Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kızlar bende geçen sene kürtaj oldum uzun süre kahverengi akıntım devam etti. meğerse parça kalmış bende ama allahtan farlutal diye bir hap sayesinde kendiliğinden düştü 3 ay sonra ama. bu arada dr.lara gittim ultrasonda göremediler parçayı ama benters giden birşeylerden şüpheleniyordum. bir gün kasık ağrısı ayak ağrısı derken sabaha kuvvetli hapşırmayla birlikte baş parmak büyüklüğünde bir parça kendiliğinden düştü ondan sonrada kahverengi akıntılarım bitti. dikkatli olun kahverenği akıntınız uzun zaman sürerse parça kalmış olabilir bir ultrasonda gösterin. ikinci bebeğimde benim kendiliğinden bütün olarak düştü içerde parça kalmadığı için hemen temizlendim. aklınızda olsun uzun süren kahvreneği akıntı parça kalmış olabileceğine işarettir kızlar. geçmiş olsun hepinize

kızlar ben kürtaj olalı 3 hafta bıttı kanamam 10 gunfalan surdu bende 2 kere 10 dk kondusyon bısıkletı kullandım tekrar kan geldı 15 gun falanda tamamen bıttı..ben druma kontrol için tekrar geleyımmı dıye sordum ama hıc gerek yok dedı ben yınede rahat edemıyorum hepınız gıttınızmı kontrole?
kurtaj sonrasında mutleka kıst olustuğunuda duydum doğrumudur

arkadaşlar;
bende pazartesi günü kürtaj oldum. sadece o gün kanamam oldu.. o da çok değil.
şuan kanamam falan da yok. olmaması normal mi?
yani doktor kanaman olabilirde olmayabilirde dedi ama ne bilim tedirgin oluyorum işte ister istemez...
ağrım sızımda yok çok şükür..
doktor korunma falan da vermedi. hemen hamile kalabilirsin de dedi (İNŞALLAH)

bir yorum yapabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar.........

Selam canım çok geçmiş olsun :-( bende dün kürtaj oldum 6 haftalıktı tam ama kesem bozulmuştu ve bhcg değerim tamamen düşmüştü yani herşey bitmişti.

Bendede sadece kürtaj olduğum akşam kanama oldu sonrası hiç yok. Bir hafta sonra kontrole gidicem.Normaldir sanırım sonuçta yeni bir gebelik ve doktorun rahimi temizlemesiyle alakalı diye biliyorum.

Doktorunun korunma vermemesi dikkatimi çekti çünkü bana en az üç ay beklemelisin dedi. Nasıl geçicek bilmiyorum. :çok üzgünüm:

Birde bu durum kan pıhtılaşmasından da kaynaklanabiliyormuş sana dotorun bahsettimi. Bana bir dahakinde aspirin kullanıcaz birkaç ay dedi bende biras araştırınca kan pıhtılaşmasında kullanıldığını öğrendim canım.

Dilerim en kısa zamanda hamiş kalırsın, bende tüm isteyenler de :Saruboceq: :Saruboceq:

saol canım iyi dileklerin için, inşallah sende en yakın zamanda hamile kalırsın. bebeğini kucağın alırsın...
valla doktorum kan pıhtısından falan bişey bahsetmedi hiç.. biz kalp atışını duyamamıştık, kese falan bozulmuştu artık ve aldı doktor :çok üzgünüm:
15 gün sonra bi kaç test istedi, onları yaptırıcam ve tekrar gidicem bakalım.
rahimde hasar kalmadı da onun içinmi korunma vermedi acaba doktor bana.
çünkü en az 2-3 ay koruma veriyolar doktorlar rahimin toparlanması için..
orası benide şaşırttı canım.
zaten hemen kalınmaz ki; belki doktor tekrar korunmayı bıraktıktan sonra strese girmiyeyim diye hiç korunma vermedi, bilemiyorum ki..
hakkımızda hayırlısı artık...

