırmam gerekiyor, sorularım var..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

mervehacer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2010
13
0
ciddi düşündüğümüz bir ilişki yaşıyorduk erkek arkadaşımla.. normalde korunurduk... ama nasıl olduysa oldu ve şu an yaklaşık 3 haftalık hamileyim.. üniversite öğrencisi olmam sebebiyle mecburen kürtaj yaptırmam gerekiyor.. internette biraz araştırdım, sanırım biraz süre geçmesi gerekiyormuş tam bir kürtaj yaptırmak için.. yoksa tam alamıyormuş doktor.. bu süre ne kadardır ? adetten sonra falan mı geçmesi lazım bu sürenin ?

kaçıncı hafta kürtaj olursam tamamen alınır ? istanbul'dayım.. önerebileceğiniz bir hastane ya da özel bir yerler var mı, ücret olarak ne istiyorlar ?

cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum......

bence bebegını aldırma bu vebalın gunahın altından kalkamazsın...yapmıssın bı hata, hata ustune hata yapma.cıddı dusunuyoz dedın o zaman evlenın.okulunuda dondurursun.o bebeğin sucu ne?yasama hakkını elınden alma.lmaz:

arkadaşım tabiki keşke böle bişey olmasaydıda bunu yazmasaydık ama..erkenden git ki kürtaj olmana gerek kalmasın...iğne yaparlar..adet görür gibi kanaman olur en azından.. fiyatta fikrim yok böle olursa en azından daha uygun olur.. of ben çok üzüldüm ama sana yardım için yoksa böle bişi olsun istemezdim..

şu an evlenmemizin imkanı yok.. ailemiz bu durumu öğrenirse durum daha da kötüleşir...

bu iğne olayı hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.. kaç haftalıkken iğne yapılabiliyor ve kesin olarak düşüyor mu bebek ?

Ahh ahh... bence bıran önce gıt cnm suan sanırım kese dahı gorunmez ve bununla ılgılı olarak doktor sana daha net bılgı verır... 5-6 haftalıkken gorunur kese genelde ve sonrasında bebiş buyumeye baslar kalp atısları baslar... kalp atısları baslamadan gıt doktora cnm

teşekkür ederim cevabınız için...

cnm bilgin bu kadar.. yani böle bi iğne var biliyorum ama ne nedir bilmiyorum arkadaşım doğru demiş..yarın hemen git cnm...

cnm senin için araştırdım... dr.kaan kocatepenin bi yazısı...düşük hapı ve iğnesi var...ama rahme yerleşmeden önce yani en geç 5.hft kadar sanırım... KADIN DOĞUMA GİT..İYİ OLUR ONLAR UMARIM YARDIMCA OLURLAR..İNŞ KÜRTAJLIK İŞİM OLMAZ çünkü zaten farklı bi durum içindesin..onunlada aklında olumsuz şeylerin kalmasını istemem...

canım bence düşük hapı kullanma. hapın kuralları var, sgara kullanmaman felan gerekiomuş ve 14 gün bi süreç içinde olcaksın. en iyisi kürtajla aldırmak 10 dakkada alıyolar nasıl olsa...... gebeliğinin 10. haftayı geçmemesi lazım aldırman icin. 6. veya 7. haftada aldır bence. cahilliğine gelip hap veya iğne kullanma :S heranqi bi hastanede aldırabilirsin farketmez. 18den küçük olsaydın aileye haber verirlerdi Özele qit derdim. ama kürtaj yaptır

CNm bu iğne yada hapın nasıl bi etkisi olabilir..doktor kontrolünde olmuyomu? yani doktor yazıyo değilmi..detaylı bilgim yok...ama bu kürtaj adı bile soğuk onun için kötü anı yada kötü tecrübe kalmasını istemedim....

klava:Ya evliyim büyük konuşmak istemiyorum benimde çocuklarım olacak ama...Ama yazıklar olsun diyeceğim size hemde cok lütfen kızmayın burada o bebeğe sahip olmak isteyen bir sürü çift varken sen aldırmayı düşünüyorsun gerçekten yazıklar olsun senin yaptığının cezasını o bebeğe çektirme bu konuda yalvarıyorum sana düşünsene onun ne günahı var ya bu gençlık nereye gidiyor kusura bakma öyle sinirlendimki cümleleri toparlayamıyorum...Ama eğer içinde birazcık insan sevgisi varsa o bebeğe kıyma...Gerçekten çok üzüldüm allah ıslah etsin.kötükedihüso

Arkadaşım iyi niyetini anlıyorum ama iyi birşeye vesile olmak nasıl sevapsa unutma kötü birşeye sebep olmak ona yol göstermeye çalışmakta o kadar günah lütfen yapmayın arkadaşa doğru yolu göstermeye çalışın...Teşekkürler

Kürtaj olmak istiyorsunuz,mecbursunuz anlıyorum da buraya konu açmak yerine doktor,hastane araştırmak çok mu zor geliyor?
İlla tepki toplamak mı istiyor canınız?

Konuya uygun yorumlar yapın lütfen;konu dışı mesajlar yazmamanızı rica ediyorum..

teşekkür ederim.. ben de biraz araştırdım, düşük iğnesi falan değişik bir şeymiş.. öyle bir şey olmadığını söyleyen doktorlar falan da var.. sanırım kürtaj yaptıracağım..

mesajınız için teşekkür ederim.. kürtaj ücreti ne civarda oluyor, bilginiz var mı acaba ? üniversite hastanesinde mi olayım, yoksa özel bi hastanede mi ?

mecbur kalmasam inanın yaptırmam.. ama meburum....

Kürtaj olmak istiyorsunuz,mecbursunuz anlıyorum da buraya konu açmak yerine doktor,hastane araştırmak çok mu zor geliyor?
İlla tepki toplamak mı istiyor canınız?

şu an istanbulda değilim.. istanbula gidene kadar konu hakkında bilgisi olan kişilerden bilgi almak istedim.. telefonla doktor ya da hastaneyi arayınca kısıtlı bilgi veriyorlar, muayeneye çağırıyorlar...

netten de bulundugun yerde ıyı bır jınekolog bulabılırsın aslında... telefonunu bulup once doktorla paylas durumunu bence,yaklasımına goe gıt bır an önce zaman kaybetme

canım üzüldüm durumuna ama yapacak bişi yok tabıkı kürtaj için kullanılan hap iğne var demişler onlar türkiyede kullanılmıyor senın mutlaka uzman gözetiminde kürtaj olman gerekiyor.ücret konusundada bulunduğun ile göre değişir fakat 400-500 civarında bılıyorumö özel muayenehanelerdede yapılıyor.umarım herşey yoluna girer...

cnm arkadaşım.. ben şuan 11 hftlık hamişim bu küçük sıpa biz nasıl bekletti bilsen..1 de giden bebişim var ama bu arkadaş evli olsa biraz umudu olsa emin ol yalvarırım bile yapma die.. imkansızlık dese koşa koşa yardımcı olurum.. ama ne yazıkki imkanı olmadığını söledi..öle olunca yapcak bişey yok.. bildiğimi yazdım..yoksa istermiyim bende.. vebalini düşününce..

esrayagmur arkadasıma katılıyorum...
evet arkadas gercekten zor durumda,tabıkı yaptıgını tasvıp etmez kımse ama burada konumuz bu değil...Bu ayrıca bıze düşmez Allah ıle onun arasında olan bırsey...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…