Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben de bi kürtaj oldum düşük sebebiyle akabinde dr 3 ay korun dedi yasmin verdi ben 5 ay korundum
Şu an hapı bırakalı 6. ay oldu fakat hala bebiş yok kısmet bakalım bekliyos

13aylık bir oğlum var hiç beklemediğim anda hamile kaldım ne yapacağımı bilemiyorum doğursam ikisine birden nasıl bakcam çalışıyorum kürtajında günah olduğunu biliyorum çok korkuyorum ondan da bir akıl verin ne yapcam ben:1shok:

canım ben ilk 2 gebeliğim 7 haftalıkken düşükle sonuçlandı sonraki 8 haftalıkken kalp atımı duyulmadığı için kürtaj yapıldı. sonra araştırmalardan sonra rahim zarının ince olduğu ve bebeği tutamadığı teşhis edildi ilaçlarla tedavi oldum şu anda 11+5 günlük bebeğimi bekliyorum kürtajdan sonra 11 ay sonra hamile kaldım Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah :ecrin_bebek::Saruboceq:

Allah yardımcın olsun canım ama lütfen aldırma demek ki ondada bir hayır vardır. senin yerinde olmak isteyen o kadar çok insan varki olması için neler yapılıyor bir bilsen ben çok çektim 3 bebeğimi kaybettim şimdi hamileyim ve o kadar tedirgin günler geçiriyorum ki lütfen iyi düşün ger. dönüşü olmayan bir şeye karar vereceksin umarım hayırlısı olur senin için

seni o kadar iyi anlıyorum ki yaşadım çok zor günler geçirdim eğer ilk düşükse yaşadığın biraz beklemeni tavsiye ederim hem rahmin dinlenir hemde toparlanırsın adet olman şartmış dr öyle söylemişti ama en az 2 ay beklemeni tavsiye ederim tabi kendini hazır hissediyorsan hayırlısı olur inş :Saruboceq: :Saruboceq:

evet canım haklısın desteğiniz için sağol bebeğim küçük olduğu için nasıl bakarım düşüncesindeyim biraz büyük olsaydı 3yaşında falan hiç sorun değil doğumumu sezeryanla yaptım 2sene diyolarya vücudun kendini toparlaması ALLAHım hayırlısını versin diyorum ALLAH isteyen herkese versin zor bir durum gerçekten hiç beklemediğim anda olduğu içinde şaşkınım adetimi beklerken hamile olduğumu öğrendim ne yapalım ALLAHın dediği olur:Saruboceq:

Arkadaşlar bugün kürtajın 44. günü ve hala gelen giden yok. Doktor 4 gün önce gelmek üzere demişti ama tık yok. Ben de beta hcg testi yaptırdım 496 çıktı sonuç yaa. Daha bu hormonlar beni terketmemiş bundan mı olmuyor acaba? Bu kadar uzun süre bu hormon kalır mı vücutta 44 gün oldu yoksa bir yapışıklık falan mı oluştu acaba? Zaten dört sene üstüne zar zor aşılamayla hamile kaldım öyle bir şey varsa ömrü billah bir daha hamile kalamam herhalde. Çok üzgünüm çok
Buradan da araştırdım genelde herkes en geç 42. günde falan olmuş. Benimki kadar geciken var mı acaba?

arkadaslar hepinize gecmis olsun bende 7 haftalık bebegimi düsürdüm ve kürtaj oldum.2 ay ara vermek yetrli olurmu icimdeki heves kırılmadan tekrar anne olmak istiyorum help me

hanımlar bende 2 kez kürtaj oldum hemde 3 ay ara ile 8 haftalıktı iki bebeğimde eşim istemedi düşünbiliyomusunuz.bazılarının çocuk sahibi olabilmek için servet harcadığı bebeği benim eşim maddi sorunlar var die istemedi.şimdi ondan okadar çok nefret ediyorum ki evli olduğum sürece o istesede bende çocuk yapmıcam dünyanın en güzel mutluluğunu annelik hakkımı aldı benim.onu asla affetmicem görüyorumki burda kürtaj olanlar hep sağlık sorunu nedeniyle istemeyerek aldırmış bizimki resmen keyfi oluyor.ben bu günahın bedelini nasıl öder hesabını allaha nasıl veririm.acaba tekrar çocuğum olurmu 3 ayda ik kürtaj tehlikelimidir.

