Küllerden Doğmak Vol.2

biz işyerinde kızlarla birlikte, maden suyu ve elma sirkesi ile yüzümüze bakım yapıyoruz her sabah, yarım saat yüzümüzde duruyor, sonra yıkıyoruz. hatta az sonra yıkayacağım. bu yüzdeki lekelere iyi geliyormuş, epeydir yapıyoruz.

BUGÜN Kİ ÖDEV 18 EKİM 2015
Evin bir odasında olmaması gereken her şeyi kendi yerlerine götürüyoruz.

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya
3.mirjam
4.eflalim
5-seyhan7
6.pinhan16
7.anathema8
8. _VUSLAT_
9. cnntrm
10.Nill41
11.maral
12.Bi kahve
13.catuke
14.anka_misali
15- areser
16 - chentiq
17. yesilkubbe
18. nnightsaill
19. Sosyoloji12
20. bendimahi
21. lıttebutterfly
22.ftemiz

UGÜN Kİ ÖDEV 18 EKİM 2015

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya
3.mirjam
4.eflalim
5-seyhan7
6.pinhan16
7.anathema8
8. _VUSLAT_
9. cnntrm
10.Nill41
11.maral
12.Bi kahve
13.catuke
14.anka_misali
15- areser
16 - chentiq
17. yesilkubbe
18. nnightsaill
19. Sosyoloji12
20. bendimahi
21. lıttebutterfly
22.ftemiz
23.Eshma

Çocuklu Olunca bir günde en az 10 kere yaptığım iş.banyo mutfak yatak odası heryerde oyuncak.topla topla yine aynı

Yoğurt karbonat maskesi yaparım bugün
1 kaşık yoğurt 1 çay kaşığı karbonat karıştırıp yüzüme sürüyorum bekliyor sonra yıkayıp nemlendirici sürüyorum. Pambık gibi oluyor yüzüm
Nemlendiriciler hep güllü ben pek memnun kaldım onlardan.
Saçlar zaten düzleşir sabah duş aldım kurusun dümdüz yaparım ben onları ojesiz olmaz bacılar bu günün rengi nar çiçeği
Süslüyüm ben ya tam benlik görevler bunlar

BUGÜN Kİ ÖDEV 18 EKİM 2015

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya
3.mirjam
4.eflalim
5-seyhan7
6.pinhan16
7.anathema8
8. _VUSLAT_
9. cnntrm
10.Nill41
11.maral
12.Bi kahve
13.catuke
14.anka_misali
15- areser
16 - chentiq
17. yesilkubbe
18. nnightsaill
19. Sosyoloji12
20. bendimahi
21. lıttebutterfly
22.ftemiz
23.Eshma
24. Melegim korusun

Son dakikada ekledim aksam eklemeyi unutmusum

bugünkü ödev de çok güzel oldu. aslında kuaföre gitsem çok güzel olur ama işten vakit bulup gidememki. ama evde yüzüme maske yapabilirim. güzellik uzmanı bir arkadaşımın bir tarifi var ben hep onu yapıyorum. cildim çok güzel oluyor. kendinize güzel bir türk kahvesi yapıyorsunuz içip kalan telvenin içine biraz nemlendirici krem koyup karıştırıyorsunuz. yüzünüze maske yapıp 5 dakika falan bekliyorsunuz. sonra durulayınca pamuk gibi bir cildiniz oluyor.

bu haftaki haftalık ödevlerde süper geldi bana. hatta 5 te 4 yaptım bile. cumartesi evi süpürdüm sildim toz aldım bir güzel . kızımın dolabını 2-3 hafta önce düzenlemiştim ama nasılsa yine dağilmiş. ama bu sefer toptan bir düzen değiştirdim dolabında. o sebeple dolap baştan aşağı elden geçti. geçen hafta yazlık ayakkabıları kaldırmıştım kışlıklarda yerleşti dün akşam bi baktım eşim ayakkabı boyuyor benim botlarıda ekledim. oh mis oldu. dün fırçalarıda halletim. diş fırçalarını değiştirdim yenilerini sıcak sudan geçirdim.
saç fırçalarını da temizleyip kaynar suya koydum. sonra yıkayıp yerine .

bir tek fotoğraf işi kaldı. aslında bizde en düzenli olay o. ben kızım doğduğundan beri her ay fotoğrafları bilgisayara atar ay ay ayırırım. hatta içlerinden beğendikleerimi bir klasörde toplar çıkartmak için hazırlarım. teknoloji güzel ama çokta riskli . hatta bir yaşına kadar kzıımın 3 tane albümü oldu bile. sonrası da çıkarılmayı bekliyor. o sebeple yenileri tasnif etmede çok sürmez sanırım.

yanlız geçen eşim bizim fotoğrafları depoladığımız harici diskin çalışmadığını format istediğini söyledi. umarım doğru değildir. kızımın doğduğu andan beri tüm fotoğraf ve videoları orda bilgisayarda birşey olmasın diye. onlar giderse yıkılırım.

