Küllerden Doğmak Vol.2

Ev büyük olmasaydı diyorum bazen.
4 cam 5 kapı neyimize yetmiyo

bugün oturma odasını yapıcam.
tabi rutin yemek işleri
çamaşır işleri
kızımla ilgili seyler daha yazılmamış hali :)
Hem çalışıp hem bu kadar işin altından kalkmak büyük bir.emek ve beceri..
Allah kolaylık versin..

• Yatak odası ve çocuk odası camları silindi,
  • Yatak od. Ve çocuk od. Toz.alindı,yerleri elle silindi
  • Koridor diğer yarısı elle silindi,
  • Çorba yapıldı,
  • Çamaşırlar toplanıp katlandı,
  • Bulaşık makinası açıldı boşaltıldı,
  • Wc temizlendi,
  • Mutfak lavabosu ve musluk temizlendi,
  • Birkaç bulaşık elde yıkandı..
  • Ortalık toplandı,
  • Market alışverişi yapıldı

Geçen sene bunları yapmışım. AFFERİM BANAA
Bu liseden kopya çekerek yapabilirim temizliği belki...

bahar temizliği bunalım başladı yine

hem günlük işler
hem çocuk
hem genel temizlik ?
şuan halıları yıkamaya verecek maddi gücüm yok 10 tane halı var
4 yorgan ve 3 battaniyede verilecek
bide 1 saat bile olsa çocuğa kimse bakmak istemiyor temizlik yaparken bakın diye
bana bir akıl verin hanımlar

halılar için önerim; halıların üzerine geceden bol karbonat dök, sabah elektrikli süpürgeyle süpür. günden güne de bi tane bir tane çocuk uyudukça silebilirsin.

küvetin varsa battaniyeleri küvette çiğne.

yorganların hazır yorgansa makineye sığıyorsa makineye at. yıkayamayacaksan balkona ser havalansın 1 gün sabahtan akşama. güneşli günde yaparsan daha iyi olur.

kocandan yardım isteyebilirsin çocuğa bakmak için. birinden medet ummak zor. Varsa yakın komşun o olabilir. ya da yakın bir arkadaş... senin evinde bile 1 saat oyalasa dünya iş yaparsın.
yaşına uygun oyuncak verebilirsin, oyun hamuruyla çok vakit geçiriyor benimki.

başka fikrim de yok açıkçası.

balkonum yok malesef
yakın komşum da
teşekkür ederim öneriler için deneyeceğim elimden geldiğince

Harika olmus. Simdi uygulamani izleyecegim.

aklimda esine birakmak var. Eve misafir çağırıp ona cay ikram ederken cocugu ona paslayip is yapma var. Bir de ciGi film acman var. Ben oyle yapıyorum malesef. Cok karsi olmama ragmen baska carem olmuyor bazen

Kizlar maratona kalkiyorum.

Instagram kullanmayi bir ogrenebilsem ne iyi olacak. Cok guzel seyler var. Kurcalamak lazim resmen bir dunya orasi. Cok faydalanabilirim. Ama zamanim ölür diye korkuyorum. Nette cok takılıyorum

Almadan yapabilirim
Almazsan olmezsin
8 ay 8 ihtiyac hastageri ( o da ne demekse)
Basliginda bir şeyler var. Anladigim kadarıyla 2018 sonuna kadar bir sey almiyoruz. Minimalist yasam adina. Cok hosuma gitti.

Bu kiyafetleri nasil eleyecegim ben ya.. badim satista cnntrm bazalarla ugrasiyor klbk yardim edecekti ama onun dolabi 20 dk da bitmis ((

Haa bu arada sebebi ziyaretim maraton. Ardima takilan gelebilir bacilar

Bitti mi maraton? Neler yaptin? Ne sade evler var degil mi? 8 ay birsey almadan yasamak zor olsa gerek.

Baktim da dedigin sayfada bir buzdolabi gordum. Ici bos. Sade yasayacagiz diye yemek yapmamisar

Neyi sadelestirsem diye dusundum. Deterjanlari sadelestirecegm. ZZaten kimyasal.

Dediğin sayfayı ben de gördüm dün. 8 ay boyunca en fazla 8 şey alabilirsin (zorunlu ihtiyaçlar hariç). Ben yapabileceğimi düşünmediğim için hiç o işe girişmedim. Zira daha dün kargo 4 defa kapımı çaldı Gerçi fuzuli harcama sayılmaz. Çocuk için oto koltuğu (bu zorunlu), süpürgeye turbo başlık (o olmadan süpürme yüzeysel kalıyor), halı örtüsü (salon halım çok açık renk ve sürekli onun üstündeyiz), arabaya baş kısmına takmak için yastık (bu bence de gereksizdi ama eşim tutturdu alalım diye).

bahar temizliğine annem tarafından edilen yardımları yazayım, malum h.içi ben bir şey yapamıyorum.

-yemek yapıldı (bu benim için en elzem iş!)
-çamaşırlar katlandı.
-salon camları + küçük odanın camı + çocuk odası camı silindi.
-Salon süpürüldü + silindi.
-çocuk odası halısı silkelendi. süpürüldü+silindi.
-küçük oda tv ünitesi tozu alındı. (muhtemelen yerini de silmiştir.)

Allah annenizden razı olsun size zaman ayırıp yardım ediyormuş ne güzel

Bana da fikir lazım, halılarım her tarafı çay lekesi oldu, daha yeni yıkamadan gelmişti, bulaşık makinesi parlatıcısı, arap sabunu, aspirin halı sampuanı, hafif camasır suyu,beyaz sabun hiçbiri işe yaramıyor karbonatı da deneyeceğim, Var mı bildiğiniz etkili halı deterjanı? Çoğunluk küçük ama 1 tane koskocaman dağılmış bir leke var

çay lekesi malesef evde çıkmıyor canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…