Küllerden Doğmak Vol.2

ya benim koca mı bir garip ya . ilk çocuk için 6 sene bekledik. yani erteledik. en sonunda ben istemesem onun hiç niyeti yoktu. hatta ben hamileyken bir olay olmuştu biz acaba daha beklesemiydik dedi yuh dedim daha ne olsun.:KK11: istersen 40 yaşında yapalım. şimdi 2. içinde yine ben istiyorum ama yine benimki hiç oralı değil. anlamadım ki anacım sanki o büyütüyor. ben doğuruyorum ben büyütüyorum ne uykusuz bi gecesi , ne keyfinin kaçtığı bi günü oldu. sadece çocuğu sevmek ve çocuğa birşey olduğunda hesap sormaktan ibaret işi.
sizcede bi gariplik yok mu bu işte:KK57::KK57:

Çalışmak bence iyileştirici bir etkiye sahip . evet çok yoruluyorsun ev işi çocuk koca falan filan ama işe gelmek , gelirken giyinip hazırlanmak, kendini işe verip evi ve geride kalan işleri düşünmemek , evden uzaklaşmak çok iyi geliyor. ama bunun için özellikle çocuk konusunda gözünün arkada kalmaması gerekiyor. ben 2 sene ücretsiz izin kullanıp evde kaldım kızımı büyütmek için. ilk başta anlamıyordum ama sonraya doğru çok bunalmaya başladım. ev işi hiç bitmiyor, yap yap aynı , tüm zamanını çocuğa zaten veremiyorsun, birde sıkılınca dah bir asabi oluyordum. evdeyim diye eşim ve dışardan bakan kişiler evde yatıyorsun muamelesi yapıyorlardı..

şimdi işe gelince dinleniyorum, en azından sıcak bir çay içip normal bi yemek yiyorum. çocuğumu gün içinde çok özlüyorum ve ona kavuşunca daha güzel vakit geçiriyoruz. ev işi yine yapılıyor bu sefer hızlı hızlı da olsa. ve en güzeli evimide özlemiş oluyorum.
şu yazdıkların ilaç gibi geldi gerçekten üni okudum sonra evlendim ha çocuk yaptık kendim büyüteyim dedim sonra emanet edecek yerim olmadı derken yıllar geçti kpss hazırlandım kendim oda olmadı beni evde durmak mutsuz ediyor ev işleri falan evdeyken gerçekten bitmiyor evde olmayınca bi geliyorum bi saate 3 çeşit yemek çıkıyor yine ortaya eşimde sürekli 24 saat yatıyorsun muamelesi yapıyordu sonra bir yıl kendisi tek yaşadı anladı diye düşünüyorum şimdi pek bi yardımcı oluyor benim hayalimde yönetici olmak gibi işler vardı kimse burda yanlış anlamasın beni ama ben öyle çocuk yapayım kendimi çocuğuma adayayım modunda olamadım hiçbir zaman kendimi evde kapana kısılmış hayattan soyutlanmış hissediyorum robotmuşum gibi geliyor nedense
şu an yeni bi şehire geldik ve çocuk tam gün okula gidiyor okuldan sonra etüte gönderiyoruz sırf ben çalışmak istediğim için kızımda anne sen çalışırsan beni kim götürcek okula diyor iş arıyorum artık iyi kötü demeden bi işe girip çalışmak istiyorum yaşım geçiyor ve bizim ülkemizde çocuklu kadınlara bi kolaylık sağlayan yok artı yaş ilerleedikce tecrübesizlik vuruluyor insanın yüzüne umarım düşüncem de yanılmam ve o şekilde daha mutlu olurum

BUGÜNKÜ ÖDEV
Fırını çekip altını ve kenarlarını temizlemek. Ankestre olanlar içini silecek.

