Küllerden Doğmak Vol.2

ne alırsan al, o senin uğraştığın ilaçlı kirli suda oynamak istiyor. Bizde dünya kadar temizlik oyuncağı var, ama yine de oyalanmıyor. en son eline nemli bez vermiştim "hadi sen de sehpaları sil" diye, gitti bebeklerini sildi, ıslak beze yatırdı, kundakladı... En son aldı bezi benim kovanın içine sokuverdi. :KK70:
:KK70: ya bizlerin minik versiyonu iste, oyuncaklarıyla temizlesen ortalığı o da bu defa oyuncaklara dadanır, taklitçi bunlar ya :KK70:

yeni fikir buldum. fikir babası cnntrm cnntrm ama kendi bile farkında değil :KK70::KK70:

herkes kendi evinin listesini koysun şuraya. ama öyle 1 aylık falan değil. tüm listesini. isterseniz 100 madde bile çıkarabilirsiniz yani. hani günlük 5 liler var ya. onun ev versiyonu. bittikçe de artı koyalım.

ben bu akşam size fotosunu atarım. listeyi çizme fikri bile beni şu an acayip motive etti...

merak ettim o vitrini. Ben de bozmak istemiştim ama cam kapaklı. Bir de anne faktörü var. ben bunu napcam dediğim an anında evinden bir yığın gümüş çıkarıp vermişti. ne yapacaksam. yunus seklinde sise kapağı açacağı zemzemlikler samdanlar. ay zar zor geri iade ettim 3 sene evvel. daha da dursun diyor...

Hahaha koptum :KK70:

yeni fikir buldum. fikir babası cnntrm cnntrm ama kendi bile farkında değil :KK70::KK70:

herkes kendi evinin listesini koysun şuraya. ama öyle 1 aylık falan değil. tüm listesini. isterseniz 100 madde bile çıkarabilirsiniz yani. hani günlük 5 liler var ya. onun ev versiyonu. bittikçe de artı koyalım.

ben bu akşam size fotosunu atarım. listeyi çizme fikri bile beni şu an acayip motive etti...

Gece bilgisayarı açmaya fırsat bulursam atarım listeyi. Aylık maylık değil yıllık liste benimki :))) Hatta sana göndermiştim teee fi tarihinde :)

Benim ev say say bitmez
Yarina liste yapiyim en sevdigim is :)

YATAK ODASI

• Gardırop (sağ) +
  • Gardırop (sol) +
  • Gardırop (üst) +
  • Gardırop (alt) +
  • Gardırop (çekmeceler) +
  • Baza (sağ) +
  • Baza (sol) +
  • Şifoniyer
  • Komidin
  • Çalışma Masası

Maddelerin hepsi bitmese de epey yol katettim. Tabi elden çıkarmayı göze aldıklarımı gerçekten evden çıkarmadan hiçbir şey bitmiş sayılmaz :KK43: Bir kısmını satışa koydum bir kısmını da fotoğraflayıp koyucam taliplisi çıkarsa çıkar çıkmazsa bir şekilde uygun bir yere bağışlamak istiyorum tabi bunun için önce eşimi ikna etmem lazım ki en zor kısmı da bu aslında. Hadi bana kolay gelsin

Bende bı plan bırakagım buraya inşallah planıma sadık kalırım:KK49:

Öncelıkle oda oda gıdıcem ilk mutfaga giricem diye düşünüyorum

Mutfak
. Sol üst taraftaki fazlalıklar atılacak fincanlar ve bardaklar makınada yıkanacaksol üst taraf iç dış silinecek
. sol alt tarafın içi yeni silindi sadece dışı silinecek kaşıklık çekmecesi makınaya yerlestırılecek
. tahta kaşıklar karbonat ile kaynatılacak
. sağ üst 1.bölüm fazlalıklar atılacak makinaya yerleştirilecek silinecek
. kullanım fazlalıgına göre yenı bır düzenleme ile yerleştirilecek
. sağ alt 1.bölüm silinecek düzenlenecek
. sağ üst 2.bölüm silinecek içindekıler makınada yıkanacak
. sağ alt 2.bölüm yenı sılındı sadece dışı silimecek
. Dolap kenarları ve tezgah üstü temizlenecek
. ocak ve aspırator parlatılıcak
. siyah çekmeceler düzenlenecek
. abur cubur için gizli bir yer ayarlanacak:dondurma:
. buzdolabındakı fazlalıklar atılacak ilaclar için bır çözüm bulunacak buzdolabı silinecek

