Küçük kalan sabunlar!!

filizim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2007
4.706
17
41
Arkadaşlar siz küçük kalmış sabunları ne yapıyorsunuz ya benim çok kalıyo öyle kullanmasıda zor oluyo küçük kalınca atmayada kıyamıyorum.Fikirlerinizi bekliyorum???mirmirmirmir

canım büyük sabunun üstüne yapıştır ve kullanmaya devam et.
oda küçülürse bir diğer sabunun üstüne yapıştır öyle kullan.

Ya yapışmıyoki canım çıkıyo...Başka bişi yapmam lazım burhan gibi rendelesemmi?Gerçi o napıyoduki acaba rendeleyip??

ben kalan kucuk sabunları kucuk bır kaba bıraz su koyup sabunlarıda ıcıne atıyorum kışın petegın ustune yerlestırıyorum o ısındıkca ev sabun kokuyo sabun kokusunu sevıyorsan yapabılırsın ben sabun kokusuna bayılırımmm kaydirigubbakcemile5

Hımm güsel fikir aslında canım peteklerin üzerine suluk aldım ben içlerine atayım zaten suyu çekiyor o zamanda bitmiş olur..İyimiş.....Saol..

canım küçük kalan sabunları biriktirip benmari usulü yani altında su dolu bi kabın içinde eritebilirsin. Eridikten sonra soğumaya bırakırken küçük kurabiye kalıplarına döküp o şekilde dondurursan hem çok sevimli oluyorlar hemde kullanırken göze daha hoş görünüyorlar. çamaşırların arasınada koyabilirsin. yalnız eriteceğin kabı bi daha yemek yada başka bişey için kullanamayacağın için ona göre seçmelisin:enbuyukkk:a.s

canım küçük kalan sabunları biriktirip benmari usulü yani altında su dolu bi kabın içinde eritebilirsin. Eridikten sonra soğumaya bırakırken küçük kurabiye kalıplarına döküp o şekilde dondurursan hem çok sevimli oluyorlar hemde kullanırken göze daha hoş görünüyorlar. çamaşırların arasınada koyabilirsin. yalnız eriteceğin kabı bi daha yemek yada başka bişey için kullanamayacağın için ona göre seçmelisin:enbuyukkk:a.s

ben de bunu önerecektim. benmari usulü erit. Gıda boyası ve sim dökerek de şık bir görüntü elde edebilirsin. Hatta içine portakal , çilek , lavanta vs. esansı da katabilirsin. Çok şık , güzel kokulu sabunların olur

ben kalan kucuk sabunları kucuk bır kaba bıraz su koyup sabunlarıda ıcıne atıyorum kışın petegın ustune yerlestırıyorum o ısındıkca ev sabun kokuyo sabun kokusunu sevıyorsan yapabılırsın ben sabun kokusuna bayılırımmm kaydirigubbakcemile5

Ben bayılıyorum valla böyle bir gün alış-veriş merkezinde bütün sabunları tek tek koklayan ve kendinden geçmiş gibi sabuların başından ayrılmayan birisii görürseniz bilin ki o benim:lepi::eek:kaydirigubbakcemile3
Bayılıyorum sabuna hihoyyyt
sıvı sabuna:dilcikar: inat hala normal sbun kullanıyoruuuuuuuuummmm:lepi:

ben de bunu önerecektim. benmari usulü erit. Gıda boyası ve sim dökerek de şık bir görüntü elde edebilirsin. Hatta içine portakal , çilek , lavanta vs. esansı da katabilirsin. Çok şık , güzel kokulu sabunların olur

ben uzun zamandır kalıp sabun kullanmıyorum sıvı sabun daha rahat oluyor ama önceden sabunlar küçüldügü zaman çamaşırlarla birlikte makinaya atıyordumhihoyyythihoyyyt

Teşekkür ediyorum hepinize bu eritme işini yapacağım en kısa zamanda....kaydirigubbakcemile3

ben kalan sabunlarımı rendeleyip güzel bir vazonun dibine dökerim...hoş bir görüntüsü oluyor...
bazen de tülden mini bir bohça yapıp içine koyuyorum,ağzını bağlayıp çekmeceme koyuyorum içine de biraz parfüm sıkıyorum mis gibi kokuyo hihoyyyt

bu da güzel bir fikir saol arkadaşım.....

rendele, cam kasenin içine doldur rengarenk çok güzel durur...

Annem mınık sabunları vileda kovasının içine koyuyor.Sabunda hemen eriyor,yer silmede ideal :KK66:

Peteklere koymak süper bir fikir ya bayılırım sabun kokusuna bende yapıcamhihoyyyt

ben kalan sabunlarımı rendeleyip güzel bir vazonun dibine dökerim...hoş bir görüntüsü oluyor...
bazen de tülden mini bir bohça yapıp içine koyuyorum,ağzını bağlayıp çekmeceme koyuyorum içine de biraz parfüm sıkıyorum mis gibi kokuyo hihoyyyt

Annem mınık sabunları vileda kovasının içine koyuyor.Sabunda hemen eriyor,yer silmede ideal :KK66:

hepinizden bende değişik fikirler edinmiş oldum
ne demişler atalarımız
akıl akıldan üstündür diye bende
biriktirip yazın halı yıkamada kullanıyordum bir kovanın içinde eritip halı yıkardım bu teknikleride deneyim bakayım

çok güzel fikirler ben de deneyeceğim.
tekrar sabun yapmak hiç aklıma gelmemişti.
rende olarak dolaplara koymak da süper fikir.
sağolun arkadaşlar.

canim sivi sabun kullaniyorum ben. birincisi daha hijyenik. cunku kati sabunda ne kadar temizlersen temizle bakteriler cogaliyor. ki herkes ayni ozeni gostermiyor. ikincisi de sivi sabun lavaboda leke yapmiyor. yani kati sabun hemen lavaboyu kirletiyor. lavabo birkacgunde bir temizlenmezse outurlu puturlu oluyor ama sivi sabunda diyelim ki eliniz degmedi ve temizleyemediniz, sorun olmuyor.

X