Küllerden Doğmak Vol.2

ben bdv ye SIK takilirsam illaki banlanioyorum :)
polemikden olmali dunku banlanmam
konu sehibesi bana hersye muhalefet olma dedi bende ona çok merakliydim iy sevgilinle arkadasinla ortak hukumet kurun demi$tim :))))

mesela o siyaset konularinda çok banlanan olur ama ben banlanmam, ben bi kere yazar çiakrim millet birbirine alintilaya alintilaya mahpusa duser sonunda
halbuku yazilan ayni sey ama uzatmiycaksin iste kisa keseceksin

tamam canim ben salonun camlarini dun sildim ama ne zamandir yapmam gereken su ocagin ustundeki havalandirma varya (tam turkce adini bilmiyorum) onu sileyim o zaman

makarna guzel fikirmisde evlerinde deiller 15 gundur , belki hep oyle seyler yemislerdir o yuzden yapmadim

Ilk onume gelen cep teli kutulari i ve kablolari atin dkyen yer oldu. Aha dedim nereden bildo. Yapabilecegim mi bilmiyorum. O cep kutulari cok sirin mucevher kutusu gibi. Kablolara gelince 7 senedir sakliyorum tam atarim lazım olur kesin
ay o kutuları biz de atmayız hiç, hatta fatura ve garnatileri de içinde olur, hep lazım olur diye diye ev çöplüğe dönüşüyor.

[/QUOTE]

bende kızım olana kadar hep çalıştığım için 5 senedir oturduğumuz siteden kimseyi tanımazdım. evden işe işten eve haftasonları gezmeye derken kızım doğdu 2 sene ücretsiz izin kullandım. işte o zaman keşke komşum olsaydı keşke bende günlere gitseydim keşke arkadaşlarım yakın otursaydı diye düşünmeye başladım. bazen insan iki muhabbet edecek birini arıyor. özellikle kışın eve kapanınca çocukla da çok bunalıyor insan.yazın kızımı parka götürmeyi bende çok severdim bu sayede insan görürdüm.

şimdi çocuk sayesinde bayağı kişi tanıdım allah kısmet ederse 2 . çocukta yine izin alırsam bu sefer hep gezicem günlere falan gidicem diyorum eşime.

sanada tavsiyem mümkünse komşu edin arkadaş edin yanlızlık zor çünkü

Ben de yalnızım hiç akrabam yok. Annem babam 12 saat uzaklıkta. Ama çabuk arkadaş olurum herkesle ben. Sağolsun sürekli arkadaşlarım gelir. Misafirim hiç eksik olmaz. Bazen misafirden bunalırım ama sonra yalnız kaldığımı kimsenin kapımı çalmadığını düşününce iyiki geliyorlar derim. Sen de kaynaşmaya çalış. Yalnızlık zor.[/QUOTE]

Ben 30yasima kadar hic yalniz kalmadim bircok dostum var ama evlenince hepimiz biryere dagildik telefonla surekli konussakta insan yaninda istiyor yanlizliga aliskin degilim bu yuzden kabullenemedim umarim alisirim

@Bi kahve GELDİM CANIM evımdeyim artık ve girer girmez çamaşır makinesini çalıştırdım. Eşimin arkadaşları yatılı kaldılar onları yikadim hemen. Ama çok yorgunum başım da ağrıyor yolculuktan. Umarım geçer dinlenince pardon komedi silince demek istedim

Ben 30yasima kadar hic yalniz kalmadim bircok dostum var ama evlenince hepimiz biryere dagildik telefonla surekli konussakta insan yaninda istiyor yanlizliga aliskin degilim bu yuzden kabullenemedim umarim alisirim

canim bende senin gibiyim, ben kalabalik bir ailenin en son ve 7. cocuguyum :) el bebek gul bebek buyudum anlayacagin etrafimda hep beni cok seven 4 abim 2 ablam onlarin disinda kuzenlerim, arkadaslarim oyle guzeldiki o gunler evlenince esimin ailesininde bulundugu baska bir sehre tasindim hatta onlarla ayni mahalleye ben kalabalik bir aileden geldigim icin istedimki onlari benim ailem gibi gorup beraber yasar gideriz unuttugum tek sey onlar benim ailem degildi ve cok farkililar
once ablamlar ben cocukken evlenip Turkiyeye yerlesti, sonra 2 abimde ben 12 yasinda felandim Turkiyeye yerlesti, ben evledikten sonrada annemler kesin donus yapti 2 abim ve ben kaldik burda simdi sanki iyce koptuk herkes kari koca calisiyor kuzenlerimde evlendi..
bense burda esimin ailesine 8 yildir alismaya calisiyorum arkadaslarim hep uzakta bende cabuk kaynasan bir insanim ama gercek dost oz aile cok farkli bense hepsinden uzagim