merhaba arkadaşlar...
Ben 2 sene önce kürtaj oldum,1.5 sene korundum sonrasında. şuanda korunmuyorum ama hala gelen giden yok ilk hamileliğimdi kürtaj oldum. Benim gibi ilk hamileliğinde kürtaj olup sonrasında hamile kalanınız var mı,lütfen paylaşsın benimle... Moral bulmaya çok ihtiyacım var... Doktora göre rahimde bi sıkıntı yoke,eşimde de yok ama olmuyor acaba bi daha olmaz mı diye çok korkuyorum ne olur biri bişey söylesin...

merhaba arkadaşlar...
Ben 2 sene önce kürtaj oldum,1.5 sene korundum sonrasında. şuanda korunmuyorum ama hala gelen giden yok ilk hamileliğimdi kürtaj oldum. Benim gibi ilk hamileliğinde kürtaj olup sonrasında hamile kalanınız var mı,lütfen paylaşsın benimle... Moral bulmaya çok ihtiyacım var... Doktora göre rahimde bi sıkıntı yoke,eşimde de yok ama olmuyor acaba bi daha olmaz mı diye çok korkuyorum ne olur biri bişey söylesin... senağlama

geçmiş olsun canım,ve moralinı bozma,benim yakın arkadaşim ilk gebelikte kurtaj olmuş,ve sonra dr tavsiya ile 6 ay korunmuş,vücüdün toparlasın diye,yoksa düşük olmasını riski yüksektir,ve dr dediki normalde eğer hiç korumnazsan dahi gebe kalma şansını yüzde 40,yane okadar da kolay değilmiş,korunyorsan ilacinı bıraktıktan sonra,gebe kalamıyorsun ilacin etkisi belli süre devam ediyormuş,ve kişi kişiye değişyormuş,şu an o arkadaşimın iki çocuğu var ve gayet sağlıklı,dr bir sorun yok diyorsan o zaman 1 hafta adet önce ve sonrası,gebelik kalması şansı çok zayif,diğer zamanlarda daha yüksektir,eminim hamiş haberleri senden çabucak gelecek,a.s.

canım öncelikle mesajın için çok teşekkürler,benim için iyi bir moral yüklemesi oldu inan. Kime sorduysam senin söylediklerine eşdeğer şeyler duyuyorum ama yine de içimden bu kuşkuyu atamıyorum,İnşallah dediğin gibi olur ve en kısa zamanda sizinle güzel haberlerimi paylaşırım...:a015:

O yüzden sordum ben de.. Çok korkunç bir şey göz göre göre bunu yapmak.. Cevabınız için teşekkürler a.s.

O yüzden sordum ben de.. Çok korkunç bir şey göz göre göre bunu yapmak.. Cevabınız için teşekkürler a.s.

zorunlu olarak yaptıranlar da var,benim gibi... ama haklısınız çok korkunç bişey... ömür boyunca üzerinizden atamıyorsunuz etkisini... umarım siz de bu kötü tecrübeyi yaşamazsınız...

slm bend egeçemn hafta kürtaj oldum bebeğimin kalbi durmuştu. genel anestezi ile oldum hiç hissetmedim.. 3 ay korunun dedi.. sonra tekrar gebelik deneyin dedi.. çok kötü bi durum çok üzüldüm ama hayırlısı...

5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor.

Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi hissedebiliyorum. Bir kız olacağım ve baharda çiçekleri seveceğim.

19 Ekim: Biraz büyüdüm. Kımıldamam mümkün değil. Annem henüz farkında değil ama onun kanıyla besleniyorum. Kalbini dolaşıp gelen sımsıcak kan bana geliyor. Beni sevecek bir kalbin kıpırtılarını şimdiden hissediyorum. Annem beni çok sevecek. Annem için güzel bir sürpriz olacağım.

