Küllerden Doğmak Vol.2

BUGÜNKÜ GÖREV
Çay bardaklarını ve kaşıkları çamaşır suyuna yatırmak, yapabilen tüm bardaklar, o yoksa lavabo ya da kuvet ciflemek

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-Seyhan77
2-anka_misali
3- Areser
eline sağlık canım.
yeni öğretim dönemi size ve tüm yavrulara hayırlı,uğurlu olsun.

ben küvet ve lavabo cifleyeyim bari.:)

Ben de gitmeden çamaşır suyuna basıp yikamistim çay bardaklarini ve çatal kaşıklari lavaboyu temizlerim eve gidince bugün ilk iş günü işe gelmeyi unutmuşum resmen :) ev hanimligi iyiydi yaaa :KK43:

aynen canım yaaa, sabah kalkasım gelmedi yataktan :KK43:

BUGÜNKÜ GÖREV
Çay bardaklarını ve kaşıkları çamaşır suyuna yatırmak, yapabilen tüm bardaklar, o yoksa lavabo ya da kuvet ciflemek

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-
Seyhan77
2- anka_misali
3- Areser
4- dagcı

dagci dagci canım o zaman günlük listesine adını ekledim,

duvar silme kısmını da 1 verdim haftalık ödevlerde :KK55:

asla yapmayacağım bir iştir bu, ben bulaşık deterjanından mada hiçbir kimyasalı gıda kaplarına değdirmem ve kesinlikle tavsiye etmem yapmayın canlar bi ton su ile yıkasanızda kimyasallar kalıntı bırakıyor ailenize çocuklarınıza yedirmeyin bu zehirleri yapmayın sonra gelsin astımlar bilmem neler...
hayatımda gördüğüm duyduğum en saçma temizlik işidir bu :KK43:
ikame bir ödev istiyorumEn Büyük KK

günaydın kızlar.
9 günlük bayram tatili bitti işteyim.:)
geçmiş bayramınızı tebrik ediyorum hepinizin.

*bardaklarımı yeni aldım.ç.suyu zararlı ayrıca temizlik dışında kullanmıyorum mutfakda.
*sandalye 2 gün önce sildim ama salonu yine silerim.
*ekmekliğim yok.
*mutfak balkonunun duvarı kirliydi.boyandı yeni.
*bayramda kutlama yapıldı.
*kitaplığı düzenlemem lazım acil.iyi oldu.
*tvnin altındaki dolabı çocukların oyuncakları için kullanıyorum.pek düzenlenecek şey yok.

Çamaşır suyu kullanmayıncada hemen sararıyor ve benim burnuma pis pis kokuyorr :) Her bulaşıgımda çamaşır suyu kullanırım sonrada sirkeli sudan geçiririm en sonda durularım miss gibi olurlar hiçte zararını düşünmem temiz olmaları daha önemli sanırım benim için.. :KK70:

Ben de gitmeden çamaşır suyuna basıp yikamistim çay bardaklarini ve çatal kaşıklari lavaboyu temizlerim eve gidince bugün ilk iş günü işe gelmeyi unutmuşum resmen :) ev hanimligi iyiydi yaaa :KK43:

Kesinlikle katılıyorumm... :KK43:

asla yapmayacağım bir iştir bu, ben bulaşık deterjanından mada hiçbir kimyasalı gıda kaplarına değdirmem ve kesinlikle tavsiye etmem yapmayın canlar bi ton su ile yıkasanızda kimyasallar kalıntı bırakıyor ailenize çocuklarınıza yedirmeyin bu zehirleri yapmayın sonra gelsin astımlar bilmem neler...

Çamaşır suyu kullanmayıncada hemen sararıyor ve benim burnuma pis pis kokuyorr :) Her bulaşıgımda çamaşır suyu kullanırım sonrada sirkeli sudan geçiririm en sonda durularım miss gibi olurlar hiçte zararını düşünmem temiz olmaları daha önemli sanırım benim için.. :KK70:

Ben sirkeye yatırdım :KK51:

Haftalık görevlerden daha sadece birini yaptım
Tv ünitem, tv sehpam, kitaplığım ve kitaplarım tek tek silindi temizlendi düzenlendi.
Kaşıkları falan da sirkeli suya koydum bekletiyorum şimdi bitince makinede durulatıcam.

ÖNCE DÜNÜ KAPATALIM

DÜNKÜ ÖDEV

1 avize silmek

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-
yesa1
2- areser
3- anathema8
4- ayamann
5- koalina
6- naz__24
7- eshma
8- feraceli
9- sosyoloji12
10-maral
11- yesilkubbe
12- BENDİMAHİİİİİİİİİİİİİİİ bendimahi bendimahi

hmm tamam canım öyle yaparım artık pardonn :KK43:

Kesinlikle katılıyorumm... :KK43:

tek bir bardağımda bile sararma yok hepsi tertemiz..
Sararma görürsem kaynar suya sirke karbonat atar içinde bekletir yine bu karışımla ovarak yıkarım misss...
çamaşır suyu kadar iğrenç ne kokar Allah aşkına kanser olmaktansa çok rengi değişen bardaklarınızı atın yeni alın artık ucuzluk çoook

hmm tamam canım öyle yaparım artık pardonn :KK43:

tek bir bardağımda bile sararma yok hepsi tertemiz..
Sararma görürsem kaynar suya sirke karbonat atar içinde bekletir yine bu karışımla ovarak yıkarım misss...
çamaşır suyu kadar iğrenç ne kokar Allah aşkına kanser olmaktansa çok rengi değişen bardaklarınızı atın yeni alın artık ucuzluk çoook

