Küllerden Doğmak Vol.2

Günaydın, dün baya iş yaptım.
Nevresimleri değiştirdim.
Yazlık kışlık kıyafetlerimizin yerleri değiştirdim, dolap içlerini sildim.
Camları sildim.
Tuvalet banyo yıkandı.
Kapıları sildim.
Misafir yatak odamdaki yatağın örtüsünü yıkadım, dolabın içini düzenleyip temizledim.
Tüm evi süpürdüm, toz aldım, yeri sildim.
Bulaşık makinasını çalıştırıp boşalttım.

Temizlik sonrası en sevdiğim yanı eşimle kahve içip tavla oynamak oluyor, tüm yorgunluğum gidiyor.

Akşama yemek yoktu, onu da eşim halletti.
Günü bitirmiş olduk böylelikle.
Bugün keyif zamanı artık.
yorgun anneanne geçmiş olsun dikkat et kendine.

Masallah. O kollar daha sana yillarca hizmet edecek. Aman diyeyim gencliginizin kiymetini bilin.

Daha da ütümü çamaşırımı hafta içi hallediyorum.
Daha şimdiden bel fıtığım kireçlenmelerim var. Olduğunca dikkat etmeye çalışıyorum ama yapmayınca da içime sinmiyor.
Cam, kapi, dolap ayni gun icin cok fazla olmus. Bende de vardi ayni gun herseyi yapma. Iki omuzda ciddi kas yirtilmalari, boyun fitigi, sinir sıkışması, vs...Emanetlere iyi bakmak lazim.

Cam, kapi, dolap ayni gun icin cok fazla olmus. Bende de vardi ayni gun herseyi yapma. Iki omuzda ciddi kas yirtilmalari, boyun fitigi, sinir sıkışması, vs...Emanetlere iyi bakmak lazim.
Bende emanet konusunda öyle düşünüyorum, hatta çevreme de hep bu konu da uyarı yapıyorum. Ama ne yazık ki söylediklerimle yaptıklarım birbirini tutmuyor
Aslında cam silmek hiç zorlamıyor beni. Kendime bir iyilik yapıp bir bez almıştım. Şimdi tüm evin camlarını silmek 1 saatimi bile almıyor.

Zorladigini gece kollarini nereye koyacagini sasirdiginda, kolun saga sola esnemediginde, yukari kalkmadiginda anliyorsun. Is isten geciyor, sekil A. Artik sanki akillandim.

maşallah sana kız iyi iş yapmışın

Kahvaltimizi ettik.
Mutfak toplandi, yataklar kapatildi.
Dun iki yere gidince bana fazla geldi.
Disari cikmam bugun.
Camasirlari hallederim.
Annemin battaniyesi yikaniyor.
Bir de yemek yaparim.
Kiymali pirasa dusunuyorum, yanina da bir seyler ayarlanir.

Yarin temizlige hanim gelecek.
Dip kose sil supur.
Banyo dolaplari, mutfak dolaplari, kapilar, mobilyalar vs silinir.

15 gunde bir yarim gun geliyor, 1.5 ayda da tam gun.
Tam gun geldiginde camlar siliniyor, salon hali ve koltuklari temizleniyor.

Bize de yapilan temizligi muhafaza etmek kaliyor.

Herkese mutlu pazarlar...

Merhabalar.. İki gün oldu gelmeyeli.. Dün ve bugün haftasonu eşim evde olduğu için pek bir iş yapmadım,yeme-içme dışında.. Benim mesaim de yarın başlayacak.. Yarın bildirim yaparım artık..
Bu arada, dört kişiyiz günlerdir.. Birkaç kişi daha olsa da biraz canlansa buralar..
İyi haftalar..

Yeni bir haftaya merhaba.
Saglik ve huzurla...

Sabah kahvalti fasli ve mutfagi toparlama.

Yataklari duzeltme ve havalandirma.
08.45 temizlikci hanim geldi. O da kahvaltisini yapti.
Simdi calisiyor.
Allah guc kuvvet versin.
Aldigi para son kurusuna kadar helal olsun.
Tum emekcilere saygiyla...

oh mis olur ev temizlik güzel ya güle güle kirlet

Herkese merhaba
bugün iş yeri yoğun fırsat bulup giremedim.
Dün baza altlarını hallettim iyi oldu aklımdaydı.
Bizde de dün balık vardı. Normal de hep fırına atarız. Dün kızartma yaptık eşim istedi. Malum balık kokusuyla başım dertte bugün. Öğlen eve gidince sirke tarçın vanilya kaynattım bakalım faydası oldu.
Bugün de işim yok. Eve gidince yemek yapacağım. Dün pazardan ıspanak almıştık, yufka alıp börek yapıp buzluğa atmam lazım.

Afiyet olsun. Siz nasil yapiyorsunuz bilmiyorum ama, balik tavasinda karadeniz usulu, az yagla pisirince nispeten daha az kokuyor, en azindan etrafa sicramiyor. Esim cekmisti foto, silmediyse eklerim buraya...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…