Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba arkadaşlar ..Kürtaj hakkında bana bilgi verebilir misiniz ?? İlk kürtajım olucak ve nası çok acıyor mu ? Sonrasında ne gibi sorunlar yaşanıyor ? Nolur beni bilgilendirin bide çkalede oturan varsa aranızda tanıdık poliklinik ismi söylerseniz çok sevinicem

Merhaba arkadaşlar ..Kürtaj hakkında bana bilgi verebilir misiniz ?? İlk kürtajım olucak ve nası çok acıyor mu ? Sonrasında ne gibi sorunlar yaşanıyor ? Nolur beni bilgilendirin bide çkalede oturan varsa aranızda tanıdık poliklinik ismi söylerseniz çok sevinicem

ben bundan 6ay önce boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum.Genel anesteziyle yaptılar.Aşağı yukarı 15 dakika sürmüş.Korkunu çok iyi anlıyorum ama inan hiç bir şey hissetmiyorsun.kürtajdan iki saat sonrada kalkıp eve gittim.İnan bana başka da hiç bir sorun yaşamadım.Sadece insan psikolojik olarak etkileniyor bunun dışında fiziksel bir acı duyulmuyor.

bu mesajından birkaç saat öncesinde de test yapıp hamile olmadığını yazmışsın, çok ilginç:26:

ben 14 aralık da boş gebelik nedeni ile kürtaj oldum. sorum su:
sağ kasıgımda sanki içerde bişi bacagımı katladıgımda arada sıkısıyo bi de küçük karın dediğimiz bölgemde sanki gaz varmıs gibi şişkinlik var.
ayın 19 unda kontrole gittim karnımdan ultrasonla baktı hersey normal dedi. o güne kadar sadece lekelenmem oolmustu. dr dan geldiğimden 1 gün sonra günlük 1 ped kadar kanamam oldu ve dün bitti. sizce bu sağ kasık olayı normal mi çok korkuyorum cevap lütfen

merhaba arkadaşlar ben d perşembe günü kürtaj olcam.adet tarihime göre 8 haftalık ama 5 haftalık gözüküyo kalp atışı durdu ve gelişmiyo umarım benim kürtajım da rahat geçer.ne kadar ücret ödediniz?

Arkadaslar kurtaj olali 20 gun oldu.Kasiklarimda zaman zaman agri ve kramplar oluyor.
Morlaim cok bozuk.Bir problem daha kaldiricak halim kalmadi.
Icinizde boyle agrilar yasayan oldumu?NE zaman gecti.Benmki cok uzun sure surmemismi.Hala adette olmadim:KK43:

arkadaşlar ben izmi karşıyakada kadın doğum asistanıyım küretajla ilgili merak ettikleriniz olursa yardımcı olmaya çalışırım

Arkadaslar kurtaj olali 20 gun oldu.Kasiklarimda zaman zaman agri ve kramplar oluyor.
Morlaim cok bozuk.Bir problem daha kaldiricak halim kalmadi.
Icinizde boyle agrilar yasayan oldumu?NE zaman gecti.Benmki cok uzun sure surmemismi.Hala adette olmadim:KK43:

öncelikle geçmiş olsun sanırım artık ağrılar geçmiştir adet müdahaleden bir ay veya 45 gün sonra olursun

herkese merhabalar. bebeğin kalp atışları durduğundan bende 35 gün önce kürtaj oldum. kürtajdan sonra herhangi bir problem yaşamadım. 10 gün sonra kontrole gittim bi de patoloji sonucumu verdiler bi problem yok şükür doktorum ilk adetinden sonra istiyorsanız korunmayabilirsiniz sadece stres yapmamalısın dedi.kürtajdan sonra daha adet olamadım ama 2 gündür kasıklarımda bir ağrı bir ağrı gece uyutmadı bile anlayamadım.hiç böyle bir kasık ağrısı çekmemiştim. böyle bir problem yaşayanınız var mı aranızda?yarın doktoruma gideceğim bakalım...

beyacim merhaba.Benimde kasiklarimda agri oluyor bazen.
Benim 42. gunum hala adet olmadim.Doktora gittiysen ne dedi bilgilendirirmisin beni?
esedas sana ozelden msj attim aldinmi bilmiyorum.Yardimci olursan cok sevinirim hala adet olmadim.
Doktor islemden sonra 50 gune kadar bekle dedi 1 haftam kaldi ya olmazsam diye cok endiseleniyorum :KK43:(
Allah hepimize sifa versin.

beyacim merhaba.Benimde kasiklarimda agri oluyor bazen.
Benim 42. gunum hala adet olmadim.Doktora gittiysen ne dedi bilgilendirirmisin beni?
esedas sana ozelden msj attim aldinmi bilmiyorum.Yardimci olursan cok sevinirim hala adet olmadim.
Doktor islemden sonra 50 gune kadar bekle dedi 1 haftam kaldi ya olmazsam diye cok endiseleniyorum :KK43:(
Allah hepimize sifa versin.

merhabalar doktora gittim ultrasonla baktı herhangi bir sıkıntı yok 1 hafta daha olmazsan gel dedi. stres yok, üşütme yok dedi. bir operasyon geçirdiğin için elbete ki düzensizlikler olacaktır dedi.bakalım artık inşallah en kısa süre de bende adet olurum, sizde adet olursunuz inşallah...