23 Ekim: Hiç göremediğim bir el ağzımı biçimlendirmeye başladı. Dudaklarımda onun dokunuşunu hissediyorum. Bu "el"in dokunduğu yerler dudağım damağım oluyor. Düşünün bir yıl sonra bu elin dokunduğu yerde tebessümler açacak, güleceğim. Dudağımdan ve dilimden sözler dökülecek. Herhalde önce "Anne!" diyeceğim. Anne duyuyor musun beni? Seninle konuşacağım. Sana güleceğim. Kimilerine göre hâlâ daha var değilmişim… Nasıl olur? Varım ve gülücükler sunacak dudaklarım da olmak üzere ya… Hem sonra bir ekmek kırıntısı ne kadar küçük olursa olsun yine ekmektir. Öyle değil mi anneciğim? Ah bir konuşabilsem!

27 Ekim: Bugün pek mutluyum. İçimde tatlı bir kıpırtı başladı. Artık bir kalbim var. Kalbim atmaya başladı. Hayatım boyunca böyle atıp duracak. Sevgilerle dolduracağım kalbimi. Tıpkı anneminki gibi... Annem bedeninde iki kalbin birden atmaya başladığını bilseydi ne kadar sevinirdi! Duyuyor musun anne?

2 Kasım: Her gün biraz daha büyüyorum. Kollarım ve bacaklarım da biçimlenmeye başladı. Hele bir büyüsün kollarım bak nasıl kucaklayacağım seni anneciğim. Şu ayaklarım da tamamlansın da, beraber çiçekli bahçemizde yürürüz. Belki birlikte okula gideriz.

12 Kasım: Ah evet… Bunlar, bunlar ne kadar sevimli ve küçük şeyler. Aman Allahım parmaklarım da çıkmaya başladı. Bunlarla çiçek toplayacağım, annemin elini tutacağım, kalem tutacağım. Belki de güzel . bir şiir yazacağım. Anneciğim, orada mısın? Ellerimi ellerinin arasına koymak için sabırsızlanıyorum.

20 Kasım: Oh, nihayet.. Annem doktora gitti. Burada olduğumu öğrendi.. Yaşasın! Doktor teyze özel bir cihazla gördü beni. Ultrason diyorlarmış. Resmimi bile çekti. Sevinmiyor musun anneciğim? Seneye kalmaz kollarının arasında olacağım…

25 . Kasım: Artık babam da burada olduğumu biliyor. Fakat henüz kız olduğumun farkında değiller. Onlara sürpriz yapacağım..

10 Aralık: Bugün yüzüm tamamlandı. Artık iki güzel gözüm, bir küçük burnum, dudaklarım ve yanağım var… Anneme benziyorum galiba…

13 Aralık: Artık çevreme bakabiliyorum. Etrafım çok karanlık ama olsun. Yine de mutluyum. Yaşıyorum ve varım. Kısa bir süre sonra gün ışığını görebileceğim, renkleri ve çiçekleri tanıyacağım. Rüyamda gördüm. Dünyada gökkuşağı diye bir şey varmış.. Onu çok merak ediyorum.. Anneciğim, babacığım sizin yüzünüzü de göreceğim. Tanışacağız…. Mutlu olacağız. Gülüşeceğiz..

24 Aralık: Kulaklarım daha iyi duyuyor artık. Anneciğim, senin kalbinin seslerini duyuyorum. Benim kalbimin atışlarını da sen duyabiliyor musun? Hatta sesini bile tanıyabiliyorum. Sesin ne kadar tatlı… Hiç duymadığım bir şey bu… Güzel ve sağlıklı bir kız olacağım. Kollarında uyuyacağım, yüzüne bakacağım, o tatlı sesini dinleyeceğim. Benim için ninni de söyleyecek misin anneciğim? Sen de beni özlüyorsundur . mutlaka… Beni koklayacaksın.. Çok seveceksin, değil mi?