Yatak odası
. yandakı raflar düzenlenecek fazlalıklar cıkacak silinecek
. eşimin dolabı düzenlenecek sılınecek
. Benım dolabım düzenlenecek sılınecek
. şifonyer düzenlenecek fazlalıklar atılacak
. dolap ustuleri silinecek
. yatakların altı bosaltılacak başka yerlere koyulacak

Çocuk odası
. büyük kısım düzenlenecek
. yan kısımlar düzenlenecek
. yatak altı çekmeceler düzenlenecek
. çekmece kılıtlerı takılacak
. oyuncaklar duzenlenecek

Korıdor
. çekmeceler düzenlenecek silinecek
. kitaplık düzenlenecek silinecek

Kiler
. fazlalıklar çıkarılıcak
. yeni bi düzen oluşturulacak

Banyo
. fazlalıklar cıkarılıcak dolaplar sılınecek
. yenı bir duzen ile yerleştirilecek

bunlar düzen ve temizlik bir arada olanlar bide sadece temizlik olanlar var onlar bunları yaptıktan sonra inşallah :temizlik::temizlik::temizlik:

Korktum ben...:KK17::KK17:

Selam kızlaaar
O kadar çok koşturmacam var kiii uğrayamadım kaç gündür.yarın benim ortanca kızın okuma bayramı var.onu atlatıyım daha aktif olucam inşallah
Hepinizi öpüyorum hayırlı geceleeer

Benim vitrinim kapaklı zaten içi de kitaplık-kırtasiye-hobi-misafir takımları vs dolu. Elimden geldiğince sadeleşmek istiyorum ben de. Epeydir aklımda zaten psikolojik olarak da yeterince hazırım artık sanırım. Kendi adıma zaten çok az kıyafetim var yine de bir sürü şey ayırdım. Ama eşim maalesef tam bir istifçi. Hep alsın ama yırtık/delik olanları bile ayırmasın :KK43: Geçen birkaç parçayı ayırmıştım hala onları söylüyor. Bu defa ona çaktırmadan bir kısmını ayırdım bir kısmını da derin depolama olarak kaldırdım. Sorarsa çıkarır veririm sormazsa onlar da gider :) Şuan gardırobun çoğunu onun eşyaları kaplıyor ve her ütü yaptığımda onun eşyalarını yeniden düzenlemek zorunda kalıyorum çünkü çok karıştırıyor :KK43: Ay aman ne çok yazdım kendim sıkıldım valla :KK70: Sonuç itibariyle 14.30’da maratona kalkıyorum katılmak isteyen olursa beklerim :KK66: Selametle...
Insallah sormaz diyelim o zaman. :KK70:
akşamları annemden geç alırım kızımı
koltuklar kılıflı
dolap dışları, kapılar, camlar var
halılar yıkamaya verilecek.

dolap içlerim temiz ve düzenlidir.

neyse baslıyım olmadı yardıma gelirsiniz :)
Ben de haftasonu yapiyorum.
merak ettim o vitrini. Ben de bozmak istemiştim ama cam kapaklı. Bir de anne faktörü var. ben bunu napcam dediğim an anında evinden bir yığın gümüş çıkarıp vermişti. ne yapacaksam. yunus seklinde sise kapağı açacağı zemzemlikler samdanlar. ay zar zor geri iade ettim 3 sene evvel. daha da dursun diyor...
:KK70: benim annem daha duymadi. Bana dantellerini ser diyip duruyor.

