kumdan kaleler

acemiperi

Şükür Rabbime
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2008
8.605
524
Bir yaz günü, plajda oturuyor, kumlarla oynayan iki çocuğu seyrediyordum. Her ikisi de, deniz kıyısında, kapılarıyla, kuleleriyle, tünelleriyle kocaman bir kale yapmak için birlikte harıl harıl çalışıyorlardı. Kale neredeyse tamamlanmıflken, büyük bir dalga gelip kaleyi bozdu. Herfley, bir anda ıslak bir kum yığınına dönüşmüştü.

Tüm uğrafllarının bir anda gözlerinin önünde yok olduğunu gören çocukların gözyaşlarına boğulmalarını bekliyordum. Ama çocuklar beni şaşırttı. Ağlamak yerine, ikisi de kalkıp el ele tutuştular ve gülerek kıyıdan biraz daha uzaklaşıp yeni bir kale yapmaya giriştiler.

Çocukların, o anda bana önemli bir ders öğrettiklerinin ayırdına vard›m. Yaşamımızdaki herşey, yaratmak için üstünde çok zaman ve enerji harcadığımız her karmaşık yapı, aslında kumdan yapılmışlardır. Yalnızca başka insanlarla kurduğumuz ilişkiler
ayakta sağlam kalabilir. Er ya da geç, bir dalga gelip, kurmak için yoğun çaba harcadığımız çalışmaları anında yıkabilir. Böyle bir durum karşısında yalnızca, yanında tutacak bir eli olan insan gülümseyebilir...

Rabi Harold Kushner

yazınız için çok teşekkür ederim içinde bulunduğum durum itibariyle yeniden kumdan kaleler yapmam gerekiyor sadece güce,sevgiye ve inanca ihtiyacım var yazılarınızın devamını beklerim.

çok güzeldi paylaşınım için teşekkürler a.s.

herşeye baştan başlamak için önce güvenle tutabileceğimiz bir el lazım malesef ki şimdi ki zaman da o yok.yapacağımız kumdan kaleleri tek başımıza yapmak zorundayız

yazınız için çok teşekkür ederim içinde bulunduğum durum itibariyle yeniden kumdan kaleler yapmam gerekiyor sadece güce,sevgiye ve inanca ihtiyacım var yazılarınızın devamını beklerim.

inşallah o gücü bulur ve hayata gülümsemeye devam edersiniz :Saruboceq:

malesef dostluklar da değişti eski muhabbetler yok artık. yine elini tutacak birileri bulunabilir diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…