Küllerden Doğmak Vol.2

Gunaydin kizlar. Bugunku gorevimiz en az 1 cop kovasi temizlemek. Icini dışını her yerini camasir suyuyla dezenfekte ediyoruz.
Gunaydin canim sansa bak bugun burda yesillikleri ayirdigimiz copler gidiyor konteyniri disari koyuyoruz cop kamyonu gelip aliyor ama o konteynirin temizligi yokmu midem bulanarak yapiyorum ama mecburen yani kisaca ben zaten copler gittikten sonra yapmak zorundayim :)

Gunaydin kizlar. :) bende bugün çöp kovasini temizlicem ve gecenlerde gunluk gorevlerden biri olan baklagil dolabini duzelymekti onu yapicam :)

Gunaydin kizlar. Bugunku gorevimiz en az 1 cop kovasi temizlemek. Icini dışını her yerini camasir suyuyla dezenfekte ediyoruz.
ya belki inanmıycaksınız ama benim çöp kovam yok ne banyoda ne mutfakts çünkü bana konteynır yakın hemen poşetlerim büyük oğlumda götürür günde 1 2 defada götürür zaten kova alamam küçük yaramaz üzerine çıkar döker gittiğimiz erlerde öyle
peki ben ne yapmalıyım siz söyleyin ne yapıması lazım zaten bugun haftatalıık görevlerden yapıcam

O zaman sende mutfaktaki atilacak yada bir suredir beklettigin gereksiz seyleri çöpe at :)

Yurtdışında mi yasiyorsun canim? Degisikmis. Burada nerde oyle seyler.

Benim evde 4 tane cop kutusu var. Mutfak mecbur zaten. Bir adet yatak odasinda kucuk , makyaj temizlerken filan lazim oluyor. Bir tane ofis odamizda , kagit icin. Bir tane de banyoda.

O zaman sende mutfaktaki atilacak yada bir suredir beklettigin gereksiz seyleri çöpe at :)

Tam ben dicektim gereksi seyleri cope atabilirsin.

Evet canim hollandada yasiyorum biz burda herseyi ayirmak zorundayiz plastikleri,metaller, camlar, kagitlar ve yesillik ayri yapilacak plastiklere ve metallere ozel poset veriyorlar onlara doldurup 2haftada 1carsamba gunleri kapinin onune koyuyon gelip aliyolar. Yesilliklere ve kagitlarada konteynir veriyolar onlara dolduruyon ve onlarinda gunleri var o gunler kapinin onune koyuyon diger coplere gelince onlar birikince mahallede bir kac yerde buyuk konteynir var onlara goturuyon ve karti var onla aciyon iste o cok pahali her acis 1,5 euro ve sadece 1buyuk cop poseti atabiliyon digerlerini bedava aliyorlar yani istersen ayirma :)

BUGÜNKÜ ÖDEV
En az bir çöp kutusu temizlemek
ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-
statistician

ayy ilk defa en önce ben yaptım

epeydir elim ermiyordu.mutfaktaki çöpün kapağının iç kısmının rengi değişmeye başlamıştı. içini her zaman temizliyordum ama dış kısmı metal olduğu için toz,pas olmuştu.süper oldu benim için bu ödev

merci E eniyikadinoyuncu

BUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-
statistician
2- yesa1

Yaşasın domestos

kızlarrrrr ödevler adı üzerinde günlük, biriktirip biriktirip toplu yapmak yok haaa herkes günlük yapsın ödevini

Gunaydin kizlar. :) bende bugün çöp kovasini temizlicem ve gecenlerde gunluk gorevlerden biri olan baklagil dolabini duzelymekti onu yapicam :)

Yok canım artık geçti o baklagil dolabını düzenledim geldim deyince dinlemesin kimse

Valla atalante güzel açıklamış canım öyle yap güzel olur

Günaydın kızlarrrr çok yoğun bir hafta geçiriyorum ama bugün evdeyim kısmetsebütün görevleri yapıcam

O zaman senden bugün 4'te 4 bekliyoruz canım

çok şükür fazla dağınıklık yoktu 1-2 tabak 1-2 bardak o kadar :) dün gece durmadan sorup durdu fazla bir şey yok değil mi diye :)) tek sıkıntı bulaşık makinesinin kapağını sonuna kadar açık bırakmış o yüzden tekrar yikanmalari gerekti bir de kaçınılmaz olarak yatak odasında üst üste duran giysileri yıkandı

çamaşır suyu ile fıslatıp siliyo musunuz yıkıyo musunuz nasıl yapıyonuz canlarr

BUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-
statistician
2- yesa1
3- seyhan77

İyi canım ya olur o kadar, valla maşallah diyorum ben

çamaşır suyu ile fıslatıp siliyo musunuz yıkıyo musunuz nasıl yapıyonuz canlarr

Canım domestosu döktüm içine bir de sıcak su, atmayı düşündüğüm eski bir de telim vardı, onunla bir güzel temizledim, duruladım, mis gibi oldu

merhaba hanimlar
bende katilmak istiyorum, ne yapmma lazim tam oalrak anlamadim fazla

Canım önceliklee
1-sayfa 1 ve 130u oku
2- sonra gel anlamadığın yerleri sor

İlk hafta çok önemli, haftalık görevlerden 4'ünü de yaparsan listeye girersin,

Sadece listedeki arkadaşların günlük görev verme hakkı oluyor..

Son düzenleme:
Kızlar mutfak çekmecesi düzenleme işi de bitti, çekmecelerimi maket kartonu gibi bir şey ile (mukavvadan kalın) böldüm, seperatör yaptım, çok güzel oldu

Sadece ayakkabılık kaldı

Mirjam bu çok karışık olmuş canım ya,
haftalıkları yazsan sadece, günlükleri de aynı gün içerisinde tamamlarsan listeye adını eklesen o gün yapamadıysan geçti artık Hatta bu haftaki ödevler, geçen hafta ödevler, görevler hepsini toplamışsın sen naptın amma karışmış

ben az once buzdolabini sildim
4 odevi de bugun yapsam listeye giriyormuyum?
1 hafta bekliycemmi
bo$ durmayim bari gunluk odevleri yinede yapayim siz saymazsaniz saymayin

çocuklu olan yokmu aranizda , listeye girersem ilk isim gelip oyuncaklari seçme ise yaramayani atma odevi verecem haberiniz olsun :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…