Küllerden Doğmak Vol.2

Canım ben kendini fazla yorma derim düzen kurman için daha erken önce siz bi bebişle kaynaşın.sen kendini toparla iyice.kolay bişey değil yaşadığın bi müsade et vücuduna Allah muhafaza sen hasta olsan tüm çocuklar perişan olur.eşinden ya da büyükse çocuklardan destek alabilirsin eğer büyüklerse.benim büyük kızım çok yardımcı oldu bana.o bebeğe bakarken bende en acil işleri yapıyordum. ev halkının kendi dağıttıklarını toplamaları çok faydalı oluyor.en azından ev çok temiz olmasada dağınık olmuyor.bebeğin eşyalarınada biyer belirle ilk başlarda onlarda çok dağınıklık yaratıyor.bakım emzirme uyutma işlerini ben hep yatak odamda yapıyordum yoksa heryere eşyaları dağılıyordu.dediğim gibi düzene acele etme 3 çocukla kolay olmuyor zamanla herşey yerine oturur.bide bu kadar erkenden bu insanların lohusa ziyareti nedir anlamıyorum.manevi olarakta hiç iyi olmadığını düşünüyorum.gerçekten hassas bi dönemde oluyoruz o zaman.bunun mikrobu var nazarı var hizmeti var.bi kadın kendini toplasın dimi ama.faydssı olmayan gölgede etmesin açıkcası.sende lütfen sıkma canını.adapte olman gereken en önemli şey bebeğin ve evdekilerin bu duruma alışmaları.ev işinden çok kardeş ilişkileri ve anne için çocuklar arası denge onlara zaman ayırma bence daha büyük bir mesele.Allah her konuda yar ve yardımcın olsun .bebeğinede ve sana sağlık afiyet versin inşallah sakin huzurlu bi bebek olur.Ama inan bana Allah hiç bunaltmıyor.dağına göre kışını veriyor ...

Canım bi kere yap favorilere ekle ben öyle yapıyorum:))

Canım bi kere yap favorilere ekle ben öyle yapıyorum:))
Iyi fikirmiş, bir dahakine öyle yapayım.. sağol .

bebekten sonra saldım kendimi gitti, evimi küllerinden nasıl doğurabilirim
Hoşgeldin
Benim tek çocuğum var, tecrübeli arkadaşlar daha çok yardımcı olurlar sana. Sadece karşılamak istedim seni..

Buralardayim bundan sonra

Var mi gunluk haftalik aylik liste felan

Calisiyorum bu arada, ona gore bi tempo tutturmam lazim :)

hoşgeldin bir çalışan ev hanımı daha!!! +

Valla düzene oturtabildiğim tek şey; akşamları mutfağı temiz bırakmak.

Çalışan ev hanımıysan anacım, o totodaki motor hiç durmayacak.
Rutinlerin haricinde, kendi psikopatlığın ne varsa hepsini yapmak için ekstra bir motor taktırabilirsen oh ne ala!

Topiğin gerekleri 1. sayfada belirtilmişti.

Bunlara uyamayan ben ve benim gibiler, günlük yaptığımız işleri yazıyoruz.

Sana da ilk başlangıç için klasik taktiğimi vereyim. chentiq ve K klbk33 duymasın

*En önemlisi dağınıklık. Önce dağınıklığı toparlayacağız.
*Gel-git yapmamak için, elimiz bir poşet alıp oda oda dağınıklık toparlarken atılacak bir şey olduğunda hoop çöpe koyacağız.
*Genellikle yatak odasında kıyafet dağınıklığı olabilir. orada da hemen küçük bi eleme yapıp, yıkanacaklar banyo sepetine temizler katlanıp yerine yerleştirilecek.
*Temizliğe ne zaman vakit olursa, ilk etapta süpürülüp, silinecek, toz alınacak. banyo+tuvalet temizlenecek.
*Detaya girildiğinde cam, kapı, portmanto, gardrop, halı, koltuk, avize silinmedik bir şey bırakılmayacak.
*Ev mümkün olduğunca fazlalıklardan arındırılacak.

Hoşgeldin
Benim tek çocuğum var, tecrübeli arkadaşlar daha çok yardımcı olurlar sana. Sadece karşılamak istedim seni..

Tesekkurler hosulduk :)

hoşgeldin bir çalışan ev hanımı daha!!! +

Valla düzene oturtabildiğim tek şey; akşamları mutfağı temiz bırakmak.

Çalışan ev hanımıysan anacım, o totodaki motor hiç durmayacak.

Offf zaten o motor bic durmuyor ki, ben toplarken esim arkamdan dagitmasa isim daha kolay olacak

Ben bugun gezdim tozdum market ve pazar alisverisi yaptik eşimle. Kendime gelince onlari yerlestirecegim baska da bir is yapmam sanirim bugun.

o
Allah analı lo babalıo imanlı buyutmeyı nasıp etsin. suan ıcın temızlık cok zor ıyı gıbı hıssetsen bıle cok harelet edınce acımayan dıkıs yerı acımaya baslıyor bu sefer ıyılessmesı ızun sıruyor. o yuzden sımdılık bırsey yapma cok dağılmasına musade etme yeter. annen kardesın falan geldıgınde de evı suputtur. 1.5 aylık falam olmaya bak o zaman duzen tertıp ıcın tekrar goruselım :)

Bende ayni bu usulde gidiyorum. Dogru yoldayim demek. Baska turluusuu olmuyor zaten.

Günaydınlar
Dün yemek yaptım.
mutfagı toparladım.
camaşır mak çalıştırdım
Sonra çay içeyim hem mola veriyim dedim ama
kızım üzerime çay döktü
sonrada pek iş yapamadım

bugün daha iyiyim ama ev dağınık kaldı.
kendimi motive edip en hızlı ve güzel sekilde evi parlatmam lazım...

Su an ders calisma maratonundayim oglusun kalkmasini bekliyorum maraton icin ve benim acilen utu maratonu da yapmam lazim evde bi dag olustu yakinda evi ele gecirecek utusuz camasirlar korkuyorum :)

Ütü bende de var.akşam müsait olursan beraber yapabiliriz canım.hatta ütüsü olan herkes katılsın akşam ütü etkinliği yapalım:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…