Küllerden Doğmak Vol.2

Günaydın bugünki 5 maddem
Kahvaltı hazırlanacak
Pazara gidilecek
Akşama yemek hazırlanacak
Ütü yapılacak
Gardolap düzenlenecek

haklısın canım bız bıraz gunluk hayata dalıp gıdıyoruz ee 2 çocuk var bızde kolay degıl. bı ozelden bırbırımızın kulagını cekıp gelelım bız chentiq
kulağım hiç acımadı ki..

soruları beklıyorum (acaba ne sorucan bılmedıgın ne olabılır)
bilmediğim yok da röportaj gene de iyi olabilir. hadi uyan da gel bekliyorum

ahh ahh. bi ara eski raporlardan sandım ama nerdeee..... öyle ıvır zıvır yazmışsın. yanlarını doldur da görelimm...

bugün merdivenleri yıkama sırası bendeydi
4 kat merdiven yıkandı
alışveriş için markete gidildi
oğlanla parka gidildi
marketten alanlar dolaba yerleştirildi
bir kahve içilip az dinleneyim
apartman da mı oturuyorsunuz. dönüşümlü yıkıyorsunuz heralde?

Bildirim zamanıııı:

Ortalık niye bu kadar sakin ve sessiz?
ben tatil diye gezip tozdum. ondan uğramadım. yoksa ay başı diye liste yapacaktım

21 -22 maratonuna katılmak isteyen olur mu acaba ?
ben olsam katılırdım. bugün yapalım mı akşam

Benim gardrop cok daginik degil. 20dk da falan biter. Silmem de 10dk surer. Ama baslamak mesele. Baslayamiyorum hep erteliyorum.
ben de güya beraber yapalım dedin diye heveslenmiştim ama 20 dk da biterse benim işime pek gelmedi

Benim gardrop cok daginik degil. 20dk da falan biter. Silmem de 10dk surer. Ama baslamak mesele. Baslayamiyorum hep erteliyorum.

İyiymiş senin ya benim kıyafet ayırma vs vardı nevresimler dolapta karman çorman olmuş onları askıya astım bu defa daha düzenli oldu gibi. Deniz malzemeleri masa örtüleri ve bilimum her şey gardıropta olunca öyle kolay bitmedi. Neyse hallettim şükür

Ah ah neydim demiyceksin ne oldum diyceksin nerde o eski raporları veren cnntrm nerde şimdiki kalpazan cnntrm

Kızlar size sorum olucak...

Çalışırken bahar temizliği nasıl yapıyorsunuz?

Olmaaaaz seni bekledim ben. Bosuna mi bekledim. Yakani birakmamki.

Nevresim yerim ayri. Masa ortusu vs sandikta. Yika yika biktim. Seffaf silinebilir aldim esim kendi kismini elletmez. Benimkilerde kucuk gelenleri topladim hurctadir. Devamli giydiklerim kolayda. Hayatimi pratik hale getirmek icin vitrini bile bozup cocuk gardrobu yapmis birisiyim.

Benim vitrinim kapaklı zaten içi de kitaplık-kırtasiye-hobi-misafir takımları vs dolu. Elimden geldiğince sadeleşmek istiyorum ben de. Epeydir aklımda zaten psikolojik olarak da yeterince hazırım artık sanırım. Kendi adıma zaten çok az kıyafetim var yine de bir sürü şey ayırdım. Ama eşim maalesef tam bir istifçi. Hep alsın ama yırtık/delik olanları bile ayırmasın Geçen birkaç parçayı ayırmıştım hala onları söylüyor. Bu defa ona çaktırmadan bir kısmını ayırdım bir kısmını da derin depolama olarak kaldırdım. Sorarsa çıkarır veririm sormazsa onlar da gider :) Şuan gardırobun çoğunu onun eşyaları kaplıyor ve her ütü yaptığımda onun eşyalarını yeniden düzenlemek zorunda kalıyorum çünkü çok karıştırıyor Ay aman ne çok yazdım kendim sıkıldım valla Sonuç itibariyle 14.30’da maratona kalkıyorum katılmak isteyen olursa beklerim Selametle...

Merhaba kızlar.. Hesapta bugün fazla bir iş yapmayacaktım çok yorulmayayım diye. Ama ne mümkün..

Nevresim değiştirildi,
Çamaşır makinası sıkma yapmadığı için yıkama+ durulama+sıkma olmak üzere üç kere açıldı
Mutfak camı, ön balkon camları silindi,
Balkon yıkandı,
Sineklikler temizlendi,
Cam önleri silindi,
Mutfak yerleri ve koridor yarıya kadar elle silindi,
Lavabo ve wc. temizlendi,
Kv. banyo yaptırıldı,
Kendim de girdim,
Banyo toparlandı,
Okul çıkışı gelecek kızçelere makarna salatası yapıldı,
Milföy çıkarıldı, börek yapılacak..
Görüşürüüüzzz, byyyy

hafta sonu yapıyoruz. Veya enerjimiz kalıyorsa akşamdan akşama yapıyoruz.
Geçen sene kızım halasına gitmişti. 1 hafta boyunca işten gelince yaptım hep. Duvarları sildim.-Fayans aralarını beyazlattım.
Ama gebermiştim. 1 hafta da dinlenmeye ayırdım sonrasında.

Bu yıl da hafta sonları babasına veriyorum, dışarı çıkartıyor, ben yapabildiğim elzem işleri yapıyorum.
Ama kız evdeyken temizlik imkansız. Kovayı alıyor, taşımaya çalışıyor, ilaçlı sulara ellerini sokuyor. olmuyor yani.

Başladım yavaştan.

akşamları annemden geç alırım kızımı
koltuklar kılıflı
dolap dışları, kapılar, camlar var
halılar yıkamaya verilecek.

dolap içlerim temiz ve düzenlidir.

neyse baslıyım olmadı yardıma gelirsiniz :)

merak ettim o vitrini. Ben de bozmak istemiştim ama cam kapaklı. Bir de anne faktörü var. ben bunu napcam dediğim an anında evinden bir yığın gümüş çıkarıp vermişti. ne yapacaksam. yunus seklinde sise kapağı açacağı zemzemlikler samdanlar. ay zar zor geri iade ettim 3 sene evvel. daha da dursun diyor...

Bebekle gerçekten zor, ben de parça parça yapıyorum, herseye dahil olmak istiyor, biraz daha büyüse onu oyalayacak bir bez oyuncak temizlik eşyaları alacağım ama daha küçük yine de herşeyi elleme pesinde.

ne alırsan al, o senin uğraştığın ilaçlı kirli suda oynamak istiyor. Bizde dünya kadar temizlik oyuncağı var, ama yine de oyalanmıyor. en son eline nemli bez vermiştim "hadi sen de sehpaları sil" diye, gitti bebeklerini sildi, ıslak beze yatırdı, kundakladı... En son aldı bezi benim kovanın içine sokuverdi.

tamam hadi geldim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…