Küllerden Doğmak Vol.2

Hafta sonu evle ilgilenemedim.
Daha çok kızla vakit geçirdik anne-baba olarak.

Dün akşam;
-eş duşa girdi.
-sonrasında lavabo+klozet+banyo yerleri çamaşır suyuyla ovuldu. yıkandı. paspasları bu akşam yıkanacak.
-ben duşa girdim.
-2 makine çamaşır yıkandı asıldı.
-yemek faslı sonrası mutfak toplandı.
-gün içinde 2 makine bulaşık yıkandı, yerleştirildi.
-6-7 parça ütü yapıldı.

Günaydın bir yığın iş var ama bende mecal yok :/ çok yorgun ve uykuluyum
Maratona kimler gelir benimle ?
Günaydın :KK200:
Ben de aynı haldeyim, bu halde nasıl maraton yapılır ki, anca maratondan kaçılır :KK55:
:KK70::KK70:
Zaten kv bekliyorum, kalksın mecbur en azından yerleri temizlemek lazım . Öyle katılırım ama ne kadar iş çıkar bu halde bilmem

3 saatlik maraton sonucum

Oglanın yatağı toplandı
Oyuncaklar toplandı
Oturma odası toplandı
Tv ve bilgisayar silindi
Sehpa silindi
Çiçeğin tozu alınıp sulandı
Fırına gidilip ekmek alındı
Kahvaltı hazırlandı

Merhaba dün dışarı çıktık geç geldik yazamadım

Dün yapılanlar.
Kahvaltı hazırlandi hafta sonu olduğu ve çocuklar da büyüdüğü için herkes birseyler istiyor hazırlaması bayagi vakit alıyor.
Kahvaltı sonrası bulasik mak. Yerlesti çalıştırildi.
Elde yikanacaklar ve salamura kavanozlari yikandı.
Çok kirli ocak çiflendi Demirler makineye.tezgah masa silindi. Ev toplandı süpüruldu.
Ütü yapıldı.
Çocuklar yikandı.
Hazırlanıp düğüne gidildi.dönüşte bir akraba da çay içildi eve baya geç geldik.

Bugün bu saate kadar yapılanlar.
Kendime üç farklı bardak bitki çayı çocuklara c vitamini bol diye habiskus demledim rengi kırmızı ve Mayhoş bir tadı olunca meyve suyu diyorlar☺ haksizda degiller baya ferahlık veriyor.
Tarhana çorbası tereyağli sarımsaklı yapıyorum içinde nane yoksa nane de koyuyorum tarhana çorbası yemeyenler bile yiyor ve sahanda yumurta yaptım bunlar olurken yoğurt olmamış sütü tencereye boşaltıp kaynatim lor olsun diye suyunu şişeye koyup dolaba kaldırdım. Bul.mak. boşaltım sofra kurdum.
Kahvaltı yapıldı biraz nete takıldım kalkıp namaz kilip diğer işyeri yapacağım maratona katılan olursa beklerim☺

Merhaba dün dışarı çıktık geç geldik yazamadım
Kahvaltı hazırlandi hafta sonu olduğu ve çocuklar da büyüdüğü için herkes birseyler istiyor hazırlaması bayagi vakit alıyor.
Kahvaltı sonrası bulasik mak. Yerlesti çalıştırildi.
Elde yikanacaklar ve salamura kavanozlari yikandı.
Çok kirli ocak çiflendi Demirler makineye.tezgah masa silindi. Ev toplandı süpüroldu.
Ütü yapıldı.
Çocuklar yikandı.
Hazırlanıp düğüne gidildi.dönüşte bir akraba da çay içildi eve baya geç geldik.

Bugün bu saate kadar yapılanlar.
Kendime üç farklı bardak bitki çayı çocuklara c vitamini bol diye habiskus demledim rengi kırmızı ve Mayis bir tadı olunca meyve suyu diyorlar☺ haksizda degiller baya ferahlık veriyor.
Tarhana çorbası ve sahanda yumurta yaptım bunlar olurken yoğurt olmamış sütü tencereye boşaltıp kaynatim lor olsun diye suyunu şişeye koyup dolaba kaldırdım. Bul.mak. boşaltım sofra kurdum.
Kahvaltı yapıldı biraz nete takıldım kalkıp namaz kilip diğer işyeri yapacağım maratona katılan olursa beklerim☺
Ben katılayım canım

Topigin ilk sayfasini okumus muydun. Biraz kendinden bahseder misin is guc coluk cocuk durumlari. Bie de seve seve sana devrederim ceza isini. Günlük yoklama tutayim diyorum
deneme 1..2..
Deneme 1..2..
"Burdaaa "
:KK70:

Bulaşık makinasını çalıştırdım yerleştirdim çamaşır katladım yıkadım başka birşey yapamadım sol kolum şiş ve ağrısı çok kötü
Geçmiş olsun, inmiştir inşallah kolunun şişliği.. neden olmuş gittin mı doktora?

selam.. maraton kaç saatti bilmiyorum, tüm yaptıklarımı yazacağım o yüzden..

• yerler süpürülüp silindi,
  • bulaşık makinası açılıp boşaltıldı,
  • birkaç parça bulaşık elde yıkandı,
  • çamaşır yıkanıp asıldı,
  • komşular çayla ağırlandı,
  • kv. ilaçları verildi,
  • üç tane ödev kapağı yapıldı.

Demi ben kötü hissedince evimde kötü oluyor malesef
Ne kötü; evi, evimizdekileri toparlamaya çalıştığımız yetmiyormuş gibi kendimizi de kendimiz toparlamak zorunda kalıyoruz.. Bari biri buna bir el atsa, nerdeee... Dağıtıp toplamaları bir yana dursun, neden dağıldığını bile anlamazlar ya..

dün ;
alışveriş poşetleri yerleştirildi
çöpler atıldı

doktorada gitti fibromiyalji dedi günlük işlerimi bölerek güne yayarak yapmam lazım artık daha düzenli olmalıyım :KK43:

X