Küllerden Doğmak Vol.2

Afiyet olsun. 😊 Siz nasil yapiyorsunuz bilmiyorum ama, balik tavasinda karadeniz usulu, az yagla pisirince nispeten daha az kokuyor, en azindan etrafa sicramiyor. Esim cekmisti foto, silmediyse eklerim buraya...
Bizde aynı şekilde hamsi yaptık :) Afiyet olsun size de.
Balık tavam yok maalesef. Dediğiniz gibi az yağ ile yapıyoruz ama ne kadar da az da olsa koku oluyor gene de.

Yeni bir haftaya merhaba.
Saglik ve huzurla...🤲

Sabah kahvalti fasli ve mutfagi toparlama.

Yataklari duzeltme ve havalandirma.
08.45 temizlikci hanim geldi. O da kahvaltisini yapti.
Simdi calisiyor.
Allah guc kuvvet versin.
Aldigi para son kurusuna kadar helal olsun.
Tum emekcilere saygiyla...
Güle güle kirletin..
Ben de bugün yerleri silip süpürdüm, bulaşık makinsını boşalttım, çamaşır yıkayıp astım. Bir saat kadar şekerleme yaptım. Komşu geldi bir de onunla kahve keyfi..şimdi yemeğin yanına bulgur yapacağım. Sonra yemek ve kapanış😀

kızlar bu gün yapılan işler kahvaltı yapıldı ondan sonra masa toplandı yataklar toplandı ve çöp atıldı ordan komşuya çıktım çay içtim ev gelince mutfak halısını süpürüp silindi balkona asıldı 1el çamaşır yıkandı serildi balkon yıkandı wc yıkandı mutfağın altı supuruldu silindi bulaşık makinesi çalıştırıldı elde yıkanacak yıkandı 1 el çamaşır atıldı makinaya yemek yapıldı
çamaşır bitti şu kesildi ama halen asmadım çamaşırları :olamaz:

Günaydın

Dün sadece yemek yaptım.
Yufka almayı unutmuşum, börek içi duruyor, inşallah bugün halledeceğim.
Bugünün yemeğini de hallettim.
Koyu çamaşır yıkanması gerekiyor, öğlen gidince onu da halledeyim.

Gunumuz aydin olsun hanimlar. 🥰
Bu sabah biraz keyif yaptik.
Kahvaltiyi hazirladim, cay demlenirken geceden actigim bulasik makinesindeki temizleri bosalttim.
Sonrasi, toparlama, yere dokulen kiriklari supurme.
Balkonumuz kapali oldugu icin, yaz kis yemek isini orda hallediyoruz.
Yataklari toparladim, evi havalandirdim.
Annemle yasiyoruz, bu yuzden cat kapi misafirimiz eksik olmaz.
Hala ogullari aradi, iki aile ziyarete geliyor. Tedarikliyim, cok sukur ikramimiz var.
Yaslilar evin bereketi.
Cok sukur, bin sukur.
Allah annecigime saglikli omur versin. 💕

Bizim de yarin mesai saatleri icerisinde, elektrigimiz kesilecek. Ben de tedbir olsun diye yarin icin yemegimi yapayim diyorum ki buzdolabinin kapisini acmayalim. Kahvaltiliklari da geceden hazirlayip, balkonda kapakli tepsinin icinde tutarim...

Misafirlerim gitti. Onlar gelmeden cayi ocaga koymustum. Cayin yanina kuruyemis, kurabiye ve minik pogacalar cikardim.
Eve birileri gidip gelince hemen salonu supurup toz aliyorum. Banyo kullanildiysa lavobo ve klozeti temizliyorum. Banyo elden gecti. Salon da supuruldu. Annem ogle yemegini yiyor, mutfaktan cikinca yemek icin girecegim. Herkese kolay gelsin. 🤗

ben neler yaptım kahvaltı yapıldı
bulaşıklar makinaya dizildi elde yıkanacak çamaşır serdim katancaklar katlandı yatakları düzeltim kızı odasını süpürdüm ev havalanırdım ve ıspanak yıkandı doğrayıp börek içi hazırlayacağım fırına gidecek

Merhabalar
yorgun anneanne yorgun anneanne sayesinde kesfettim burayi.

Oglum uyuyorken yapmayi planladigim işler
Koltuk silme
Tuvelet banyo yikama
Erzak dolabinin ustunu silme toplama
Elde yıkanacak bulasiklaei yikama

Hemen ise koyuluyorum bakalim ne kadarini yapabilicem
Yazarim buraya
Tuvalet banyo yikama haric hepsini yptim. Sadece evyeleri ovaladim. Ekstra olarak mutfaktaki rafimin tozunu aldim
Bir de geri kalan esyalarin ve kapilarin tozunu aldim

X