Hayırlısı artık herkeste farklı olabiliyor tabii, bekliycez mecbur :-(

arkadaşlar dediğim gibi kürtajın ilkgünü biraz kanamam olmuştu sonra kesilmişti.kürtajdan 4 gün sonra çok koyu siyah gibi katı bir akıntı geldi 2 kere..
bende korktum. bu normalmidir kızlar..

merhaba arkadaşlar.6 haftalık hamileyim.doktor kalp atışlarını duyamadı.keseye göre bebek küçük dedi.pazartesiye tekrar çağırdı.eğer yine atmazsa kürtaj olacasksın dedi.ilk bebeğimdi.hem bebeğimden ayrılacak olmanın üzüntüsü hem de kürtaj korkusu...çok kötüyüm moralim çok bozuk.kürtaj nasıl yapılıyo.acı hissediliyomu ne kadar sürüyo. uyutularak mı yapılıyo.tecrübeli iseniz lütfen bana bilgi verin. hazırlıklı olayım.

canım cok gecmıs olsun inşallah kurtaj olmak zorunda kalmazsın.ben hemen hemn 1 ay oldu jurtaj olalalı bende bebeğimi kaybettımsenağlama
ben genel anestezı ıstedım lokal anestezı ıstemedım o koltuğa yatmak bıle benı cok gerıyo cunku genel anestezı olunca hıcbısey hıssetmıyosun 8 dk falan suruyo oncesınde serum verdıler ama o bebegının gıttıği psıkolojısı zaten yetıyo ınsana ben ağlayarak uyandım sonrasındada 1 saat kadar adet ağrısı gıbı cok hafıf bı ağrı oluyo yanı korkulacak hıcbısey yok onemlı olan ınsanın psikolojısı daha kotu
benımde ılk bebeğimdi:1no2:

canım gerçekten çok üzüldüm, öncelikle inşaallah aldırmak zorunda kalmazsın, bebeğin seni umarım ki bırakmaz..
bende bu pazartesi kürtaj oldum, kalp atışını duyamamıştık bizde, kese gelişmiş ama bebek gelişmemişti.. bi kaç gün daha bekleyip tekrar gittiğim doktor kontrolünde herşey bitmişti ve kese bile artık bozulmuştu :çok üzgünüm:
benim ve doktorumun isteği üzerine genel aneztezi ile kürtaj oldum. hiç birşey duymadım. uyandığımda herşey bitmişti ve bende ağlayarak uyanmıştım.. çok hafif adet sancısına benzer ağrın olur oda doktorun vereceği hapla dahada hafifleyecektir. ilk gün biraz kanamam oldu o kadar, sakın merak etme kürtaj bu kadar korkulacak bir şey değilmiş ama tabi onun psikolojisi ağır geliyor insana, en çok o koyuyor zaten.
çok şükür iyiym. allah başka acılar göstermesin..
sende inşallah kürtaj olmak zorunda kalmazsın canım..

selam arkadaşlar, bende geçen mayıs ayında kürtaj oldum gelişimi durmuştu ve ilk gebeligimdi. üzerinden 7 ay geçmesine ragmen adetimde düzelme olmadı hatta çok uzadı günlerim. sadece haziranda düzgündü, ilk üç ay da olur dedi dr. rahim kendini yeniliyomuş, ama okadar uzun sürüyoki şimdi ajandama baktım temmuz agustos, eylül ekim hep bir ay sürüyo Primolut-n ilacı kullanırsam kesilioyo kullanmasam devam
en son kasım 19da başladı 27 de bitti 30 tekrar ve hala devem ediyo burada belim ve karın bölgemkopacakmış gibi agrıyo ve arasıra ateş basıyo bayramadn sonra dr gitcem amaa
anlamıyorum bu düzensizlik kürtajmıdanmı yoksa hormanlardanmı acaba menepoza griyomsenağlama ama daha 22 yaşındayım
acaba bana benzer sorunlar yaşayan varmı aranızda yazarmısınız ltf.senağlamasenağlama

gercekten öyle mi oluyo yaa:1no2: ben de yeni kürtaj oldum daha 1 hafta oldu. ve benim de ilk hamileligimdi ve 23 yasındayım. kontrolümde herseyin yolunda oldugunu söyledi doktorum ama olacak düzensizlikten agrılardan bahsetmedi hic. kürtajdan sonra ilk ne zaman adet oldun canım ya?? bildigim 45 gün icinde olmazsam doktorumu aramam gerektigi. ama ates basması bende de oluyor özellikle geceleri gerci ben cok yeniyim daha tam bilemiyorum. yardimci olursan doktorunun dediklerini paylasırsan cok sevinirim gercekten.umarım hersey yolundadır senin icin :Saruboceq:

