Küllerden Doğmak Vol.2

Yok canım yaa sen benim çekmeceleri, dolapları görseydin, bugün sandalyelerin yüzü güldü yaa, dile gelseler neler neler söylerlerdi o_O

Aynen öyle anathema8 'e hep katılmışımdır zaten :KK19::KK19:

Ellerine sağlık canım benim :nazar:

Günlük tüm yaptıklarını azerin in bir konusu var oraya yazabilirsin çok motive ediyor insanı :KK50:

Buradan da günlük ve haftalık ödevler ile ilgili paylaşım yaparız :KK68:
Ben kuralları sana crvap yazdıktan sonra okudum canım ya :KK43: teşekkür ederimmmm sizin de ellerinize sağlıkk:)

Aynı modelden bizim evde de var güç bela kardeşim yanımıza geldiginde odaları boyadik yaza girerken yatak odası ve koridor kaldı aradan kaç ay geçti evde lafı bile edilmiyor :)))
Canım bizim Oğlanın sünnet Mevlüt'ü olmasa boyamazdı zaten,salon tutucam dedim de tmm ben evi boyarım dedi:KK53:ama birdaha töbe tutucam bi boyacı dikicem Ocağına incir ağacını:KK76:

Yok canım yaa sen benim çekmeceleri, dolapları görseydin, bugün sandalyelerin yüzü güldü yaa, dile gelseler neler neler söylerlerdi o_O
bende wc temızlıgını bı turlu sevemedım :KK43:(( dagınıklıktan cok sıkayetcıyım duzenlı evlere hep ımrenerek bakarım :)))
Yaparsın yaparsın canım yeter ki takip et, hiç bir şey yapamıyorsan bile günlük ödevi, haftalık ödevi yap tamamdır :KK75::KK66:
nolur her gun utu yapalım evımde utu dagları olustu en azndan o gıder :KK70:

bende wc temızlıgını bı turlu sevemedım :KK43:(( dagınıklıktan cok sıkayetcıyım duzenlı evlere hep ımrenerek bakarım :)))
nolur her gun utu yapalım evımde utu dagları olustu en azndan o gıder :KK70:

Elektrik süpürgesi temizlemek vardı canım bugün alternatif :21:

Olmazsa bu ara verdiğimiz ödevlerin yanında alternatif olarak ütü verelim biraz :KK49:

BUGÜNKÜ ÖDEV
Elektrik süpürgesi temizlemek. Temiz olanlar için wc yıkama

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.
eflalim
2. cnntrm
3. yesa1
4-koalina
5-naz__24

Süpürkemi temizledim :KK54:torbasında değiştirdim ,filtrelerini söktün yıkadım,dışını cifledim:KK52:

BUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.
eflalim
2. cnntrm
3. yesa1
4-koalina
5-naz__24
6-ayseyma
Tuvalet temizledim 

Yeni BUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.
eflalim
2. cnntrm
3. yesa1
4-koalina
5-naz__24
6-ayseyma
7-Maral

Yeni BUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.
eflalim
2. cnntrm
3. yesa1
4-koalina
5-naz__24
6-ayseyma
7-Maral
8-catuke

YeniBUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.
eflalim
2. cnntrm
3. yesa1
4-koalina
5-naz__24
6-ayseyma
7-Maral
8-catuke
9-areser

Elektirik süpürgemi bi de küçük el süpürgemin içini temizledim

uyumadan önce wc mi temizlicem inş. yesa yesa cım umarım hemmen bildirimimi de yaparım.
yesa yesa canım benim haftalık görevlerden olan konsol ( bi tek konsolum var söylenilenlerden) düzenli ve temiz yakın zamanda yapmıştım, ne yapim canım? baza altı, duvar silme bi de sandalyeydi di mi? aslında sandalyelerimi de çok sık siliyorum ben ama (deriler kolay oluyor :)) yine bi üstünden geçeyim artıkın...

bendimahi bendimahi canım baza altı iki tane falansa ya da kanepe altına da bir şeyler koyuyorsanız onları düzenleyebilirsin :KK19: Ya da çocukların dolaplarından biri falan olabilir :KK49:

Merhaba bu görevlere ve ödevlere ben de katılmak istiyorum. yarın ayın 1 i :) yarından itibaren beni de aranıza alırsanız sevinirim :)
ayrıca uygun olur mu bilmiyorum ama bu konu hakkında düşünürken aklıma geldi, bakım konusunda da birşeyler yapalım demişsiniz, şu da olur mu;

mesela her gün bir bardak bitki çayı içilecek, ya da günde bir dilim ekmek yenmeyecek, bir litre su içilecek, akşam yemeğinden 1,5 saat sonra 10 mekik çekilecek gibi gibi. formumuzu korumaya da yardımcı olur belki bu tarz şeyler. herkes yapacağı için birbirimize de motive olur :KK5:

kızlar fikrini belirtmiş. Onların da dediği gibi burası temizlik ve düzen güncesi. Yalnız zaman zaman insanın KENDİNE de çekidüzen vermesi gerekir. Yani bedenimiz de bir nevi yaşam alanımız değil mi? o yüzden bahsettiğin şeyler bence gayet uygun. Yalnız şu var ki, bunları HERGÜN yapılacak diye dayatmamız mümkün değil. Haftalık görevlerimiz evlerimizle ilgili oluyor. Sabah 04:00 ten sonra ilk gelen olduğun müddetçe bu bahsettiğin ödevleri verebilirsin. Örneğin benim ilk ödevim KİTAP okumaktı. Herkesten de olumlu yorumlar aldım. Ama dıştan bakıldığında düzenle bir alakası yok değil mi? Bir arkadaşımız da bayrak asmamızı söylemişti. Demem o ki GÜNLÜK ÖDEVLERİMİZ kişinin hayal gücüyle sınırlı.

Kızlar hepinize kolay gelsin
Bende katılayım belki düzene girerim diye düşündüm de
Ben çalışıyorum ve görevleri de öyle günü gününe yapamayacak kadar üşengeç biriyim
Ben akşamları yemekten sonra bulaşıkları makineye koysam iyidir ( sonrasında kızımla ilgilenmem lazım )
Siz avize sil petek sil diyecekseniz ben oooo diyeceğim
Ama faydalı bi topik olmuş tebrik etmeden geçmek istemedim

ya inan topik sahibesi olarak ben bile şaşkınlık içerisineyim. prensesler beklerken (elini sıcak sudan soğuk suya değdirmeyen) topik külkedileriyle doldu. Napıcam bilmem.

BUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.
eflalim
2. cnntrm
3. yesa1
4-koalina
5-naz__24
6-ayseyma
7-Maral
8-catuke
9-areser
10-chentiq

ya şimdi adımı yazdım ama şöyle bir durum var. Geçen süpürgem çekmeyince köklü bir bakım yaptım. içinden kilolarca toz çıktı. bize gelen gündelikçilerden biri heralde ıslak mı çekmiş ne yapmış içini kazıdım resmen. toz yapışmış her yerine. 40 dk falan uğraşmışımdır. WC de zaten temiz. gidip makinenin dış tozunu alıcam bir de içinden sıcak su akıtıp kurumaya bırakacam. Galiba sayılır yani...

Veeee itiraf:

yesa1 hadi kız kalk bzaları yapıp da gelelim yazmışsın ya öğlenleyin.. işte ben onu üzerime alınıp bir koşu gidip baza hallettim. Kendimle gurur duyuyorum. TV ünitesini yaptım ama ben benden gittim resmen. Sadece 2 küçük çekmecesi var ama öyle bir karışmış ki. iğneler düğmeler ipler. 2 saatimi yedi. Şu anda da elime bez alıp sandalye silesim var. Ne hale getirdiniz beni uleeeeeeeeeeeyyyyyyyynnnnn

YeniBUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.
eflalim
2. cnntrm
3. yesa1
4-koalina
5-naz__24
6-ayseyma
7-Maral
8-catuke
9-areser
10-kelebek25
Wc temizlendi kızlar ben hala haftalik görevleri baslayamadim ama söz toparlıycam 4 te 4 yapcam beni oyalayan is gelişi oglanda okuldan geliyor odev falan anca adapte oluyormu

eniBUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.
eflalim
2. cnntrm
3. yesa1
4-koalina
5-naz__24
6-ayseyma
7-Maral
8-catuke
9-areser
10-eshmA

Süpürge temizlendi bugünkü ödevde tamam

BUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.
eflalim
2. cnntrm
3. yesa1
4-koalina
5-naz__24
6-ayseyma
7-Maral
8-catuke
9-areser
10-chentiq
11-kelebek25
12-eshma
10 numaraya amma talep oldu haaaa... :KK70:

YeniBUGÜNKÜ ÖDEV

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.
eflalim
2. cnntrm
3. yesa1
4-koalina
5-anathema8 (arada kaynamıştı ekledim)
6-naz__24
7-ayseyma
8-Maral
9-catuke
10-areser
11-chentiq
12-kelebek25
13-eshma
14-yesilkubbe

Süpürgem sulu olanlardan ne zamandır borularını temizlemeyi düşünüyordum iyi oldu. alternatif ödevi de yaptım.

yesa yesa canım, sandalyeler silindi ve baza altı ve 1 kanepe altı düzenlendi. 4 te 2 yaptım şimdilik. Bu gece yatmadan banyonun duvarlarını da sileceğim inşaallah. silince yazarım.

X