Küllerden Doğmak Vol.2

12112452_1061067987279132_4096231767210497661_n.jpg

bunu buldum facede bi gripta ben yapmadim ama guzel iseye ebnziyor denemek lazim
ama bundan yemek olmazki :)) kahvalti falan belki :)

Patatesi hasladim rendeledim iki yumurta iki yemek kaşığı un maydonoz bir sogan ince dogranmis pulbiber karabiber bir cay bardağı sut biaz beypeynir karistir sıvıyağ la tavada agir agir iki yanlı kizart cok guzel oluyor
buda tarifi yapan kisiden

kiz yesa ne guzel ilgileniyon herseyle bu toppicde
saol canim eline koluna saglik:KK200::KK200:

canımmmmmmmmmmmmmmmmmmmm ne demek ne demek :KK68: yeter ki evlerimiz, hayatlarımız düzene girsin mutlu hatunlar olalım :KK19:

Kızım benim şimdiden 5-5 yapılmış :KK45:evde temizlenmedik yermi kaldı o_Oşaka şaka pazartesi yine temizlik var misafirler gidince dippp Köşe girmek lazım ama nasıl:KK34:

oooo süpersin naz büyük gün yarın değil mi, şimdiden hayırlı olsun :KK19:yaparsın sen yaaa aslansın :KK19:

Anlaşıldı merkez :-)

süpersin canım benim :-):-)

aksama ne ^ppisiriyonuz kizlar yaaa

biber dolması yapacağım ben :KK51: belki patates ve domates de doldururum :KK15:

Tabii ki haklı. Neden ütüleyip kaldıracaksın. Çıkınca zaten hem yıkanacak hem ütülenecek. Zaten sana söylediğim kitaba bişey demedin. Tam senin için o bak. O kitaba göre yazlık kışlık bile kaldırmamak gerekiyor.
Bir sey demez olur muyum. Kitabin adini unutmustum dunden beri yana yakila kitabin gectigi sayfayi aroyordum topikte. Hemen siparis edecegim.
17 Ekim Cumartesi günün ödevi
Uzun zamandır aramadığımız, konuşmadığımız bir akrabamızı aramak halini hatırını sormak.
harika odev. Tam benim istedigin tarz. Mucks

chentiq chentiq sabah kitap sormuştu da o mu acaba diye yazmıştım.
"Hayatını düzenlemek için derle topla rahatla" kitabın adı.
Kitapta çoğunlukla atmaktan bahsediyor. Fazla eşyaları hep atıyoruz. O yüzden dedim tam chentiq'e göre diye:-)
evet ben kurtul diye aramıştim. Kih kih

Firca temizligi sorulmus. Uzerindeki sac killari toplanir, sirkeli suda bekletilip sonrasinda normal suyla kaynatilir. Dis fircasi da kaynatilir ayni sekilde. Ama bu tabiki temizlikte kullanilan fircalar. Disinize sürdüğünüz diil :KK70:

Keyifli haftasonları:KK68:

Haftalık ödevler süper:)
1 madde tamamlanmıştı zaten, portmantom olmadığından ayakkabılığı temizlerken yazlıkları poşetleyip kaldırmıştım. Çocukların kışlık ayakkkabıları da çok eskimişti zaten yenileri alındı.
Diş fırçalatını da 3 ayda değiştirdiğim için kaynatmaya gerek duymuyorum:)
Diğerlerini de 2 günde hallederim İnşaAllah:)

Bugünün ödevi tamamlandı. Kızım için tarhana yollayan annemin teyzesini aradım. Listeyi bulamadım eklemek için :-S
Birde temizliğe başladım, 2 haftadır evde yoktum, geçen haftada eve geç geldiğimizden derin temizliğim kalmıştı. Bugün mutfaktan başladım. Yağ çöz çamaşır suyu. Ama kızım devam etmeme izin vermiyor. Diğer odalar baba geldiğinde :-)

KIZLARRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Bir görev daha var ama listeye dahil etmeyeceğiz, o yüzden cuma günü 5'te 5 tamamlandı yazarsak süper olur

6'da 6 ya da 6'da 5 vs yazmayalım...

• Regaib kandiliniz ve hicri yilbasiniz da bu vesileyle mubarek olsun. Dileyenler kendileri icin senelik maneviyat plani yapabilir. Kuran ogrenmek, namaza baslamak, sabirli olmak, daha cok hayir islemek vb. Gibi. Yalniz bunu yaptim yapmadim gerekli veya degil diye listeye eklemenize gerek yok. Bu tip konular kisinin hur iradesine kaldigindan dolayi tartisilmamasi gereken konular. Ben fikir olusturmasi acisindan yazdim.

BUGÜNKÜ ÖDEV (17 Ekim Cumartesi)
Uzun zamandır aramadığımız, konuşmadığımız bir akrabamızı aramak halini hatırını sormak.

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. ftemiz
2. pinhan16

BUGÜNKÜ ÖDEV (17 Ekim Cumartesi)

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. ftemiz
2. pinhan16
3.anathema8

almanyadaki dayimi aradim:)

Kizlar bu haftalik odev mi. Gunluk odev nedir.

canım 1 günlük ödevimiz, 5 de haftalık görevimiz var.

Günlük ödevimiz bir yakınımızı aramak, haftalık ödevlere de bu link'ten ulaşabilirsin. :KK19:

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/kulkedilerinin-macera-bildirim-topigi.862375/

etum evi supurdum ama silemem oglan uyanik
dolpalari dokduk kizimla yerlestiricez insallah :)

ben bu konya yazdigimdan beri surekli çop atiyorum neden acaabaa:KK49::KK49::KK49::KK49:

Maralcıımmmmmmmmmmmmmm ya mesajın çok tatlı, at at canım at kurtul, rahatla :KK68::KK68:

-VUSLAT- -VUSLAT- canım yaa sana mesaj yazacaktım ne yazacağımı bilemedim bir türlü o_O beni arayabilirsin istersen :KK60:

17 Ekim Cumartesi günün ödevi
Kabul olur mu bilmem ama şehir dışına çıkmamın sebebi uzun zamandır görmediğim dayımın kızı nişanlanıyor bugun uzun zamandır görmediğin aktabalarımı göreceğim aramak yerine bu olur mu ziyaret diyelim

Kabul olur mu bilmem ama şehir dışına çıkmamın sebebi uzun zamandır görmediğim dayımın kızı nişanlanıyor bugun uzun zamandır görmediğin aktabalarımı göreceğim aramak yerine bu olur mu ziyaret diyelim

bence olur canım halini hatrını sor ama mutlaka hepsine gülümse doya doya sarıl, nolmuş bu areser'e desinler :KK53::KK53:

A anathema8 çok tatlısın canım yaaa diğer çocuklar da ne güzel seviniyorlardır :KK36:

etum evi supurdum ama silemem oglan uyanik
dolpalari dokduk kizimla yerlestiricez insallah :)

ben bu konya yazdigimdan beri surekli çop atiyorum neden acaabaa:KK49::KK49::KK49::KK49:
Bende çocuğun ayağıma batan oyuncak larını atıyorum geçen 2 battal boy çöp poseti kizimin oyuncak larını hemşire arkadaşıma verdim aşıya gelen çocuklara veriyo köyde:)

X