Küllerden Doğmak Vol.2

Bu CIF canım diğerlerinden pahalı ama deger

Tam 2 saat dolaştım bunu bulacağım diye ama buldum sonunda. Yalnız gittim spreyini aldım. Öyle çok bir fark yok canım yaa. Ankastrede çıkmayan lekeler vardı. Onları falan çıkarmadı maalesef. Musluklar güzel oldu ama.
Neyse bitsin bi de bu krem şeklinde olanı deneyeyim bakalım.

Şuanlık ödev dışında pek sıkıntı çıkmıyor bizde. Zaten okulda da bol bol hamur oynuyorlar kasları gelişsin diye.
Benim memnuniyetim kızımdan kaynaklı birazda. Kendisi huysuz bir çocuk maalesef ki. Hiç birşeyi beğenmez yemez içmez sürekli ağlar ve şuara ilk okula başladığı için garip bir olgunluk çöktü ona. Ağlamıyor ben sohbet esnasında anne ilk okulluyum ben bebek değilim ağlamam diyor.
Bir de biz okul müdürü ile konuştuk eğer kızım alışmasaydı alacaktık okuldan ama aksine çok sevdi. Hergün okuldan gelince anne bugün en güzel gündü diyor.
Tabi şimdilik ilerisi ne olur kü inşallah hep böyle devam eder kestiremiyorum. Henüz çokta ödev gelmedi bize öyle. En fazla 2 sayfa.
Ana yine de ilk okula başlayan çocuk varsa evde baya baya zor oluyor. Anne ye zor onlara birşeyin olduğu yok

kiz forumun saati yanli$tir
iki saat fark yokmu aramizda ?
ben Tr de deilim biz aldik saatleri siz almadiniz forum otomatik almis olabilir trafik kariisk yani :)
Herşeyede bi cevabın var yani biliyom fransadasın

Canm bı tanecık koltuk sılıcen kız abartma yavs:)
Haftalıkda olsa cumaya ne kaldıkı surda
Alıstın demı eften puften odevlrre bu zor gelıyor

bizim geçen yılki öğretmenimizde ilk etapta az ödev veriyordu oyun hamurları falan oynuyorlardı sonra ödevler aldı başını gitti kaynak kitapları aldık ekstra ben diyim 10 sayfa sen de 20 hele haftasonları aslında oturup yazsa 5 satırı yarım saatte biterecek ama nazlanıyor acıktım susadım çişim geldi parmağım yoruldu bahaneler üretiyor o 5 satırı 3 saatte yazamazdık çok çektim valla birinci sınıftan o kadar zormuş ki çocuğa oyun oynayacak vakit kalmıyordu gerçekten işi başından sıkı tutun bari bundan sonra anca anca başlarlar öğretiş şekilleri çok iyi ama harflerde bazen geri kalıyordu sanırım öğretmen bi güne iki harf sıkıştırıyordu allah yardımcın olsun az ağlamamışımdır geçen yıl

konmari methotu biraz inceledim ama pek uygulanabilir gibi gelmedi bana çünkü o kadar çekmecem yok birde her şeyi çok katlıyor fazla kırışır öyle ama iç çamaşırlarına uyguladım

ha bu arada bu çamaşır katlama aparatları oluyorya ben kolilerden kendim yaptım bence gayet iyi işe yarıyor en azından düzgün oluyor

Aboooo deme yaw
Okuldan saat 15.20 de geliyor eve. Gelir gelmez asla ödev demiyorum yemek yiyor bazen gezmeye götürüyorum ona rağmen yapmıyor.
Bizde baba da yok ve çok özlüyor kuzum.
Baba eve geldiğinde kızım uyuyor kızım okula giderken baba uyuyor
Hafta sonları görüyorlar birbirlerini. Dün akşam kızım babam geldin onunla yapalım anne dedi ama tabiki baba gelemedi. Oda üzüldü gitti yattı.
Babaya anlatıyorum oda işim bu benim diyor ama giden zaman geri gelmiyor derken olan bana oluyor aslında.
İki çocukla tek başıma hayat döndürüyorum. Küçük te daha 21 aylık ama çokkk fena çokkk. Çene bol, hareket bol kavga dövüş hiç bitmez bizim evde ına rağmen iyi ki varlar.