canım ööncelikle çok geçmiş olsun rabbim yeniden hamile kalmayı sunsun inş isteyen herkse
kürtajdan tam1 ay sonra oldum bana doktor pek bilgi vermedi sadace ilk 3 ay içinde bikere uzun adet olurmuş rahim yenilensşn diye ama bende çok sürdü.
ben daha neden bebegin gelişimi neden durmuş onu bile bilmiyom o şaşkınlık ve üzüntüden soramadık bile oda söylemedi zaten bidehada gitmdin o dra cnm
burada senin yeni olmuş eger kanama 10günden fazla sürmemesi gerek ona dikkat et
sen neden kürtaj oldun merak ettim cnm
bide ben hala adet görüym yani hiç yoluna girmedi şu bayram bi geçsin hele hayırlısı artık

yeniden çok geçmiş olsun iyi bayramlara.s.:1hug:

saol canım ins. bence tekrar hamile kalmadan önce tetkiklerini yaptır bi daha öyle bir üzüntüyü yasama. ben kendi istegimle aldırdım canım daha dügünüme var tamamen talihsiz bi olaydı benim icin korunmaya ragmen hamile kaldım cook üzüldüm ama baska sansım yoktu senağlama

senağlama:çok üzgünüm::çok üzgünüm:Selam arkadaslar haziran ayinda spiral taktirdim ve kasim ayinda hamile oldugumu farkettim bu nasil olabilir derken ultrasona girdim ve benim salak dr spirali rahim agzina degilde tamamen rahimin disina yerlestirmis ve karnima saplanmis acilen laparoskopi ile almamiz gerek dediler ve ciddi dusuk tehlikesi varmis bu yuzden kurtaj olmamida tavsiye ettiler bende kabul ettim, etmez olaydim 28 kasimda laparoskopi ile beraber kurtaj da oldum ilk iki gun hersey gayet normaldi hicbirseyim yoktu sonra kanamam dengesizlesmeye basladi bu sekilde 10 gun bekledim sonra dr gittim ve benim salak dr muayene bile etmeden bu durumun gayet normal oldugunu ve 2 hafta daha beklemem gerektigini soyledi 13 gun gecesi bu kez sanciyla birlikte cok yogun bir kanamam oldu bende dr yerine hastahane aciline gittim iyikide gitmisim meger kurtaj islemi tam gerceklesmemis iceride parca kalmis ve bu kez ciddi bir enfeksiyon tehlikesiyle karsi karsiya kaldim 12 aralikta tekrar kurtaj oldum 3 gun antibiyotik tedavisi gordum simdi ise kanamam yok denecek kadar az hersey sonunda yoluna giriyor ama yasadigim bu aciyi hayatim boyunca asla unutamam dr hatasi yuzunden az kalsin sagligim ciddi tehlikeye giriyordu allah hickimseyi boyle seylerle karsilastirmasin. Hepinize saglikli gunler dilerim.:Saruboceq:

klava:

ayy cnm çok geçmiş olsun işte bazen tek bi drla kalmamak gerekiyor eger bi anormallik var ve dr fark etmiyosa salakmı nedir bunlar ,drlarada güven yok buzamanda

ACİL YARDIM LÜTFEN
pazartsi günü kürtakj olucam gebelik kesesi bozukmuş kürtaj tecrübelerinizi anlatırmısınız çok korkuyorum

ACİL YARDIM LÜTFEN
pazartsi günü kürtakj olucam gebelik kesesi bozukmuş kürtaj tecrübelerinizi anlatırmısınız çok korkuyorum

canım kesinlikle genel aneztezi diyorum başka da bir şey demiyorum...
en güzeli de hiçbir şeye şahit olmaman..
uyuyup uyanıyorsun.. işte bu kadar..
sonrasında hafif adet sancısı gibi sancılar olabilir ama doktorun verdiği ilaçlarla bunu bile çok yaşamıyosun..
geçmiş olsun, inşaallah çabuk atlatırsın...
acıdan daha ziyade verdiği korku ve üzüntü çok daha büyük oluyor biliyorum. :çok üzgünüm:
ama sakın korkma korkulacak birşey yok, tabi genel aneztezi ile olursan...

Katiliyorum arkadasim sana bencede kesinlikle genel anestezi hicbirseye sahit olmadan olup bitiyor hersey zaten o kurtaj korkusu yetmiyormus gibi birde butun olanlara sahit olmak daha da korkutucu bunu yapmak gercekten cesaret ister ben mecburi iki kez kurtaj oldum ikisinde de genel anestezi oldum :1no2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…