Kuduz riski var mi?

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Kedilerde kuduzdan ziyade enfeksiyon riski daha yüksek. Dolayısıyla buna dikkat etmeniz daha mühim. Zaten enfeksiyon kapmış olsaydı da iki haftalık süre zarfında tırmalama olan yerde iltihaplanma vs. görürdünüz. İçiniz rahat edecekse gidin doktora da söyleyin. Belki bir iki kan testi yaparlar vücutta enfeksiyon olup olmadığını kontrol için.

Zaten cok guvenmiyordum bazi konularda. Yeni yeni guvenip birakmaya baslamistim. Sanirim soylerlerse bi daha tek gondermem diye cekindiler. Ama nolursa olsun yaptiklari cok yanlis. Iyice kaybettiler guvenimi. Bir daha asla birakmam tek basina.

Dun rutin 5 yas kontrolunde kan testi istedi doktor. Gecen hafta baska bir durumdan dolayi (yine kendileriyle ilgili bir durumdan dolayi) antibiyotik kullandigi halde enfeksiyon cikti. Doktoru antibiyotik kullandiginiza emin misiniz diye bile sordu. Bu iki durum da ayni gun oldu. Bu da zaten orada son kez tek birakisim. Cocuk durduk yere kac kere antibiyotik aldi. Hala da gecmis degil.

Durumdan bahsettiniz mi doktora ?

Size yalan söylemeleri hiç hoş değil.2 hafta sonra yapabileceğiniz bir şey yok.Ama kediler kuduz değil belli.Yavrucaklarda bir sıkıntı yok yani.Ama lütfen affınıza sığınarak söylüyorum,hem yavrunuz hem de kedilerin iyiliğine.Cocugunuzun kedilerle oynamasına müsaade etmeyin.Ya da başlarında durun.Cocuklar hayvanlarin canı olduğunu düşünmeden onların canlarını yakabiliyorlar.Sonra kedi tirmaladi,yok kedi ısırdı gibi durumlar oluyor.Beni rahatsız edeni ben de isiririm yani.

Oglum hayvanlari cok sever. Yoldaki kedileri de besler. Bilincli asla zarar vermez. Elinden mama vermek isterken kedi atilip tirmalamis elini.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…