Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kızlar 40 gün önce kürtaj oldum hala adet olmadım.doktor söktürücü verdi.bittikten sonra 1 hafta bekle.olmazsa yine gel dedi. çok korkuyorum ben
sorunmu var acaba

Benimde 20 gün oldu bekliyorum kasıklarım arada dayanılmaz ağrıyor...

ben de kürtaj olalı 3,5 ay olcak ben de adet oldum yani hamiş değilim ( öyle üzgünümki hala ilk günkü gibi acı hissediyorum.allahım kimsenin başına vermesin

kzıalr bende geçen ayın 25 inde kürtaj oldum ve inanılmaz kasık ağrılarım var resmen kıvranıyorum sizdede oldumu

kzıalr bende geçen ayın 25 inde kürtaj oldum ve inanılmaz kasık ağrılarım var resmen kıvranıyorum sizdede oldumu

canım kasık ağrın çok varsa hemen doktoruna git derim..
çünkü kıvranıyorum diyosun.. ihmal etme bence..
bende hiç ağrı sızı olmadı.. kürtajdan sonra kanamam bile olmadı desem yeridir..
zaten doktorun verdiği ilçalarda ağrımı kesti hemen..
sadece ilk adetimi çok sancılı oldum o kadar..

kızlar 40 gün önce kürtaj oldum hala adet olmadım.doktor söktürücü verdi.bittikten sonra 1 hafta bekle.olmazsa yine gel dedi. çok korkuyorum ben
sorunmu var acaba

sorun yoktur canım..
ilk adet süresi uzayabiliyormuş..
sonra düzene girer diyolar..
ben tam 40 dünde oldum ilk adetimi.

Merhaba arkadaşlar ben yeni kürtaj oldum.bebeğim 2 aylık olmuştu ve karnımda öldü. Nedeni de bulunamadı kan pıhtılaşması dedi doktorum. Hemen hamile kalabilirsin dedi doktorum ve bana aspirin önerdi şimdi kullanıyorum bakalım bebek çok istiyorum.inş bu sitede benim gibi olanlar hemen çocuk sahibi olur

Canım bendede oluyor her zaman değil ama arada oluyo çok kötü bişi bazen ilişkide bile ağrı oluyo napcam bilmiyorum adetimi bekliyorum ondan sonrada rahatlamazsam gidicem tekrar..

Bende parça bırakmışlar karnımda yarın tekrar kürtaja gidicem neden oldu böle bişi anlamadım..

22 ayn içindeyız kurtaj olduktan sonra hala hamile kalamdım bi sorun görunmuyor ama olmuyor vermeyıncerabbım vermıyor işte.kurtajın sonrasını sormuşssun.narkoz çokagır gelmiş bana 2saatte zor ayıltmışlar be karnım agrıyor bebegımı aldılar dıye sayıklamişim anneme eşime.birdaha yaşamkistemdımhaytımda tattıgım en buyuk acı geldı bana.bebgımın kalp atışları durmuştu oyuzden kurtaj olmuştum buarad.dusukyapmk kurtajdan daha kolay dıye duymuştum.bide benım sağlıklı temuz bı kurtaj olmamiş yaklaşık 5 6 ay çok sıkıntı cektım kanmalrım durmadı diycek kadr çoktu.en fazla 10gun temız kalıyodum sonrasında yıne bı kanama oluyordu.eylulde gıttıgım doktrpum yuksek dozda antıbıyotık verdı ve içerde kaln parcayı atabıldım.sonrasındada yara oluşmuş 1yıl kadrda onunla ugraastık.doktorlar farkedemdıler yarıyı en sonunda gıttıgım doktor farkettı ve temmuzda yarayı dondurttuk.yanı kısa ve öz olark dıyecegım iyi doktora denk gelmk lazım Allah herkese kolaylık versın ve en yakınzamanda bebiş versin

Bende parça bırakmışlar karnımda yarın tekrar kürtaja gidicem neden oldu böle bişi anlamadım..

parca diildir de pıhtı olusmus olabilir, vucut atamayinca içerlerde bir yerlerde kalıp önce agrı,daha sonra da iltahaplanma yapabiliyormus. bayıltmadan alabilirler, korkma

parca diildir de pıhtı olusmus olabilir, vucut atamayinca içerlerde bir yerlerde kalıp önce agrı,daha sonra da iltahaplanma yapabiliyormus. bayıltmadan alabilirler, korkma

evet canım kan birikmiş içerde rahim yapışmış onu açıp kanı akıttılar senin başınada geldimi böle bişi?Neden oluyor acaba bünyemi yapıyor yoksa doktor hatasımı?Cumartesi yine gideceğim yapşıklık ne durumda inşl tekrarlamaz.....:Saruboceq:

1 kere adet gördükten sonramı hamilemi kaldın canım hayırlı olsun...

canım sen hangi dr lara gitmiştin izmirde

merhabalar, 12 gün önce 11 haftalık bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum. 1 hafta sonra kontrole gittim doktorum 1 ay korunmamın yeterli olacağını söyledi.merak ettiğim kürtajdan sonra hamile kalmak için adet olmak şartmı yani adet olmadan hamile kalınırmı? bu konuda bilgi paylaşırsanız sevinirim.mirmirmirmir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…