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. maral
2. seyhan77
3. anathema8
4. yesa1
5. anka_misali
6.naz__24
7. Bi kahve
8.nnightsaill
9 chentiq
10.pinhan16
11.Eshma
12-ayseyma

İnan bu yazdıklarında kendimi görüyorum canım. benim kızımda aynen öyleydi ve eşim hiç yardımcı olmuyordu. gerçi hala yardımcı olmuyor ama. en azından kreşe başladığından 3 ay sonra sabah ağlamaları bitti ama seni çok iyi anlıyorum insan çok tükeniyor.

çok teşekkür ederim canım mesajın için.. bunları sadece ben yaşıyormuşum, bizde bir sorun varmış gibi hissediyorum bazen. bu sebeple mesajın o kadar iyi geldi ki anlatamam. 3 ayın sonunda tamamen alıştı mı peki, yoksa yine gitmiycem diye mızmızlanmaları devam ediyor muydu? bir de sen nasıl adapte oldun bu sürece? ben rezil rüsva oldum. ruhen çöktüm böyle olunca fiziksel olarak da enerjim yokmuş gibi hissediyorum resmen kolumu kaldırmaya mecalim kalmıyor gece çocuğu uyuttuktan sonra..

Hatta eşim şimdi üçüncü çocuk yapalım diyor. Yok diyorum denedik iki tane bi yerde yanlış yapıyoruz. Normal olmuyor bizimkiler.. :)

Allah müstehakını versin canım istemsiz güldüm lafına.. Allah hepimizin yavrularını bağışlasın onlara uzun ömürler versin. senin ikisinin de özel ilgiye ihtiyacı var biri üstün zekalı diğeri zihinsel fiziksel engelli.. şu durumda ben olsam üçüncüye kalkışamam. bence sen de kalkışmamalısın. sana da yazık kaça bölüneceksin ki sonuçta ikisi de farklı, özel çocuklar e bir de eşi ekle üzerine (ki en zor çocuk onlar bence) Allah sana güç kuvvet versin arkadaşım

Canm bı tanecık koltuk sılıcen kız abartma yavs:)
Haftalıkda olsa cumaya ne kaldıkı surda
Alıstın demı eften puften odevlrre bu zor gelıyor:KK70:
Gerçekten canım bugün Bi koltukcuk bile silemem :KK43: günlük planlarımı bile zor yetiştiriyorum Allahtan haftalık ödev olmuş f fakat ben anlamadım bugünün ödevi ne o halde chentiq chentiq cim

Malzemeden mi çaldık ne yaptık anlamadım ki yaw :KK70:
3. Çocuk yooo hayırrrrr nolamaz, istemiyorum anacım yiter da. Benim eşimde istemiyor allah tan. Bir ara ben çok istedim hormonlarımın oyunu sonra sonra hadi canım dedim. Sabrım yok artık naz eskisi gibi. Uykusuz anne olmak zor. Gece 3.30 da zor uyudu çocuuum ağzını gösterip acıyo diyor biliyorum dişi zorluyor ama beni de o zorluyor.
Canım benim çocuklar zar zor büyüdü üçüncü nolur bilmiyorum ama şimdilik öle bi derdim yok :)benim sanrımda yok malesef :KK43:

Ilşte lıstedekı ev yapımı lavaşım.yalnız gunu bugun deıldı lıstede:))))ıdare edın artık:oops:

Eklentiler

• IMG_20151027_165025.jpg
    IMG_20151027_165025.jpg
    51,5 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20151027_165743.jpg
    IMG_20151027_165743.jpg
    93,1 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20151027_165502.jpg
    IMG_20151027_165502.jpg
    95,5 KB · Görüntüleme: 52
BUGÜNKÜ ÖDEV
Bir koltuk silmek

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1

Aspirin, loc, koslo, bir de narin çamaşırlar için aldığım toz deterjan karıştırdım mis gibi oldu :21: 1 tane yaptım diğerlerini de cuma 23:00'a kadar bitiririm inşallah :KK50:

Tam 2 saat dolaştım bunu bulacağım diye ama buldum sonunda. Yalnız gittim spreyini aldım. Öyle çok bir fark yok canım yaa. Ankastrede çıkmayan lekeler vardı. Onları falan çıkarmadı maalesef. Musluklar güzel oldu ama.
Neyse bitsin bi de bu krem şeklinde olanı deneyeyim bakalım.
Canim ocağın çelik değilmi eğer değilse ise yaramaz zaten belki krem olanı daha etkilidir ben spreyi denemedim

ya benim koca mı bir garip ya . ilk çocuk için 6 sene bekledik. yani erteledik. en sonunda ben istemesem onun hiç niyeti yoktu. hatta ben hamileyken bir olay olmuştu biz acaba daha beklesemiydik dedi yuh dedim daha ne olsun.:KK11: istersen 40 yaşında yapalım. şimdi 2. içinde yine ben istiyorum ama yine benimki hiç oralı değil. anlamadım ki anacım sanki o büyütüyor. ben doğuruyorum ben büyütüyorum ne uykusuz bi gecesi , ne keyfinin kaçtığı bi günü oldu. sadece çocuğu sevmek ve çocuğa birşey olduğunda hesap sormaktan ibaret işi.
sizcede bi gariplik yok mu bu işte:KK57::KK57:
Bende eşime 2. Çocuk istermisin dedim biz kanser hücresimiyiz çoğalcaz dedi bende sen bilirsin dedim gittim spiral taktirdim:)ne gıcık bi koca dimi

Yok ya ben koltuk falan silemem :KK43: kızmayın bana kızlar ben yeni sildim hatta yıkadım makineyle 1 sene daha elimi sürmen örtüleri var Hoppa

Kım dedıkı haftalık dıye

cnm ben demiştim ya dün. tüm koltukları silmek maraldan mutfak fayansları da benden diye..

bu arada ben galiba bu hafta ilk uyarımı alcam. ister asın ister kesin. :'(

cnm ben demiştim ya dün. tüm koltukları silmek maraldan mutfak fayansları da benden diye..

bu arada ben galiba bu hafta ilk uyarımı alcam. ister asın ister kesin. :'(
Hım ben onu onerı sandım sadce.neyse trafık karışıklıgı oldu bu seferlık.yok kesmeyelım ben sana en guzelınden okkalı bı ceza bulurum:)

Hım ben onu onerı sandım sadce.neyse trafık karışıklıgı oldu bu seferlık.yok kesmeyelım ben sana en guzelınden okkalı bı ceza bulurum:)
ya cezayı sen bulma. valla bak yapacaktım odevlerı esım engelledı. dun benı makıne cekmıs gorunce ooo o zaman temızlıkcı cagırmayalım dedı... bugun de cd lerı yerlestırıyordum. hanı hıcbırınız de olmayan sadece sırıne de olan... bana dedı kı ya dıgerlerıne bır sey olursa bunlar yedek dursun ne kadar bos seyle ugrasıyorsun ıyı kı bı konmarı cıktı pıyasaya hepsını yapmak zorunda degılsın dedı. benım tum motıve puuuf tabı.. o yuzden uyarı alcam.... :KK61::KK61::KK61:

nasıl bır hevesle baslamıstım halbukı yaa.. sımdı cd yıgınının ıcındeyım. pc cokerse dedı bana ya.. tum resımler gıder dursun orda dedı.. onların kapladıgı yer ne kı dedı.. :KK42::KK42:

canım kızlar kurumaz falan dedı ya. o yuzden onlara da yaptı yazın cumaya haftalık odev olarak yazarsınız dedım. hatta benımkıler de pers temızlenecek ben de ılave edıcıııımmm.... bu arada dunun lıstesını koyarken dıkkat et 9 dan sonrakı bıldırımler eklenmıyor

A anathema8 hey masallllaaah

BUGÜNKÜ ÖDEV
Bir koltuk silmek

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2-anathema
3- chentiq -haftalık odev olarak hepsı sılınecek

X