bende kızım olana kadar hep çalıştığım için 5 senedir oturduğumuz siteden kimseyi tanımazdım. evden işe işten eve haftasonları gezmeye derken kızım doğdu 2 sene ücretsiz izin kullandım. işte o zaman keşke komşum olsaydı keşke bende günlere gitseydim keşke arkadaşlarım yakın otursaydı diye düşünmeye başladım. bazen insan iki muhabbet edecek birini arıyor. özellikle kışın eve kapanınca çocukla da çok bunalıyor insan.yazın kızımı parka götürmeyi bende çok severdim bu sayede insan görürdüm.

şimdi çocuk sayesinde bayağı kişi tanıdım allah kısmet ederse 2 . çocukta yine izin alırsam bu sefer hep gezicem günlere falan gidicem diyorum eşime.

sanada tavsiyem mümkünse komşu edin arkadaş edin yanlızlık zor çünkü[/QUOTE]
Bende çalıştığım için komşularımla sadece gördüğümde selamlaşıyodum ama bebiş doğınca evdeyim şimdi ve birbirinden iyi 2 komşum var çok şükğr çat kapı gider geliriz sürekli. Diğer komşuşarımda iyiler ama çok samimi değiliz onlarla. Aileden uzak olunca bencede komşu şart tabi iyilerse :)

benim malesef oyle bir sansimda yok cunku turk komsum yok hollandalilarda bizim kulturumuz gibi degil zaten sadece gorunce selamlasiyoruz hepsi o.

Son düzenleme:
benim malesef oyle bir sansimda yok cunku turk komsum yok hollandalilarda bizim kulturumuz gibi degil zaten sadece gorunce selamlasiyoruz hepsi o.[/QUOTE]
Kızım yazmisim ya kuzum yazcaktim benim oglum var cunkude :) ya ne zamandir ordasin bilmiyorum ama dillerini biliyosan ortak nokta bulabilirsiniz bence istedijten sonra. Benimde var yurt disinda yasayan tanidiklarim ve onlarin orda bir suru Turk tanidijlarida var ve orali olanlarlada gorusuyolar. Bide arada Turk gecesi yada Turklerle kadinlar matinesi duzenliyolar tanismak kaynasmak icin siszin yasadiginiz yerde yokmu acaba boyke etkinliklrr?

Benimde çok arkadaşım yoktur 1-2 tanedir. Kalabalık arkadaş çevresi olanlara özeniyorum..

hangi kitaptı canım ben kaçırmışım?
derle topla rahatla Marie kon.... bisi..

Ben de cok sicakkanliyimdir. Arkadaslarim cok var ama Dost dedigim bir elin parmagi kadar. Gene de yeter. Cok kalabaligiz ama kopuk kopuk herkes bir yerde akrabalarimdan. Arkadaslarla da evdi isti cocuktu cok gorusemiyoruz. Ben5km de cok hasretlik cektigim bir konu. Bekarlitaki gibi olmuyor gorusmeler malesef.

canim Allah bagislasin oglunu :) ben dogma buyume burdayim dil sorun degil ama hollandalilar bizim turk komsular gibi olmuyor onlarin kulturu cok farkli tabiki yazin mangal gunleri felan duzenliyoruz beraber ama cok samimi olamiyon bunlarin ne aile bagi var nede akraba komsu felan.. samimi arkadaslarimda var tabi yok degil ama onlar gece cikip icmek eglenmek istiyor gezmek istiyor, bense evimde ailemle oturup cay icmek:) anlatabiliyormuyum :) o yuzden cok samimi olunmuyor..

Ya ben bir kac forum disinda cok takilmiyorum. O da ihtiyac duyunca. @maral sen yazinca merak ettim. Kk da siyaset yasak degil de din neden yasak? Yani din de kisinin kendi inanci siyaset de. Ve ikisi de tartışmaya musait. Mesele tartismaysa

Ilk onume gelen cep teli kutulari i ve kablolari atin dkyen yer oldu. Aha dedim nereden bildo. Yapabilecegim mi bilmiyorum. O cep kutulari cok sirin mucevher kutusu gibi. Kablolara gelince 7 senedir sakliyorum tam atarim lazım olur kesin

Kablo ne anlamadım ki şarj aleti mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…