Benimde vardi bir listem. Atayim. Baya ayrintiliydi.
Gece bilgisayarı açmaya fırsat bulursam atarım listeyi. Aylık maylık değil yıllık liste benimki :))) Hatta sana göndermiştim teee fi tarihinde :)
Sendenv boyle bir yorum bekliyordum :KK70:
Bende bı plan bırakagım buraya inşallah planıma sadık kalırım:KK49:

Öncelıkle oda oda gıdıcem ilk mutfaga giricem diye düşünüyorum

Mutfak
. Sol üst taraftaki fazlalıklar atılacak fincanlar ve bardaklar makınada yıkanacaksol üst taraf iç dış silinecek
. sol alt tarafın içi yeni silindi sadece dışı silinecek kaşıklık çekmecesi makınaya yerlestırılecek
. tahta kaşıklar karbonat ile kaynatılacak
. sağ üst 1.bölüm fazlalıklar atılacak makinaya yerleştirilecek silinecek
. kullanım fazlalıgına göre yenı bır düzenleme ile yerleştirilecek
. sağ alt 1.bölüm silinecek düzenlenecek
. sağ üst 2.bölüm silinecek içindekıler makınada yıkanacak
. sağ alt 2.bölüm yenı sılındı sadece dışı silimecek
. Dolap kenarları ve tezgah üstü temizlenecek
. ocak ve aspırator parlatılıcak
. siyah çekmeceler düzenlenecek
. abur cubur için gizli bir yer ayarlanacak:dondurma:
. buzdolabındakı fazlalıklar atılacak ilaclar için bır çözüm bulunacak buzdolabı silinecek

Yatak odası
. yandakı raflar düzenlenecek fazlalıklar cıkacak silinecek
. eşimin dolabı düzenlenecek sılınecek
. Benım dolabım düzenlenecek sılınecek
. şifonyer düzenlenecek fazlalıklar atılacak
. dolap ustuleri silinecek
. yatakların altı bosaltılacak başka yerlere koyulacak

Çocuk odası
. büyük kısım düzenlenecek
. yan kısımlar düzenlenecek
. yatak altı çekmeceler düzenlenecek
. çekmece kılıtlerı takılacak
. oyuncaklar duzenlenecek

Korıdor
. çekmeceler düzenlenecek silinecek
. kitaplık düzenlenecek silinecek

Kiler
. fazlalıklar çıkarılıcak
. yeni bi düzen oluşturulacak

Banyo
. fazlalıklar cıkarılıcak dolaplar sılınecek
. yenı bir duzen ile yerleştirilecek

bunlar düzen ve temizlik bir arada olanlar bide sadece temizlik olanlar var onlar bunları yaptıktan sonra inşallah :temizlik::temizlik::temizlik:
Harika. Iyi gaza geliyorum burada.
Bu sefer isimiz biraz zor olacak gibi. Madem korktun seni listeyi ben de merakla bekleyeyim :KK70:

Selam kızlaaar
O kadar çok koşturmacam var kiii uğrayamadım kaç gündür.yarın benim ortanca kızın okuma bayramı var.onu atlatıyım daha aktif olucam inşallah
Hepinizi öpüyorum hayırlı geceleeer
Selaaamm.. ben de tam yazacaktım bugün nerlerdesin diye..
Kızın için de tebrik ediyorum. İnşallah daha güzel başarıların başlangıcı olur..
Allah cümlesine zihin açıklığı versin..

2 3 gündür evi baya saldım salı akşamıda evde misafır vardı 3 cocuklu ee bende dışarılardayım falan derken ev gerçekten aldı başını gıdıyor.

mutfakta bulaşık bırıktı çünkü dün hiç birşey toplamadım sadece sabah bı corba yaptım gerısınde eşım mutfaktaydı 3 sepet çamaşır birikti toz alınacak toz birikti banyoda yıkanacak çamasır bırıktı saggy halıların içine giren kurabıyeler büskıvıler mı dersınız.
bide süprızımm varr yarın yatılı mısafır gelıcek kv ve teyzem :bicak: iyiki telefonda konusurken agızlarından kaçırdılar yoksa buraya gelınce yuzlerını düşünemiyorum oğullarını alıp gıserler herhalde bakamıyorum dıye :KK45::KK45::KK45::rapci::KK9::rolleyes:

o yuzden bugun maraton :KK73:
hep maraton :KK73:
çok maraton annecim :KK73:

Yıllık listem...
Genel
Halılar yıkamaya verilecek
camlar kapılar silinecek 10 adet
kapılar silinecek 10 adet
Tül perde yıka
Dağnıklık topla
Oturma odası
koltuk kılıfları yıkanıcak kalan yerler silinecek
tv ünitesi silinecek
çekmeceler düzenlenicek boş fazla birşey yok zaten.
raf silinecek
balkon yıkanıcak
minderleri konulucak
Mutfak
dolaplar silinecek
yerler süpürülüp silinecek
buzdolabı içi silinecek.
düzen gerekirse yapılacak
Yatak odası
dolaplar düzenlenicek
süpür-sil-toz al
ütü işlerini hallet.
Banyo
fayanslar yıkanıcak
kirli sepeti iç kılıfı yıkanıcak
sampuan için raf alınıcak.
diğer raf verilecek
Çocuk odası
Dolabı düzenlenicek
yatağı havalandırılacak
süpür-sil-toz al
Lavabo-wc
fayanslar yıkanıcak
lavabo bataryalar parlatılacak
ayna silinecek
her türlü hijyen sağlanıcak :)
Giriş
süpür-sil başkada birşey yok :)
Antre
Çamaşır mak üstünü düzenle
diğer kağıt havlu dolabına bak
en üstte valiz var o dursun :)
Yorgan dolabından yorganları çıkart ver
oraya süpürge ve diğer temizlik malz koy
alt çekmecelerde havlu ve temizlik bezlerini koy
diğer album cekmecesini düzenle
üst dolaplardaki hobi malz incele.
dekor ürünlerini kutulamıştım.
beğenmediklerini ver.
Salon
masa sandalye sil
kitaplığı sil düzelt
fazla esyaları boşalt
tül diktir.
süpür-sil-toz al.
Merdivenler
ayakkabı dolabını düzenle
kendime ait tarafı sil

hiiç bişicik olmayacak. gel şöyle yamacıma :KK53:
:KK48::KK48:

2 3 gündür evi baya saldım salı akşamıda evde misafır vardı 3 cocuklu ee bende dışarılardayım falan derken ev gerçekten aldı başını gıdıyor.

mutfakta bulaşık bırıktı çünkü dün hiç birşey toplamadım sadece sabah bı corba yaptım gerısınde eşım mutfaktaydı 3 sepet çamaşır birikti toz alınacak toz birikti banyoda yıkanacak çamasır bırıktı saggy halıların içine giren kurabıyeler büskıvıler mı dersınız.
bide süprızımm varr yarın yatılı mısafır gelıcek kv ve teyzem :bicak: iyiki telefonda konusurken agızlarından kaçırdılar yoksa buraya gelınce yuzlerını düşünemiyorum oğullarını alıp gıserler herhalde bakamıyorum dıye :KK45::KK45::KK45::rapci::KK9::rolleyes:

o yuzden bugun maraton :KK73:
hep maraton :KK73:
çok maraton annecim :KK73:
O kadar işi yarına nasıl yetistireceksin? Boşver fırsat varken öyle bırak giderken götürsünler bir kaç gün ..:KK76:

Yıllık listem...
Genel
Halılar yıkamaya verilecek
camlar kapılar silinecek 10 adet
kapılar silinecek 10 adet
Tül perde yıka
Dağnıklık topla
Oturma odası
koltuk kılıfları yıkanıcak kalan yerler silinecek
tv ünitesi silinecek
çekmeceler düzenlenicek boş fazla birşey yok zaten.
raf silinecek
balkon yıkanıcak
minderleri konulucak
Mutfak
dolaplar silinecek
yerler süpürülüp silinecek
buzdolabı içi silinecek.
düzen gerekirse yapılacak
Yatak odası
dolaplar düzenlenicek
süpür-sil-toz al
ütü işlerini hallet.