Cok sevindim canim.Iyiki gittin icin rahatlamistir.Allah hepimize sifa versin insallah.
Bende bugunde bir belirti yok.Burdan haberleselim yine olurmu.

Alerjik rinitim var...geçen 3 hafta içinde bir kortizon iğnesi ve 10 kez gebelike tehlikeli olması muhtemel ilaçlar kullandım...her zamanki gibi korunmuştum bu ay ama ilaçlardan mı bilmiyorum zamanı tutturamamışım ve şu anda 4 hafta 4 günlük gebeyim...
2. hamileliğim 5 yaşında oğlum var,2.bebeğide düşünüyordum ama alerjik dönemim bittikten sonra..çünkü mecburen ilaç almam gerekiyor...ki ilaçlarda çok ağır.

2 doktora danıştım..bi sorun varsa vücut atar diyo,ama 40 gün dolmadan yani kalp atışı oluşmadan alınmasına karar verdik..eşimle.

keşke ilaçsız dayanabilsemde buna gerek kalmasaydı...

Yüce rabbim...hiçbirşeyin bizim tarafımızdan planlanamayacağını tek yaratıcının kendi olduğunu böyle zamanlarda da gösteriyor bize...

:44:Kızlar 2 çocuğum var allah bağışlarsa,22 şubatta adet oldum sonra ilacıma devam ettim olmam gereken zamanı geçti şu an 6 haftalık hamileyim :KK53: dr a gittim isteğe bağlı kürtaj yapamayız dedi.ben ve eşim bu bebeği istemiyoruz aslında ben istiyorum ama şu an 3 bir bebek bakabilecek durumum yok bu 1 diğeride hamile olduğumu bilmeden önce çok ilaç kullandım ben bu da beni korkutuyor ama dr alamayız dedi ne yapıcam ben nereye gidicem şimdi ???:KK53::KK43:

:44:Kızlar 2 çocuğum var allah bağışlarsa,22 şubatta adet oldum sonra ilacıma devam ettim olmam gereken zamanı geçti şu an 6 haftalık hamileyim :KK53: dr a gittim isteğe bağlı kürtaj yapamayız dedi.ben ve eşim bu bebeği istemiyoruz aslında ben istiyorum ama şu an 3 bir bebek bakabilecek durumum yok bu 1 diğeride hamile olduğumu bilmeden önce çok ilaç kullandım ben bu da beni korkutuyor ama dr alamayız dedi ne yapıcam ben nereye gidicem şimdi ???:KK53::KK43:

10 haftaya kadar kürtaj yasal. Belki gittigin doktorunun böyle bir prensibi vardır. Gerçekten kararlıysan kürtaja başka güvenilir bir doktora gidebilirsin ama unutma Tayyip başkan 3 çocuk diyor :p

Tay yeap bakacaksa eğitiminden sağlığına kadar her şeyi ile ilgi,lenecek ise herkes doğurur......

zaten tıbbi bir sorun olmadığı müddetçe yapmıyor ne devlet hast.ne özel hast....ya da klinikler
artık kürtaj sadece özel muayenehanelerde yapılıyor muş..... muhtemelen ben de aldırmaktan vazgeçiyorum.istemiyordum zaten böyle bir şeyi fakat mecburiyetler söz konusuydu :26: ...

Bende cok istegerek 4 gözle bekleyerek hamile kalmistim.
7 haftalikklen kalp atislari belli olmadigindan ve kese bozuldugundan , cuma günü aldirmak zorunda kaldim. Yani icimde ölmüs zaaten ve aldilar.
Su an ikinci gün pek iyi degilim, aslinda iyi gecti kürtaj, ama dün kalktim islendim bugün agirilarim var ve sanki idrar yolarim iltaplandi, yaniyor cünkü :KK43:

Simdi sizlerden bilmek istedigim

neler yemek icmek yapmak iyi gelir.

Neler hic iyi gelmez ??? Cvp larinizi bekliyorum.

Tskler....

4 gözle adetimi bekliyorum ve bidaha hamile kala bilmeyi ümit ediyorum, saglikli ve hayirli bir sekilde...

insallaaaaahhhhhh

X