Kürtaj olmaj gebeliğe engel mi

bluesky16ss

Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2022
37
9
34
Merhaba kızlar 19 yaşında Bi kürtaj 20 yaşında Bi kürtaj ve 21 yaşında Bi düşük yaptım şuan 32 yaşındayım 21 yaşından beri hiç gebe kalmadım eşimden ayrıldığım için şuan tekrar evlendim 32 yaşında şuan hamile kalamıyorum acaba geçmiş zamandaki yaşadıklarim gebe kalmama engelmi

Kürtaj gebeliğe engel olsa doktorlar öncesinde söylerdi . Ancak engelli vs olduğu için mi kürtaj oldunuz? Yoksa kendi isteğinizle miydi?

Merhaba kızlar 19 yaşında Bi kürtaj 20 yaşında Bi kürtaj ve 21 yaşında Bi düşük yaptım şuan 32 yaşındayım 21 yaşından beri hiç gebe kalmadım eşimden ayrıldığım için şuan tekrar evlendim 32 yaşında şuan hamile kalamıyorum acaba geçmiş zamandaki yaşadıklarim gebe kalmama engelmi
kurtaj degıl de kurtaj sonrası enfeksıyondan falan yapısıklık olabılıyo bı saglık sorunun olmadıysa bısı olmamıstır tahmını eger cektırebılrısen bı hsg cektır derım. bi de hormonlarına baktır. sen de etkensın tamam da esın de baktırsın bı spermıne . sorunun nerde oldugu bellı degıl hatta ortada sorun bıle olmayabılır:) zamanını beklıyodur. benım de kurtajla sonuclandı gebelıklerım bısı olmadı cok sukur.

Hormon testi yaptirdim bakalım sonuçlarını alicam ultrason la rahmime baktirdim birsey çıkmadı sorun reglm de düzenli 1 gün bile gecikmiyor ki hamilemiyim diye sevineyim🤣

Eşimin Bi çocuğu olduğu için ilk önce ben muayene olayım dedim benim sonuçlarım çıkınca onada baktiricaz

Engel değil hatta rahim temizlenir kurtajda.. stres yapmayın herşey normal çıkarsa kalırsınız hamile merak etmeyin.

kurtaj degıl de kurtaj sonrası enfeksıyondan falan yapısıklık olabılıyo bı saglık sorunun olmadıysa bısı olmamıstır tahmını eger cektırebılrısen bı hsg cektır derım. bi de hormonlarına baktır. sen de etkensın tamam da esın de baktırsın bı spermıne . sorunun nerde oldugu bellı degıl hatta ortada sorun bıle olmayabılır:) zamanını beklıyodur. benım de kurtajla sonuclandı gebelıklerım bısı olmadı cok sukur.
Canım bir şey sorabilir miyim aynı sorun bende de oldu yani doktorum kürtaj yaparken içerisi yapış yapış dedi ne yapmam lazim

Canım bir şey sorabilir miyim aynı sorun bende de oldu yani doktorum kürtaj yaparken içerisi yapış yapış dedi ne yapmam lazim
eger hsg cektırırken acılmayacak bı yapısıklıksa histeroskopi ameliyatı olman gerekebılır sen bı dr una danıs:) o sana yol cızer.

Geçmişteki kürtajlarınız kazıma yöntemi miydi vakum yöntemi mi?
Vakum yönteminde doktor hic sorun olmuyor hemen bile kalınabilir diyor kazıma yönteminde bazen böyle durumlar olabiliyormuş

Doktora göründünüz mü ne diyor

X