canım hiç bir şey yemiyordu 3 aydır uğraşıyorum, kansızlık çıktı kan ilacını kullanmamıştım, ona başladıktan sonra az düzelir gibi oldu, özel yaptığım hiç bir şeyi yemiyor artık bize yaptıklarımızdan veriyorum hiç onaylamadığım bir şeydi mecbur kaldım kilo kaybı oldu çünkü, mama da almıyor asla, abisi çok güzel yerdi bu çok zorluyor
aynen canım çok çok zormuş hem uyumuyor hem yemiyor çok yıprandım
cozulunce sulanip tadi bozuluo mu?

bugun 7 de uyandi bebek. Oyalayacak bir seyler verip yattim 10 a kdr. Istersen seninle erken kalkma uzerine calisalim. :)
hayır bozulmuyor tam çözülmeden de açıp dolduruyorum bazen, bazende yemeklik doğrayıp yemeğini yaptığım oluyor, mutlaka çift poşet kullan buzlukta yoksa koku yapıyor
çok geçmiş olsun
canım hiç bir şeyi yemiyordu neler vermedim ki, en son bize yaptıklarımızdan en çok teli şeyleri yiyor en çok dediğim iki üç kaşık parça, birde maalesef hazır kavanoz pürelerini yiyor benim yaptığım mis gibi meyveleri yemiyor, emiyor, aslında çok güzel yarıyordu sütüm maşallah persentilde hep ileri çıkıyordu nazara geldi tosun diye diye erittiler kuzumu mama da asla içmiyor çok zor bir bebek
canım en iyisi bende ebeveyn banyosunu kullanıyorum öyle napıyım yüklük falan yok
çok geçmiş olsun

Bdv olay ya. Girdimi çıkmak olmuyor. Arkası yarın dizi izler gibi izliyoruz
Akşam ki konu kapandı ve kaldırıldı.
Açığa kavuşmadan amann kavuşsa ne olucak olan oldu artık

ayyyy kızlar nasıl bir konuymuş berbat, ya kimmiş o üye merak ettim konu niye kaldırılıyor ki haksızlık okurdum:)
Bugünkü odevvvvvvv

Uzun zamandır beklenen bakım görevi. Ben hafta sonu gidemedim kuaföre bugün gideceğim artık. Bakım adına aklınıza gelen her şey kabul.

oo süper sonunda
Günaydınnn. Bugünün ödevi tam benlik
Kuaföre gidemem ama evde bakımın dibine vururum
neler yaparsın canım bilgi alıyım:)
peki kuru hassas cilde zarar veriyor mu eğer yoksa zararı bende yapıyım

yoğurt benim cildimi kızartıp kaşındırıyor

Günaydın hanımlar bakım adına ne yaparsınız kendinize yazın da bende yapayım:) yıllar oldu kaş bıyık alma dışında bir şey yaptığım yok:)

Hayırlı sabahlar
Cuma günü için misafir çağırdım beni anca misafir paklar başka türlü yapmıyorum iş falan
Ebeveyn banyom perişan elime geçeni doldurdum
Antrede kocaman bir vestiyer var dolaplı o da perişan taşınırken elime geçen tüm ayakkabı terlik Bot çizme hepsini tıkdım
Diğer yerler tamam sayılır üstünden geçilecek
Bir de 2. Wc mevzusu var temizlikçi orayı temizlememiş zaten bu yardımcı ablalardan yana hiç yüzüm gülmedi
Kullanmıyoruz o wc yi ama misafir girebilir fayanslarda falan harç var ben onları nasıl temizleyeceğim
Bana bu hafta görev yazan olmadı ya da ben sayfanın işleyişini mi anlamadım en son cuma akşamına kadar diye verilen görevleri yaptım
Şimdi ne yapayım?

dagci canım haftalik bildirim cuma 23.00 a kadar
günaydın canım.
geçen hafta içinden bitmişti.
cuma akşam iş çıkışı tüm evi topla,çamaşır,mutfak vs. derken hiç ara vermeden iş yaptım.
c.tesi sabha erkenden de karşıya geçince bildirim yapamadım.

bu haftaki ödevleri cumadan pazara kadar yapmışım.
sadece fotoğraf ve fırçalar var.
onu da eşim yapar.

dün büyük kızımın çoraplarına kadar her şeyini düzelttim.
küçük kızımın dolabını da ütüden sonra düzenledim.
oğlumun ki günlük hepsini elden geçirirken yapmıştım.

silme süpürme cuma ve pazar dip köşe.

yazlıkalrı bir kısmını yıkayıp kaldırmıştım.
diğerleri de temiz.
küçülen,giyinmeyen vs. ayırmıştım.

Canım bir zararı olacağını düşünmüyorum ama sanki faydası da pek yok gibi, cildimde açılma var gibi ama tam olarak ne kadar süre yapmak lazım bilemiyorum, bizim 1,5 ay oldu. şöyle pırıl pırıl bir cilt olsaydı keşke, yapınca bütün lekeler yok oluverseydi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…