Küllerden Doğmak Vol.2

Ctesi akşamı yemek maratonu yapıldı. Pazar da gezme maratonu yaptık.

Dışarıdan gelince;
-Kıza duş aldırıldı.
-Kendim duş aldım.

Dün akşam hiç halim yoktu ama bi şey pişirdik. Sonrasında Mutfağı toparladım.

-Davlumbaz+ocak+fırın camı içten yağçözlendi.
-Tezgah üstündeki fazlalıklar dolaplara kaldırıldı.
-Tezgah çamaşır suyuyla temizlendi.
-Masa silindi. + kızın mama sandalyesi şöyle bir silindi.
-1 makine bulaşık yıkandı yerleştirildi.
-Mutfak kocaya süpürtüldü.

Hayırlı sabahlar
Haftamız bereketli olsun

Dünün maddeleri
2 makine çamaşır yıkanacak✔
Makinenin suyu alınıp L balkon yıkanacak✔
Ev süpürülecek✔
Yemek yapılacak✔
Isırgan kürüne başlanacak✔
Çocuklar yıkanacak✔
Banyo wc yıkanacak
Çocuğa ders çalıştırılacak✔

Bugünün maddeleri

Mutfak ve ev toplanacak
Ev süpürülüp silinecek
Buzdolabı elden geçecek
Pazara gidilecek malzemeler yerleştirilecek
Yemek yapılacak
Isırgan içilecek
Spor yapılacak

Yapilan sporlar ertesi gun 12ye kadar listeye yaziliyor. Yazilmazsa yok sayiliyor. Ben yaptim ama yazmayi erteledim. Sonrada unuttum. O yuzden ceza aldim.
Iyi arastirmissin. Seni ceza sayesinde gectim ama :KK70: kime niyet kime kismet :KK70:

:işsiz::KK51::KK34:

Badim ben makinadan çıkan herşeyi ütüleyengillerdenim eee evde özellikle çocuklu evde çamaşır bitmediğine göre ütü de bitmiyor..olanları yıkadım ama kurutma makinası kurutuyor şuan , çamaşır makinası yıkıyor yani ütü kısır döngüsü bitmek bilmiyor :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

Hamarat hanım.zaten ben tembelim diyenden korkcan.kurutma makinesinden çıkanları sıcağıyla katlayınca kırışma olmuyor diyolar badim.işin zor Allah kolaylık versin:KK15:

:işsiz::KK51::KK34:

Hamarat hanım.zaten ben tembelim diyenden korkcan.kurutma makinesinden çıkanları sıcağıyla katlayınca kırışma olmuyor diyolar badim.işin zor Allah kolaylık versin:KK15:

Öyle diyolar badim evette bizim kurutma makinası bodrum katta çamaşırhane var herkesin makinasıda kurutması da orda valla takip edemiyorum bitti mi bitmedimi bazen içinde kalıyor bile bir kaç gün amaaann ne bilim ben 15 yaşımdan beri herşeyi ütülerim böyle gelmiş böyle gider ne diyim :rapci:

Ben_olmak Ben_olmak badim bugün iş listemizi yapalım ben her odayı her köşeyi her eşyayı tek tek incelicem bakalım neyin neye ihtiyacı var görelim

Öyle diyolar badim evette bizim kurutma makinası bodrum katta çamaşırhane var herkesin makinasıda kurutması da orda valla takip edemiyorum bitti mi bitmedimi bazen içinde kalıyor bile bir kaç gün amaaann ne bilim ben 15 yaşımdan beri herşeyi ütülerim böyle gelmiş böyle gider ne diyim :rapci:

Sıcağıyla kalması daha çok kırışmasına sebep olur tabiiii.takip edemiyorsan ütüye devam o zaman yapcak bişey yok:)))

