Küllerden Doğmak Vol.2

Allah yardımcıları olsun o kadar sene sonra iş şiddete varmasa bile bu laflar yeter zaten insana.. kadına üzüldüm yazık onca yıllık emeğine.. erkek milletine yaranılmaz ki zaten çoğu böyle. yaptığını değil yapmadığını/yapamadığını görürler....

bir haftadır tüm işlerimi düzenli yapıyordum ne güzel bugün bdvye takılınca akşam bulaşığı kaldı güya yarın için yemek de yapacaktım offf... daha da işleri bitirmeden girmem foruma

teşekkür ederim ben bilmeden bu görevlerin çoğunu yapmışım zaten kaynanam gelmişti yatıya ben evde olmayacağım için ve kaynanamda pek titiz temiz bi hatun olduğu için pazartesi salı günü dip köşe temizledim evi

1 mutfak dolabı iç dış temizlendi düzenlendi
2 3 balkon ve 2 teras camlarıyla beraber temizlendi düzenlendi
3 petekler dış yüzeyleri silinip içi elektrik süpürgesiyle alındı
4 tüm gardroplar düzenlendi tozu alındı,
5 bulaşık ve çamaşır makinesi buzdolabı ve derin dondurucu temizlendi
6 ayakkabılık düzenlendi
7 banyo wc duvarlarıyla beraber yıkandı
8 tüm havlular bornozlar yolluklar ( altı kaydırmazlı yolluklar ve kilimler) yıkandı ve serildi
9 koltuk örtüleri yıkandı koltuklar silindi halılar silindi
10 günlük ev işleri ( toz alma süpürme silme )

su an listedeki tek eksiğim fırın içlerini temizlemek gibi görünüyo ama onlarda temiz diye ellememiştim
yarında günlük göreve ek onları temizlesem mi?

ahaha harikasın canım yaa senin buraya bile ihtiyacın yokmuş ki maşallah bence bu durumu chentiq e danışmak lazım

ahaha harikasın canım yaa senin buraya bile ihtiyacın yokmuş ki maşallah bence bu durumu chentiq e danışmak lazım

canım kaynana korkusu bu yoksa nerde bende böyle seri temizlik hatun her geldiğinde bişeye takıyo sonra milletten onları dinliyorum yok banyo duvarları lekeliydi yok aynaları kirliydi vs. vs işin kötüsü eşim normalde bunlara hiç dikkat etmezdi şimdi dedektif gibi surası lekeli yok burası tozlu diye dedektif gibi dolanıyo evde sırf ağızlarına laf vermemek için titizleniyorum bende düşünsenize bunlara ek olarak gecenin bi yarısı kalkıp çaydanlıkları ve çelik tencereleri cifledim duvarları kontrol ettim el lekesi varmı diye onları sildim.
belki bu topik sayesinde düzenli yaparımda her geldiklerinde aynı strese girmem diye düşündüm

B]BUGÜNÜN ÖDEVİ (05 Kasım 2015)[/B]
Çamaşır makinesinin dışını ve altını silmek

ÖDEVİ YAPANLAR
1.
chentiq
2. dagci
3. anka_misali
4. cnntrm
5. Melegimkorusun
6. seyhan77
7. pinhan16
8. anathema
9. yesa1
10. Maral
11. Areser
12. Bendimahi

Kusum elektrik dügmesinin diğer adı anahtar değil mi yahu ondan yazdım ben

Canim valla evde olsam hepsini silerim de önce is sonra kayinvalide Sonra tekrar ev ve spor tabii üstüne de priz silmek

Hmm kötüymus be ne o öyle evde açık aramalar falan.. Ama bahaneyle sağlam temizlik yapmışsın mis mis otur şimdi evinde ne güzel

BUGÜNKÜ ÖDEV (6 Kasım 2015)
10 adet priz silmek

ÖDEVINI YAPANLAR

1. cnntrm

O zaman ilk bildirim benden gelir :)) yeni sildim hepsini :))))

hahahha sen yemee milletten ne istiyon yesinler taze tazeee
benim buzlukda kedi enini kaybedecekk
kek atarsam bi daha bulamammm

sakin buzluk odevi vermeyim ardima bakmadan kaçarimmmm
Canim buzluk düzenlemek kolay aslında ya neden useniyosun ki aç içini düzenle tembellik yapma en fazla 20 dakkani alır bende bugün buzdolabini temizlik cem günlük ödev bana uymadı maalesef bugün dip köşe temizlik gunum

Canım benımkı sandık gıbı olıyor ya ondan ve ıçı çok dolu orta boy kucukde deıl.bı saat de ugraşsam oluru yok gıbı (

günaydın hatunlar

dün akşam iş çıkışı eşime pantolon almaya gittik eve gelince kızı uyut ütü yap derken çamaşır makinesine sıra gelmedi. aslında çamaşır makinemin dışını her banyo sildiğimde silerim ki 2-3 gün önce silmiştim. altını zaten hiç çekmiyorum çünkü dolap içinde. birtek deterjan gözünü temizlemek istiyordum ama kız uyuduktan sonra banyoda ses yapamıyorum banyo odasının dibinde ve benim kız en ufak seste uyanır.

eğer kabul olursa listeye adımı ekleyeyim ama olmazsa canınız sağ olsun bu hafta sonu deterjan gözünüde temizlerim.

bugünki ödevde güzelmiş. prizleri silmek fikri. bu haftasonu eşim şehir dışında annemle babam bizde. onlar kızıma bakarken bende haftalık ödevleri haftasonu bitirip hafta içine enerjik girmek istiyorum çünkü 2 haftalık anne rahatım pazar günü itibariyle sona erecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…