Kuran-ı Kerim tefsiri okumak ister misiniz ?

Şu önemli uyarıyı da yapmak istiyorum! Okuduğumuz tefsirden kendi kendimize mana çıkarmayalım aman bu çok tehlikeli! Demek ki bu böyleymiş ben böyle anladım demeyelim!

En önemlisi de Kuran'ı Kerimi önce indirildiği şekilde kendi dilinde mutlaka okuyalım her gün. Tefsir okumamız günlük Kuranı Kerim cüzlerimize ek olarak yapılmalıdır😊

Yanlış yönlendirmekten Allaha sığınırım!
Merhaba cahilliğime verin bende okumak isterim ama kuranı kerim okumayı bilmiyorum tefsir yazdım internete ancak sureler çıkıyor tefsir dediğiniz sureler mi oluyor eğer öyleyse bende okurum 🤲🏻

Merhaba cahilliğime verin bende okumak isterim ama kuranı kerim okumayı bilmiyorum tefsir yazdım internete ancak sureler çıkıyor tefsir dediğiniz sureler mi oluyor eğer öyleyse bende okurum 🤲🏻
Tefsir dediğimiz evet süreler. Kuran zaten süreçlerden oluşan bir kitap. Eğer ilk defa başlıyorsaniz naçizane tavsiyem önce meal okuyun. Tefsir daha kapsamli. Söyle, meal, bir nevi tercume; tefsir yorumlama, daha geniş. Mealde ki bir cümle, tefsirde sayfalarca açıklanmış olabiliyor. Arkadaşlar daha ilmi aciklayabilirler. Siz de değerlendirip, kararınızı verirsiniz

Ama ben giriş kısmını geçip direk fatiha suresinden başladım giriş kısmına dönücem ama fatiha bitince 😬
Olsun okursun 😊
Okumadım daha canım uygulamayı indirdim inceliyodum. Yarına inşallah başlayabilicem heralde
İnşaAllah 😊
Dun 3 sayfa okudum. Cocuklar uyuyunca devam edicem insallah
Çok iyi 😍
İnşallaah zamanla çoğalır 😊
İnşaAllah 😊
Merhaba peki Kuran'ı Kerim öğrenmek ister misiniz 😊

X