28 Aralık: Anne burada bir şeyler oluyor. Doktor abla neden mutsuz bakıyor böyle... Sen acı çekiyor gibisin. Kalp seslerin değişti... Sustun. Benimle niye konuşmuyorsun anne? Anne… Anne… Anneciğim… Yüzümde soğuk bir şey hissediyorum. Anne, yüzümü parçalıyorlar... Anne bir şeyler yap… . Anne… Kolumu çekiyorlar anne… Canım yanıyor anne... Anne… Ayaklarımı parçalıyor bu şey anne... Beni sana bağlayan damarı kopardılar anne… Anne kalbimi parçalıyorlar… Anneciğim… Anne… Anne… An…

Ah! Kürtajınız ta-mamlandı hanımefendi. Geçmiş olsun !..

Bir Bebeğin Yarım Kalmış Günlüğünden - Duygusal Hikayeler - Hikaye, Hikayeler, Makaleler, Aşk Hikayeleri, Yaşanmış Hikayeler, Sevgi Hikayeleri, Efsane Hikayeleri, Duygusal Hikayeler, Dostluk Hikayeleri, Dini Hikayeler, İslami Hikayeler, Komik Hikayel

bir önceki mesaja istinaden yazma ihtiyacı hissettim.
ıslam dini açısından kürtaj bebeğin anne karnında ölmesi veya müslüman bir kaç doktorun hamileliğin devamının annenin ölümüne sebep olacağına hükmetmesi ile caiz olan bir durumdur. bunun dışında kürtaj bebek isterse 1 haftalık olsun cinayettir. Fıkhi mezheplerin tamamında anne karnındaki bebeğin bilerek öldürülmesi durumunda hadd (cezai yaptırım) uygulanacağı hükmü vardır. Yukarıdaki sebepler dışında kürtaj yapan doktor anne razı bile olsa cinayet işlemiş sayılır.
Günümüzde en çok bebeğin özürlü olması ihtimali sebebiyle kürtaj uygulanmaktadır. Ama bu da sağlam bebeği aldırmaktan farklı değildir. çünkü sağlam doğanın sağlam yaşama garantisi yoktur. ne yani bebeğimiz sağlıklı doğsa ama 3-5 aylık ya da 1-2 yaşında hastalık veya kaza ile özürlü hale gelse onu öldürecek miyiz. Kaldı ki arkadaşımın doktoru down sendromlu diye bebeği almaya kalkmıştır ama dünyalar tatlısı bir bebek doğdu. Bana ise kızım doğduktan sonra gittiğim doktor bölünmüş rahmin var adet düzensizliğin var kızını bilmesem bu rahimle asla doğuramazsın derdim dedi. halbuki ben ilk gece hamile kaldım.:kedi: anlatmak istediğim doktorlar her zaman için önceki durumlara bakarak konuşurlar fakat her birimiz biriciğiz ve doktorların yanılma ihtimali her zaman vardır.
kürtajla ilgli daha acı bir şey anlatayım. bir hanımla tanıştım yaklaşık elli yaşında. özürlüler haftası ile ilgli konuşma yapıyordum teyze yanıma geldi. dedi ki benim de 20 yaşında özürlü bir kızım var. ama kendim yaptım. nasıl olurdu. çok şaşırdım. insan kuzusuna nasıl kıyabilir. anlatmaya başladı. 25 sene önce hamile kaldım doktor muayenede bebeğin sakat doğacak alalım dedi ve kürtaj oldum. sonra 4 sene sonra tekrar hamile kaldım ve bir kızım oldu. 3 yaşına kadar gayet sağlıklıydı. konuşması zekası her şeyi çok güzeldi. bir gün uyuttum babası diğer odada otururken pazara gittim 1 saat sonra geldim baktım ki beşikteki bebeğimin gözlarinin siyahı yok kaskatı kesilmiş. hemen doktora gittik. ama çok geçti kızım soğuk havale geçirmiş ve artık bedensel ve zihinsel engelli olmuştu ve konuşamıyordu. ben sakat diye kendi yavruma kıydım Allah da bana bu imtihanı yaşattı dedi ağlaya ağlaya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…