Haftalik odev oldu zaten. Yazmistim da sayfalarda kaynadi tabi.
bana da koli olculerini yazar misin

Evde salca bakliyat patates var sadece. Su patatesli borek nasil yapiliyordu kimi taifiydi..

nerdeyse aynıydı benimde eşimin işi dolayısıyla başka şehire gitmişti geçen yıl ben bi de annemlerde yaşadım ikimiz içinde yeni ev yeni düzen olmuştu üstüne babası da yok ve çocuk anlamadı beni suçladı hep senin yüzünden buradayız diye neyseki bu yıl taşındık artık hep beraberiz erkekleri hiç anlamıyorum çocuk istemeye gelince olsun olsun diyorlar bazılarını ayrı tutuyorum ama baba olmak çok kolay işin zevkindeler afedersin ama iş babalık yapmaya gelince malesef çoğu erkekte bu olay yok o yüzden çocukla ilgili bazı sorumlulukları eşime attım her şeyi ben üstlenemem bi tek para kazanmakla olmuyor malesef aileye de vakit ayırmak gerekli psikityatriye gidiyorduk taşınınca oda kaldı eşim gitmek istemiyor evlilik çocuk her şey üst üste geliyor şimdiye kadar çalışmadım artık çalışmak istiyorum dr bile anladı hemen bi iş bul diyor önceliğin bu olsun dedi ama ev işleri çalışmak çocuk koca derken korkmaya başladım açıkccası

Benimkilerde öle tam çin malı olmadı bu çocuklar diyorum eşimeyeniden yapalım deyor
Malzemeden mi çaldık ne yaptık anlamadım ki yaw
3. Çocuk yooo hayırrrrr nolamaz, istemiyorum anacım yiter da. Benim eşimde istemiyor allah tan. Bir ara ben çok istedim hormonlarımın oyunu sonra sonra hadi canım dedim. Sabrım yok artık naz eskisi gibi. Uykusuz anne olmak zor. Gece 3.30 da zor uyudu çocuuum ağzını gösterip acıyo diyor biliyorum dişi zorluyor ama beni de o zorluyor.

Evde salca bakliyat patates var sadece. Su patatesli borek nasil yapiliyordu kimi taifiydi..
Akşam konmari video su izledim bende obsesiflik var ya yok anam yokkk katlayamam ben öyle illa düz durcak valla kafadan kontağım ben

ben bu videodan bakarak yaptım

ama aşağıdaki katlama şeklide pek pratik ve aynı şekilde oluyor hepsi sanki japonlar her şeyin kolayını buluyor valla

Hemen yapmaya gidiyorum. Gerci ab c olayini ben gene beceremem de. Bakalim

Çalışmak bence iyileştirici bir etkiye sahip . evet çok yoruluyorsun ev işi çocuk koca falan filan ama işe gelmek , gelirken giyinip hazırlanmak, kendini işe verip evi ve geride kalan işleri düşünmemek , evden uzaklaşmak çok iyi geliyor. ama bunun için özellikle çocuk konusunda gözünün arkada kalmaması gerekiyor. ben 2 sene ücretsiz izin kullanıp evde kaldım kızımı büyütmek için. ilk başta anlamıyordum ama sonraya doğru çok bunalmaya başladım. ev işi hiç bitmiyor, yap yap aynı , tüm zamanını çocuğa zaten veremiyorsun, birde sıkılınca dah bir asabi oluyordum. evdeyim diye eşim ve dışardan bakan kişiler evde yatıyorsun muamelesi yapıyorlardı..

şimdi işe gelince dinleniyorum, en azından sıcak bir çay içip normal bi yemek yiyorum. çocuğumu gün içinde çok özlüyorum ve ona kavuşunca daha güzel vakit geçiriyoruz. ev işi yine yapılıyor bu sefer hızlı hızlı da olsa. ve en güzeli evimide özlemiş oluyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…