Yani sayılır nerenin neye ihtiyacı varsa işte
Tamam canım özelden zaten.bütün kirli çamaşırlarımızı dökmeyelim ortaya:KK70:
Sizin çamaşırlarınız ne kadar kirli olabilir ki? Dökün canım şurada bizbizeyiz, bir de bütün kk var. Aramızda lafı mi olur üç beş kirli çamaşırın :KK70::KK70::KK70:
Neyse ben de epey dinledim başlayayım işlere .. var.mı gelen?
12.00-14.00 maraton treni kalkıyor, yolcu kalmasın peronda...
ha_mim ha_mim @nergismor K klbk33 Dostacilisoyler Dostacilisoyler Ben_olmak Ben_olmak Littlelemon Littlelemon S Sifayildizi Yildiztozu16 Yildiztozu16 areser areser kubdef kubdef ve diğerleri .
Çalışanları yazmadım

ben eve gidince
çamaşır mak çalıştırıcam
yemek ve mutfakta zamanım geçer bugün

salı günü genel temizlik yaparım

bu süreçte 17:30 18:30 maratonu yapılabilir.

Sizin çamaşırlarınız ne kadar kirli olabilir ki? Dökün canım şurada bizbizeyiz, bir de bütün kk var. Aramızda lafı mi olur üç beş kirli çamaşırın :KK70::KK70::KK70:
ha_mim ha_mim @nergismor K klbk33 Dostacilisoyler Dostacilisoyler Ben_olmak Ben_olmak Littlelemon Littlelemon S Sifayildizi Yildiztozu16 Yildiztozu16 areser areser kubdef kubdef ve diğerleri .
Çalışanları yazmadım
Aaa ben de tam maratondaydim :) bu sefer bitince yazarim insallah :)

Çalışanları yazmadım

:KK22::oops:

Ben varım 1 saat gecikmeli olarak

Selam Kızlar nasılsınız, doğum yapalı 18 gün oldu, gelenden gidenden evin düzeni afedersiniz pompok oldu:) Evi nasıl düzene oturturum bilmiyorum evi gördükçe ruhum daralıyor, sezeryan olduğum için evi temizliyecek kadar iyi de hissetmiyorum kendimi en azından çeki düzen verebilsem bari, ufak tefek adımlarla başlamak istiyorum bir ucundan işlerin, bebeğinde gazı oluyor zırt pırt ağlıyor extradan 2 de çocuk var tabi ne yapayım fikir verin kızlar

Selam Kızlar nasılsınız, doğum yapalı 18 gün oldu, gelenden gidenden evin düzeni afedersiniz pompok oldu:) Evi nasıl düzene oturturum bilmiyorum evi gördükçe ruhum daralıyor, sezeryan olduğum için evi temizliyecek kadar iyi de hissetmiyorum kendimi en azından çeki düzen verebilsem bari, ufak tefek adımlarla başlamak istiyorum bir ucundan işlerin, bebeğinde gazı oluyor zırt pırt ağlıyor extradan 2 de çocuk var tabi ne yapayım fikir verin kızlar

dikişlerin geçene kadar ya yardımcı tut, ya da annenlerden varsa kardeşlerinden yardım isteyebilirsin.
Dağınıklık topla.
Eşin de evi süpürsün.
Ayaktan toz alırsın.
Tamamdır.

1 saatlik maraton sonucum

Küçüğe yemek yedirildi
Mutfak toplandı bazıları makineye bazılar elde yıkandı tezgah ocak masa silindi
Benim alez ve beşiğin çarşafı battaniyesi ve pikesi makineye atıldı.
Bi kaç.parça çamaşırın lekesi çitilendi
Gardolabı kapağının çıkan vidası takıldı
Eşin panatolonu ütülendi işe uğurlandı

Maratondan.Önce
Ütü yapıldı,
Kızın beslenmesine ve iç kahvaltısı için krep yapildı,
Mutfak toplandı, birkaç parça elde yıkandı,
Maraton sonucu:
Kv. Kahvaltı ilaç verildi,
Koltukların minderleri çıkarıldı, yıkandı,
Yerler süpürülüp silindi,
Buyuk Koltuk ve ayakkabilik alti çekildi, temizlendi,
Koltuk minderleri kaldırıldı,
Salon halısı kaldırıldı balkona çıkarıldı, altı silindi,
Yatak.odası toz alındı,
Kv. Bahçeye indirildi hava almaya..
Bir şey soracağım; maraton yaparken tek tek hem.zor.oluyor hem de unuttuğum kişiler olabiliyor. Toptan kolay bir etiketler yapma yolu yok mu?

X