Bardaklarımı hemen hemen 6 ayda bir yeniliyorum :) Ama bilmiyorum çamaşır suyunun arındırdıgı gibi arındırmıyor hiçbirşey.. Tabi benim görüşüm seninkinede saygı duyuyorum..

kız sana da ailene de çok acıdım yahu her bulaşıkta çamaşır suyu muuuuuuu???
çamaşır suyunu sadece lavabo ve wc lerde kullanırım okadar. Allaha bin şükür. Ben de senin iyiliğin için diyorum arkadaşım yapmayın herkes hayatından çıkarıyor bu kimyasalları artık her konuda doğala dönüş yapılan bir dönemdeyiz artık...@__ATALANTE

Haftalik görevlerden banyo duvarlarını sildim bana altını duzenledim konsoluna sildim duzenledim bi sandalye silme kaldı yesa1 oda boş günüm koltuklarda birlikte hali yikama makinesiyle yikiycam sakin eksi koyma:)

canım alternatif ödev var, onu yap, kızma kızma hadii :KK68::KK68:

Bardaklarımı hemen hemen 6 ayda bir yeniliyorum :) Ama bilmiyorum çamaşır suyunun arındırdıgı gibi arındırmıyor hiçbirşey.. Tabi benim görüşüm seninkinede saygı duyuyorum..

Yanlış anlama tatlım benim ama ben çamaşır suyunu şakır şakır heryerde kullanan hiçbir ev hanımına saygı duyamıyorum sana tavsiyem bu konuda biraz daha düşün :KK15:

kız sana da ailene de çok acıdım yahu her bulaşıkta çamaşır suyu muuuuuuu???
çamaşır suyunu sadece lavabo ve wc lerde kullanırım okadar. Allaha bin şükür. Ben de senin iyiliğin için diyorum arkadaşım yapmayın herkes hayatından çıkarıyor bu kimyasalları artık her konuda doğala dönüş yapılan bir dönemdeyiz artık...@__ATALANTE

Benim iyiliğimi en iyi ben düşünürüm bu bir. İkincisi ben size saygı duyuyorum dedikçe siz bana acıyorum cinsinden yorumları yapıyorsunuz bu hiç hoş değil buda ikincisi. Ayrıca ''Kız'' diye bir tabiride kabul etmiyorum.! Ben her bulaşıkta çamaşır suyu kullanırım daha sonra sirkeli suda bekletir durularım. Benim için dogru budur ve memnunum. Saygı duymuyorsanız bile eleştirmeyin.

Yanlış anlama tatlım benim ama ben çamaşır suyunu şakır şakır heryerde kullanan hiçbir ev hanımına saygı duyamıyorum sana tavsiyem bu konuda biraz daha düşün :KK15:

Ev hanımı değilim. Çalışan bir bayanım ve temizliğimi kendim yapıyorum çokta memnunum..

waaooww ben burda arkadaşız diye birbirimize en güzel tavsiyeleri veriyoruz diye konuştum gülüm. Yoksa banane her gün çamaşır suyu yutuyormuşsunuz...Bu zamanda yol göstermek zararı anlatmak da suç arkadaş. Tamam canım ben sadece iyi niyetimle konuştum. Ha bu arada kız tabiri küfür falan mıydı ya bu ne tepki? Siz hiç arkadaşınıza kız diye hitap etmez misiniz :KK70:

Ev hanımı değilim. Çalışan bir bayanım ve temizliğimi kendim yapıyorum çokta memnunum..
Memnun olman normal canım evet güzel temizler ben sadece neyle yıkarsan yıka kalıntı kalır ve sağlığa çok zararlıdır bir kere daha düşünün kullanımı azaltın dedim hepsi bu...Daha fazla uzatmayalım lütfen sayfayı işgal ediyoruz, kavga edilecek bir konu da değil asla bu...Bu kadar eleştiri kabul etmez olmaya gerek yok...Herkes istediğini yapmakta özgür, buyrun...

Kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Günlük görev

Çay bardaklarını ve kaşıkları çamaşır suyuna /sirkeye yatırmak, yapabilen tüm bardaklar,

O yoksa lavabo ya da kuvet ciflemek

Haydi haydi haydi :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

A anathema8 canım maşallah 4'te 3 olmuşsun, benim de sandalyem kaldı, balkondakiler tamam ama daha mutfak ve salon var :KK55:

waaooww ben burda arkadaşız diye birbirimize en güzel tavsiyeleri veriyoruz diye konuştum gülüm. Yoksa banane her gün çamaşır suyu yutuyormuşsunuz...Bu zamanda yol göstermek zararı anlatmak da suç arkadaş. Tamam canım ben sadece iyi niyetimle konuştum. Ha bu arada kız tabiri küfür falan mıydı ya bu ne tepki? Siz hiç arkadaşınıza kız diye hitap etmez misiniz :KK70:

Çok fazla o kelimeyi kullanmam resmiyetsiz geliyor. Belkide meslegimden dolayı bilemicem. Size göre çamaşır suyu yutuyorum evet. Ama bana göre zararlı hiçbirşey yapmıyorum. :KK66:

X