Küllerden Doğmak Vol.2

17 EKİM - 23 EKİM HAFTALIK GÖREVLERİ:
  • Tum evin genel temizligini yapmak. Supurmek, silmek, toz almak. + Dün yaptım halıları çırptım, oturma odası salon camı sildim, koltukları çektim altlarını sildim komple çekilebilen eşyaları çektim, tozu aldım
  • Fotoğraflarimizi tasnif etmek. Cep telefonu, pc, album. Elde ne varsa. Cok fazla fotografi olanlar icin Asgari duzenleme suresi 1 saattir. + Çok şükür az önce bitti bende bittim ama, bir tek usb ye atmak kaldı onu da deniyorum hafızası dolu maalesef.
  • 1 dolabı içli dışlı düzenlemek temizlemek (Banyo, portmanto, yatak odası.. Artık hangi dolabınızın ihtiyacı varsa. Buzdolabi, kiler, kömürlük, yukluk dahil) + Düzenlenecek pek bir yer yok, salondaki sehpanın çekmecesini düzelttim, bel ağrım geçerse buzdolabı temizlerim belki laf olsun diye:)
  • Evdeki tum fircalari dezenfekte etmek, kaynatmak. Dis fircasi, sac fircasi, lavabo klozet fircasi... Elbise fircasi + Dezenfekte edildi, yeni tarak alıcam birde:)
  • Yazlik ayakkabilarin bakiminin yapilarak kaldırılması, kislik ayakkabilarin bakimlarinin yapilarak yerlestirilmesi. Bakim yapilmasi gereken Ayakkabi sayisi cok fazlaysa, alt rakam en az 20 diyelim. + portmanto temizlerken yapmıştım bu işi ama hiç kullanmadıklarımı vericem bugün inşallah, gerçi pek yok da, zaten yeni ayakkabıya ihtiyacım var.
  • Aşure ve hicri yilbasiniz da bu vesileyle mubarek olsun. Dileyenler kendileri icin senelik maneviyat plani yapabilir. Kuran ogrenmek, namaza baslamak, sabirli olmak, daha cok hayir islemek vb. Gibi. Yalniz bunu yaptim yapmadim gerekli veya degil diye listeye eklemenize gerek yok. Bu tip konular kisinin hur iradesine kaldigindan dolayi tartisilmamasi gereken konular. Ben fikir olusturmasi acisindan yazdim. + Bu görev için ayrıca teşekkür ederim, bu konuda bende bir şeyler yapmaya başlamıştım ibadet çizelgesi gibi, inşallah uyabilirim

5 te 5 görevim tamam efendim:)

bende bugün yeni kitap aldım kendime. "eylül "diye tük klasiklerinden bir roman var ya onu aldım. uzun zamandır okumak istiyordum nedense. bugünkü ödevde tam bana göre oldu. havalandırmaları silmiştim yakında ama akşama tekrar kontrol ederim.

GÜNLÜK ÖDEV:tuvalet havalandirmasi silmek pencere filan ne varsa 15 sayfa kitap okumak
1-seyhan77:KK52:ayrica sirkeli kaynar suda taraklarim bekliyo. Sizi seviyorum kizlar:KK50:

Buda çoraplar.bı cogunu attım.:KK76::KK76:

Eklentiler

• IMG_20151020_114004.jpg
    IMG_20151020_114004.jpg
    105,2 KB · Görüntüleme: 67
Maralllllllllllll aaaaaaaaaaaaaaaaa geçici olarak hesap pasiftir diyorrrrrrr, ne yaptın sen yahu :KK70:

bende bugün yeni kitap aldım kendime. "eylül "diye tük klasiklerinden bir roman var ya onu aldım. uzun zamandır okumak istiyordum nedense. bugünkü ödevde tam bana göre oldu. havalandırmaları silmiştim yakında ama akşama tekrar kontrol ederim.

Yıllardır tekrar tekrar okuduğum. Liseden beri atmadığım ve asla atmayacağım tek kitap.

Aslında alışınca kalkılıyo canım çok geç yatiyosun galiba ben 11 de yatarım en gec nadir 12de

Çok geç yatıyorum canım maalesef 12de yatınca erken yattım diyorum o derece yani nasıl vazgeçicem bu huyumdan bilmiyorum :KK43:

Ben yine eski moduma döndüm:KK43:
Ev perişan, mutfakta bulaşıklar, ortalıkta oyuncak ve çamaşırlar, yataklar dağınık ben dağınık :KK43:

Ben yine eski moduma döndüm:KK43:
Ev perişan, mutfakta bulaşıklar, ortalıkta oyuncak ve çamaşırlar, yataklar dağınık ben dağınık :KK43:
Dünde ben öyleydim canım bir azimle giriştim işe, iyiki yapmışım bugün o kadar moralim bozuk ki, bulaşık ev toplam az süpürme dışında bir şey yapmıyorum

Dünde ben öyleydim canım bir azimle giriştim işe, iyiki yapmışım bugün o kadar moralim bozuk ki, bulaşık ev toplam az süpürme dışında bir şey yapmıyorum

Hayırdır canım niye moralin bozuk.
Ben öylece yattım bu gün. Sonra kızımı fiziğe götürdüm geldim yine yatıyorum. :)
Amann napayım hiç içimden gelmiyor.

MaRaL_ MaRaL_ mapuslaramı düşdün arkadaşım :KK43:
Slm kızlar bugün daha iyiyim çok şükür günlük ödevi yapamıycam beni affedin :KK51: ama haftalıkları yapıyorum yavaşdan biraz önce bütün evi süpürdüm çocuklar yatınca silicem gerçi Cumartesi günü dip köşe sildim süpürdüm ama tekrar yapılacak,fotolarım düzgün çok şükür benim tlf gün,ay,yıla göre ayırıyor :KK51:bastırcaklarım var ama hemen veremicemo_Odolap vs düzeni tmm gardolabı tekrar elden geçirdim,diş fırçalarını yeni değiştirdim,ayakkabılar yapıldı eşim geçen gün söylemişdi yapdım kışlıkları,yazlıklar kutulara kalkdı Havanın durumuna göre arada girip çıkıyor aslında şöyle bakarsak yerleri silince 4-4 tmm dır:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Hayırdır canım niye moralin bozuk.
Ben öylece yattım bu gün. Sonra kızımı fiziğe götürdüm geldim yine yatıyorum. :)
Amann napayım hiç içimden gelmiyor.
amannn canım eşimle sorunlarımızı var bizim aşamıyoruz olmuyor tek başıma olmuyor yani... öpüyorum kızını:KK15:

amannn canım eşimle sorunlarımızı var bizim aşamıyoruz olmuyor tek başıma olmuyor yani... öpüyorum kızını:KK15:
Ah canım ya hangimizin yok ki. Ama hep biz kafaya takıyoruz onların umurunda bile değil. Boşver bu hayata bir kez geleceğiz onu da erkeklerin odunlukları için üzülerek geçirmeyelim. Allah sağlık versin gerisi hep boş.

chentiq chentiq kitabın geldi mi?

Bu arada arkadaşlar bu günkü ödevi yapamayacağım ben. Canım hiç kitap okumak istemiyor. Havalandırmayı da eşime sildirebilirsem sildiririm orayı da biz düşünelim yahu.

X