Küllerden Doğmak Vol.2

Bende aynıyım yesa1 :)
hatta büyük temizlik yapsam bile bulaşık makinesini temizlemek aklıma gelmez herhalde,ancak görücem kirlendiğini öyle temizlerim

kızlar bir de görev verirken bildiğimiz püf noktaları da paylaşsak nasıl olur ?

ben mesela bulaşık makinesinin kirlendiğini hissedersem alt filtreyi çıkartıp yağ çözücü sıkıp bekletiyorum sonra yıkıyorum.

dışında da eğer leke görürsem normal mutfak beziyle,bulaşık deterjanıyla siliyorum. cifle silenler oluyormuş.siz neyle siliyorsunuz?

temizlemek derken, bulaşık makinası temizleyiciler var markette satılıyor, ben geçenlerde ondan aldım, makinayı boşken, onu kaşıklığa ters koyup en yüksek ayarında çalıştırdım.
dışını da geçen hafta mutfak temizliğinde silmiştim zaten, akşam bir daha silerim.
ben aspirin kullanıyorum canım, üzerine sıkıp dış kısmına, ıslak bezle siliyorum.

tencerekapakmisali çok mantıklı canım paylaşırız hatta resim bile çekeriz

İşte ben bu yamuk resimdekini kullandım, dün almıştım, memnunum ama biraz daha kullanıyım ondan sonra tekrar yazayım

ftemiz ben de ondan yapmayı çok istiyorum hatta dün bim de gördüm hem de 3 lira mıydı neydi şok oldum çünkü daha önce baktığımda kesin 10 tl üzerinde bir şeydi fiyatı. Keşke ben de yapsam

benim ki inox olmadığı için bende asprin i bir deneyeyim.
temizleyiciden de daha önce bir kere almıştım. ne bileyim makineyi boşa çalıştırınca israf oluyormuş gibi geldi,bir daha da yapmadım
akşama yapayım,hem kolay yoldan görev yapmış olurum fena mı

Bulaşık makinası yok ben de ama Ocak sildim. Ama haftalık görevlerimi yapmadım hiç sadece çalışma odası yok onun yerine bilgisayar masası olur diye düşünüyorum onu da yeni yapıp gereksizler i atmıştım.3 ödevi de yarın yapmaya çalışacağım

Dolap içlerini de temizledim, özellikle aspiratörün üzerine hortum tutasım geldi
Bulaşık makinesinin dışını temizledim, içi temizdi, ocağı da sildim. Yarın koltuk silmeyi yaparım, evdeki örtüleri attım yıkandı yarınki temizlikten sonra sererim geri.

Aslında eveki vitrinini içinde bir dünya şey var, bir bakılması lazım ama eşyalar kayınvalidemin olduğundan elleyemiyorum pek

BUGÜNKÜ ÖDEV
Bulaşık makinesini temizleme :)

ÖDEV YAPANLAR
1. denizyagmur4
2. naz__24
3. Feraceli
4. yesa1
5.ayseyma
6.areser

Bulaşık makinemin kapağını yanlarını, filtresini kapak açılırken arada kalan boş kısmı, üstünü, bide çekmişken Altını sildim şimdi de boş olarak deterjan koyup çalıştırdım bir daha ki sefere Bulaşık makine temizliyicisinden Alıp içini öyle temizlerim

Benimde haftalık ödevlerimden mutfak dolapları bugun silindi sadece kapaklarını ve üst kısımlarını sildim geriye kaldı koltuk silmek çık zor geliyor ama yapacagım

Bende haftalık ödevlerimden;
1-Koltukları silme yapıldı :)
2-Banyo dip köşe duşakabin vs hepsi ovuldu yıkandı :)

Mutfak dolaplarımı iç dış yeni sildim ama sizin hatırınız için yarın tekrar dıştan sileceğim
Dosya işinide yarın halledeceğim inş :)

BUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEV YAPANLAR
1. denizyagmur4
2. naz__24
3. Feraceli
4. yesa1
5.ayseyma
6.areser
7. Catuke

Bugün eve erken geldim, haftalık ödevlerden de banyo dolabını sildim. Temizlik Malzemelerini koyduğumuz sebzelik Tarzı bir şey vardı onu sildim, duşakabini sildim. Mutfak dolaplarını da silecektim ama gücüm kalmadı ya

BUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEV YAPANLAR
1. denizyagmur4
2. naz__24
3. Feraceli
4. yesa1
5.ayseyma
6.Koalina
7.areser
8.catuke
9.yesilkubbe
10.eflalim ben ütü yaptım:) bulaşık makinesini bir gün önce temizlemiştim çünkü:) ütüm hala çok var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…