Kurban' tweeti tepki topladı

Bende pek sevmiyorum ama et yiyoruz sonuçta kasaptakiler farklımı kesiliyor sanki,
hem kurban bayramında et yiyemeyen insanlarda et yemiş oluyor en azından yoksa nerde yiyecek kimin aklına gelicek et alıp vermek

Tabiki canım kimse kimseye hakaret etmesin.
Kimse kimsenin inancını, düşüncesini sorgulamasın onlar çok başka şeyler.
Ama herkes inancını,düşüncesini söyleyebilsin, yaşayabilsin.

Yılbaşında hindi kesince aydın, kurban bayramında kurban kesince ilkel oluyosun bu kafalara göre.

Yılın 362 günü kesilip yenen hayvanlar normal, evine yılda bir et girecek kişilerin kestikleri örümcek kafalilik.

Özür dilemeli kendisi. Mesajin yarısının silinmesi yetmez.

Hz.Allah(c.c) Hz. İbrahim'in yaşı ilerlemesine rağmen çocuğu olmamıştı... sınamak için oğlu Hz.İsmail'i kurban etmesini istedi nitekim Allahu Tealanın buyruğunu yerine getirdiği için yüce yaradan gökten koç indirdi...

Kuran-ı Kerim'de de geçen bu ayet ve olay'ın üstüne söz söylenip asırlardır devam eden bir geleneğin bir sünnetin bir farzın polemik konusu olup hayvan haklarına dayandırılması ne kadar doğru?? Amaç burada etten yararlanmak değil farzı yerine getirmek.

Dini gericilik olarak görenlerin Kurban için iyi temenni de bulunmalarını istemek manidar olur zaten.

canımm bende bazen senin gibi düşünmüyorum desem yalan olurr... o hayvanları kesilirken görmek ve kesilirken hem bir çoşku oluyor ,, yüreğimde hem bir hüzün,, ve ağlamaklı tekbirler getiriyorumm.. amaa sonrada inandığım RABBİMİN bir bildiği vardır diyorumm veee etler eve gelene kadar sürüyor o ruh halimm ondan sonra ihtiyaç sahiplerine kendi elimle getirmeler başlıyor sonra kavurma yapıyorumm ve afiyetle indirıyorum mideyeee..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…